Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, happysmile said:

Εχει τεσσερις πέντε μερες που κανει μονο μια φορα κ με τους κολλικους δν βοηθαει να ναι γεματο το εντερακι του γιαυτο στεναχωριεμαι γτ θελει αλλα δν μπορει!δεν τον εχω βάλει στο ριλαξ ακομα θα περιμενω να κλεισει μηνα!

Κ το δικό μου κοκκινίζει ώρες ώρες κ κλαίει κ χτυπιέται. :sad: αλλά νομίζω το κάνει κ μέρες π μπορεί να έχει ενεργηθεί κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elenpap είπε:

Κ το δικό μου κοκκινίζει ώρες ώρες κ κλαίει κ χτυπιέται. :sad: αλλά νομίζω το κάνει κ μέρες π μπορεί να έχει ενεργηθεί κανονικά. 

Ουφφφ τι να πω εχω φρικαρει δεν αντεχω να το βλεπω ετσι να κλαιει κλαιω εγω πιο πολυ!ποσα ml δινεις ξενο?εγω τωρα πηγαμε στα 90μλ κ αφου θηλασει πρωτα 20λεπτα καθε στηθος.σε 12 μερες μ βαλε ενα κιλο κ μ πε να μην τον ταιζω τοσο μην παθει παλινδρόμηση γτ τον αφηνα κ μια ωρα στο στηθος!κ οι κολλικοι ευθυνονται εν μερη στο φαγητο!του τρελου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Ουφφφ τι να πω εχω φρικαρει δεν αντεχω να το βλεπω ετσι να κλαιει κλαιω εγω πιο πολυ!ποσα ml δινεις ξενο?εγω τωρα πηγαμε στα 90μλ κ αφου θηλασει πρωτα 20λεπτα καθε στηθος.σε 12 μερες μ βαλε ενα κιλο κ μ πε να μην τον ταιζω τοσο μην παθει παλινδρόμηση γτ τον αφηνα κ μια ωρα στο στηθος!κ οι κολλικοι ευθυνονται εν μερη στο φαγητο!του τρελου!

Δίνω 120 ml. Ρε συ όντως τον ταίζεις αρκετά, 20 λεπτά κάθε στήθος; η μαία η δικιά μου μ έχει πει θηλασμός κ 1 στήθος, στον επόμενο το άλλο. Εγώ θηλάζω ένα τέταρτο σε κάθε γευμα κ μετά δίνω ξένο.

Γενικά σε νιώθω πολύ αγχωμένη, προσπάθησε να χαλαρώσεις, δεν τραβιέται έτσι. Ολα καλά πάνε με το μωράκι σου αλλα μν το παραταίζεις. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Δίνω 120 ml. Ρε συ όντως τον ταίζεις αρκετά, 20 λεπτά κάθε στήθος; η μαία η δικιά μου μ έχει πει θηλασμός κ 1 στήθος, στον επόμενο το άλλο. Εγώ θηλάζω ένα τέταρτο σε κάθε γευμα κ μετά δίνω ξένο.

Γενικά σε νιώθω πολύ αγχωμένη, προσπάθησε να χαλαρώσεις, δεν τραβιέται έτσι. Ολα καλά πάνε με το μωράκι σου αλλα μν το παραταίζεις. :)

Να σου πω στο 20λεπτο θα μ κοιμηθει κ πεντε λεπτακια κ τα 90μλ δν τα πινε ολα σπανια 40.50.60 εκει ειμαστε απλα τον ξυπνουσα καθε τρεις ωρες για να φαει!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια σας πίνουν τόσο συμπλήρωμα μετά το θηλασμο; εμένα μου είπε ο παιδίατρος να του δίνω λίγο ξένο για να μην θηλαζει κάθε ώρα και ο μικρός έκλεινε το στόμα του και αν του έβαζα το μπιμπερό εκλεγε και δεν Ρούφουσε. Τον άφησα και εγώ να τρώει όπως θέλει. Η αλήθεια είναι ότι με το μπιμπερό δεν καταλαβαίνουν και πίνουν πολύ οπότε είναι εύκολο να φάνε παραπάνω.

@happysmile αν δεν του δώσεις ξένο γκρίνιαζει; πεινάει και άλλο; αν του δίνεις μόνο στήθος; γιατί το δικό μας Γαλα είναι πολύ πιο ελαφρύ και λιγότερο παχυντικό από την φόρμουλα.

