Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξέχασα να σας πω ...να γελάσετε ... 

Λοιπόν μια κυρία εδώ από το Κολοκοτρωνίτσι που είναι επιστήμονας γιατί όλο εξυπνάδες λέει σήμερα που γυρίσαμε από την εκκλησία που πήραμε την ευχή είχε μάθει από τη. Πεθερά ότι ταλαιπωρουμε με το στήθος και τελικά ανακάλυψα από το το έπαθα ...είστε έτοιμες ? 

Άφηνα τα ρούχα το βράδυ απλωμένα έξω ...χαχαχαχχαχα 

  • Χαχα 4

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Ξέχασα να σας πω ...να γελάσετε ... 

Λοιπόν μια κυρία εδώ από το Κολοκοτρωνίτσι που είναι επιστήμονας γιατί όλο εξυπνάδες λέει σήμερα που γυρίσαμε από την εκκλησία που πήραμε την ευχή είχε μάθει από τη. Πεθερά ότι ταλαιπωρουμε με το στήθος και τελικά ανακάλυψα από το το έπαθα ...είστε έτοιμες ? 

Άφηνα τα ρούχα το βράδυ απλωμένα έξω ...χαχαχαχχαχα 

Αμφιβάλλεις; σε παρακαλώ πολύ...:-P:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Ξέχασα να σας πω ...να γελάσετε ... 

Λοιπόν μια κυρία εδώ από το Κολοκοτρωνίτσι που είναι επιστήμονας γιατί όλο εξυπνάδες λέει σήμερα που γυρίσαμε από την εκκλησία που πήραμε την ευχή είχε μάθει από τη. Πεθερά ότι ταλαιπωρουμε με το στήθος και τελικά ανακάλυψα από το το έπαθα ...είστε έτοιμες ? 

Άφηνα τα ρούχα το βράδυ απλωμένα έξω ...χαχαχαχχαχα 

να σ ζήσει το λουλούδι σ κ σε όλες σας εδώ μέσα...πάντα υγεία χαρά κ πολύ αγαπη να είναι τα σπίτια σας....

πετάγομαι δεν μπορούσα να αντέξω με αυτό που σ είπαν.....

γρήγορα να μασειςς τα ρούχα τ μωρού σ απ έξω....χαχαχαχΧα ρε τι αλλο θα δω κα ακούσω η δόλια η γυναίκα....αππαπαπαπαπα 

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap οχι βέβαια...δεν αμφιβάλω...τώρα πλέον ξέρω τι το προκάλεσε και θα φροντίσω να μην ξανά.συμβει :mrgreen:

@Rafaelatarzan σε ευχαριστώ πολύ ...

Το έγραψα εδώ για να μην την πατήσουν μέλλουσες μανουλες να ξέρουν 

ΜΗΝ ΑΦΉΝΕΤΕ ΤΑ ΡΟΎΧΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΎ ΕΞΩ ... παθαίνετε μαστίτιδα ... 

Προς Θεού δεν θέλω να προσβάλλω καμία που τα πιστεύει δικαίωμα της και σεβαστώ ... 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Giosotpk said:

@demmikot να το προσέξεις αυτό που σου γίνονται πέτρα το βράδυ ...να κοιτάς να σου αδειάζει το στήθος ..εγώ της πάτησα και έπαθα την μαστίτιδα...

 

 

Έχεις δίκιο και εγώ ανησυχώ πολύ και το βράδυ που θηλάζω από το ένα κάνω μασάζ στο άλλο. Την μέρα μου τα αδειάζει και αν το βράδυ κοιμηθεί κάνα δυωρο τότε γεμίζουν. Βέβαια χθες το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε καθόλου οπότε μου τα άδειασε. Αν αύριο κοιμηθεί θα υποφέρω.. 

Όσο για τα ρούχα να ξέρεις εγώ το ήξερα ότι θα πάθεις μαστίτιδα από την στιγμή που αφήνεις τα ρούχα έξω το βράδυ .. ήταν φως φανάρι :-P εντάξει λέμε και κανένα αστείο. Μην τα λαμβάνεις υπόψη σου μωρέ γενικά ο καθένας λέει ότι θέλει!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χαρούμενη κυριακή. 

