Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε;; εγω εχω παρει εργολαβους που δε θελουν ψυγειο..καλα ειμαστε η κοιλια μου εφυγε απλα εχει μπει λιγο μεσα δεν ειναι οπως πριν..αλλα ο μπεμπακος εχει λιγο ικτερο και μου παν περισσοτερο θηλασμο..αυτα..ελπιζω να βγουμε αυριο..αν βρουν περισσοτερο ικτερο θα μας κρατησουν..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε;; εγω εχω παρει εργολαβους που δε θελουν ψυγειο..καλα ειμαστε η κοιλια μου εφυγε απλα εχει μπει λιγο μεσα δεν ειναι οπως πριν..αλλα ο μπεμπακος εχει λιγο ικτερο και μου παν περισσοτερο θηλασμο..αυτα..ελπιζω να βγουμε αυριο..αν βρουν περισσοτερο ικτερο θα μας κρατησουν..

Γλυκερια μου μην αγχωθεις δν πειραζει ολα τα μωρα σχεδον παθαινουν!!σημερα μου πε ενας φιλος οτι δν εχει δει πιο μεγαλη κοιλια!!δεν το λες κ κοπλιμεντο!!εχω βαλει στοχο σε τρεις μηνες τα κιλα να τα χω χασει!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε;; εγω εχω παρει εργολαβους που δε θελουν ψυγειο..καλα ειμαστε η κοιλια μου εφυγε απλα εχει μπει λιγο μεσα δεν ειναι οπως πριν..αλλα ο μπεμπακος εχει λιγο ικτερο και μου παν περισσοτερο θηλασμο..αυτα..ελπιζω να βγουμε αυριο..αν βρουν περισσοτερο ικτερο θα μας κρατησουν..

Θηλαζε όσο μπορείς και όλα Θα πάνε καλά. Και εμείς κάναμε ίκτερο απλά δεν ανέβηκε πάνω από 12 και γλιτώσαμε τη λάμπα. Αλλά στο σπίτι μας πήρε καμία βδομάδα να φύγει η κιτρινίλα. Δεν είναι τίποτα ομως. Εγώ δεν ήξερα και είχα στεναχωρηθει πολύ τοτε 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενταξει μας ειπε δεν ειναι κατι ανησυχητικο δεν πρεπει να χει πολυ..επιτελους αυριο σπιτακι..

@Anna17 ναι μου ειπαν ανα 2 ωρες ταισμα για να του φυγει τελειως κι εγω στενα χωρηθηκα αλλα μετα που μου πε οτι ολα καλα ησυχασα..

@happysmile μην ανχωνεσαι τα περισσοτερα θα σου φυγουν με την γεννα!!κι αν μετα θηλασεις θα σου φυγουν και τα υπολοιπα γρηγορα..

Αντε να δουμε ποια θα ειναι η επομενη...:x


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ενταξει μας ειπε δεν ειναι κατι ανησυχητικο δεν πρεπει να χει πολυ..επιτελους αυριο σπιτακι..

@Anna17 ναι μου ειπαν ανα 2 ωρες ταισμα για να του φυγει τελειως κι εγω στενα χωρηθηκα αλλα μετα που μου πε οτι ολα καλα ησυχασα..

@happysmile μην ανχωνεσαι τα περισσοτερα θα σου φυγουν με την γεννα!!κι αν μετα θηλασεις θα σου φυγουν και τα υπολοιπα γρηγορα..

Αντε να δουμε ποια θα ειναι η επομενη...:x

και αυτα που μας λεγαν το μωρο θελει ηλιο κλπ μυθοι ολα οσο πιο πολυ γαλα πινει τοσο πιο γρηγορα θα του φυγει!!κοριτσια πολλοι παιδιατροι πλεον δινουν βιταμινη d απο λεχουδικα..λεω μεχρι το πρωτο εμβόλιο το μωρο να μην ερθει καθολου επαφη με αλλα παιδια ιδανικα θα θελα να μην βρεθει κ με αλλους ενηλικες αλλα ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , happysmile είπε:

και αυτα που μας λεγαν το μωρο θελει ηλιο κλπ μυθοι ολα οσο πιο πολυ γαλα πινει τοσο πιο γρηγορα θα του φυγει!!κοριτσια πολλοι παιδιατροι πλεον δινουν βιταμινη d απο λεχουδικα..λεω μεχρι το πρωτο εμβόλιο το μωρο να μην ερθει καθολου επαφη με αλλα παιδια ιδανικα θα θελα να μην βρεθει κ με αλλους ενηλικες αλλα ..

