Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, theodora gel είπε:

Και πως το κάνουμε στο μπανακι??:-Pγιατι ένα μήνα τώρα συνήθισα στη βρύση... χρησιμοποιείς κανατουλα??

Όχι κανονικά με.το τηλέφωνο του μπάνιου την κάνω εγώ στο πολύ χαμηλό και βάζω το χέρι μπροστά στο τηλέφωνο ... Έτσι μου είπε η παιδίατρος ... Αν έχεις το διχτακι βάζεις το μωράκι εκεί δεν χρειάζεται να το κρατάς και έχεις τα δύο χέρια ελεύθερα ... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk είπε:

Όχι κανονικά με.το τηλέφωνο του μπάνιου την κάνω εγώ στο πολύ χαμηλό και βάζω το χέρι μπροστά στο τηλέφωνο ... Έτσι μου είπε η παιδίατρος ... Αν έχεις το διχτακι βάζεις το μωράκι εκεί δεν χρειάζεται να το κρατάς και έχεις τα δύο χέρια ελεύθερα ... 

 

Δεν έχω το διχτακι....ααα να μη το γεμίσω με νεράκι δλδ??

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Δεν έχω το διχτακι....ααα να μη το γεμίσω με νεράκι δλδ??

Όπως σε βολεύει αν θέλεις το γεμίζεις αν θέλεις όχι ... Εγώ δεν το γεμίζω γιατί με το σφουγγάρι που έχω δεν βολεύει να την γεμίσεις ...

Αν δεν έχεις το διχτακι δεν ξέρω πως θα βολευτεις στο μπανάκι γιατί θα πρέπει να το κρατάς συνέχεια με το ένα χέρι ... 

Οπότε γιατί δεν συνεχίζεις στην βρύση μέχρι να πάρεις το διχτακι ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Όπως σε βολεύει αν θέλεις το γεμίζεις αν θέλεις όχι ... Εγώ δεν το γεμίζω γιατί με το σφουγγάρι που έχω δεν βολεύει να την γεμίσεις ...

Αν δεν έχεις το διχτακι δεν ξέρω πως θα βολευτεις στο μπανάκι γιατί θα πρέπει να το κρατάς συνέχεια με το ένα χέρι ... 

Οπότε γιατί δεν συνεχίζεις στην βρύση μέχρι να πάρεις το διχτακι ? 

 

Τι είναι αυτό το διχτακι? Μάλλον το χρειάζομαι κι εγώ γιατι τώρα αναγκαστικά τον κάνω μπάνιο μαζί με τον άντρα μου. 

Just now, theodora gel είπε:

Δεν έχω το διχτακι....ααα να μη το γεμίσω με νεράκι δλδ??

Εγώ το γεμίζω..  Τον κρατάει ο άντρας μου κι εγώ τον σαπουνίζω..  Μετά τον σηκώνω και του ρίχνουμε νερό με κανατουλα για να ξεπλυθει.. 

 

Σήμερα θα πάω με το μωρό στο χωριό για σκ..  Ο άντρας μου δουλεύει και δεν μπορεί να έρθει μαζί μας οπότε θα πάμε 2 μας.... Έχω ετοιμάσει μια βαλίτσα..  Έχω βάλει το μισό σπίτι μέσα και πάλι έχω τεραααστιο άγχος!  Αλλα τουλάχιστον έχει είναι 10 άτομα θα έχω άπειρη βοήθεια..  Αντε να δούμε... 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα στη βρυση τον κανω μπανιο γιατι εχω ντουζιερα και δε χωραει η μπανιεριτσα..κοριτσια μου τι κανετε πως πατε;;εγω πλεον εχω συνηθισει την αυπνια και δεν μ ενοχλει τοσο...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Εγω ακομα στη βρυση τον κανω μπανιο γιατι εχω ντουζιερα και δε χωραει η μπανιεριτσα..κοριτσια μου τι κανετε πως πατε;;εγω πλεον εχω συνηθισει την αυπνια και δεν μ ενοχλει τοσο...