Κορίτσια σε τι φάση είστε με τα ρούχα π είχατε πάρει; σας βόλεψαν; εγώ του τα έβαλα γενικά, κάποια περισσότερο, κάποια λιγότερο. Τα μακρυμάνικα δεν φορέθηκαν ποτέ κ είναι κρίμα. Ευτυχώς δεν ήταν πολλά. 

Τώρα είμαστε στη φάση που αλλάζουμε νούμερο, αλλάξαμε κ νουμερο πάνας οπότε πρέπει να φοράμε μεγαλύτερα ρούχα δλδ νούμερο 3-6 μηνών. Έχω κάποια λίγα, θα πάρω κ κάποια ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το να μην αφήνουμε τα ρούχα έξω το βράδυ είχα τη τιμή να το μάθω από την πεθερά μου που την φιλοξενησα ένα βράδυ. 

Είχαμε απλωμένα ρούχα έξω κ κάποια στιγμή το πρωί πήγα προς το καθιστικό κ τι να δω! Η πεθερά μου είχε βάλει την απλώστρα με τα ρούχα μέσα στο σπίτι. Όταν τα είδα μέσα δεν γνώριζα ότι το έκανε η πεθερά μου κ ρώτησα τον άντρα μου γιατί άπλωσε μέσα με τέτοια ζέστη...τότε κατάλαβα τι παίζει! Αλλά δεν έχω καταλάβει ποιες θεωρούν ότι είναι οι συνέπειες αν απλώσεις έξω βράδυ! Εγώ πάντως αποκλείεται να πάθω πέτρωμα στο στήθος με 80ml που βγάζω όλο το 24ωρο.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα η πεθερα μου βγηκε και μου μαζεψε τα ρουχα της μπεμπας ενα απογευμα και τα εψαχνα. τα ειχε παρει και τα ειχε απλωσει μεσα στο σπιτι της γιατι λεει βραδυ δε κανει να μενουν εξω. :-? 

εγω της βαζω στο σπιτι μερικες φορες μακρυμανικο λογω του air condiotion. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

@demmikot που πήγαινα και εγώ η έρημη τα άφηνα όλο το βράδυ έξω και καθόταν ψιλά καλικατζαρακια και να η μαστίτιδα .... Καλά να πάθω ....

Να κάνεις μασάζ ναι όσο μπορείς και ειδικά αν βλέπεις ότι έχεις γρουμπουλακια ...θα ξεκινάς από πάνω από το στήθος και θα πηγαίνεις προς την θηλή ... 

@Elenpap μεγάλωσε ο μπέμπης από ότι βλέπω ... 

Εμείς όσο αφορά τα ρούχα μόνο τα ζιπουνακια έχουμε φορέσει και αυτά δεν μας έφτασαν και πήρα και άλλα ...όλα τα υπόλοιπα ολόσωμα φορμακια και αυτά δεν τα φορέσαμε καθόλου ...νούμερο στα ρούχα δεν έχουμε αλλάξει ακόμα στο 0-3 είμαστε και μερικά 3 μηνών ...στα 3-6 κολυμπάμε και μας φαίνονται τα βυζάκια 

@Μαρίτσα10 εμένα μου είπαν ότι κάθονται κακά καλικατζαρακια ψιλά στα ρούχα το βράδυ και θα έρθουν σε επαφή με το μωρό και την λεχώνα ...εφόσον πάρεις ευχή έχεις ασπίδα από αυτά ... 

 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες :x  προς το παρον προσπαθω να την εχω στο στηθος ολο το πρωι και το βραδυ και οσο παρει.  αλλα παντα μετα πειναει. σπανια θα ρευτει και θα κοιμηθει ησυχη μετα απο θηλασμο. θα το παλεψω οσο μπορω και αν χρειαστει θα παω και στη συμβουλο θηλασμου του νοσοκομειου. :)

τωρα για τη ψυχολογια... χτες ξυπνησα και εκλαιγα  γιατι σκεφτομουν οτι θα περασουν τα χρονια χωρις να το καταλαβω, θα παει πανεπιστημιο και θα με αφησει... ο αντρας μου ο δολιος ηθελε να γελασει.και δε μπορουσε. μιλαμε οι.ορμονες εχουν τρελαθει εντελως. 

Να σου ζήσει!!!

