Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Στον αποστειρωτή βάζω νερό από την βρύση εκεί που ζητάει το νερό ή βάζω εμφιαλωμένο; Και από τον αποστειρωτή ζεστά βγαίνουν νομίζω 

στον αποστειρωτη βαζεις νερο απο την βρυση κανονικα. οταν τα βαζεις αποστειρωτη δεν χρειαζετε να τα βγαλεις αμεσως οταν καινε (κανενα 10λεπτο θελουν να κρυωσουν εται κ αλλιως )προγραμματιζεις την αποστειρωση πριν πεινασει το μωρο κ επειδη ειναι κλειστα δεν χαλαει η αποστειρωση. καλα ποσο χρονων ειναι το μεγαλο.σου παιδακι δεν ειχαν τιποτα τοτε?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

στον αποστειρωτη βαζεις νερο απο την βρυση κανονικα. οταν τα βαζεις αποστειρωτη δεν χρειαζετε να τα βγαλεις αμεσως οταν καινε (κανενα 10λεπτο θελουν να κρυωσουν εται κ αλλιως )προγραμματιζεις την αποστειρωση πριν πεινασει το μωρο κ επειδη ειναι κλειστα δεν χαλαει η αποστειρωση. καλα ποσο χρονων ειναι το μεγαλο.σου παιδακι δεν ειχαν τιποτα τοτε?

Θήλαζα 27 μήνες 24 μήνες την κόρη μου και 5 μήνες τον γιο μου όπου του άρχισα ξένο αλλά δεν αποστειρώνα στους 5 μήνες οπότε είμαι άσχετη από αυτά 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε και τι κάνουν τα μωράκια σας? Περιμένουμε κανένα άλλο μωράκι αυτό τον μήνα η ήρθαν όλα?  Πολύ κούραση..  Σήμερα έφυγα πριν 10 λεπτά από το γραφείο γιατί δεν άντεχα άλλο..  Κοιμήθηκα ελάχιστα το βράδυ.. Τέλος πάντων..  

Με τι απορρυπαντικο πλένετε τα ρούχα του μωρού? Εγώ είχα το Αρκάδι αλλά νομίζω ότι δεν καθαρίζει καθόλου καλά..  Κάνει να το αλλάξω ή μπορεί να τον πειράξει αν αλλάξω τώρα? 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενααα..μπαινω διαβαζω αλλα δεν πεολαβαινω ν απαντησωωω..!!ρε κοριτσια τι κουραση ειναι αυτηη;;;πωωω δεν αντεχω αλλο...

@Elen211 εγω τα πολυ λερωμενα τα πλενω πρωτα με τα δικα μας και μετα μονα τους...

  • Μου αρέσει 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε και τι κάνουν τα μωράκια σας? Περιμένουμε κανένα άλλο μωράκι αυτό τον μήνα η ήρθαν όλα?  Πολύ κούραση..  Σήμερα έφυγα πριν 10 λεπτά από το γραφείο γιατί δεν άντεχα άλλο..  Κοιμήθηκα ελάχιστα το βράδυ.. Τέλος πάντων..  

Με τι απορρυπαντικο πλένετε τα ρούχα του μωρού? Εγώ είχα το Αρκάδι αλλά νομίζω ότι δεν καθαρίζει καθόλου καλά..  Κάνει να το αλλάξω ή μπορεί να τον πειράξει αν αλλάξω τώρα? 

Κανένα από αυτά τα απορριπαντικα δεν καθαρίζουν καλά. Απλά το κριτήριο είναι ποιο σου αφήνει πιο ωραίο άρωμα για να επιλέξεις κ το θέμα των αλλεργιών. Εμένα μου αρέσει το απορριπαντικο που βγάζει η intermed.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε και τι κάνουν τα μωράκια σας? Περιμένουμε κανένα άλλο μωράκι αυτό τον μήνα η ήρθαν όλα?  Πολύ κούραση..  Σήμερα έφυγα πριν 10 λεπτά από το γραφείο γιατί δεν άντεχα άλλο..  Κοιμήθηκα ελάχιστα το βράδυ.. Τέλος πάντων..  

Με τι απορρυπαντικο πλένετε τα ρούχα του μωρού? Εγώ είχα το Αρκάδι αλλά νομίζω ότι δεν καθαρίζει καθόλου καλά..  Κάνει να το αλλάξω ή μπορεί να τον πειράξει αν αλλάξω τώρα? 

Καλημέρα! Αν είναι πολύ λερωμένα δοκίμασε να τα μουλιασεις πριν. Δεν ξέρω αν πιάνει αλλά μου το έχουν πει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Elen211 said:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε και τι κάνουν τα μωράκια σας? Περιμένουμε κανένα άλλο μωράκι αυτό τον μήνα η ήρθαν όλα?  Πολύ κούραση..  Σήμερα έφυγα πριν 10 λεπτά από το γραφείο γιατί δεν άντεχα άλλο..  Κοιμήθηκα ελάχιστα το βράδυ.. Τέλος πάντων..  

