Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Γλυκερια123 said:

@Μαρίτσα10 να σου ζησουν κοριτσι μου γερα κι ευτυχισμενα να ειναι!!!

@Giosotpk πηγα να γραψω πιο πριν αλλα καποιος ξυπνησε για φαι:Pειναι αρχη ακομα θα μαθετε κι οι δυο θελει,χρονο ο θηλασμος κι εξασκηση εγω αυτο καταλαβα..κι εγω αποκλειστικα θηλαζω αν και στην αρχη του δωσα κανα 2 μερες μπουκαλι λογω του ικτερου αλλα τζαπα γιατι δεν το επινε..οποτε τωρα αποκλειστικα..παιδιατρο παω καθε μερα γιατι κοιταμε το ικτερο καθε μερα μην ανεβει..βασικα παω στο νοσοκομειο που γεννησα εκει τον κοιτανε προς το παρον..

@Elenpap και μενα τσαντιζεται ναι αλλα προσπαθω να τον βαζω στο στηθος..αλλα οταν δεν πιανει του βαζω πιπιλα..βασικα μια φορα του χω βαλει αλλα λενε οτι δεν πολυκανει να μαθει απο τωρα με πιπιλα..κι εγω σιγουρα πριν γιατι αλλιως γκρινιαζει κ δεν τρωει κ μετα οχι..απλα οταν κοιμηθει καλα του την αλλαζω στον υπνο του αμα εχει κανει πολλα

Πάνω κάτω τα ίδια κάνω κ γω...κ γω δεν δίνω εύκολα πιπίλα αλλά κάποιες φορές δεν γίνεται χωρίς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμένα εκνευριζεται καμία φορά και του βάζω λίγο από το άλλο στήθος ή τον κρατάω λίγο αγκαλίτσα. Πιπίλα δεν δίνω.  Ο παιδίατρος μου είπε σίγουρα όχι πριν τις 20 μέρες και αν θέλω να εδραιωθεί καλά ο θηλασμός όχι πριν τους 2 μήνες και καλύτερα καθόλου. Προσωπικά δεν μου αρέσει η πιπιλα οπότε λέω να μην δοκιμάσω καν. Βέβαια αν φτάσουμε σε σημείο που δεν μπορώ να τον ηρεμήσω ίσως δοκιμάσω..  Έχω αγοράσει για παν ενδεχόμενο!  

Πανα του αλλάζω συνήθως πριν έτσι ώστε να ξυπνάει κιόλας για να θηλάσει..  Ωστόσο είναι πολλές οι φορές που κάνει κακακια την ώρα του θηλασμου οπότε μόλις τον πάρει λίγο ο ύπνος τον αλλάζω και μετά τον ξαναθηλαζω μέχρι να ξανακοιμηθει, συνήθως παίρνει 5 λεπτακια. 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αν εκνευρίστει γίνεται ο Κάκος χαμός ... Με το ζόρι πιάνουμε στήθος ... 

Αλλά τα έχω παίξει δύο ώρες ίσως και τρεις μερικές φορές στο στήθος εναλλάξ ...δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό ... 

Εγώ της αλλάζω πριν την θηλασω και αν έχει κάνει κακά και μετά ... 

Με μωρό μαντήλο καθαρίζετε το πωπω ? 

Εμένα μου είπαν όχι χλιαρό νερό και βαμβάκι όταν κάνει κακά ... 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Εμένα ήδη πιπιλάει το δάχτυλό του για παρηγοριά. Τι να πω...η καθεμία κάνει ότι καλύτερο μπορεί.

Βασικά δεν κάνει η κάθεμια ότι καλύτερο μπορεί..  Αν είναι πολύ εκνευρισμενα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα! Χαχαχ οπότε εξαρτάται από το μωρό.. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά μας κάνουν ότι θέλουν από την πρώτη μέρα γέννησης! Τι νομίζεις ότι άμα ουρλιάζει συνεχόμενα δεν θα δώσω πιπιλα? Απλά προς το παρόν είμαι από τις τυχερές που δεν εκνευριζεται τόσο πολύ και ηρεμεί εύκολα (να μην τον ματιάσω)! 

