Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Ναμαστε και εμείς κορίτσια ...3070 γεννηθηκαμε στις 1 ακριβώς ...με καισαρική γιατί είμασταν τυλιγμένη στο λαιμό και στο χεράκι ...ευτυχώς που είμασταν τυλιγμένη στο χεράκι γι'αυτό και δεν ζορισομασταν στο νον στρες ... 

Μου έβαλαν τεχνητούς πόνους μέχρι της 10.30 αλλά εγώ κορίτσια δεν καταλάβαινα τίποτα από πόνους έκανα έγραφε κανονικά ότι γίνονται συσπάσεις εγώ τίποτα βρε μου έλεγε ο γιατρός εσύ εδώ πρέπει να βογγας ...

Αλλά δεν κατέβηκε καθόλου η μικρή και έτσι μπήκαμε.για καισαρική ... 

Την έχω μαζί μου όλοι μέρα σηκώθηκα περπάτησα και έχουμε φάει 3 φορές μέχρι στιγμής ... 

@Γλυκερια123 να.μας.ζησουν ίδια μέρα έχουν γενέθλια ... Πώς είσαι ? 

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι ? 

 

Να σου ζήσει η κορούλα σου! Γερή και ευτυχισμένη! Αχ πολλά μπεμπακια! Αντέ και τα υπόλοιπα σιγά σιγά.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 είπε:

Εγώ με το που γέννησα έχασα 3 κιλά. Μόλις ήρθα σπίτι αλλά 3. Μην αγχώνεσαι! Θα φύγουν με το θηλασμό και αν όχι θα φύγουν μόλις περπατησουν τα μωρά μας :)

Φιλεναδα αν απτα 18 που βαλα χασω μονο τα 6 καηκα!!!!!αχαχχαχχ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Να ζήσουν τα μπεμπακια σας και να τα καμαρωνετε!!! Εγώ μάλλον θα είμαι απ τις τελευταίες... Έχω πητ 27/07. Ρε κορίτσια ο ύπνος έχει καταντήσει μαρτύριο... Για ν αλλάξω πλευρό δυσκολεύομαι πολύ και πονάω από κάτω. Αυτός ο πόνος μ ανησυχεί λίγο το έχει καμία;;; η μαία που ρώτησα δεν την ανησυχεί μου είπε ίσα-ίσα θέλει να πονάω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελικη85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Να ζήσουν τα μπεμπακια σας και να τα καμαρωνετε!!! Εγώ μάλλον θα είμαι απ τις τελευταίες... Έχω πητ 27/07. Ρε κορίτσια ο ύπνος έχει καταντήσει μαρτύριο... Για ν αλλάξω πλευρό δυσκολεύομαι πολύ και πονάω από κάτω. Αυτός ο πόνος μ ανησυχεί λίγο το έχει καμία;;; η μαία που ρώτησα δεν την ανησυχεί μου είπε ίσα-ίσα θέλει να πονάω... 

Είναι από το βάρος του μωρού κ αν δεν έχεις ουρήσει σε συνδυασμό με ένα έντερο γεμάτο η κατάσταση επιβαρύνεται. Δεν είναι ανησυχητικό σε αυτή τη φάση. 

Εγώ μίλησα με τη μαία το βράδυ. Για Πέμπτη λέει ο γιατρός να κάνω την καισαρική. Περίεργα συναισθήματα γιατί ξέρω ότι δεν θα μείνω έγκυος ποτέ ξανά κ δεν θα το ζήσω όλο αυτό από την αρχή....τα μωράκια τα έπιασα με μεγάλη δυσκολία μετά από 10 εμβρυομεταφορες. Από την άλλη μπορεί η περίοδος της εγκυμοσύνης να τελειώνει αλλά θα χω στην αγκαλιά μου δύο μωράκια που πάλευα χρόνια για να τα αποκτήσω. 

  • Μου αρέσει 6

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χα χα. Αυτά έφυγαν χωρίς να κάνω κάτι βρε σου λέω. Σε μια εβδομάδα. Μην σκας. Έχω δει πόσες φίλες μου που είναι πιο αδύνατες μετά τη γέννα από όσο ήταν πριν. Άλλωστε εγώ 7 κιλα πήρα ίσως γιαυτό έχασα μόνο τόσα. 

@Μαρίτσα10 αυτό το νιώθω και εγώ. Νιώθω ότι δεν πρόλαβα να χαρώ την εγγυμοσυνη μου. Από φόβο στην αρχή, επειδή τους τελευταίους μήνες εξαντλουμουν με τις καθημερινές επισκέψεις σε γιατρούς, μετά γέννησα ξαφνικά, ούτε αυτή την προσμονή που νιώθετε δεν πρόλαβα να ζήσω. Μετά δεν προλαβαίνεις να καταλάβεις και πολλά. Το μωρό μου είναι 26 ημερών και εγώ νιώθω ότι το έχω μόνο 3μερες. Αν είχα την ευκαιρία να το ξαναζήσω θα έβγαζα πολλές φωτογραφίες και βίντεο να έχω να το θυμάμαι και θα φοβόμουν λιγότερο. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Έχασα τόσες όμορφες στιγμές από το φόβο. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Είναι από το βάρος του μωρού κ αν δεν έχεις ουρήσει σε συνδυασμό με ένα έντερο γεμάτο η κατάσταση επιβαρύνεται. Δεν είναι ανησυχητικό σε αυτή τη φάση. 

