Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Elenit τον mei tai από την εταιρεία αστεράκι! Φανταστικός! 

Σήμερα πήγαμε με τον μπέμπη και μια φίλη μου στα μαγαζί να βρω φόρεμα για έναν γάμο που θα γίνω κουμπάρα..  Ένα σας λέω..  Θήλασα σε κάθε μαγαζί..  Και στο τέλος τον πήρα και όρθια και Θηλάζε και περπαταγαμε ταυτόχρονα..  Ο μισός Βόλος πρέπει να είδε το στήθος μου αλλά πραγματικά δεν ένιωσα ούτε ένα περίεργο βλέμμα! Το καταχάρηκα..  Αν και έγινα πτώμα! 

Πήγαμε και πήραμε και ευχή.. Γκρινιαζα ότι δεν ήθελα αλλά έπεσα σε πολύ καλό παπά..  Μου είπε μόνος του φερτον σε εμένα και μην φοβάσαι φοράω καθαρά ρούχα και μόλις Έπλυνα τα χέρια μου...  Επίσης μόλις του τον έδωσα ο μπέμπης αποφάσισε να κάνει κακά! 

  • Χαχα 3

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Elenit είπε:

Είμαι προς αναζήτηση..Θα τον τσεκαρω! Ευχαριστώ!

Αυτός είναι εργονομικός και όταν πήγα το μωρό για έλεγχο ισχιων μου είπε ο ορθοπεδικος ότι έχει πολύ καλή στάση.. Δεν κρέμεται το παιδί κλπ..  Επίσης από προσωπική εμπειρία είδα ότι αν και φαίνεται χοντρός είναι από καραβοπανο και το χρησιμοποιώ ακόμα και σε καύσωνα και το παιδί δεν ιδρώνει καν.  Κρατάει καλή θερμοκρασία.  Στον συστήνω ανεπιφύλακτα 

  • Ευχαριστώ 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε;; να σας πω..εχουμε 2-3 βραδια που κοιμαται 3-4ωρες...ωραια μεχρι εδω αλλα σημερα σαν να μην εχει τοση ορεξη και κοιμαται και παραπανω απο τις αλλες μερες...εγω λεω να περιμενω κι αυριο και να παρω τον παιδιατρο..ξερει καμια τιποτα;;; η καμια πιο παλια μανουλα;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βγαίνει κ σας προς τα έξω ο αφαλος μερικές φορές; σήμερα μας βγήκε κ δεν μπαίνει κ πολύ προς τα μέσα. :sad: στεναχωριέμαι γτ ξέρω οτι ειναι απο ζόρι.

Επλισης χθες την ωρα π κοιμοταν το βράδυ ειχαμε κουνουπι στο δωμάτιο κ το τσιμπησε σε 7 σημεια. Ελεος. Τι βάζετε για τα κουνούπια;

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 μου το κάνει κι εμένα καμία φορά..  Επισης εμείς κάθε βράδυ κάνει έναν μεγάλο ύπνο 4+ ώρες..  Ωστόσο παρακολουθησε το και αν ανησυχείς πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο.. 

@Elenpap εγώ στο μωρό βάζω αυτοκόλλητα patch στο ρούχο του στο ποπουδακι και στο σπίτι ταμπλέτες έξω από το δωμάτιο.. 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Εγώ είμαι από εχθές το πρωί με μαστίτιδα. ...πόνος αφορητος και πυρετό ...άστε είμαι να σκάσω...

Κατέβασα πολύ γάλα μου είπε η παιδίατρος και δεν πρόλαβε να αδειασει το στήθος. ..

Και εκεί που περνάμε μια σειρά ... 

Ουφ .... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Εγώ είμαι από εχθές το πρωί με μαστίτιδα. ...πόνος αφορητος και πυρετό ...άστε είμαι να σκάσω...

Κατέβασα πολύ γάλα μου είπε η παιδίατρος και δεν πρόλαβε να αδειασει το στήθος. ..

Και εκεί που περνάμε μια σειρά ... 

Ουφ .... 

Περαστικά κορίτσι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Εγώ είμαι από εχθές το πρωί με μαστίτιδα. ...πόνος αφορητος και πυρετό ...άστε είμαι να σκάσω...

Κατέβασα πολύ γάλα μου είπε η παιδίατρος και δεν πρόλαβε να αδειασει το στήθος. ..

Και εκεί που περνάμε μια σειρά ... 

Ουφ .... 