Παρόμοια κατάσταση βίωσα κ γω! Μεγάλη στενοχώρια κ τύψεις για το θηλασμό αλλά τώρα ισιωσα! Ο στόχος είναι να μεγαλώσει το μωρό κ ας είναι με λίγο θηλασμό για να πάρει αντισώματα κ με ξένο για να παχύνει. Εμείς που έχουμε κάνει μωρά αδύνατα σε βάρος δεν πρέπει θεωρώ να το ρισκάρουμε κ να κόψουμε το ξένο γάλα...μπορούμε όμως να κάνουμε συνδυασμό κ των δύο για να ωφεληθούν από τα θετικά του γάλατος σε σκόνη κ του θηλασμού παράλληλα.

Η κακή ψυχολογία δυστυχώς δεν σε αφήνει να χαρείς το μωρό σου κ είναι κρίμα αλλά σιγά σιγά θα φτιάξει η ψυχολογία όσο περνούν οι μέρες. Φταίει κ η Κλεισούρα!

Εμένα ο γιατρός μου θα με δει αρχές Σεπτεμβρίου ...αυτό σημαίνει όχι σεξ μέχρι τότε.

Just now, Giosotpk είπε:

@demmikot που πήγαινα και εγώ η έρημη τα άφηνα όλο το βράδυ έξω και καθόταν ψιλά καλικατζαρακια και να η μαστίτιδα .... Καλά να πάθω ....

Να κάνεις μασάζ ναι όσο μπορείς και ειδικά αν βλέπεις ότι έχεις γρουμπουλακια ...θα ξεκινάς από πάνω από το στήθος και θα πηγαίνεις προς την θηλή ... 

@Elenpap μεγάλωσε ο μπέμπης από ότι βλέπω ... 

Εμείς όσο αφορά τα ρούχα μόνο τα ζιπουνακια έχουμε φορέσει και αυτά δεν μας έφτασαν και πήρα και άλλα ...όλα τα υπόλοιπα ολόσωμα φορμακια και αυτά δεν τα φορέσαμε καθόλου ...νούμερο στα ρούχα δεν έχουμε αλλάξει ακόμα στο 0-3 είμαστε και μερικά 3 μηνών ...στα 3-6 κολυμπάμε και μας φαίνονται τα βυζάκια 

@Μαρίτσα10 εμένα μου είπαν ότι κάθονται κακά καλικατζαρακια ψιλά στα ρούχα το βράδυ και θα έρθουν σε επαφή με το μωρό και την λεχώνα ...εφόσον πάρεις ευχή έχεις ασπίδα από αυτά ... 

 

Τραγικό το 2019 να υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν στα κακά καλικατζαρακια! Εγώ δεν κατάφερα να της αλλάξω γνώμη...αυτό ακούγαμε λέει από τους παλιούς κ αυτό κάνουμε. Το ίδιο πιστεύει κ για τα μωρά ότι δεν πρέπει να τα βλέπουν αστέρια κ φεγγάρια μέχρι να πάρω την ευχή.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 το θέμα δεν είναι να της αλλάξεις γνώμη η γενικά σε οποιαδήποτε να αλλάξεις γνώμη ...το θέμα είναι να μην σε επηρεάζουν όλα αυτά ... Αν θέλεις να βγεις το βράδυ να βγεις και με πανσέληνο ... Αν δεν θέλεις μην βγαίνεις ... Όπως σε βολεύει ...

Εμένα δεν με βόλεψε να βγω βόλτα με την μικρή παρά μόνο με το αμάξι να πάμε στον γιατρό και καμιά βόλτα για να κοιμηθεί ...

Τώρα θα ξεπεράσω τον φόβο μου και από εβδομάδα θα βγούμε με τον σύζυγό πρωί πρωί για έναν καφέ ...και αν τύχη να την πιάσει η πολύωρη πείνα και με της ώρες στο στήθος την έπιασε ...αλλά άλλο μέσα δεν μπορώ έσκασα ... Πήραμε ευχή εχθές και πήγαμε μια βόλτα με το αμάξι ήταν απόγευμα και για καφέ δεν μπορούσαμε να πάμε λόγου ζέστης ..και όλα στο μάτι μου φαινόταν καινούργια λες και ήμουν αλλού ... 

Με έφαγαν τα καλικατζαρακια ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

@Μαρίτσα10 το θέμα δεν είναι να της αλλάξεις γνώμη η γενικά σε οποιαδήποτε να αλλάξεις γνώμη ...το θέμα είναι να μην σε επηρεάζουν όλα αυτά ... Αν θέλεις να βγεις το βράδυ να βγεις και με πανσέληνο ... Αν δεν θέλεις μην βγαίνεις ... Όπως σε βολεύει ...

