Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Giosotpk said:

@Elenpap με το καλό να σου έρθει ι μπέμπης ...μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε ...βρες να απασχοληθεί με κάτι σήμερα και αύριο και Δευτέρα ούτε που θα το καταλάβεις θα τον έχεις αγκαλιά .... 

Και περιμένουμε να μας.πεις νέα ... 

 

Φυσικά γλυκιά μου, τσούζουν τα μάτια μου κ δεν κλείνουν. :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elenpap είπε:

Φυσικά γλυκιά μου, τσούζουν τα μάτια μου κ δεν κλείνουν. :shock:

Κοιμήσου γιατί από Δευτέρα το σπορ. Να πω και εγώ το κλισέ. :grin::grin::grin: 

Η τομή πάει πολύ καλά. Στην αρχή πονάς αλλα είναι λογικό, από την δεύτερη μέρα δεν θα πονάς πια. Όσο για να σηκωθείς εγώ σηκώθηκα 8 ώρες μετά. Και στο σπίτι 4 μέρες μετά αν και μου είπε να πάρω ντεπον 3 φορές τη μέρα, δεν πήρα καν γιατί δεν το είχα ανάγκη. 

Χαλάρωσε, χαιδεψε την κοιλιά γιατί θα σου λείψει. Ακόμη την χαϊδεύω που και που από συνήθεια. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δευτέρα με το καλό μπαίνω για καισαρική. Η υπερέντασή μου χτυπάει κόκκινο. Προσπαθω να απασχολώ τον εαυτό μου με πλυντήρια κ οτοδήποτε άλλο για να περνάνε οι ώρες...Τί κάνετε εσείς;

Όσο για τα μακρυμάνικα φορμάκια, κ γω νομίζω τσάμπα τα πήραμε. Αλλά τι να πω, μπορεί κ να χρειαστούν στο τέλος αλλιώς κ οι πωλήτριες χαζομάρες λένε.

Όσο για συσπάσεις, εγώ δεν έχω κ δεν καταγράφει κ ο τοκογράφος. Αν δεν γεννούσα με καισαρική, μ φαίνεται προς 41 εβδομάδα θα γεννούσα, βέβαια ποτέ δν ξέρεις!

Αχ κορίτσι μου απόλαυσε τις τελευταίες ώρες σαν εγκυουλα!!όλα θα πάνε τέλεια!!

Κορίτσια όσες κάνατε ηπαρίνη ποτέ την σταματήσατε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Αχ κορίτσι μου απόλαυσε τις τελευταίες ώρες σαν εγκυουλα!!όλα θα πάνε τέλεια!!

Κορίτσια όσες κάνατε ηπαρίνη ποτέ την σταματήσατε??

Δεν ξέρω για την ένεση αλλά το σαλοσπιρ μου είπε να το κόψω 35 εβδομάδα ακριβώς.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Δεν ξέρω για την ένεση αλλά το σαλοσπιρ μου είπε να το κόψω 35 εβδομάδα ακριβώς.

Ναι το σαλοσπιρ το έκοψα κ εγώ την Παρασκευή ακριβώς 7μερες πριν τη καισαρική.αλλα μου είπε να κόψω και τις ενεσεις και διάβασα ότι αυτές κόβονται 24-48ωρες πριν το τοκετό και σκέφτομαι τώρα αν θα είμαι προστατευμένη μη συμβεί κάτι μέχρι το Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, theodora gel είπε:

Ναι το σαλοσπιρ το έκοψα κ εγώ την Παρασκευή ακριβώς 7μερες πριν τη καισαρική.αλλα μου είπε να κόψω και τις ενεσεις και διάβασα ότι αυτές κόβονται 24-48ωρες πριν το τοκετό και σκέφτομαι τώρα αν θα είμαι προστατευμένη μη συμβεί κάτι μέχρι το Σάββατο.

Αγάπη ποιος σου είπε να κόψεις τις ενέσεις τοσες μέρες πριν;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Ο γυναικολόγος!

