Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Μονης...το ξερω αλλα ηταν πανακριβα..8 φορες αλλα ποτε;θα τον βαζω να θηλαζει και μετα θ αντλω;η οταν ειναι γεματο το στηθος;

Κάθε 3 ώρες θα αντλείς αν συμπεφτει το 3ωρο και με τάισμα του θα ξαναντλεις εσύ δεν πειράζει επίσης όσο τραβάει το ένα στήθος έχε στο άλλο το μωρό ή τραβά το εσύ με το χέρι εγώ έβγαζα με το χέρι επειδή ο μικρός δεν έτρωγε συχνά βέβαια αναρωτιέμαι μήπως δεν είναι σωστό να βγάζεις ταυτόχρονα και από τα 2 οπότε κάνε τα εναλλάξ αν φάει στο ένα εσύ κάνε από το άλλο βάρος βάζει ο μικρός; 

@Γλυκερια123 μπορείς να το νοικιάσεις της Medela για 4 μήνες και εσύ αγοράζεις τις χοανες μόνο επίσης πρέπει να ξυπνάς και την νύχτα αν θες να δίνεις μόνο δικό σου ή να κάνεις τράπεζα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@boukitsa123 Βαζει βαρος ναι...τωρα παει το παρσγγειλα :( σ ευχαριστω παντως..για να δουμε τι θα κανουμε..λενε οτι κοβεται το γαλα με το θηλαστρο..ισχυει;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@boukitsa123 Βαζει βαρος ναι...τωρα παει το παρσγγειλα :( σ ευχαριστω παντως..για να δουμε τι θα κανουμε..λενε οτι κοβεται το γαλα με το θηλαστρο..ισχυει;

Μπορείς να το επιστρέψεις και να σου βάλουν τα χρήματα πίσω και να νοικιάσεις σου στέλνω το σύνδεσμο με τα νοσοκομειακά επίσης αν κάνεις τις αντλήσεις που σου είπα δεν κόβεται. http://klinikum.gr 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Αλλά και να μειωθεί η παραγωγή σου το πρωτόγαλα το έχει πάρει που είναι το πιο τούρμπο γάλα μην στεναχωριέσαι. Εσύ γτ θες να αντλείς; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε θελω και να μειωθει η παραγωγη..:( @Anna17 θα χρειαστει να λειψω 2-3 απογευματα την αλλη εβδομαδα..κι ειπα να δοκιμασω..και για να σταματησω το ξενο περισσοτερο που του το εδινα για τον ικτερο..και λεω ν αντλω να του,δινω απ το δικο μου κι οχι ξενο..για να ειμαι και σιγουρη οτι τρωει..3 φορες του δινω ξενο και πινει συνολο 50 ml τη μερα περιπου..εσυ πως το χρησιμοποιεις το θηλαστρο ;ποτε αντλεις;σου εκανε μειωση της παραγωγης σου η οχι;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Δε θελω και να μειωθει η παραγωγη..:( @Anna17 θα χρειαστει να λειψω 2-3 απογευματα την αλλη εβδομαδα..κι ειπα να δοκιμασω..και για να σταματησω το ξενο περισσοτερο που του το εδινα για τον ικτερο..και λεω ν αντλω να του,δινω απ το δικο μου κι οχι ξενο..για να ειμαι και σιγουρη οτι τρωει..3 φορες του δινω ξενο και πινει συνολο 50 ml τη μερα περιπου..εσυ πως το χρησιμοποιεις το θηλαστρο ;ποτε αντλεις;σου εκανε μειωση της παραγωγης σου η οχι;

Εγώ το έκανα ως εξής. Οπότε με βόλευε αντί για δικό μου του έδινα ξένο και αντλουσα 90ml δικό μου. Τόσο έβλεπα ότι βγαίνει άνετα. Το φύλαγαν αν στην κατάψυξη. Όταν μάζεψα 10 άρχισα όταν λείπω να του δίνω από τα κατεψυγμένα και όταν γυρίζα έβγαζα και το εντικαθιστουσα.


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Κορίτσια με το σίδερο τι κάνετε; εγω φορμάκια, πάνες αγκαλιάς κ σαλιάρες σιδερώνω, για κανένα μήνα ακόμα λογικά.

