Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Γειά σας κορίτσια! Γέννησα πριν δύο μέρες κ είμαστε ακόμα στο μαιευτηριο. Ο μικρός μου έχει βγάλει κάτι κοκκινίλες/σπυράκια. Εδω μου είπαν ότι συμβαίνει σε πολλά παιδάκια κ φεύγουν μονα τους. Συνέβη σε καμία; 

Κι εμένα είναι ακόμα έτσι..  Φυσιολογικό είναι, μην φοβάσαι καθόλου! 

Κορίτσια μου κάνω διακοπές στο χωριό!! Τέλεια μέχρι στιγμής..  Τα μισά πράγματα Που πήρα είναι αχρείαστα..  Εδώ ο μπέμπης γυρνάει από αγκάλιασε αγκαλιά..  Σούπερ περνάει κι εγώ ξεκουράζομαι απίστευτα! Δεν θέλω να γυρίσω σπίτι 

  • Μου αρέσει 3

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Elen211 κοριτσι μου καλα να περασετε!!ξεκουρασου και κοιμησου τωρα που μπορεις!

@theodora gel εγω τρωω αλλα με μετρο..και οχι πριν τον θηλασμο..μετα..

@Giosotpkεμεις εχουμε 2-3 μερες που κοιμομαστε 2 με 2.5 ωρες το βραδυ!!ασε τρομερο..!!ε την ημερα 1 ωρα με 1.5...2 ωρες σπανια...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Κορίτσια εσείς που θηλάζετε τρώτε γλυκάκια παγωτακια??

Εγώ ετρωγα μετά τον θηλασμό αλλά όσες φορές έφαγα και πρίν δεν είδα διαφορά στον μπέμπη.. Οπότε πλέον τρώω όποτε να ναι 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Εγώ ετρωγα μετά τον θηλασμό αλλά όσες φορές έφαγα και πρίν δεν είδα διαφορά στον μπέμπη.. Οπότε πλέον τρώω όποτε να ναι 

 

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Elen211 κοριτσι μου καλα να περασετε!!ξεκουρασου και κοιμησου τωρα που μπορεις!

@theodora gel εγω τρωω αλλα με μετρο..και οχι πριν τον θηλασμο..μετα..

@Giosotpkεμεις εχουμε 2-3 μερες που κοιμομαστε 2 με 2.5 ωρες το βραδυ!!ασε τρομερο..!!ε την ημερα 1 ωρα με 1.5...2 ωρες σπανια...

Εμείς θηλαζουμε όλη μέρα οπότε δεν υπάρχει πριν και μετά :razz:

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , theodora gel είπε:

 

Εμείς θηλαζουμε όλη μέρα οπότε δεν υπάρχει πριν και μετά :razz:

Έτσι την πάθαμε εμείς..  Θηλάζε ωωωρες ατελείωτες, με το που το άφησε έφαγα και ξεκίνησε ξανά να θηλάζει οπότε δεν υπήρχε πριν και μετά..  Οπότε τώρα τρώω και κατά την διάρκεια.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Έτσι την πάθαμε εμείς..  Θηλάζε ωωωρες ατελείωτες, με το που το άφησε έφαγα και ξεκίνησε ξανά να θηλάζει οπότε δεν υπήρχε πριν και μετά..  Οπότε τώρα τρώω και κατά την διάρκεια.. 

Κάθε πότε θηλάζεις??εμένα από χτες κάνει και σαν μανιακό θέλει στήθος αλλά κλαίει ενώ τρώει κλωτσαει με τραβάει τον βγάζω χαμό ς θέλει παλι στήθος τρώει λαίμαργα κ εκεί που σταματάει και λέω ησύχασε ξανά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

@theodora gel πόσο ειν;ι τώρα ο μικρός σου ? 

Έτσι έκανε και η δικιά μου στης αρχές με της ώρες θήλαζε ..όταν λέμε με της ώρες το εννοώ με της ώρες κυριολεκτικά ... 

Τώρα πλέον θηλάζουμε απλά ...θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα στρώσει το θέμα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@theodora gel πόσο ειν;ι τώρα ο μικρός σου ? 

Έτσι έκανε και η δικιά μου στης αρχές με της ώρες θήλαζε ..όταν λέμε με της ώρες το εννοώ με της ώρες κυριολεκτικά ... 

Τώρα πλέον θηλάζουμε απλά ...θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα στρώσει το θέμα ... 

Τη τρίτη θα γίνουμε ενός μηνός!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, theodora gel είπε:

Κάθε πότε θηλάζεις??εμένα από χτες κάνει και σαν μανιακό θέλει στήθος αλλά κλαίει ενώ τρώει κλωτσαει με τραβάει τον βγάζω χαμό ς θέλει παλι στήθος τρώει λαίμαργα κ εκεί που σταματάει και λέω ησύχασε ξανά από την αρχή.