Και εμένα με νερό και βαμβάκι μου είπαν για τον ποπό! Έχω πάρει κάτι μεγάλους δίσκους ντεμακιγιάζ από βαμβάκι και κάνω με αυτά. Αλλά μου είπαν ότι έχει στα τζαμπο και πιο μεγάλα που είναι γι αυτό τον σκοπό. 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elen211 said:

Βασικά δεν κάνει η κάθεμια ότι καλύτερο μπορεί..  Αν είναι πολύ εκνευρισμενα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα! Χαχαχ οπότε εξαρτάται από το μωρό.. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά μας κάνουν ότι θέλουν από την πρώτη μέρα γέννησης! Τι νομίζεις ότι άμα ουρλιάζει συνεχόμενα δεν θα δώσω πιπιλα? Απλά προς το παρόν είμαι από τις τυχερές που δεν εκνευριζεται τόσο πολύ και ηρεμεί εύκολα (να μην τον ματιάσω)! 

Και εμένα με νερό και βαμβάκι μου είπαν για τον ποπό! Έχω πάρει κάτι μεγάλους δίσκους ντεμακιγιάζ από βαμβάκι και κάνω με αυτά. Αλλά μου είπαν ότι έχει στα τζαμπο και πιο μεγάλα που είναι γι αυτό τον σκοπό.  

Wow τα τζαμπο ε?? και εγω εχω παρει δισκους ντεμακιαζ για να τον καθαριζω. απο οτι ξερω καλυτερα τα μωρομαντηλα να τα χρησιμοποιουμε εξω για ευκολια.. Θα κοιταξω στα τζαμπο γιατι εστειλα τον αντρα μ να παρει μεγαλους δισκους κ μου εφερε τους μικρους.. 2 μεγαλα πακετα κιολας.. καλα του λεω θα τα χρησιμοποιω εγω αυτα για το μωρο σιγα μην φτουρανε..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 said:

Βασικά δεν κάνει η κάθεμια ότι καλύτερο μπορεί..  Αν είναι πολύ εκνευρισμενα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα! Χαχαχ οπότε εξαρτάται από το μωρό.. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά μας κάνουν ότι θέλουν από την πρώτη μέρα γέννησης! Τι νομίζεις ότι άμα ουρλιάζει συνεχόμενα δεν θα δώσω πιπιλα? Απλά προς το παρόν είμαι από τις τυχερές που δεν εκνευριζεται τόσο πολύ και ηρεμεί εύκολα (να μην τον ματιάσω)! 

Και εμένα με νερό και βαμβάκι μου είπαν για τον ποπό! Έχω πάρει κάτι μεγάλους δίσκους ντεμακιγιάζ από βαμβάκι και κάνω με αυτά. Αλλά μου είπαν ότι έχει στα τζαμπο και πιο μεγάλα που είναι γι αυτό τον σκοπό. 

Εγώ όταν κάνει κακά τον πλένω κ με λίγο αφρολουτρακι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ετσι μου ειχαν πει οι μαιες σκετο νερο αμα εχει κανει τσισα νερο με λιγο αφρολουτρο αν εχει κανει κακα..ρε κοριτσια οταν κανει κακα του ακουγεται ενα πριτς και του φευγουν ολα δηλαδη καπως σαν διαροια ειναι φυσιολογικο αυτο;εσας πως κανουν;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κι εμενα ετσι μου ειχαν πει οι μαιες σκετο νερο αμα εχει κανει τσισα νερο με λιγο αφρολουτρο αν εχει κανει κακα..ρε κοριτσια οταν κανει κακα του ακουγεται ενα πριτς και του φευγουν ολα δηλαδη καπως σαν διαροια ειναι φυσιολογικο αυτο;εσας πως κανουν;

ναι κοριτσι ολα τα μωρα εται τα κανουν.με ενα φρουτ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κι εμενα ετσι μου ειχαν πει οι μαιες σκετο νερο αμα εχει κανει τσισα νερο με λιγο αφρολουτρο αν εχει κανει κακα..ρε κοριτσια οταν κανει κακα του ακουγεται ενα πριτς και του φευγουν ολα δηλαδη καπως σαν διαροια ειναι φυσιολογικο αυτο;εσας πως κανουν;