Ριλαξ έχω εγώ μετά τις 45 μέρες μου είχε πει ο γιατρός μου και μάρσιπο και ριλαξ. Δεν κάθετε πάρα πολύ γιατί θέλει αγκαλιές αλλά έναν υπνάκο το μεσημέρι περίπου 20 λεπτά τον περνει εκεί. Λογικά σε λίγο που θα κάθετε μόνος του χωρίς κλάμα θα το χαρει

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, happysmile said:

Να σου πω στο 20λεπτο θα μ κοιμηθει κ πεντε λεπτακια κ τα 90μλ δν τα πινε ολα σπανια 40.50.60 εκει ειμαστε απλα τον ξυπνουσα καθε τρεις ωρες για να φαει!

Εμένα τα πίνει τα 120, λίγες φορές αφήνει 10 η 20 ml, αυτό όμως δεν σημαίνει οτι κ το δικό σου μωράκι πρέπει να πίνει τόσο. Είναι στο μωρό. Αφού παιρνει βάρος κ μάλιστα αρκετό, μν ανησυχείς. Φυσικά πάντα θα συμβουλευεσαι τον γιατρό σου.

 

3 minutes ago, Anna17 said:

Βρε κορίτσια σας πίνουν τόσο συμπλήρωμα μετά το θηλασμο; εμένα μου είπε ο παιδίατρος να του δίνω λίγο ξένο για να μην θηλαζει κάθε ώρα και ο μικρός έκλεινε το στόμα του και αν του έβαζα το μπιμπερό εκλεγε και δεν Ρούφουσε. Τον άφησα και εγώ να τρώει όπως θέλει. Η αλήθεια είναι ότι με το μπιμπερό δεν καταλαβαίνουν και πίνουν πολύ οπότε είναι εύκολο να φάνε παραπάνω.

@happysmile αν δεν του δώσεις ξένο γκρίνιαζει; πεινάει και άλλο; αν του δίνεις μόνο στήθος; γιατί το δικό μας Γαλα είναι πολύ πιο ελαφρύ και λιγότερο παχυντικό από την φόρμουλα.

Ριλαξ έχω εγώ μετά τις 45 μέρες μου είχε πει ο γιατρός μου και μάρσιπο και ριλαξ. Δεν κάθετε πάρα πολύ γιατί θέλει αγκαλιές αλλά έναν υπνάκο το μεσημέρι περίπου 20 λεπτά τον περνει εκεί. Λογικά σε λίγο που θα κάθετε μόνος του χωρίς κλάμα θα το χαρει

Κ μένα μ πε η παιδίατρος οτι μπορώ να το βάλω κ νωρίτερα από τις 45, αυτή την εβδομάδα θα αγοράσω. Μ είπε μισαωράκια να το βάζω κ γύρω στις 2 ώρες τη μέρα σύνολο.

Κορίτσια ανυπομονώ για το πρώτο του συνειδητό χαμόγελο κ να στηρίζει μόνος το κεφαλάκι του. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Εμένα τα πίνει τα 120, λίγες φορές αφήνει 10 η 20 ml, αυτό όμως δεν σημαίνει οτι κ το δικό σου μωράκι πρέπει να πίνει τόσο. Είναι στο μωρό. Αφού παιρνει βάρος κ μάλιστα αρκετό, μν ανησυχείς. Φυσικά πάντα θα συμβουλευεσαι τον γιατρό σου.

 

Κ μένα μ πε η παιδίατρος οτι μπορώ να το βάλω κ νωρίτερα από τις 45, αυτή την εβδομάδα θα αγοράσω. Μ είπε μισαωράκια να το βάζω κ γύρω στις 2 ώρες τη μέρα σύνολο.

Κορίτσια ανυπομονώ για το πρώτο του συνειδητό χαμόγελο κ να στηρίζει μόνος το κεφαλάκι του. :wub:

Πόσο είστε τώρα; εμένα χαμογέλασε την 5η εβδομάδα. Τώρα το κάνει συνέχεια όταν του μιλάω και είναι χορτάτος. Εγώ περιμένω να αρχίσει να πιάνει με τα χεράκια του πια. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εμένα μου είπε ο γιατρός από τον 3ο μηνα και μετά ριλαξ. Του είπε ότι έχω ένα που λέει από 0 και μου λέει δεν κάνει καλό στην σπονδυλική..  Προτίμησε να τον αφήνεις κανένα μισάωρο στο κάθισμα του αυτοκινήτου πάρα σε ριλαξ..  


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Πόσο είστε τώρα; εμένα χαμογέλασε την 5η εβδομάδα. Τώρα το κάνει συνέχεια όταν του μιλάω και είναι χορτάτος. Εγώ περιμένω να αρχίσει να πιάνει με τα χεράκια του πια. 

