Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Να σου ζήσει το μωράκι! Πώς τα κατάφερες με φυσιολογικό τοκετό κ δεν πονεσες βρε θηρίο?

Εγώ κορίτσια παίζει το ανώτερο που έχω θηλάσει να είναι δέκα λεπτά συνεχόμενα. Με το θηλαστρο παλεύω για 10 ml.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ.. εντάξει δεν κατάλαβα τίποτα.. 

Πήγα το απόγευμα στον γιατρό και μου λέει έχεις διαστολή 2 πήγαινε σπίτι και ξεκουράσου. Εγώ δεν πονούσα καθόλου, είχα μόνο λίγο πόνο στην μέση. Πήγα έκανα κάτι δουλειές και γύρισα σπίτι στις 8. Είχα μόνιμα μια σύσπαση, η κοιλιά ήταν πετρωμενη μόνιμα και δεν άκουγα τον μικρό. Πήρα τηλ στις 9 τον γιατρό και μου λέει κάνε ένα μπανάκι και μιλάμε σε λίγο. Τον πήρα στις 10 γιατί δεν είχα ακούσει τον μικρό ακόμα και μου λέει έλα από το ιατρείο. Πήγα και είχα συσπάσεις ανά διλεπτο. Πάμε μαιευτήριο μου λέει. Ήρθα κατά τις 11 είχα διαστολή 3 με 4 στις 12 είχα διαστολή 5 με 6 και δεν πονούσα. Έκανα επισκληρηδιο, εντάξει άλλο πράγμα. Στις 2:20 γέννησα χωρίς κανένα πόνο. 5 φορές έσπρωξα.. ο μικρός βγήκε 3080. Τώρα μου τον έχουν πάρει να τον ζεστάνουν.. ανυπομονώ να μου τον φέρουν για θηλασμό!! 

Καλημέρα κορίτσι να σου ζησει το μωρακι σου!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, demmikot said:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ.. εντάξει δεν κατάλαβα τίποτα.. 

Πήγα το απόγευμα στον γιατρό και μου λέει έχεις διαστολή 2 πήγαινε σπίτι και ξεκουράσου. Εγώ δεν πονούσα καθόλου, είχα μόνο λίγο πόνο στην μέση. Πήγα έκανα κάτι δουλειές και γύρισα σπίτι στις 8. Είχα μόνιμα μια σύσπαση, η κοιλιά ήταν πετρωμενη μόνιμα και δεν άκουγα τον μικρό. Πήρα τηλ στις 9 τον γιατρό και μου λέει κάνε ένα μπανάκι και μιλάμε σε λίγο. Τον πήρα στις 10 γιατί δεν είχα ακούσει τον μικρό ακόμα και μου λέει έλα από το ιατρείο. Πήγα και είχα συσπάσεις ανά διλεπτο. Πάμε μαιευτήριο μου λέει. Ήρθα κατά τις 11 είχα διαστολή 3 με 4 στις 12 είχα διαστολή 5 με 6 και δεν πονούσα. Έκανα επισκληρηδιο, εντάξει άλλο πράγμα. Στις 2:20 γέννησα χωρίς κανένα πόνο. 5 φορές έσπρωξα.. ο μικρός βγήκε 3080. Τώρα μου τον έχουν πάρει να τον ζεστάνουν.. ανυπομονώ να μου τον φέρουν για θηλασμό!! 

Να σου ζήσει!!! Γερός κ καλότυχος! Καλή ανατροφή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@GiosotpkΕμεις κοιμηθηκαμε 7 ξυπνησαμε 10 απο εκεινη την ωρα στηθος με καποια διαλειμματα και ξανακοιμηθηκαμε 1...η μπεμπα σου;;

Κοριτσια μου θελω να ρωτησω κατι..οσες γεννησατε φυσιολογικα αιμα μεχρι ποτε ειχατε; κι επισης με τα ραματα τι εγινε ποτε φυγανε;τα βλεπατε να φευγουν η οχι;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Κορίτσια ποιες είναι ακόμα.να γεννήσουν η έχουμε γεννήσει όλες ? 

Πώς είστε σήμερα με τα μωράκια σας ?

Εμείς το πρωί είχαμε λίγο γκρίνια, ήθελε αγκαλιά, μόνο εκεί κοιμόταν ο μικρούλης.

Νομίζω είμαι η μοναδική στην ομάδα π δίνω και ξένο γάλα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Εμείς το πρωί είχαμε λίγο γκρίνια, ήθελε αγκαλιά, μόνο εκεί κοιμόταν ο μικρούλης.

