Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Elen211 οι ορμονες ειναι..κι εγω συγκινουμαι με το παραμικρο..εδω αγκαλια με πηρε ο αντρασ μου κι αρχισα να κλαιω..

Και γουλιες κανουμε συνεχεια κι εμεις..Εχει να μου κανει κακα απο το πρωι..ειναι φυσιολογικο;δεν επρεπε να χει κανει μεχρι τωρα;μηπως γι αυτο εχει γκρινια ολη μερα;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βλέπω είναι η μέρα της γκρίνιας σήμερα εμείς από της 18.30 μέχρι τώρα στο στήθος δεν έφευγε με τίποτα ... Τώρα κοιμήθηκε επιτέλους ... Αύριο θα πάω να κόψω τα ράμματα θα πάω και στο παιδίατρο μου έχει κολλήσει ότι δεν χορταινει με το γάλα μου.... Ουφ άγχος ...όσο για το κλάμα σε καθημερινή βάση μια φορά την ημέρα σίγουρα εγώ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τη γκρίνια σήμερα!! Τι έπαθαν τα μικρά μας; 

@Elen211 και εγώ τον πρώτο καιρό ήμουν ευσιγκινητη. Όταν επιτέλους άρχισα να κοιμάμαι λίγο το βράδυ ήμουν καλύτερα. Νομίζω θέλει λίγο καιρό να ηρεμήσουν οι ορμόνες μας.

@Giosotpk γιατί ανησυχείς για το βάρος; Πάντως αν το έχεις τόσο άγχος πάρε μια ζυγαριά. Εγώ τον ζυγίζα. Το πρώτο 15νθημερο. Όταν σιγουρςυτηκα ότι έπερνε δεν ασχολήθηκα ξανα με τη ζυγαριά. Πάντως φαίνονται και με το μάτι. Αρχίζουν να κάνουν διπλές και φυσικά θα καταλάβεις και στα χέρια σου τη διαφορά. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 15 ημερών σήμερα, πρώτη μέρα π ξεκίνησε δουλεία ο άντρας μου κ είμαι μόνη σπίτι με το μωρό. Δύσκολα...

Anna, θυμάμαι π έλεγες για την αλλαγή της πάνας οτι έκλαιγε πολύ. Κ μένα συνήθως κλαίει όταν τον αλλαζω κ μάλιστα πολύ. Βελτιώνεται αυτό;

Το βράδυ κορίτσια μ είναι δύσκολο. Να συγκεντρωθω, να τον αλλαξω, να τον ταισω.ολα μ φαινονται χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είναι πιο ήρεμος τώρα αλλά όχι πάντα. Αν έχει για κάποιο λόγο γκρίνια με το που θα τον ξαπλώσω για αλλαγή θα γίνει κόκκινος από το κλαμα. 

Εμείς κορίτσια αρχίσαμε επίσημα τους κολικούς. Εύχομαι να μην μάθει καμία σας τι είναι!!! 

@Elenpap όλα θα γίνουν. Και σπίτι που ήταν ο άντρας σου την κυρία φροντίδα του μωρου την είχες εσύ οπότε γιατί αμφιβάλεις; εμένα ξυπνούσε κάθε μισή ώρα. Και πλέον ξυπνάει ανά 1 η 1μιση και πιστεύω θα αυξηθεί και αλλο. Οπότε κάνε λίγο υπομονή θα φτιάξει. 

Εγώ τα βράδια να σας πω την αλήθεια αν γκρίνιαζει πολύ για το λίκνο βάζω Μαξιλάρια γύρω μου και τον ξαπλώνω πάνω μου. Κοιμάται μισή ώρα παραπάνω έτσι. Και για εμένα μου ειναι πολύτιμη αυτή η ώρα. Επίσης το βράδυ δεν τον αλλάζω συνέχεια. 2 φορές ενδιάμεσα.Ακομη 1 πριν κοιμηθεί και 1 το πρωί. Και δεν τον πλένω στη βρύση. Έχω πάρει δίσκους ντεμακιγιάζ τους βρέχω σε ένα ποτήρι και καθαρίζω τοπικά. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα ίδια με την @Anna17 κάνω κι εγώ..  Τον αλλάζω πριν κοιμηθεί..  Μετά κατά τις 12, στις 3 και το πρωί.. Και το βράδυ μόνο με τους δίσκους ντεμακιγιάζ τον καθαρίζω..  

