Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Μαρίτσα10  έφτασε ο καιρός που θα πάρεις αγκαλιά τις μικρές σου.. Φαντάζομαι θα έχεις άγχος! Ολα καλα θα πάνε ναι σκέφτεσαι μόνο τις ίδιες φατσούλες που θα σε κοιτάνε.. Σου εύχομαι να πάνε ολα καλα να ειναι υγιή τα μωράκια σου και να έχεις γρήγορη ανάρρωση..

@Eleni2512 εντάξει πρέπει να ήταν βασανιστήριο. Δηλαδή κ που βγήκες έξω με τέτοια ζέστη. Εγω σημερα το βράδυ πρώτη φορά άνοιξα το air condition στο άλλο δωμάτιο. Μιλάμε απλά καθόμουν στο κρεβάτι και ίδρωνα. Δεν την πάλευα με τίποτα.. 

@happysmile από πίεση χαμηλά άλλο τίποτα. Εμένα εμπεδωθηκε ο μικρός, εχει μεγαλώσει κιόλας και χτυπάει πολύ τον κόλπο μου. Πονάκια που και που κ πόνο στην μέση κυρίως τα βράδια που θέλω οπωσδήποτε να ξαπλώσω.. Εντάξει συσπάσεις φουλ μην τα λέω πάλι αυτά.  Από αυπνία έχω διαλυθεί.. 3 ώρες την μέρα κοιμάμαι αλλα γενικά είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη.. 

  • Μου αρέσει 2

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, demmikot είπε:

@Μαρίτσα10  έφτασε ο καιρός που θα πάρεις αγκαλιά τις μικρές σου.. Φαντάζομαι θα έχεις άγχος! Ολα καλα θα πάνε ναι σκέφτεσαι μόνο τις ίδιες φατσούλες που θα σε κοιτάνε.. Σου εύχομαι να πάνε ολα καλα να ειναι υγιή τα μωράκια σου και να έχεις γρήγορη ανάρρωση..

@Eleni2512 εντάξει πρέπει να ήταν βασανιστήριο. Δηλαδή κ που βγήκες έξω με τέτοια ζέστη. Εγω σημερα το βράδυ πρώτη φορά άνοιξα το air condition στο άλλο δωμάτιο. Μιλάμε απλά καθόμουν στο κρεβάτι και ίδρωνα. Δεν την πάλευα με τίποτα.. 

@happysmile από πίεση χαμηλά άλλο τίποτα. Εμένα εμπεδωθηκε ο μικρός, εχει μεγαλώσει κιόλας και χτυπάει πολύ τον κόλπο μου. Πονάκια που και που κ πόνο στην μέση κυρίως τα βράδια που θέλω οπωσδήποτε να ξαπλώσω.. Εντάξει συσπάσεις φουλ μην τα λέω πάλι αυτά.  Από αυπνία έχω διαλυθεί.. 3 ώρες την μέρα κοιμάμαι αλλα γενικά είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη.. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι μια ένταση την έχω. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, demmikot είπε:

@Μαρίτσα10  έφτασε ο καιρός που θα πάρεις αγκαλιά τις μικρές σου.. Φαντάζομαι θα έχεις άγχος! Ολα καλα θα πάνε ναι σκέφτεσαι μόνο τις ίδιες φατσούλες που θα σε κοιτάνε.. Σου εύχομαι να πάνε ολα καλα να ειναι υγιή τα μωράκια σου και να έχεις γρήγορη ανάρρωση..

@Eleni2512 εντάξει πρέπει να ήταν βασανιστήριο. Δηλαδή κ που βγήκες έξω με τέτοια ζέστη. Εγω σημερα το βράδυ πρώτη φορά άνοιξα το air condition στο άλλο δωμάτιο. Μιλάμε απλά καθόμουν στο κρεβάτι και ίδρωνα. Δεν την πάλευα με τίποτα.. 

@happysmile από πίεση χαμηλά άλλο τίποτα. Εμένα εμπεδωθηκε ο μικρός, εχει μεγαλώσει κιόλας και χτυπάει πολύ τον κόλπο μου. Πονάκια που και που κ πόνο στην μέση κυρίως τα βράδια που θέλω οπωσδήποτε να ξαπλώσω.. Εντάξει συσπάσεις φουλ μην τα λέω πάλι αυτά.  Από αυπνία έχω διαλυθεί.. 3 ώρες την μέρα κοιμάμαι αλλα γενικά είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη.. 

Χτες για καμμια ωρα νομιζα θα γεννησω συσπασεις φουλ, πονος,πιεση κατω να κουνιεται ασταματητα ο μικρος αλλα μ περασε μετα!

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι μια ένταση την έχω. 