Ουτε εμένα χωράει αλλά θα επιχειρήσω να το κάνω στο σαλόνι και μετά θα αδειάσω το νερό...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμάς. Εγώ στη βρύση της μπανιέρας τον κάνω και το ευχαριστιεται και όλας.Κάθομαι στο πλαι της μπανιέρας απέναντι από τη βρύση και τον κρατάω με το ένα χέρι όπως όταν είναι να πλυνουμε τον ποπο και τον σαπουνίζω, μετά τον ξεπλένω τον σκεπάζω και πλένω το κεφαλάκι να μην κρυώνει. Μετά κατουραμε την μαμά, μετά ξανάπλενουμε τον ποπο μας και μετά τελικά παμε στην αλλαξιερα. Γιατί ο δικός μου ο άντρας έρχετε αργά και ο μικρός κοιμάται οπότε δεν τον καθυστερώ. Φροντίζω να κάνει μπάνιο πριν τον βραδινό ύπνο γιατί ηρεμεί πόλυ. 

@Elen211 εδώ εμείς στον παιδίατρο πάμε και κουβαλάμε 3 τσάντες. Πάρε και ας μην σου χρειαστουν όλα. Μη σκας. Αν έχεις και βοήθεια θα περάσετε καλά. Μην το σκέφτεσαι και σου εύχομαι να περάσεις τέλεια.

 

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Γέννησα πριν δύο μέρες κ είμαστε ακόμα στο μαιευτηριο. Ο μικρός μου έχει βγάλει κάτι κοκκινίλες/σπυράκια. Εδω μου είπαν ότι συμβαίνει σε πολλά παιδάκια κ φεύγουν μονα τους. Συνέβη σε καμία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Anna17 μου φαινεται οτι οποτε αλλαζετε πανα κατουραει τη μαμα ετσι;η γενικα οποτε τον εχεις γυμνο;:D

@Sophiavκοριτσι μου να σου ζησει γερο και τυχερο να ναι..δεν ξερω να σου απαντησω δε μου ετυχε αλλα για να σου ειπαν οι γιατροι οτι θα φυγουν μονα τους ετσι θα ναι..

ρε κοριτσια με αποστειρωση και σιδερο τι κανετε;;εγω δεν προλαβαινω να τ αποστειρωνω ολα συνεχεια ουτε να σιδερωνω..αυτη τη φορα δεν σιδερωσα τιποτα του μικρου και αποστειρωση κανω αλλα οχι σε καθε γευμα...:-(δεν προλαβαινω..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav said:

Γειά σας κορίτσια! Γέννησα πριν δύο μέρες κ είμαστε ακόμα στο μαιευτηριο. Ο μικρός μου έχει βγάλει κάτι κοκκινίλες/σπυράκια. Εδω μου είπαν ότι συμβαίνει σε πολλά παιδάκια κ φεύγουν μονα τους. Συνέβη σε καμία; 

Λοιπόν όταν ήρθε ο γιατρός πρώτη επίσκεψη σπίτι μου είπε τα εξής.. 

Τα μωρουλια αλληθωριζουν, κάνουν ξηροδερμια και βγάζουν σπυράκια (είναι κόκκινα και στο εσωτερικό έχουν κάτι σαν υγρό). 

Εμένα βγάζει συνέχεια και φεύγουν σε κάποιες ώρες η την άλλη μέρα. Είσαι στο μαιευτήριο και τον βλέπουν τόσοι παιδίατροι μην ανησυχείς!!

 

Εμείς δεν έχουμε κάνει ακόμα μπλουμ στο νερό αν και ο αφαλός είναι μια χαρά. Εγώ έχω πάρει μπανακι που έχει και μια επιφάνεια για να ξαπλώνει και είναι μέχρι 12 μηνών. Θα δούμε τώρα πως θα γίνει το μπάνιο αύριο λέω να το επιχειρήσω!

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sophiav είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Εμείς από το νοσοκομείο είχαμε τα σπυράκια κοκκινίλες που λες και το έχουμε ακόμα ...είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι ... Είναι μέρες που φεύγουν και μέρες που φουντώνουν .... 

@Γλυκερια123 εγώ δεν σιδερωνω τίποτα εδώ και καιρό ...λόγου ελλείψεις χρόνου και όρεξης αλλά και ζέστης ... 

Αποστείρωση δεν κάνω γιατί δεν δίνω ξένο γάλα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Εσείς που έχετε κοριτσάκια πώς τα καθαρίζετε μετά από τσισα-κακα;

Εγω έχω πάρει έναν αφρο την frezyderm που δεν θέλει ξεβγαλμα και πρώτα την περνάω με βαμβάκι βουτηγμένο σε νεράκι και μετά με αυτό ... 

Το πουλάκι της το ανοίγω για να το καθαρίσω και μέσα γιατί συνήθως τα κακά πηγαίνουν και εκεί ... 

Έτσι μου έδειξε η παιδίατρος ... 

  • Ευχαριστώ 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...