@Elenpap μην αγχώνεσαι..  Υπάρχουν και χειρότερα..  Εμένα ήταν μόνο  2μερες ο άντρας μου και η μαμά μου εδώ..  Μετά πήγε για δουλειά ο άντρας μου και εδώ και μια εβδομάδα έχει αρρωστήσει ο συνάδελφος του και πηγαίνει 7 το πρωί για δουλειά και γυρνάει 10 το βράδυ..  Επίσης υποτίθεται ότι έχω την πεθερά μου για βοήθεια αλλά από τότε που γέννησα αποφάσισε η συννυφαδα μου να μην στέλνει τον μικρό παιδικό γιατί της είπε ότι δεν ήθελε να πάει άλλο οπότε τον κρατάει η πεθερά μου μέχρι τις 4! Και μετά έρχεται μόνο για 10 λεπτά σε εμένα ώστε να μπορέσω να πάω τον σκύλο βόλτα..  Και μετά μου λέει ότι πάει να ξεκουραστεί και θα έρθει αργότερα αλλά ποτέ δεν έρχεται και λέει αν με χρειάζεσαι πάρε τηλέφωνο γιατί είμαι πτώμα! Επίσης ζήτησα να βρούμε μια λύση λίγο αυτές τις μέρες που δουλεύει ο άντρας μου όλη μέρα και μου είπαν "θα πήγαινα τον μικρό ξανά παιδικό αλλά επειδή την άλλη Παρασκευή θα πάμε διακοπές δεν θέλω να αρρωστήσει και τις χάσουμε"..  Έχω απελπιστεί..  Ευτυχώς έχω και εσάς και τα είπα να τα βγάλω από μέσα μου! Προχθές πήρα τους γονείς μου και έκλαιγα και ήρθαν από το χωριό για 2 ώρες ίσα ίσα να κάνω μπάνιο και να κοιμηθώ λίγο.. 

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Τα ίδια με την @Anna17 κάνω κι εγώ..  Τον αλλάζω πριν κοιμηθεί..  Μετά κατά τις 12, στις 3 και το πρωί.. Και το βράδυ μόνο με τους δίσκους ντεμακιγιάζ τον καθαρίζω..  

@Elenpap μην αγχώνεσαι..  Υπάρχουν και χειρότερα..  Εμένα ήταν μόνο  2μερες ο άντρας μου και η μαμά μου εδώ..  Μετά πήγε για δουλειά ο άντρας μου και εδώ και μια εβδομάδα έχει αρρωστήσει ο συνάδελφος του και πηγαίνει 7 το πρωί για δουλειά και γυρνάει 10 το βράδυ..  Επίσης υποτίθεται ότι έχω την πεθερά μου για βοήθεια αλλά από τότε που γέννησα αποφάσισε η συννυφαδα μου να μην στέλνει τον μικρό παιδικό γιατί της είπε ότι δεν ήθελε να πάει άλλο οπότε τον κρατάει η πεθερά μου μέχρι τις 4! Και μετά έρχεται μόνο για 10 λεπτά σε εμένα ώστε να μπορέσω να πάω τον σκύλο βόλτα..  Και μετά μου λέει ότι πάει να ξεκουραστεί και θα έρθει αργότερα αλλά ποτέ δεν έρχεται και λέει αν με χρειάζεσαι πάρε τηλέφωνο γιατί είμαι πτώμα! Επίσης ζήτησα να βρούμε μια λύση λίγο αυτές τις μέρες που δουλεύει ο άντρας μου όλη μέρα και μου είπαν "θα πήγαινα τον μικρό ξανά παιδικό αλλά επειδή την άλλη Παρασκευή θα πάμε διακοπές δεν θέλω να αρρωστήσει και τις χάσουμε"..  Έχω απελπιστεί..  Ευτυχώς έχω και εσάς και τα είπα να τα βγάλω από μέσα μου! Προχθές πήρα τους γονείς μου και έκλαιγα και ήρθαν από το χωριό για 2 ώρες ίσα ίσα να κάνω μπάνιο και να κοιμηθώ 

Πφφφ υπομονη κοριτσι μου πεθερες!!εμενα τωρα με λενε πισω απτην πλατη μου υπερβολικη κ σιχανιαρα κ δν πρεπει λεει να μαθω ετσι το μωρο μου!γτ εθρεψε 2παιδια κ ξερει!η υπερβολη μου?επειδη ειπα οτι θα βαζουν στα χερια αντισυπτικο θα πιανουν το μωρο με πανα μονο κ δεν θα μπαινουν πανω απο δυο στο δωματιο κ φυσικα δεν θα το φιλανε..θα γινει ολεθριος πολεμος !γτ ειναι απτις κλασσικες που μπροστα σε αλλους η νυφη μου η καλυτερη κοπελα κ πισω ολο κατι εχει να πει κλασσικα να παρει τον γιο της να κλαφτει ανακατωστρα κ για ολα εχει να πει θεατρο μεγαλο!κ ρωτα ο αντρας μου τι εχω κ ξεφυσαω το βραδυ κ δν κοιμαμαι!