Το πρώτο εμβόλιο είναι 3 μηνών. Καλά με παιδάκια το κατάλαβαινω αλλά με άλλους ενήλικες; Δεν θα το βγάλεις καθόλου από το σπίτι 3 μήνες; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Το πρώτο εμβόλιο είναι 3 μηνών. Καλά με παιδάκια το κατάλαβαινω αλλά με άλλους ενήλικες; Δεν θα το βγάλεις καθόλου από το σπίτι 3 μήνες; 

Καλημερααα οχι Αννα μου απο 40ημερων ισως κ πιο πριν εξαρταται πωςθα μαστε με τον θηλασμο θα τον βγαζω εξω να παιρνει τον αερα του αλλα βολτες οχι κλειστους χωρους!καλοκαιρακι ειναι..με τους συγγενεις εχω θεμα δεν θελω να πιανουν το μωρο..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Το πρώτο εμβόλιο είναι 3 μηνών. Καλά με παιδάκια το κατάλαβαινω αλλά με άλλους ενήλικες; Δεν θα το βγάλεις καθόλου από το σπίτι 3 μήνες; 

Καλημερα κοριτσια!!! Το πρωτο εμβολιο ειναι 2μηνων κ εμβολιαζεται η πρωτη δοση για διφθεριτιδα,τετανο κ κοκκυτη!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happysmile είπε:

και αυτα που μας λεγαν το μωρο θελει ηλιο κλπ μυθοι ολα οσο πιο πολυ γαλα πινει τοσο πιο γρηγορα θα του φυγει!!κοριτσια πολλοι παιδιατροι πλεον δινουν βιταμινη d απο λεχουδικα..λεω μεχρι το πρωτο εμβόλιο το μωρο να μην ερθει καθολου επαφη με αλλα παιδια ιδανικα θα θελα να μην βρεθει κ με αλλους ενηλικες αλλα ..

Το πρώτο εμβόλιο αργεί..  Και όταν έρθει σχεδόν ανοίγουν τα σχολεία οπότε σίγουρα τότε δεν θα θες επαφές με παιδάκια!! Αλλά κι εγώ δεν αφήνω αγκαλιές κλπ..  Έρχονται, μας βλέπουν και πάνε σπίτι τους!  (μένουμε στην ίδια πολυκατοικία οπότε δύσκολο να μην έρθουν καθολου) 

Όσο για βιταμίνη D3 υπάρχει πλέον οδηγία να παίρνουν τα αποκλειστικως θηλαζοντα βρέφη καθώς υπάρχουν πολλά κρούσματα έλλειψης και στην χώρα μας και επίσης δεν κάνει να τα χτυπάει ο ήλιος άμεσα όσο είναι βρεφακια οπότε δεν γίνεται απορρόφηση. Εμάς μας έδωσε ο παιδίατρος.  Ο ενδοιασμος μου είναι ότι έχει πολλά πρόσθετα μέσα..  Θέλω να ψάξω για μια πιο καθαρή βιταμίνη. 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , happysmile είπε:

Καλημερααα οχι Αννα μου απο 40ημερων ισως κ πιο πριν εξαρταται πωςθα μαστε με τον θηλασμο θα τον βγαζω εξω να παιρνει τον αερα του αλλα βολτες οχι κλειστους χωρους!καλοκαιρακι ειναι..με τους συγγενεις εχω θεμα δεν θελω να πιανουν το μωρο..

Α κατάλαβα. Ναι μωρέ και εμένα μου ηρθαν τώρα κάτι συγγενείς. Δεν τον πήραν αλλά τον χαϊδεύουν στα χέρια και τους είπα να τα πλυνουν πρώτα γιατί αυτός τα βάζει στο στόμα τα χέρια του. Μα δεν το σκέφτονται από μόνοι τους; δεν μεγάλωσαν παιδιά; δεν ξέρω τι να πω.. 

Και εμείς περνούμε βιταμίνη d. Από 4 ημερών 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Α κατάλαβα. Ναι μωρέ και εμένα μου ηρθαν τώρα κάτι συγγενείς. Δεν τον πήραν αλλά τον χαϊδεύουν στα χέρια και τους είπα να τα πλυνουν πρώτα γιατί αυτός τα βάζει στο στόμα τα χέρια του. Μα δεν το σκέφτονται από μόνοι τους; δεν μεγάλωσαν παιδιά; δεν ξέρω τι να πω.. 

Και εμείς περνούμε βιταμίνη d. Από 4 ημερών 

Αστα αννουλα μου αυτα ειναι που φοβαμαι εμεναη πεθερά μου που κορδωνοται σαν τον φασιανο οτι μεγαλωσε 4 παιδια τα φιλουσε τα χερακια των αλλων εγγονιων ναι οταν ηταν βρεφοι εχω παθει ψυχολογικο..

Κορίτσια να ρωτησω οσες γεννησατε..οι πονοι πως ηταν στην κοιλια?στην μεση?η κ στα δυο??εγω εχω δισκοκηλη βεβαια παρολο που δν με χει ενοχλησει καθολου στην εγκυμοσυνη η μεση μου!!κ χω ξεχασει να ενημερωσω κ τον γυναικολογο μ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...