Εγώ μίλησα με τη μαία το βράδυ. Για Πέμπτη λέει ο γιατρός να κάνω την καισαρική. Περίεργα συναισθήματα γιατί ξέρω ότι δεν θα μείνω έγκυος ποτέ ξανά κ δεν θα το ζήσω όλο αυτό από την αρχή....τα μωράκια τα έπιασα με μεγάλη δυσκολία μετά από 10 εμβρυομεταφορες. Από την άλλη μπορεί η περίοδος της εγκυμοσύνης να τελειώνει αλλά θα χω στην αγκαλιά μου δύο μωράκια που πάλευα χρόνια για να τα αποκτήσω. 

Μην στεναχωριέσαι που δεν θα ξαναζησεις την εγκυμοσύνη.. Είμαστε από τις τυχερές που την έζησαν τουλάχιστον.. Εξάλλου η απόλυτη ευτυχία έρχεται την στιγμή που τελειώνει η περίοδος της εγκυμοσύνης.. Πίστεψε με! Με το καλό τα ζουζούνια σου!  (Υ.Γ. θέλω κι εγώ μια νύφη!) 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Χα χα. Αυτά έφυγαν χωρίς να κάνω κάτι βρε σου λέω. Σε μια εβδομάδα. Μην σκας. Έχω δει πόσες φίλες μου που είναι πιο αδύνατες μετά τη γέννα από όσο ήταν πριν. Άλλωστε εγώ 7 κιλα πήρα ίσως γιαυτό έχασα μόνο τόσα. 

@Μαρίτσα10 αυτό το νιώθω και εγώ. Νιώθω ότι δεν πρόλαβα να χαρώ την εγγυμοσυνη μου. Από φόβο στην αρχή, επειδή τους τελευταίους μήνες εξαντλουμουν με τις καθημερινές επισκέψεις σε γιατρούς, μετά γέννησα ξαφνικά, ούτε αυτή την προσμονή που νιώθετε δεν πρόλαβα να ζήσω. Μετά δεν προλαβαίνεις να καταλάβεις και πολλά. Το μωρό μου είναι 26 ημερών και εγώ νιώθω ότι το έχω μόνο 3μερες. Αν είχα την ευκαιρία να το ξαναζήσω θα έβγαζα πολλές φωτογραφίες και βίντεο να έχω να το θυμάμαι και θα φοβόμουν λιγότερο. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Έχασα τόσες όμορφες στιγμές από το φόβο. 

Και εγώ στους υπερήχους ήμουν στρεσαρισμενη....με είχαν αγχωσει κ οι γιατροί λέγοντας μου τις επιπλοκές των μονοζυγωτικων διδύμων. Λέγανε για το σύνδρομο μετάγγισης των εμβρύων, για προεκλαμψία, για υψηλή πίεση κ για ζάχαρο. Τελικά τίποτα από αυτά δεν έπαθα. Ούτε πολλά κιλά πήρα. Είμαι 9 κιλά + 

Just now, Elen211 είπε:

Μην στεναχωριέσαι που δεν θα ξαναζησεις την εγκυμοσύνη.. Είμαστε από τις τυχερές που την έζησαν τουλάχιστον.. Εξάλλου η απόλυτη ευτυχία έρχεται την στιγμή που τελειώνει η περίοδος της εγκυμοσύνης.. Πίστεψε με! Με το καλό τα ζουζούνια σου!  (Υ.Γ. θέλω κι εγώ μια νύφη!) 

Έχεις δίκιο αν δεν ήταν η επιστήμη δεν θα ζούσα ούτε αυτή την εγκυμοσύνη. 

Νύφες έχω μην αγχώνεσαι! Οι γαμπροί είναι άφαντοι στις μέρες μας. Είναι που είναι λιγότεροι από τις γυναίκες... γίνονται κ γκέι. Χθες έμαθα για έναν γνωστό ότι την κουνάει την αχλαδιά κ απογοητευτικά. 

 

  • Χαχα 2

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μπαίνω να σας ευχηθώ τα καλύτερα! Είναι μαμά Ιουλίου του '15, με πητ 30/7 τότε, όπως η μαριτσα. Σας διάβασα για συναισθηματικούς λόγους, γιατί πριν 4 χρόνια, τις ίδιες ημέρες είχα τις ίδιες ανησυχίες και αγωνίες. Μαριτσα μου συγχαρητήρια που μετά από τόσο αγώνα θα κρατήσεις τα παιδάκια σου αγκαλιά! Έκανα κ εγώ χρόνια προσπάθειες για να μείνω έγκυος, έχουμε την ίδια πητ κ απ όσο διαβάζω τα ίδια γενέθλια! Τρομερή σύμπτωση! Δεν ξέρω τι πρόβλημα είχατε, αλλά να σου πω ότι στα δεύτερα γενέθλια του γιου μου κ ενώ ήμουν σίγουρη ότι πολύ δύσκολα θα κάνω άλλο παιδί, είχα ένα θετικό τεστ χωρίς καν να προσπαθήσω! Εσύ 2 μωράκια με τη μια, μονοζυγωτικα, θαύμα δηλαδή, θεοσταλτα! Συγχαρητήρια σε όλες! Τις καλύτερες ευχές μου! 