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς εχθές κορίτσια περάσαμε μια φάση μου είπε ο παιδίατρος ... Καλή μας αρχή λοιπόν ... ουφ ... 

Εμένα το βράδυ μου πέφτει το κεφάλι...θεέ μου τι μάνα είμαι εγώ ... 

@Elenpap γιατί αγχώνεσαι ?  Πιστεύω πως νομίζεις ότι χρειάζεσαι την βοήθεια του άντρα σου ...στην ουσία όλα μόνη σου τα κάνεις και ας μην το καταλαβαίνεις ... 

Εμένα ο άντρας μου δεν σταμάτησε καμιά μέρα από την δουλειά ...στο νοσοκομείο είχα δύο μέρες κάποιον να με βοηθήσει και μετά ήμουν μόνη μου όσο προλάβαινε ο άντρας μου να έρθει από την δουλειά κάτι ώρες ... Και τώρα μόνη μου τα βγάζω πέρα με την μικρή ...συν της δουλειές του σπιτιού που να πω την αλήθεια το σπίτι δεν το έχω δει ποτέ σε τέτοια κατάσταση χαχαχαχ ...μόνο φαγητό δεν έχω να κανω ευτυχώς ... 

Εγώ κορίτσια την μικρή πάντα την αλλάζω πριν από κάθε γεύμα ...μου είπε η παιδίατρος επειδή είναι κοριτσάκι θέλει αλλαγή συνέχεια ... 

Αλλά δεν την πλένω κάτω από βρύση δεν μπορώ φοβάμαι ...περνώ μια λεκάνη με χλιαρό νερό βαμβάκι και την καθαρίζω ... 

@Elen211 είναι δύσκολο το ξέρω και κουραστικό ....αλλά όπως λέω εγώ κάθε μέρα στο εαυτό μου κάνε υπομονή η πρώτες 40 μέρες είναι δύσκολες ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Πφφφ υπομονη κοριτσι μου πεθερες!!εμενα τωρα με λενε πισω απτην πλατη μου υπερβολικη κ σιχανιαρα κ δν πρεπει λεει να μαθω ετσι το μωρο μου!γτ εθρεψε 2παιδια κ ξερει!η υπερβολη μου?επειδη ειπα οτι θα βαζουν στα χερια αντισυπτικο θα πιανουν το μωρο με πανα μονο κ δεν θα μπαινουν πανω απο δυο στο δωματιο κ φυσικα δεν θα το φιλανε..θα γινει ολεθριος πολεμος !γτ ειναι απτις κλασσικες που μπροστα σε αλλους η νυφη μου η καλυτερη κοπελα κ πισω ολο κατι εχει να πει κλασσικα να παρει τον γιο της να κλαφτει ανακατωστρα κ για ολα εχει να πει θεατρο μεγαλο!κ ρωτα ο αντρας μου τι εχω κ ξεφυσαω το βραδυ κ δν κοιμαμαι! 

Καλά μην τους ακούς γενικα τα σογια εχουν να πουν πολλα.. Κοριτσια εγω το εχω παρει χαμπαρι.. ειμαστε μονες μας.. ετσι πρεπει να το βλεπουμε, αν ερθει η βοηθεια καλως αν δεν ερθει θα τα καταφερουμε.. Εμενα μου λεει ο ανδρα μου να μην παω για δουλεια 1 χρονο γιατι δεν θελει να κουρασει τους γονεις του να κρατησουν το μωρο. Και σημειωτεον οτι οι δικοι του κρατανε το αλλο εγγονι συνεχεια ενω κανεις απο τους γονεις (του παιδιου) δεν δουλευει.

Οι δικοι μ γονεις ειναι μακρια και η μαμα μου εχει να φροντισει τον μπαμπα μ που ειναι αναπηρος και την γιαγια μ με ανοια. Τι να της πω ελα αθηνα να με βοηθησεις? δεν παιζει εχει γινει 100 κομματια.. Ηδη αισθανεται ασχημα που περασα τοσους μηνες ξαπλα και δεν μπορουσε να κανει τιποτα.