Με τι απορρυπαντικο πλένετε τα ρούχα του μωρού? Εγώ είχα το Αρκάδι αλλά νομίζω ότι δεν καθαρίζει καθόλου καλά..  Κάνει να το αλλάξω ή μπορεί να τον πειράξει αν αλλάξω τώρα? 

Νομίζω μπορείς να κάνεις μια δοκιμή με άλλο αλλά ρώτα κ παιδίατρο. 

Εμένα γνκ δεν τα λερώνει πολύ προς το παρόν κ διαρροή είχαμε μια φορά τσισάκια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα δοκιμάσω να τα μουλιαζω και αν δω ότι δεν βγαίνει θα τα πλύνω και με τι δικό μας μια φορά..  Εμενα έχει αρκετές διαρροές τώρα τελευταία! Τα κακακια του φτάνουν μέχρι την πλάτη!!! Καλά Για τσισα δεν το συζητάμε..  Δεν έχω ιδέα τι κάνω λάθος την τελευταία εβδομάδα!  Λέτε να ήρθε η ώρα να αλλάξω νούμερο στις πάνες..? 

@theodora gel και εγώ την έχω την απορία με το ριλαξ..  Η αλήθεια είναι ότι όταν τον βάζω στα πόδια μου η στο καθισματακι του αυτοκινήτου (που έχουν ίδια κλίση με το ριλαξ)  ηρεμεί πιο εύκολα! 

Επισης ρε κοριτσια εσάς βογγανε τα μωρουλια σας? Μιλάμε για πολύ βογγητο.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Θα δοκιμάσω να τα μουλιαζω και αν δω ότι δεν βγαίνει θα τα πλύνω και με τι δικό μας μια φορά..  Εμενα έχει αρκετές διαρροές τώρα τελευταία! Τα κακακια του φτάνουν μέχρι την πλάτη!!! Καλά Για τσισα δεν το συζητάμε..  Δεν έχω ιδέα τι κάνω λάθος την τελευταία εβδομάδα!  Λέτε να ήρθε η ώρα να αλλάξω νούμερο στις πάνες..? 

@theodora gel και εγώ την έχω την απορία με το ριλαξ..  Η αλήθεια είναι ότι όταν τον βάζω στα πόδια μου η στο καθισματακι του αυτοκινήτου (που έχουν ίδια κλίση με το ριλαξ)  ηρεμεί πιο εύκολα! 

Επισης ρε κοριτσια εσάς βογγανε τα μωρουλια σας? Μιλάμε για πολύ βογγητο.. 

Εμείς να δεις βογγητο ειδικά μετά το φαγητό λογικά ζοριζονται τα εντερικά τους!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε και τι κάνουν τα μωράκια σας? Περιμένουμε κανένα άλλο μωράκι αυτό τον μήνα η ήρθαν όλα?  Πολύ κούραση..  Σήμερα έφυγα πριν 10 λεπτά από το γραφείο γιατί δεν άντεχα άλλο..  Κοιμήθηκα ελάχιστα το βράδυ.. Τέλος πάντων..  

Με τι απορρυπαντικο πλένετε τα ρούχα του μωρού? Εγώ είχα το Αρκάδι αλλά νομίζω ότι δεν καθαρίζει καθόλου καλά..  Κάνει να το αλλάξω ή μπορεί να τον πειράξει αν αλλάξω τώρα? 

Καλησπέρα!!! Εγώ κορίτσι είμαι από τις τελευταίες... Ακόμα περιμένω αλλά απ ότι φαίνεται δεν θέλει να βγει ακόμα!!! Από μέρα σε μέρα πιστεύω.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο ριλαξ τον βάζω από τον μήνα και μετά. Ο παιδίατρος μου είπε μπορώ. Όσο για το μέγεθος της πάνας μην περιμένετε να φτάσει στο όριο για να αλλάξετε νούμερο. Πχ το 1 λέει 2 έως 5. Ε αν περιμένεις να πάει 5 κιλα θα έχεις ατύχηματα. Περίπου στα 3.5 - 4 καλά είναι να αλλάξετε. Εγώ μόλις έφτασε 3.800 πήγα στο ν2 και έτσι θα το πηγαίνω. Δεν έχω καθόλου διαρροές μέχρι σήμερα. Δείτε και το site super panes. Εχει καλές τιμές και σου έρχονται αμέσως.

Βογγητο, σφίξιμο κοκκίνισμα. Όλο το πακέτο. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...