Όταν μας έκαναν μάθημα στο ιασω για το μπανακι του μωρού κλπ είπε η μαία "τα ρούχα και ότι ακουμπάει στο μωρό να είναι καλά σιδερωμένα... Αν έχετε στεγνωτήριο δεν χρειάζεται σίδερο"  ε και την άκουσα! Στεγνωτήριο και καθόλου σίδερο!! Έχω βρει την χαρά μου..  Μόνο κάτι σεντονακια σιδερωνω για να μην με λένε ακαματα!  Αχαχα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/6/2019 at 1:00 ΜΜ, Elen211 είπε:

Είναι ήδη κανονισμένο να σιδερωνει η πεθερουλα..βγήκε και στη σύνταξη και γκρινιάζει ότι δεν έχει τι να κάνει..   Έτσι σκέφτομαι κι εγώ, θα ρωτήσω τον παιδίατρο και βλέπουμε.  Λοιπόν οι πάνες που έχω εγώ είναι υφασμάτινα επιθέματα σαν μεγάλες σερβιέτες και τα τοποθετείς σε ένα εξωτερικό κάλυμμα που το σχέδιο του είναι σαν κανονική πάνα. Αν δεν έχει λερωθει το εξωτερικό αλλάζεις μόνο το εσωτερικό. Για μεγαλύτερη ευκολία υπάρχουν και κάτι βιοδιασπωμενα χαρτιά που τα βάζεις κπανω από το επίθεμα ώστε αν κάνει κακακια, το πιάνεις και το πετάς στη λεκάνη.  έχει και στην Ελλάδα αλλά είναι αρκετά πιο ακριβές. Βέβαια συμφέρουν από κάθε άποψη. Εγώ πήρα από ebay αλλά πήγα εκ του ασφαλούς.  Η αδερφή μου στο πρώτο παιδί είχε πάρει από Ελλάδα και της είχε βγει ολο το πακέτο δηλαδή 25 εσωτερικά επιθέματα και 6 εξωτερικά αδιάβροχα,  περίπου 350 ευρώ.  Στη δεύτερη χρησιμοποίησε αρκετά επιθέματα (εσωτερικό πανας) από την πρώτη και παρήγγειλε καμία 10ρια εσωτερικά και αρκετά εξωτερικά καλύμματα από το ebay και πλήρωσε 60€. Εγώ πήρα μόνο 8 εξωτερικά και πλήρωσα 30 ευρώ.. Εσωτερικά μου έδωσε η αδερφή μου και η κουμπάρα μου και έχω καμία 60ρια. Λενε ότι πρέπει να έχεις 20-30 εσωτερικά και 5-6 εξωτερικά για να πλένεις κάθε 3 μέρες.  

Καλησπέρα. Επειδή ψάχνω να αγοράσω και εγώ πάνες ai2 ή Pocket. Εσύ ποιες αγόρασες και σου έδωσαν; Επίσης διάβασα ότι καλύτερο είναι να τις πλένεις με tide και αν έχει δυνατούς λεκέδες να τις βάζεις μέσα στο νερό με σόδα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chara M είπε:

Καλησπέρα. Επειδή ψάχνω να αγοράσω και εγώ πάνες ai2 ή Pocket. Εσύ ποιες αγόρασες και σου έδωσαν; Επίσης διάβασα ότι καλύτερο είναι να τις πλένεις με tide και αν έχει δυνατούς λεκέδες να τις βάζεις μέσα στο νερό με σόδα. 

Ai2 είναι οι περισσότερες όσες μου έδωσαν.  Pocket δεν έχω καμία και all-in-one μου έδωσαν 6 αχρησιμοποιητες γιατί δεν τους βόλεψαν. Οι πιο παλιές είναι grovia και άλλα αξίζουν τα λεφτά τους..  Είναι 7 ετών και ακόμα είναι σούπερ, οι άλλες είναι alva από ebay..  Τέλειες κι αυτές.. Έχω και κάποιες Popolini αλλά δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς σήμερα το μεσημέρι, με πρόκληση και φυσιολογικά! 09:15 περίπου ξεκινησε η πρόκληση και 13:45 - μισή ώρα πριν το σεισμό - ήρθε η μπέμπα μας!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς σήμερα το μεσημέρι, με πρόκληση και φυσιολογικά! 09:15 περίπου ξεκινησε η πρόκληση και 13:45 - μισή ώρα πριν το σεισμό - ήρθε η μπέμπα μας!

Να σου ζήσει η μπεμπουλα!!!

Κορίτσια εμένα με πιάσανε οι πόνοι έχω κάνει εισαγωγη κ περιμενω ! :) άντε να δούμε 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...