Εμένα δεν με βόλεψε να βγω βόλτα με την μικρή παρά μόνο με το αμάξι να πάμε στον γιατρό και καμιά βόλτα για να κοιμηθεί ...

Τώρα θα ξεπεράσω τον φόβο μου και από εβδομάδα θα βγούμε με τον σύζυγό πρωί πρωί για έναν καφέ ...και αν τύχη να την πιάσει η πολύωρη πείνα και με της ώρες στο στήθος την έπιασε ...αλλά άλλο μέσα δεν μπορώ έσκασα ... Πήραμε ευχή εχθές και πήγαμε μια βόλτα με το αμάξι ήταν απόγευμα και για καφέ δεν μπορούσαμε να πάμε λόγου ζέστης ..και όλα στο μάτι μου φαινόταν καινούργια λες και ήμουν αλλού ... 

Με έφαγαν τα καλικατζαρακια ...

Νόμιζα οτι οι καλικάντζαροι βγαίνουν τα Χριστούγεννα! :D

Τα ρούχα 0-3 του είναι πια οριακά με την πάνα γιαυτο κ θα αλλάξουμε νούμερο. Με το ζόρι τα κουμπώνω. Βεβαια δεν έγινε πατάτας, μν φανταστείς. :-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Μαρίτσα10 το θέμα δεν είναι να της αλλάξεις γνώμη η γενικά σε οποιαδήποτε να αλλάξεις γνώμη ...το θέμα είναι να μην σε επηρεάζουν όλα αυτά ... Αν θέλεις να βγεις το βράδυ να βγεις και με πανσέληνο ... Αν δεν θέλεις μην βγαίνεις ... Όπως σε βολεύει ...

Εμένα δεν με βόλεψε να βγω βόλτα με την μικρή παρά μόνο με το αμάξι να πάμε στον γιατρό και καμιά βόλτα για να κοιμηθεί ...

Τώρα θα ξεπεράσω τον φόβο μου και από εβδομάδα θα βγούμε με τον σύζυγό πρωί πρωί για έναν καφέ ...και αν τύχη να την πιάσει η πολύωρη πείνα και με της ώρες στο στήθος την έπιασε ...αλλά άλλο μέσα δεν μπορώ έσκασα ... Πήραμε ευχή εχθές και πήγαμε μια βόλτα με το αμάξι ήταν απόγευμα και για καφέ δεν μπορούσαμε να πάμε λόγου ζέστης ..και όλα στο μάτι μου φαινόταν καινούργια λες και ήμουν αλλού ... 

Με έφαγαν τα καλικατζαρακια ...

Μπα είμαι επίμονη επειδή μου τα πρήζει... Αν έχει επιχειρήματα που μπορεί να με πείσει ότι δεν πρέπει να απλώνω το βράδυ έξω τότε να το κάνω. Αυτή επιβάλλει την άποψη της σε μας χωρίς να μας λέει τι θα πάθουμε αν απλωσουμε το βράδυ. Κ εννοείται ότι ο γιος επηρεάζεται κ ακολούθησε τις συμβουλές της μαμάς του.

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 έχεις όμως δύο αγγελούδια τώρα τα οποία φροντίζεις και πρέπει να προστατέψεις ...αν σας επιβάλει τη γνώμη της τώρα αύριο μεθαύριο που θα μεγαλώσουν οι κύριες τι θα γίνει? 

Οπότε μάθε από τώρα ή απλά να μην σε απασχολεί τι θα πει και κάνε το δικό σου ή να λες ευθέως την γνώμη σου κ να λες όχι ... 

Μιλάς με έναν άνθρωπο που σκεφτόταν πολύ την γνώμη του άλλου κ πάντα είχε ενοχές αν έκανε το δικό του ..  

Αλλά τώρα με την μικρή πήγε στην αρχή να γίνει πάλι το ίδιο εσφυξα τα δόντια και είπα μέσα μου όχι θα κάνεις ότι λέει η καρδιά σου ...μια δυο τρεις έστρωσα ... 

Γυναίκα είσαι τον σύζυγό αν θέλεις τον φέρνεις Τούμπα ....

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...