Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

εμενα η μαια μου ειπε να μη παιρνουν αγκαλια τη μικρη οσοι καπνιζουν. μονο αν εχουν αλλαξει ρουχα.και εχουν πλυνει πολυ καλα τα χερια.τους. γενικως με τον αντρα μου εχουμε σκοπο να.πουμε οποιος θελει να.ερθει να ερθει στο.νοσοκομειο. στο σπιτι δε θελω κανεναν. ας με πουν παραξενη, ας με πουν οτι θελουν. 

  • Μου αρέσει 2

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eleni2512 είπε:

εμενα η μαια μου ειπε να μη παιρνουν αγκαλια τη μικρη οσοι καπνιζουν. μονο αν εχουν αλλαξει ρουχα.και εχουν πλυνει πολυ καλα τα χερια.τους. γενικως με τον αντρα μου εχουμε σκοπο να.πουμε οποιος θελει να.ερθει να ερθει στο.νοσοκομειο. στο σπιτι δε θελω κανεναν. ας με πουν παραξενη, ας με πουν οτι θελουν. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! 

Μέχρι να περάσουν 40 μέρες καλύτερα το σπίτι να μην γίνει κέντρο διερχομένων. 

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κορίτσια να ρωτησω οσες γεννησατε..οι πονοι πως ηταν στην κοιλια?στην μεση?η κ στα δυο??εγω εχω δισκοκηλη βεβαια παρολο που δν με χει ενοχλησει καθολου στην εγκυμοσυνη η μεση μου!!κ χω ξεχασει να ενημερωσω κ τον γυναικολογο μ!!

Πρεπει να τον ενημερωσεις..ο γυναικολογος πρεπει να ξερει τα παντα..οι πονοι σε μενα ηταν σαν της περιοδου αλλα πολυ πιο δυνατοι και ξεκιναγαν σπο τη μεση και μετα στην κοιλια..βαλιτσα εφτιαξες;;;

Εμενα μου ρθαν ολοι στο νοσοκομειο..κι αυτο κουραστικο μη νομιζετε..αλλα τουλαχιστον ηταν αυστηροι στα ωραρια οποτε ολα καλα..και τωρα μου χουν πει οτι θα ρθουν καποιοι και δε θελω με τιποτα..κι ενταξει μ οσους εχω θαρρος να τους πω να πλυνουν τα χερια κτλπ αλλα με ολους τους αλλους τι γινεται..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Πρεπει να τον ενημερωσεις..ο γυναικολογος πρεπει να ξερει τα παντα..οι πονοι σε μενα ηταν σαν της περιοδου αλλα πολυ πιο δυνατοι και ξεκιναγαν σπο τη μεση και μετα στην κοιλια..βαλιτσα εφτιαξες;;;

Εμενα μου ρθαν ολοι στο νοσοκομειο..κι αυτο κουραστικο μη νομιζετε..αλλα τουλαχιστον ηταν αυστηροι στα ωραρια οποτε ολα καλα..και τωρα μου χουν πει οτι θα ρθουν καποιοι και δε θελω με τιποτα..κι ενταξει μ οσους εχω θαρρος να τους πω να πλυνουν τα χερια κτλπ αλλα με ολους τους αλλους τι γινεται..

Να τους πεις ότι το παιδί δεν έχει αντισώματα ακόμα κ να έρθουν μετά το 40ημερο. Αν κολλήσουν οτιδήποτε τα παιδιά μας μετά εμείς θα τρέχουμε...δεν θα βοηθήσει το σόι που τα κόλλησε.

  • Μου αρέσει 2

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!γεννησαμε κ εμείς χτες 10:30 περίπου..2150ο μπέμπης είναι στη ΜΕΝΝ αλλά μόνο για το βάρος μας λένε πάει καλά σήμερα του ξεκίνησαν ξένο γάλα εγώ δεν έχω βγάλει κάνω άντληση με θηλαστρο αλλα ακόμη τίποτα.ποναω σήμερα αλλά παλεύεται..εγώ δεν τα πήγα καλά με την επισκληριδιο!με πείραξε πολύ...αυτά κοριτσάκια μου από εμάς!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, theodora gel said:

Γεια σας κορίτσια μου!!!γεννησαμε κ εμείς χτες 10:30 περίπου..2150ο μπέμπης είναι στη ΜΕΝΝ αλλά μόνο για το βάρος μας λένε πάει καλά σήμερα του ξεκίνησαν ξένο γάλα εγώ δεν έχω βγάλει κάνω άντληση με θηλαστρο αλλα ακόμη τίποτα.ποναω σήμερα αλλά παλεύεται..εγώ δεν τα πήγα καλά με την επισκληριδιο!με πείραξε πολύ...αυτά κοριτσάκια μου από εμάς!

Πω πω μια αγωνία την είχα να δω τι είχε γίνει. Πάλι καλα που πήγαν ολα καλα.. Όσο για την ΜΕΝΝ θα πάρει βάρος ο μικρούλης και θα βγει σύντομα ελπίζω.. Πες στις μαίες να σε βοηθήσουν με την άντληση, θέλει υπομονή γιατί ο φυσικός θηλασμός βοηθάει στο να κατέβει το γάλα.. 