  • Μου αρέσει 6

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eleni2512 είπε:

κοριτσια μου, κατι ασχετο.

οσες γεννησατε ειχατε κερασματα στο νοσοκομειο? και οσες θα γεννησετε εχετε σκοπο να παρετε? 

Εγώ είχα γλυκά και χυμούς.  


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konsta15 είπε:

Κορίτσια μου μπαίνω να σας ευχηθώ τα καλύτερα! Είναι μαμά Ιουλίου του '15, με πητ 30/7 τότε, όπως η μαριτσα. Σας διάβασα για συναισθηματικούς λόγους, γιατί πριν 4 χρόνια, τις ίδιες ημέρες είχα τις ίδιες ανησυχίες και αγωνίες. Μαριτσα μου συγχαρητήρια που μετά από τόσο αγώνα θα κρατήσεις τα παιδάκια σου αγκαλιά! Έκανα κ εγώ χρόνια προσπάθειες για να μείνω έγκυος, έχουμε την ίδια πητ κ απ όσο διαβάζω τα ίδια γενέθλια! Τρομερή σύμπτωση! Δεν ξέρω τι πρόβλημα είχατε, αλλά να σου πω ότι στα δεύτερα γενέθλια του γιου μου κ ενώ ήμουν σίγουρη ότι πολύ δύσκολα θα κάνω άλλο παιδί, είχα ένα θετικό τεστ χωρίς καν να προσπαθήσω! Εσύ 2 μωράκια με τη μια, μονοζυγωτικα, θαύμα δηλαδή, θεοσταλτα! Συγχαρητήρια σε όλες! Τις καλύτερες ευχές μου! 

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Σε ευχαριστώ για τις ευχές. Πράγματι σύμπτωση! Τελικά 11 Ιουλίου τον γεννησες; 

Εμείς μπήκαμε στο χορό της εξωσωματικής λόγω ολιγοασθενοσπερμια του άντρα μου. Θεωρητικά θα εμένα εύκολα έγκυος εφόσον δεν βρίσκαμε κάποιο άλλο πρόβλημα αλλά πέρασε καιρός γιατί από ότι φάνηκε ο οργανισμός μου δεν ανταποκρινόταν στα φάρμακα....όχι από άποψη ωαρίων. Απλά όταν έκανα εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κύκλο το αποτέλεσμα ήταν μηδέν. Ενώ όταν έκανα εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων εμβρύων μετά από τη φυσική μου ωορρηξία τότε πήρα κ το πρώτο μου θετικό αλλά είχα αποβολή. Όταν επαναλάβαμε τη διαδικασία ήρθαν τα διδυμακια.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 μπράβο σου για όλες τις προσπάθειες που έχεις κάνεις. Θέλει μεγαααααλη δύναμη, πολύ μεγάλη. Είναι μια διαδικασία που δοκιμάζει και εσένα και την σχέση σου. Μπράβο σου και πάλι. Και εγώ έμεινα με δυσκολία έγκυος με το ίδιο θέμα στον άνδρα μου. Την εξωσωματική την γλυτώσαμε τελευταία στιγμή. 

Με το καλό τα κοριτσάκια σου, και που ξέρεις μπορεί ξαναμεινεις έγκυος τυχαία και αναπάντεχα!! Να χαρείς τις τελευταίες μέρες κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν γιατί από εδώ και πέρα θα είστε πάντα οι  4 σας :-D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eleni2512 εμένα μου είχε φτιάξει η μαμά μου κάτι σαν μπομπονιέρες και είχαμε και γλυκά ζαχαροπλαστιου. Λίγο πολύ όλες είχαμε δυσκολίες και αυτό μας έφερε νομίζω και στο φόρουμ. Όλα να πάνε καλά και να έχουν υγεία τα παιδιά μας και να είμαστε γέροι και εμείς οι γονείς να καμαρώνουμε. Έχουν δυσκολίες αλλά αξίζουν. Βλέπω τον μικρό που κάνει κάτι σαν χαμόγελο όταν με βλέπει εδώ και 2 μέρες. Ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά και πάλι μου φτάνει αυτό το ψευτοχαμογελο για να αντέξω τη γκρίνια. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

κοριτσια μου, κατι ασχετο.

οσες γεννησατε ειχατε κερασματα στο νοσοκομειο? και οσες θα γεννησετε εχετε σκοπο να παρετε? 

Ελενη εγω θα παρω εργολαβους που δεν θελουν ψυγειο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...