Σημερα μπήκαμε στην 6η εβδομάδα, ρε συ χαμογελαει αλλα αντανακλαστικά κυριως. Βεβαια η αληθεια ειναι οτι εχω δει διαφορά στο χαμόγελο, περιμένω κ άλλο. :wub:

Εκεί π είδα διαφορά ήταν χθες βράδυ στις φωνές, ήταν πιο παιδική παρά σα γατάκι. Όλο αλλαγές απο δω κ πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι. Όχι θα σου γελάσει ξεκάθαρα. Κάποια στιγμή που του τραγουδάς. Η μετά το φαΐ, σαν να σου λέει ευχαριστώ. Εγώ νομίζω ότι με γνωρίζει πλέον. Και ξέρεις πως το κατάλαβα; παίζει μόνος του πχ και πάω και του μιλαω σταματάει και με κοιτάει καλά καλά σαν να προσπαθει να μου πει σε θυμάμαι. Άσε που του μιλάω από μακριά και σαν να γνωρίζει την φωνή μου 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμενα μου γελαει αλλα οχι συνειδητα..περιμενω πως και πως για ενα χαμογελο!!!:xτις τελευταιες μερες τον κοιμιζω αγκαλια κοιμαται τον βαζω στην κουνια κι αρχιζει να σκουζει..!λετε να εμαθε στην αγκαλια ;ολοι ετσι μου λενε..εν τω μεταξυ δεν παλευεται και αγκαλια συνεχεια..

@Giosotpk που εισαιιι;κλεισανε μηνα χτες τα μπεμπακια μας!!! Ποτε περασε ουτε που το καταλαβα..μου περναει απιστευτα γρηγορα ο καιρος..!


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 said:

Κι εμενα μου γελαει αλλα οχι συνειδητα..περιμενω πως και πως για ενα χαμογελο!!!:xτις τελευταιες μερες τον κοιμιζω αγκαλια κοιμαται τον βαζω στην κουνια κι αρχιζει να σκουζει..!λετε να εμαθε στην αγκαλια ;ολοι ετσι μου λενε..εν τω μεταξυ δεν παλευεται και αγκαλια συνεχεια..

@Giosotpk που εισαιιι;κλεισανε μηνα χτες τα μπεμπακια μας!!! Ποτε περασε ουτε που το καταλαβα..μου περναει απιστευτα γρηγορα ο καιρος..!

Καλά και εμένα κοιμάται μόνο αγκαλιά μου από το πρώτο βράδυ. Και όλοι μου λένε τον καλό έμαθες και όταν τους λέω ότι το κάνει από το πρώτο βράδυ το βουλώνουν. αμάν όλοι έχουν κάτι να πουν..

από ότι ξέρω τους πρώτους μήνες δεν δημιουργούν συνήθειες. απλά βολεύεται καλύτερα μπρούμυτα ή θέλει να είναι στην μαμά του γιατί και αυτά φοβούνται.. το ξεναλεω εμένα είναι έτσι μέρα νύχτα και δεν παλεύεται αλλά τι να κάνω κάποια στιγμή θα νιώσει ασφάλεια και εκτός από την αγκαλιά της μαμάς και θα κοιμηθεί μόνος του..

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η παιδίατρος μου είπε ότι συνήθειες αποκτούν μετά τους 8 μήνες. Οπότε δεν καλομαθαινουν από τώρα. Απλά θέλουν αγκαλίτσα! Μην ξεχνάμε ότι διανύουν το τέταρτο τρίμηνο..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σώθηκα με τον μαρσιπο..  Ήθελε μόνο αγκαλιά..  Οπότε τον έχω στον μάρσιπο όλη μέρα! Κάνω τις δουλειές μου, και έχω ήρεμο μπεμπακι! Σήμερα όταν θέλει να κάτσει κάτω κάθεται! Σήμερα ήταν ξύπνιος μια ώρα μόνος του στην κούνια..  Εγώ έκανα δουλειές..  μετά ήθελε αγκαλίτσα..  Δεν θέλω να του το στερησω..πόσα χρόνια θα είναι αγκαλιά? Οπότε τον έβαλα στο μάρσιπο, Κοιμήθηκε και πήρε και εμένα ο ύπνος έτσι δεμενη μαζί του...  Και τωρα κοιμάται πάλι πάνω μου το αγαπακι μου..  Ευτυχώς το βράδυ τον αφήνω στην κούνια του και κοιμάται!  

  • Μου αρέσει 2

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...