ααακριβως έτσι.. Επίσης αν είσαι από τις τυχερές όπως εγώ μπορείς να δεις και πόσο μακριά εκτοξεύονται! Χαχαχα πήγα εχθές να τον αλλάξω από τσισακια και τον είχα στην αλλαξιερα, σήκωσα τα ποδαράκια του να βάλω από κάτω την πάνα και εκείνη την ώρα τα έκανε..  Εκτός ότι με γέμισε, εκείνη την ώρα από ένστικτο ψηλοπηδηξα στο πλάι και τα υπόλοιπα έφτασαν στην πόρτα της τουαλέτας που απέχει πάνω από ένα μέτρο.. Μια ομορφιά! Που τα είχε όλα αυτά μισό μέτρο μωρό, δεν μπορώ να καταλαβω!! 

  • Χαχα 4

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά τον πιο γκρινιάρη τον έχω εγώ. Πιπίλα δεν θέλει. Την φτύνει. Για την ακρίβεια κάνει σαν να θέλει να κάνει εμετο. Συνεχίζει να σφιγγετε. Εννοείτε ότι δεν βγήκε το μωρό γιατί συνέχεια γκρίνιαζει. Εγώ έχω βγει αρκετες φορες πάλι. Από μια ώρα βέβαια. Σήμερα κλαει από τις 7 το πρωί. Από τις 9 είναι στο στήθος μου και κοιμήθηκε 1 ώρα το μεσημέρι από την εξάντληση εννοείτε επάνω μου. Δεν ξέρω τι να το κάνω το παιδί. Το λυπαμε αφάνταστα. Επίσης φέρνει δυσφορία μετά από κάποιες ώρες. Γιατί τον φροντίζω μόνη μου και πόση κλάψα να αντέξεις. Σήμερα στις 5 ώρες τσαντίστηκα τον έδωσα στη μάνα μου. Δεν έκατσε βέβαια. Και έτσι καταλήξαμε να κοιμόμαστε μαζί στο κρεβάτι. Εγώ καθιστή με 5 μαξιλάρια και αυτός στο στήθος μου. Αν συνεχισει έτσι αύριο είπαμε να τον πάμε και σε άλλο παιδίατρο. Αν κάνει έτσι μέχρι τους 3 μήνες με χάνετε φιλενάδες... 

@Μαρίτσα10 μου να τις χερεσε τις μπεμπουλες σας. Καλοτυχες να είναι και καλά κουράγια! 

  • Λυπημένη/-ος 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

οΜαριτσα να σου ζησουν!!!!! να ειναι γερες και καλοτυχες!!!! :wub:

εγω γυρισα απο το γιατρο και η μπεμπα μου πηρε 280γρ σε μια εβδομαδα! 2900 ειμαστε! 20 μερες μου ειπε ακομα οποτε απ οτι φαινεται θα ειμαι τελευταια και καταιδρωμενη :D

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μαριτσα να σου ζήσουν τα μπουμπούκια σου!!! :) πάντα υγεία κ ευτυχία να έχουν! :) 

 

Εγω πήγα χθες γιατρό μου είπε ότι έχουμε ακόμα να περπατάω 2 ώρες την μέρα γιατί βοηθάει ! μέχρι τώρα περπάταγα 1 για να δούμε :p είμαι 38 κ 2 σήμερα και η μπεμπα είναι ήδη πλ μεγάλη 3.600 για αυτό βιάζομαι να βγει μην φάω καμία καισαρική λόγω βάρους :/ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 μου είπε αν συνεχίσει έτσι σήμερα θα κάνουμε εξέταση για ουρολοιμωξη. Αλλιώς θα το θεωρήσουμε ένα έντονο επεισόδιο κολικού γιατί τρώει και είναι ζωηρός κανονικα. Ο μικρός είναι πιο ήσυχος σήμερα. Και η αλήθεια είναι ότι με πάει μέρα παρά μέρα και στον ύπνο και πως είναι μέσα στη μέρα. Μετράω ώρες να περάσει και ο δεύτερος μήνας. Πιστεύω και ελπίζω να ήρεμησει όσο πιο σύντομα γίνεται. Δεν υπάρχει χειρότερο το παιδί σου να πονάει και να μην έχεις να κάνεις κάτι. Έστω και αν είναι φυσιολογικοί πόνοι όπως οι κολικοι. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...