Νομίζω είμαι η μοναδική στην ομάδα π δίνω και ξένο γάλα; 

Κορίτσι μην σε νοιάζει αν δεν θηλάσεις αποκλειστικά δεν θέλω να διαβάζω μανούλες που έχουν τύψεις ή στεναχωριούνται με τον θηλασμό τα οφέλη του μητρικού γάλακτος είναι γνωστά όμως όσες δεν μπορείτε για τους δικούς σας λόγους δεν ήρθε το τέλος του κόσμου το μωρό σας θα ανθίζει με την αγάπη σας και την επαφή δέρμα με δέρμα και ακούγοντας την φωνή σας να του μιλάει όπως του μιλούσατε και στην κοιλίτσα μέσα χαρείτε τις πρώτες αυτές μοναδικές στιγμές ρουφηξτε τις στην κυριολεξία να χαίρεστε τα μωρά σας όλες σας :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 said:

Κορίτσι μην σε νοιάζει αν δεν θηλάσεις αποκλειστικά δεν θέλω να διαβάζω μανούλες που έχουν τύψεις ή στεναχωριούνται με τον θηλασμό τα οφέλη του μητρικού γάλακτος είναι γνωστά όμως όσες δεν μπορείτε για τους δικούς σας λόγους δεν ήρθε το τέλος του κόσμου το μωρό σας θα ανθίζει με την αγάπη σας και την επαφή δέρμα με δέρμα και ακούγοντας την φωνή σας να του μιλάει όπως του μιλούσατε και στην κοιλίτσα μέσα χαρείτε τις πρώτες αυτές μοναδικές στιγμές ρουφηξτε τις στην κυριολεξία να χαίρεστε τα μωρά σας όλες σας :)

Όχι, δεν στεναχωριέμαι. :)

Έχεις δίκιο σε όλα όσα λες. Δίνετε κ σεις βιταμίνη d στα μωρακια; εγώ όχι κ πολύ φανατικά, τις μισές μέρες το ξεχνάω κ γενικά αναρωτιέμαι αν είναι απαραίτητη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Giosotpk είπε:

Κορίτσια ποιες είναι ακόμα.να γεννήσουν η έχουμε γεννήσει όλες ? 

Πώς είστε σήμερα με τα μωράκια σας ?

Εγώ ακόμα να γεννήσω ! Σήμερα μπηκα 39η εβδομάδα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Elenpap κάθε μαμά και κάθε μωράκι είναι διαφορετικό! Μην κοιτάς τι κάνουν οι άλλες μαμάδες! Δεν μετριέται η αγάπη από το αν δίνεις ξένο γάλα, αν θηλάζεις, πόσο θηλάζεις κλπ κλπ κλπ...  Εγώ αν δεν είχαμε τόσες αλλεργίες στην οικογένεια και δεν φοβόμουν τόσο, δεν θα πιεζομουν τόσο πολύ να θηλάσω αποκλειστικά! Απλά μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι αν δώσω ξένο θα περάσω αυτά που περνάει η νύφη μου με τις αλλεργίες του μικρού της. Σίγουρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο η μπορεί να συμβεί ακόμα κι αν δεν δώσω σταγόνα ξένου αλλά έχω απίστευτη φοβία! Είναι παρανοϊκή η φοβία μου το ξερω..  Ελπίζω να το ξεπεράσω κάποια στιγμή..

Κι εμείς δίνουμε βιταμίνη D3. Εγώ το ξεχνάω αλλά το θυμάται ο άντρας μου..  Χαχαχ! Είναι η καινούργια οδηγία πια..  Κι εγώ αναρωτιέμαι γιατί...  Άσε που αυτή η βιταμίνη που μας δίνει είναι μέσα στα πρόσθετα! Αρώματα κλπ..  Κάνει να παίρνουν τα βρεφακια τέτοια πράγματα?? (μάλλον είναι μέρος της φοβίας μου και αυτό!) 

Τέλος πάντων...  Σήμερα κάναμε την πρώτη μας βόλτα! Πήγαμε στην δουλειά μου! Ξεκινήσαμε να ετοιμαζόμαστε κατά τις 8:30 και φτάσαμε 10:30...  Ήταν τέλεια! Ο μικρός Κοιμήθηκε και ήταν μια χαρά..  Εγώ δούλεψα..  Ξύπνησε, τον άλλαξα και τον ταισα και ταυτόχρονα έκοβα και τιμολόγια και ξανακοιμηθηκε...  γυρίσαμε κατά τις 2! Αύριο ελπίζω να μην βρέχει να πάμε και αλλού! Να είναι κανονική η βόλτα μας! Ενθουσιαστηκα που βγήκαμε από το σπίτι και ήταν και τόσο άνετα για πρώτη φορά..  Είχα βέβαια και τον άντρα μου μαζί και ένιωθα πιο άνετα! Από την άλλη εβδομάδα θα τον παίρνω μόνη μου στη δουλειά! 

  • Μου αρέσει 2

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...