Για αυτο σας λεω αυτα υπαρχουν!

Οσο για το μαιευτηριο και τις αποστειρωσεις καλα κανεις, μακρι να τα κατεφερω και εγω να κανω το ιδιο.. αφου δεν θελω να το πω απο την αρχη σε ολους μη σκασουν ολοι μαζι κ γινει χαμος. το καλο ειναι οτι τον τελευταιο καιρο βλεπουμε καποιους φιλους και μας δινουν τα δωρα τους οποτε ελπιζω να μην ερθουν στο μαιευτηριο, αν και οι φιλοι δεν τον πιανουν.. οι θειες ειναι οι πιο επικινδυνες για εμενα, γιατι στους γονεις το λεω χυμα στις θειες ομως? anyway προσπαθω να μην το σκεφτομαι το καλο ειναι οτι θα γεννησω σε ιδιωτικο με rooming in  και αν βρω τα σκουρα θα το δωσω μεσα στις μαιες και θα το  βλεπουν ολοι απο την βιτρινα!! LOL

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για την συμπαράσταση. :)

Anna το κοκκίνισμα είναι το χειρότερο...αλλά τι να κάνεις...έτσι κάνουν τα μωράκια. 

Το σκέφτηκα κ γω να χω μόνιμα ένα μπολάκι με νερό στην αλλαξιέρα, ίσως το κανω για να το χρησιμοποιώ το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα λίγο αυτές τις μέρες..  Και την Τετάρτη που κλείνουμε και 20 μέρες θα πάω στο γραφείο..  Θα πάρω και το μωρό μαζί..  Όσες ώρες μπορέσουμε.. Αλλά αγχωνομαι και για την δουλειά..  Έχουν μείνει όλα πίσω! Οπότε ακόμα και αυτό με αγχώνει! Τέλος πάντων..  Θα τα καταφέρουμε..  Που θα πάει... 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κορίτσια νόμιζα εγώ έχω την χειρότερη που δεν νοιαζετε ούτε για το παιδί της. Ήρθε στο μαιευτήριο και αντί να ρωτάει για το μωρό μας και πως είμαι έβγαλε το κινητό και μας έδειχνε φωτογραφίες από τη σχολική γιορτή του μικρού της γιου. Ευτυχώς έρχεται η μάνα μου για να αναλάβει το σπίτι γιατί πραγματικά ο μικρός είναι τρελά γκρινιάρης. Δεν μπορώ να κανω τίποτα αν δεν είναι αγκαλιά. Συγνώμη και όλας αλλά και τουαλέτα αγκαλιά τον έχω. Εχθές το είπα στον άντρα μου ξεκάθαρα να είναι καλά το μωρό μας δεύτερο δεν κάνω. Πέρασα τόσα στην εγκυμοσύνη και τώρα έχει τόση γκρίνια. Δεν είμαι εγώ για πολυτεκνη, δεν αντέχω. Θαυμάζω αυτές με τα πολλά παιδιά. 

@Elen211 κορίτσι μου πως θα τα καταφέρεις με τόση κούραση να πας και για δουλειά; Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Και τουλάχιστον να κοιμάσαι καλά. Έφτιαξα και εγώ μια τσάντα εξόδου ( μην κοιτάς που τη μία μέρα είχε κολικούς και την άλλη κοιμόταν και έμεινα με τη χαρά της βόλτας.)

Εγώ κορίτσια με τα σελτεδακια δεν βρήκα χαιρη. Ο μικρός έκανε κακά επάνω τους και εγώ δεν μπορούσα να τα πλένω με ένα χερι. Και όταν ερχόταν η μάνα μου έτριβε με τις ώρες. Πήρα λοιπόν τα υποσεντονα που έχει στο σούπερ για μεγάλους. Sani κάτι λέγονται. 3€ κάνουν και έχει μέσα 15. Σώθηκα. Τα στρωνω και μόλις λερωθουν στα σκουπίδια. Σιγά μην κάθομαι να τρίβω και όλας τώρα. Να πάρεις τέτοια στην τσάντα σου αν χρειαστεί αλλαγμα. 