Μαριτσα μου λογικο σκεψου ομως σε λιγο θα κρατας δυο ομορφα γερα ιδια μωρακια!περασες δυσκολα εξ αρχης αγχος πιεση τωρα ομως τελειων ολα!ξεκιναει ενα καινουργιο ταξιδι...ολα θα πανε καλα σε σκεφτομαστε σου στελνουμε θετικη ενεργεια κ περιμενουμε νεα σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Χτες για καμμια ωρα νομιζα θα γεννησω συσπασεις φουλ, πονος,πιεση κατω να κουνιεται ασταματητα ο μικρος αλλα μ περασε μετα!

Ναι μωρε καλο ειναι που εχεις συσπασεις. δεν πονάνε οπότε μην σε ανυσηχει. Μαλλον ειχες κουραστει κιολας. Γενικά θελει κ πολύ νερο. Εμένα πλεον κρατάνε πανω απο 3 λεπτά οι συσπασεις. Παιζει να εχω και 6 την ώρα, βαρίεμαι να τις μετράω ειναι τόσες πολλές που πραγματικά βαριέμαι. Η κοιλία πετρα και νιώθω πιεση χαμηλα. Πέρνει και κάτι σχήματα περίεργα η κοιλία, κυρίως βουνό προς τα δεξια! Δεν πονάω αλλα είναι καπως δυσάρεστο. Οπως και να εχει ειμαστε στον μήνα μας και όλα αυτά είναι θεμιτά, μας βοηθάνε να γεννήσουμε φυσιολογικά (θεωρώ)

  • Μου αρέσει 2

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Ναι μωρε καλο ειναι που εχεις συσπασεις. δεν πονάνε οπότε μην σε ανυσηχει. Μαλλον ειχες κουραστει κιολας. Γενικά θελει κ πολύ νερο. Εμένα πλεον κρατάνε πανω απο 3 λεπτά οι συσπασεις. Παιζει να εχω και 6 την ώρα, βαρίεμαι να τις μετράω ειναι τόσες πολλές που πραγματικά βαριέμαι. Η κοιλία πετρα και νιώθω πιεση χαμηλα. Πέρνει και κάτι σχήματα περίεργα η κοιλία, κυρίως βουνό προς τα δεξια! Δεν πονάω αλλα είναι καπως δυσάρεστο. Οπως και να εχει ειμαστε στον μήνα μας και όλα αυτά είναι θεμιτά, μας βοηθάνε να γεννήσουμε φυσιολογικά (θεωρώ)

Αχαχαχα αυτο τοβουνο απαπα...κ παντα στα δεξια εμενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου τι κανετε πως ειστε;να ρωτησω οσες γεννησαν και θηλαζουν ποσο καιρο τους πηρε με το θηλασμο; εννοω να μαθουν νσ θηλαζουν...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Η αλήθεια είναι ότι μια ένταση την έχω. 

@Μαρίτσα10 με το καλό αύριο!!!! Όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις αγκαλιά τα αστέρια σου! :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσακια μου τι κανετε πως ειστε;να ρωτησω οσες γεννησαν και θηλαζουν ποσο καιρο τους πηρε με το θηλασμο; εννοω να μαθουν νσ θηλαζουν...

Εμένα έπιασε σχετικά αμέσως..  Στην αρχή στο μαιευτήριο φώναζα τις μαιες για να  με βοηθήσουν να τον ξυπνήσουμε και να τον βάλουμε καλά..  Την μέρα πριν φύγω ήρθε μια άλλη μαία για βοήθεια και αυτή μου έδειξε πως να γραπωνω το κεφάλι και να τον βάζω στο στήθος..  Και αυτό πραγματικά βοήθησε! Μετά στο σπίτι σιγά σιγά βρήκαμε την σειρά μας..  Τώρα το πιάνει σχεδόν μόνος του με ελάχιστη βοήθεια από εμένα! 

Επίσης μεγάλο κόλπο είναι ΝΑ ΔΙΩΧΝΕΙΣ ΌΠΟΙΟΝ ΕΊΝΑΙ ΠΆΝΩ ΑΠΌ ΤΟ ΚΕΦΆΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΊΝΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΈΣ!!  Τις πρώτες μέρες ήταν η μαμά μου και η πεθερά μου και λίγο ο άντρας μου που μου λέγανε "κρατάς καλά το κεφάλι? Πίνει? Βολεύεται??"  Μόλις τους έδιωξα ηρέμησα και Ηρέμησε και το μωρό! 