Ποπο θα το ξαναπω ρε γαμωτο λοιπον πανω στις αντιπηκτικές ενέσεις λόγω έχει μονο μια αιματολογος τι δουλειά έχει ο γυναικολόγος ο καθένας στα χωράφια του δεν μπορεί να πάρει ευθύνη να βρεις μια αιματολογο εγώ γιατρός δεν είμαι και ουτε μπορω να σου πω σου είπε σωστα η λάθος πάντως αυτός δεν είναι αρμόδιος για τις ενέσεις είναι μόνο η αίματαλογος και κανένας άλλος

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ποπο θα το ξαναπω ρε γαμωτο λοιπον πανω στις αντιπηκτικές ενέσεις λόγω έχει μονο μια αιματολογος τι δουλειά έχει ο γυναικολόγος ο καθένας στα χωράφια του δεν μπορεί να πάρει ευθύνη να βρεις μια αιματολογο εγώ γιατρός δεν είμαι και ουτε μπορω να σου πω σου είπε σωστα η λάθος πάντως αυτός δεν είναι αρμόδιος για τις ενέσεις είναι μόνο η αίματαλογος και κανένας άλλος

Εγω δεν έχω αιματολογο τις έκανα καθαρά μήπως βοηθηθεί το μπεμπέ να πάρει βάρος γιατί στην αυχενική μου βγήκε ποσοστό για προεκλαμψία και περιορισμού αναπτυξης 1:11και τελικά όντως δεν έπαιρνε βάρος...από την αρχή παίρνω σαλοσπιρ που το σταμάτησα ακριβώς μια εβδομάδα πριν μπω για καισαρική.28η εβδομάδα μου έδωσαν και τις ενεσεις μήπως βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Εγω δεν έχω αιματολογο τις έκανα καθαρά μήπως βοηθηθεί το μπεμπέ να πάρει βάρος γιατί στην αυχενική μου βγήκε ποσοστό για προεκλαμψία και περιορισμού αναπτυξης 1:11και τελικά όντως δεν έπαιρνε βάρος...από την αρχή παίρνω σαλοσπιρ που το σταμάτησα ακριβώς μια εβδομάδα πριν μπω για καισαρική.28η εβδομάδα μου έδωσαν και τις ενεσεις μήπως βοηθήσουν.

Μετα δεν ξέρω να σου απαντήσω αν όντως για αυτρες τις 7 μέρες δεν χρειαζεται και πόσες ώρες πριν χρειαζεται να κοπεί η ένεση 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, theodora gel είπε:

Εγω δεν έχω αιματολογο τις έκανα καθαρά μήπως βοηθηθεί το μπεμπέ να πάρει βάρος γιατί στην αυχενική μου βγήκε ποσοστό για προεκλαμψία και περιορισμού αναπτυξης 1:11και τελικά όντως δεν έπαιρνε βάρος...από την αρχή παίρνω σαλοσπιρ που το σταμάτησα ακριβώς μια εβδομάδα πριν μπω για καισαρική.28η εβδομάδα μου έδωσαν και τις ενεσεις μήπως βοηθήσουν.

Αυτό θα σου έλεγα κ γω! Αν ήταν οι ενέσεις για θρομβοφιλια τότε θα έπρεπε να σου πει η αιματολογος αλλά εσύ τις πήρες για καλύτερη αιμάτωση του πλακούντα οπότε ήταν εντελώς προληπτικό. Κ εφόσον τις είχε προτείνει ο γυναικολόγος ας κρίνει πότε πρέπει να κοπούν. 

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel said:

Εγω δεν έχω αιματολογο τις έκανα καθαρά μήπως βοηθηθεί το μπεμπέ να πάρει βάρος γιατί στην αυχενική μου βγήκε ποσοστό για προεκλαμψία και περιορισμού αναπτυξης 1:11και τελικά όντως δεν έπαιρνε βάρος...από την αρχή παίρνω σαλοσπιρ που το σταμάτησα ακριβώς μια εβδομάδα πριν μπω για καισαρική.28η εβδομάδα μου έδωσαν και τις ενεσεις μήπως βοηθήσουν.

Ο γιατρός σου δεν θα διακινδύνευε την υγεία του μωρού σου, ειδικά τώρα π φτάσατε στο τέλος, εμπιστεύσου τον κ όλα καλά. Με το καλό όλα. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα εγωωω ..περα απο κατι πονακια περιοδου και λιγες συσπασεις... @Elenpap με το καλο κοριτσι μου ..αντε θα εισαι με το μπεμπακο σου απο αυριο..!!!

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...