Δεν έχει Ωράριο αλλά εδώ και λίγες μέρες έχει κόψει τις ατελείωτες ώρες..  Τον πιάνει μια φορά στο τόσο..  Αυτό με το κοπανιμα το κάνει κι εμένα..  Τον σηκώνω όρθιο και σταματάει λίγο..  Το έκανε κι εχθές πάλι..  Πολύ γκρίνια και κοπανιμα αλλά από ότι κατάλαβα ζεσταινοταν του έβρεξα πατουσάκια, αλλάξαμε πάνα και ρούχα και ηρεμησε..  Ουσιαστικά κατάλαβα ότι εκείνη την ώρα που το κάνει κάτι άλλο τον ενοχλεί και μόλις το βρω ηρεμεί. Το θέμα είναι ότι δεν τι βρίσκω πάντα γρήγορα... 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elen211 είπε:

Δεν έχει Ωράριο αλλά εδώ και λίγες μέρες έχει κόψει τις ατελείωτες ώρες..  Τον πιάνει μια φορά στο τόσο..  Αυτό με το κοπανιμα το κάνει κι εμένα..  Τον σηκώνω όρθιο και σταματάει λίγο..  Το έκανε κι εχθές πάλι..  Πολύ γκρίνια και κοπανιμα αλλά από ότι κατάλαβα ζεσταινοταν του έβρεξα πατουσάκια, αλλάξαμε πάνα και ρούχα και ηρεμησε..  Ουσιαστικά κατάλαβα ότι εκείνη την ώρα που το κάνει κάτι άλλο τον ενοχλεί και μόλις το βρω ηρεμεί. Το θέμα είναι ότι δεν τι βρίσκω πάντα γρήγορα... 

Και εγώ το έχω παρατηρήσει ότι ζεσταίνεται εκείνη την ώρα η μικρή και συνήθως την ξαπλώνω λίγο για να πάρει τον αέρα της ... 

 

Σήμερα το βράδυ είχαμε γκρίνια από τους κολικούς .. αλλά έχω να πω ότι σε ένα σημείο αισθάνθηκα τόσο όμορφα έκλαιγε η καημένη την επερνε ο άντρας μου για να κοιμηθώ εγώ λίγο τίποτα η μικρή κλάμα μόνο στην δικιά μου αγκαλιά ηρεμούσε και αισθάνθηκα τόσο όμορφα που ήθελε μόνο εμένα ... 

Τώρα καλό κακό αυτό δεν ξέρω ...εγώ πάντως έτσι αισθάνθηκα ... 

  • Μου αρέσει 3

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ τρώω γλυκά διαρκώς αλλά δεν έχω δει κάτι περίεργο στα μωρά μετά το θηλασμό. Αλλά δεν θηλάζω στο βαθμό το δικό σας... περισσοτερο ξένο γάλα πίνουν. 

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τα χω παιξει με τους κολλικους μουγκριζει το μωρο κοκκινιζει σφιγγεται κλαιει θελει μονο πανω μας κ δεν μου κανει κακα μια φορα την μερα κ αν!ηρθε ο γιατρος τον ειδε μου δωσε της σανιλακ το αντικολλικο κ σταγονες πινουμε ινφακαλμ αλλα στεναχωριεμαι τρομερα!τοσο προβιοτικο κ να μην ενεργειται?

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Κοριτσια μου τα χω παιξει με τους κολλικους μουγκριζει το μωρο κοκκινιζει σφιγγεται κλαιει θελει μονο πανω μας κ δεν μου κανει κακα μια φορα την μερα κ αν!ηρθε ο γιατρος τον ειδε μου δωσε της σανιλακ το αντικολλικο κ σταγονες πινουμε ινφακαλμ αλλα στεναχωριεμαι τρομερα!τοσο προβιοτικο κ να μην ενεργειται?

μην αγχώνεσαι τόσο, σε καταλαβαίνω, κ μένα το κάνει κάποιες φορές, εννοειται κ γω στεναχωριέμαι αλλα είναι φάση κ θα περάσει. Κ γω μικτή διατροφή του κάνω κ πχ είχε 1 μέρα κ λίγο παραπάνω να κάνει κακάκια κ έκανε πριν λίγο. Συνήθως κάνει 3 φορες η κ 4 τη μέρα. Δεν είναι ρομποτάκια, θα τύχει να μν κάνουν κ κάποιες μέρες.

Κορίτσια ριλάξ έχετε; κ πόση ώρα τα αφήνετε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

μην αγχώνεσαι τόσο, σε καταλαβαίνω, κ μένα το κάνει κάποιες φορές, εννοειται κ γω στεναχωριέμαι αλλα είναι φάση κ θα περάσει. Κ γω μικτή διατροφή του κάνω κ πχ είχε 1 μέρα κ λίγο παραπάνω να κάνει κακάκια κ έκανε πριν λίγο. Συνήθως κάνει 3 φορες η κ 4 τη μέρα. Δεν είναι ρομποτάκια, θα τύχει να μν κάνουν κ κάποιες μέρες.

Κορίτσια ριλάξ έχετε; κ πόση ώρα τα αφήνετε;

Εχει τεσσερις πέντε μερες που κανει μονο μια φορα κ με τους κολλικους δν βοηθαει να ναι γεματο το εντερακι του γιαυτο στεναχωριεμαι γτ θελει αλλα δν μπορει!δεν τον εχω βάλει στο ριλαξ ακομα θα περιμενω να κλεισει μηνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...