@demmikot να βάλεις τον άντρα σου να τους καθυστερει όταν έρχεται κόσμος και να τους λέει μισό λεπτό θηλάζει, να περνεις τις μαιες και να λες να το πάρουν. Δεν καταλαβαίνουν οι μεγάλοι. Εμένα έρχονται και λένε φτου φτου και του πετάνε σάλια. Λέω μην φτύνεις το μωρό. Έλεος!!! Αλλά ευτυχώς εκτός από μια συγγενή όλοι το έχουν σαν έθιμο να κάνουν επίσκεψη μετά τα 40. Αλλά για την αποστειρωση δεν ξέρω. Εμένα γλύφει τους ώμους μας. Τις πετσέτες. Δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι αυτό. 

Συγνώμη για το τεράστιο ποστ. Απλά τα είδα όλα τώρα. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ προχτές που έκανα τον μπέμπη μπάνιο στη βρύση ήρθε η πεθερά μου αλαφιασμενη από κάτω να δει τι έκανα και έκλαιγε έτσι το μωρό . Της λέω μωρό είναι κλαίει δε του αρέσει και όταν τον κάνω μπάνιο ..μου λέει μέχρι να ανέβω να δω ότι είναι καλά αγχώθηκα και της λέω καλά ηρέμηστε ακόμα δε τρελάθηκα να το αφήσω και να φύγω ....έχουμε και προϊστορία με τσακωμό για τον γάμο αφήστε...ευτυχώς τα φύγει για διακοπές οπότε δεν θα έχω κ αυτό....10μερες άυπνη εγω.. χτες κορίτσια για 1λεοτο το βράδυ αποκοιμήθηκα τον είχα αγκαλιά μου έφυγε το κεφάλι και χτύπησε στο στέρνο μου ..το τι κλάμα έριξα δε λέγεται....έλεγα τι μάνα είμαι εγώ!!!να σας ρωτήσω στο μπανάκι ποτέ θα το βάλετε?και επίσης τώρα που έπεσε και ο αφαλός το κάνω ακόμα εκεί με οινόπνευμα??

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

να σας ρωτήσω στο μπανάκι ποτέ θα το βάλετε?και επίσης τώρα που έπεσε και ο αφαλός το κάνω ακόμα εκεί με οινόπνευμα??

Ναιιι το κανεις με οινοπνευμα και μαλιστα θα τον ανοιγεις κιολας λιγο με το χερι σου να καθαριζει καλα..τωρα για ποσο δεν ξερω..μπανακι πιστευω ειναι πολυ νωρις..στο μηνα λεω..

Πωω ενταξει κοριτσια θα σας κουφανω..εχω την καλυτερη πεθερα..μενει στο χωριο δεν ερχεται εδω σχεδον ποτε αλλα γενικα ειναι ο καλυτερος ανθρωπος που εχω γνωρισει..αλλα τι γινεται εχω τη μανα μου που ειναι στον κοσμο της και γεννησα δε γεννησα ενα και το αυτο..γι αυτο παρηγορηθειτε καλυτερα να τα χεις με τις πεθερες παρα με την ιδια σου τη μανα..

  • Χαχα 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να αφήσω άλλο την δουλειά..  Πρέπει να πάω..  Ευτυχώς είναι από πάνω το σπίτι της μαμάς μου και θα ανεβαίνω να τον αλλάζω και να τον θηλάζω..  Ελπίζω να γίνει καλά και ο συνάδελφος του άντρα μου για να έρχεται μαζί μου να τον κρατάει λιγάκι.. 2,5 μήνες είναι ακόμα η δουλειά..  Θα τα καταφέρουμε.. Μάλλον!!! 

Βρε κι εμένα καλή είναι η πεθερά αλλά οι άλλοι είχαν τόσα χρόνια αποκλειστικοτητα και τώρα δεν την παλεύουν! Γενικότερα πάντα της έλεγαν "Εμείς δουλεύουμε, η Ελένη έχει δική της δουλειά και μπορεί να κανονίσει να μην πάει.. "  οπότε την πείθουν..  Επίσης της λένε "θα κρατήσεις τα παιδιά και αν σε χρειαστεί η Ελένη θα τα αφήσεις λίγο με τον παππού να πεταχτείς πανω"  και πάλι την πειθουν..  Πιο πολύ με την συννυφαδα μου τα έχω παρά με την πεθερά μου..  Τέλος πάντων..  Έρθει ο Οκτώβρης να γυρίσουν οι γονείς μου, να χαλαρώσει κι εμένα η δουλειά και όλα θα γίνουν.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...