Με το καλό να βγείτε να πάτε σπιτάκι σας. Να σου ζήσει ο μπέμπης πάντα υγιής και τυχερός  :)

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 θα το βρεις το θάρρος και με τους υπόλοιπους.. Πάτα πόδι!! Εσύ είσαι η μαμά, εσύ θα αποφασίσεις! Εγώ μαλωσα  με την πεθερά μου γιατί ήθελε να φέρει τον ανηψιο μου (2,5 χρόνων)  να δει τον μπέμπη για να δει την αντίδραση του..  Μου λέει τι θα πάθει? Αν είχε αδερφάκι δεν θα το έβλεπε? Η άλλη η νύφη είχε αφήσει.. Και αυτή στα παιδιά της δεν είχε προβλήματα κλπ.. Και της απάντησα "τα μεγαλώσατε εσείς τα παιδιά σας? Αφήστε κανέναν άλλον να μεγαλώσει τα δικά του όπως θέλει!" μου κράτησε λίγα μούτρα αλλά την έβαλε στη θέση της και ο άντρας μου μετά! Δεν κατάλαβα..  Θα παίζουν με την υγεία του δικού μου του παιδιού???

@theodora gel να σου ζήσει!! Καλότυχος Και ευτυχισμένο να είναι το μπεμπακι σου!   Μην αγχώνεσαι για το θήλαστρο..  Δεν βγαίνει εύκολα το πρωτογαλα με θήλαστρο..  Μπορεί να το έχεις 2 ώρες και να μην βγάλει τίποτα! Ζητα να προσπαθείς να τον θηλάζεις την ώρα του επισκεπτηριου στη Μενν.  Και όσο καταφέρει να πάρει. Θα τον βρείτε τον δρόμο  σας με τον θηλασμό σιγά σιγά..  

  • Μου αρέσει 4

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel said:

Γεια σας κορίτσια μου!!!γεννησαμε κ εμείς χτες 10:30 περίπου..2150ο μπέμπης είναι στη ΜΕΝΝ αλλά μόνο για το βάρος μας λένε πάει καλά σήμερα του ξεκίνησαν ξένο γάλα εγώ δεν έχω βγάλει κάνω άντληση με θηλαστρο αλλα ακόμη τίποτα.ποναω σήμερα αλλά παλεύεται..εγώ δεν τα πήγα καλά με την επισκληριδιο!με πείραξε πολύ...αυτά κοριτσάκια μου από εμάς!

Να σ ζήσει κορίτσι μου!!! Γερό κ δυνατό κ καλή ανάρρωση σε σένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , theodora gel είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!γεννησαμε κ εμείς χτες 10:30 περίπου..2150ο μπέμπης είναι στη ΜΕΝΝ αλλά μόνο για το βάρος μας λένε πάει καλά σήμερα του ξεκίνησαν ξένο γάλα εγώ δεν έχω βγάλει κάνω άντληση με θηλαστρο αλλα ακόμη τίποτα.ποναω σήμερα αλλά παλεύεται..εγώ δεν τα πήγα καλά με την επισκληριδιο!με πείραξε πολύ...αυτά κοριτσάκια μου από εμάς!

Αι μωρή κοντευα να γέννησω και εγώ μαζί σου μέχρι να γράψεις χαχαχχαα να σου ζησει κοριτσαρα μου με υγεια και ευτυχία να κάνετε Φιλακια και αγκαλιτσες

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, theodora gel είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!γεννησαμε κ εμείς χτες 10:30 περίπου..2150ο μπέμπης είναι στη ΜΕΝΝ αλλά μόνο για το βάρος μας λένε πάει καλά σήμερα του ξεκίνησαν ξένο γάλα εγώ δεν έχω βγάλει κάνω άντληση με θηλαστρο αλλα ακόμη τίποτα.ποναω σήμερα αλλά παλεύεται..εγώ δεν τα πήγα καλά με την επισκληριδιο!με πείραξε πολύ...αυτά κοριτσάκια μου από εμάς!

Θεοδωρα μου να σας ζησει!!μα τον δειτε οπως επιθυμειτε γερος δυνατος κ μην αγχωνεσαι.θα παρει πολυ γρηγορα βαρος!!με το καλο να πατε σπιτακι σας.κ καλη ανναρωση σε σενα!!πως σε πειραξε η επισκληριδιος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@theodora gel να σου ζησει!!! :x να ειναι παντα γερο και καλοτυχο!!! για τον θηλασμο θα συμφωνησω με τα κοριτσια, μη σε ανησυχει. το πρωτογαλα παντα ειναι λιγο και δυσκολο αλλα ολα θα πανε μια χαρα :) 

ερωτηση: επιδομα τοκετου θα παρουμε κοριτσια? ξερετε? @Anna17 εσυ που γεννησες και πρωτη εχεις μαθει τιποτα? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

@theodora gel να σου ζησει!!! :x να ειναι παντα γερο και καλοτυχο!!! για τον θηλασμο θα συμφωνησω με τα κοριτσια, μη σε ανησυχει. το πρωτογαλα παντα ειναι λιγο και δυσκολο αλλα ολα θα πανε μια χαρα :) 

ερωτηση: επιδομα τοκετου θα παρουμε κοριτσια? ξερετε? @Anna17 εσυ που γεννησες και πρωτη εχεις μαθει τιποτα? 

Νομιζω οτι το χουν κοψει εδω κ χρονια κ απλα ο εοππυ σου καλυπτει ενα ποσο της ιδιωτικης κλινικης!εγω θα γεννησω σε δημοσιο κ δεν πληρωνω!εχει κανει καποια την διαδικασια για τις υπόλοιπες 63μερες κ το συμπληρωματικο επιδομα του οαεδ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Δεν υπάρχει πλέον αυτό το επίδομα. Μόνο τα λεφτά για την άδεια λοχειας αν δουλεύεις. 

@happysmile εγώ έχω κάνει τα χαρτιά για τη λοχεια. Τι θες να μάθεις; 

Αννα ζητανε πολλα απο οτι ειδα ληξιαρχικη πραξη χαρτι του νοσοκομειου κ να κανω εξουσιοδοτηση να παει ο συζυγος στο ικα!για τον οαεδ το συμπληρωματικο εκανες?η στο τελος τον 63 ημερών?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...