Τώρα αντιμετωπίζουμε άλλο πρόβλημα..  Έχω υπερπαραγωγή γάλακτος και εκνευριζεται πολύ στην αρχή που τρέχει γρήγορα! Βγάζω λίγο με το χέρι και μετά τον ταΐζω. Επίσης πολλές φορές τρώει από το ένα στήθος και το άλλο τρέχει τόσο πολύ που γίνεται μούσκεμα το μπλουζάκι! Επίσης μπορεί να φάει τώρα και σε μισή ώρα το στήθος μου να είναι φουλ και να ζορίζομαι!  Αύριο θα πάρω γιατρό και μαία να ρωτήσω αν είναι λογικό και τι να κάνω... 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elen211 said:

Εμένα έπιασε σχετικά αμέσως..  Στην αρχή στο μαιευτήριο φώναζα τις μαιες για να  με βοηθήσουν να τον ξυπνήσουμε και να τον βάλουμε καλά..  Την μέρα πριν φύγω ήρθε μια άλλη μαία για βοήθεια και αυτή μου έδειξε πως να γραπωνω το κεφάλι και να τον βάζω στο στήθος..  Και αυτό πραγματικά βοήθησε! Μετά στο σπίτι σιγά σιγά βρήκαμε την σειρά μας..  Τώρα το πιάνει σχεδόν μόνος του με ελάχιστη βοήθεια από εμένα! 

Επίσης μεγάλο κόλπο είναι ΝΑ ΔΙΩΧΝΕΙΣ ΌΠΟΙΟΝ ΕΊΝΑΙ ΠΆΝΩ ΑΠΌ ΤΟ ΚΕΦΆΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΊΝΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΈΣ!!  Τις πρώτες μέρες ήταν η μαμά μου και η πεθερά μου και λίγο ο άντρας μου που μου λέγανε "κρατάς καλά το κεφάλι? Πίνει? Βολεύεται??"  Μόλις τους έδιωξα ηρέμησα και Ηρέμησε και το μωρό! 

Τώρα αντιμετωπίζουμε άλλο πρόβλημα..  Έχω υπερπαραγωγή γάλακτος και εκνευριζεται πολύ στην αρχή που τρέχει γρήγορα! Βγάζω λίγο με το χέρι και μετά τον ταΐζω. Επίσης πολλές φορές τρώει από το ένα στήθος και το άλλο τρέχει τόσο πολύ που γίνεται μούσκεμα το μπλουζάκι! Επίσης μπορεί να φάει τώρα και σε μισή ώρα το στήθος μου να είναι φουλ και να ζορίζομαι!  Αύριο θα πάρω γιατρό και μαία να ρωτήσω αν είναι λογικό και τι να κάνω... 

Ακριβώς το ίδιο με την υπερπαραγωγή το έπαθα κ γω...τις 3 πρώτες μέρες π ήρθα σπίτι γινόμουνα κ γω μούσκεμα... μάλιστα σε κάποια φάση πηρα μια φέτα κεικ να φάω κ άρχισαν να τρέχουν παράλληλα κ τα 2 στήθη. Από τότε φρίκαρα κ είμαι μονίμως με σουτιέν θηλασμού κ επιθέματα κ δεν λερώνομαι. Θηλάζω ανα 3 ώρες κ δίνω κ συμπλήρωμα μετά το θηλασμό 60 ml μετά από κάθε γεύμα ώστε να μν προκαλώ υπερπαραγωγή κ γενικά να έχω το μωράκι σε πρόγραμμα. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές!

Πιστεύω ότι αύριο θα αργήσω να τελειώσω γτ θα πάω 10 το πρωί κ μέχρι να γίνουν όλες οι διαδικασίες θα αργήσουμε. Οπότε ίσως αργήσω λίγο να γράψω!

  • Μου αρέσει 3

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 με το καλο κοριτσι.μου! ολα θα πανε τελεια :D 

εγω εχω αυριο γιατρο και μαλλον απο αυτα που.μου ειπε πριν μια βδομαδα η μαια θα κοψω το μαγνησιο και θα κανω και καρδιοτοκογραφο. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό Μαριτσα. Όλα καλά να πάνε και να γεμίσουν τα χέρια σου και η αγκαλιά σου από αύριο. 

@Elen211 θα φτιάξει με τις μέρες και τη ζήτηση του μικρού λογικα. Ρώτα όμως να δεις τι θα σου πουν.

Εγώ έχω αρχίσει να βγάζω ένα γεύμα με θήλαστρο τη μέρα για να κάνω την δική μου τράπεζα γάλακτος αλλά 2 φορές αντλησα όλο το γάλα από το δεξί στήθος με αποτέλεσμα φυσικά να αυξηθεί η παραγωγή και τώρα δεν το αδειάζει ο μικρός. Χθες το είδα λίγο ροζ. Έβαλα ζεστά επιθέματα και περιμένω. Γενικά θέλει πολύ προσοχή, δεν το περίμενα με 2 αντλήσεις να συμβεί αυτό. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 με το καλο κοριτσι μου!! Ετοιμασου να ερωτευτεις:x

Εγω κοριτσια ακομα το παλευω με το θηλασμο..τις περισσοτερες φορες δεν εχω προβλημα αλλα καποιες φορες τον βαζω στο στηθος και δε θελει με τιποτα γκρινιαζει γυριζει το κεφαλι δεξια αριστερα ενω θελει να φαει..τελοσπαντων πιστευω ειναι αρχη ακομα..θα μαθουμε κι εγω κι αυτος..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...