Περαστικά κορίτσι μου, μν σε παιρνει πολύ απο κάτω, θα περάσει. Κ όπως βγει με θηλασμό, δεν θα σκάσεις κιόλας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Εγώ είμαι από εχθές το πρωί με μαστίτιδα. ...πόνος αφορητος και πυρετό ...άστε είμαι να σκάσω...

Κατέβασα πολύ γάλα μου είπε η παιδίατρος και δεν πρόλαβε να αδειασει το στήθος. ..

Και εκεί που περνάμε μια σειρά ... 

Ουφ .... 

Περαστικα κοριτσι μου! Μην στεναχωριεσαι δεν ειναι τιποτα..θα περασει και θα θηλαζετε μια χαρα..

Εγω για τα κουνουπια βαζω υγρο αοσμο και μεχρι στιγμης δεν εχω δει τιποτα..

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ο μπέμπης έχει γοπ. Καλά μέχρι εδώ το ήξερα. Εδώ και μια εβδομάδα όμως ο μικρός εκλεγε απίστευτα όταν ήταν η ώρα να φάει. Τελικά μιλήσαμε με το γιατρό και μου είπε ότι το μωρό έπαθε οισοφαγιτιδα από τα οξέα του στομάχου. Από χθες ξεκινήσαμε φάρμακο και δείχνει να τον βοηθάει. Θέλω να σας πω απλά 2 πράγματα. Όσες θηλάζετε κάντε υπομονή και μην τα παρατήσετε. Ο γιατρός λέει ευτυχώς που θηλάζω γιατί το ξένο γάλα δεν βοηθάει στη γοπ. Θα μπαίναμε τώρα σε μια διαδικασία να βρούμε το σωστό γάλα αγελάδας για το μωρό. Δεύτερον αν δείτε περίεργη συμπεριφορά από το μωρό σας να επιμείνετε. Το ένστικτο σας δύσκολα θα σας γελάσει 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Κορίτσια μου ο μπέμπης έχει γοπ. Καλά μέχρι εδώ το ήξερα. Εδώ και μια εβδομάδα όμως ο μικρός εκλεγε απίστευτα όταν ήταν η ώρα να φάει. Τελικά μιλήσαμε με το γιατρό και μου είπε ότι το μωρό έπαθε οισοφαγιτιδα από τα οξέα του στομάχου. Από χθες ξεκινήσαμε φάρμακο και δείχνει να τον βοηθάει. Θέλω να σας πω απλά 2 πράγματα. Όσες θηλάζετε κάντε υπομονή και μην τα παρατήσετε. Ο γιατρός λέει ευτυχώς που θηλάζω γιατί το ξένο γάλα δεν βοηθάει στη γοπ. Θα μπαίναμε τώρα σε μια διαδικασία να βρούμε το σωστό γάλα αγελάδας για το μωρό. Δεύτερον αν δείτε περίεργη συμπεριφορά από το μωρό σας να επιμείνετε. Το ένστικτο σας δύσκολα θα σας γελάσει 

Ανναακριβως τα. Ιδια κ μειςτελικα γοπ κ.οχι κολλικους κ οισοφαγιτιδα δινεις nexium?

Just now, happysmile είπε:

Ανναακριβως τα. Ιδια κ μειςτελικα γοπ κ.οχι κολλικους κ οισοφαγιτιδα δινεις nexium?

Εγω δινω ξενο γαλα κ θηλασμο!δινουμε ειδικο γαλα στο μωρο που ειναι αντιαναγωγικο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , happysmile είπε:

Ανναακριβως τα. Ιδια κ μειςτελικα γοπ κ.οχι κολλικους κ οισοφαγιτιδα δινεις nexium?

Εγω δινω ξενο γαλα κ θηλασμο!δινουμε ειδικο γαλα στο μωρο που ειναι αντιαναγωγικο.

Δεν γίνεται δουλειά χωρίς το γάλα ε; δίνω epadoren. Αντιοξινο είναι. Δεν βοηθά στη γοπ γιατί δεν είναι έντονη. Όμως του έκανε οισοφαγιτιδα. Ήταν κρυφή η γοπ. Γουλιες και εμετο έκανε σπάνια. Έβλεπα όμως ότι του γύριζε το γάλα και το ξανσκαταπινε. Κάποια στιγμή όμως το παιδί μείωσε το φαγητό. Έκανε κινήσεις ότι πεινάει, τον έβαζα στο στήθος και ενώ το άρπαζε από πείνα στις 3 ρουφηξιες  εκλεγε. Δοκίμασα μπιμπερό μήπως δεν ήθελε το στήθος τα ίδια. Το παιδί να σπαραζει από την πείνα και εγώ κατάφερνα να τον ταισω μόνο κοιμισμενο. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...