Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

εμενα με ζαλιζουν πιο πολυ με το θεμα της ευχης. Οταν ειχα τη μπεμπα στο νοσοκομειο λογω ικτερου και επρεπε να πηγαινω να τη θηλαζω, μου ελεγε η θεια μου να μη πηγαινω γιατι λεει δεν εχω παρει την ευχη. :shock:  

βασικα ξερετε αν στη μιση ευχη πας στη εκκλησια ή ερχεται ο παπας σπιτι? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elenpap είπε:

Νόμιζα οτι οι καλικάντζαροι βγαίνουν τα Χριστούγεννα! :D

Τα ρούχα 0-3 του είναι πια οριακά με την πάνα γιαυτο κ θα αλλάξουμε νούμερο. Με το ζόρι τα κουμπώνω. Βεβαια δεν έγινε πατάτας, μν φανταστείς. :-P

Πόσα κιλά είστε τωρα? 

Εμείς τελευταία φορά είμασταν 3770 ...

Τα Χριστούγεννα και σε ρούχα νεογέννητου και λεχώνας βγαίνουν ...χαχαχα 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Πόσα κιλά είστε τωρα? 

Εμείς τελευταία φορά είμασταν 3770 ...

Τα Χριστούγεννα και σε ρούχα νεογέννητου και λεχώνας βγαίνουν ...χαχαχα 

Αυτό με τα ρούχα του νεογέννητου ισχύει και για τα ρούχα της λεχώνας κορίτσια..! 

Μήπως άφηνες και τα δικά σου έξω;; :-P

Βρε κορίτσια να ρωτήσω, όταν μας μπουν τα λεφτά από το ΙΚΑ για το επίδομα λοχείας, από τον ΟΑΕΔ τι παίρνουμε; Έχει κάνει καμιά σας τα χαρτιά; Ξέρετε τι πρέπει να πάμε;

Link to comment
Share on other sites

@Eleni2512 ντελιβερι πάει η ευχή; πλάκα πλάκα οι παπάδες τα κάνουν όλα. Εγώ είχα πάρει Τετάρτη στην εκκλησία να ρωτήσω τι ώρα μπορώ να περάσω το Σάββατο. Επειδή όμως η ενορία μας έχει 3 μου λέει αυτός που το σήκωσε έλα την Παρασκευή μετά τον εσπερινό. Πάω και εγώ και την ώρα που είναι έτοιμος να ξεκινήσει μου λέει : 40 μέρες ακριβώς είναι έτσι; δεν πιστεύω να ήρθες νωρίτερα. Όχι, του λέω και εγώ, σαράντα μέρες είναι αύριο. Πήρα τηλέφωνο και μου είπατε να έρθω Παρασκευή αντί για Σάββατο. Α εντάξει ενταξει από εσπέρας πιάνετε μου λέει. Ότι να ναι.

Καλά ντιπ αστηχιωτες είστε για τους καλικάντζαρους; Εμένα μου το είπε η μαμά μου από πριν γεννήσω. Όταν έπλενα τα ρούχα πρώτη φορά. Καλά την αγνόησα τελείως και τώρα τρέχει και τα μαζεύει μόνη της και καλά να μην μείνουν ώρες μες στη ζέστη και γίνονται σαν ξύλο δεν σιδερωνονται εύκολα. Ευτυχώς που είναι η μάνα μου και έχω το θάρρος να την κράζω άνετα. 

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Πόσα κιλά είστε τωρα? 

Εμείς τελευταία φορά είμασταν 3770 ...

Τα Χριστούγεννα και σε ρούχα νεογέννητου και λεχώνας βγαίνουν ...χαχαχα 

Ήταν 4100 πριν 15 μερες, τωρα 20 αυγουστου θα ζυγιστούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenpap είπε:

Ήταν 4100 πριν 15 μερες, τωρα 20 αυγουστου θα ζυγιστούμε.

Οι πιο χοντροί είμαστε εμείς; 5300!!! Κάθετε στον ώμο μου και είναι σαν βαράκι 

Παράθεση

:-P

Εμείς όμως ακόμη δεν αλλάξαμε ρούχα. 0 έως 3 είμαστε ακόμη. Στις 26 έχουμε και το πρώτο εμβόλιο. Αντε να δούμε. Εχθές έγινε 2 μηνών. Του πήραμε πάστα, κεράκι, καπελάκια για πάρτυ,δωρακια... Απο όλα. Το κάναμε και ενός μήνα. Κρατάω τις φωτογραφίες για να κάνω ένα κολάζ του πρώτου του έτους. Μου φάνηκε πολύ ωραία ιδέα. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elenit τα λεφτά από το ικα της λοχειας εμένα μπήκαν και πήρα τηλ στον ΟΑΕΔ για τι συμπληρωματικό επίδομα. Θέλουν μια βεβαίωση εργοδότη που την κατεβάζεις από το σιτε του ΟΑΕΔ θέλουν το χαρτί του ΙΚΑ που είναι για τον ΟΑΕΔ, φορολογική ενημερότητα, λογαριασμό τραπέζης και λογαριασμό στο όνομα σου για να φαίνεται που μένεις, βιβλιάριο, ΑΜΚΑ, ταυτότητα

Από εδώ κατεβάζεις την βεβαίωση εργοδότη (βγήκε τεράστιο το λινκ) 

Εμείς σήμερα είμαστε 4165! Έχουμε πάρει 1100 από την γέννηση με αποκλειστικό θηλασμό. Εντάξει με αρμεγει ο μικρός

http://www.oaed.gr/sychnes-eroteseis-epidomata-paroches?p_p_id=101&p_p_lifecycle=0&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&_101_struts_action=%2Fasset_publisher%2Fview_content&_101_returnToFullPageURL=http%3A%2F%2Fwww.oaed.gr%2Fsychnes-eroteseis-epidomata-paroches%3Fp_auth%3DYorHkZCJ%26p_p_id%3D3%26p_p_lifecycle%3D1%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_state_rcv%3D1&_101_assetEntryId=32995&_101_type=document&redirect=http%3A%2F%2Fwww.oaed.gr%2Fsychnes-eroteseis-epidomata-paroches%3Fp_p_id%3D3%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dmaximized%26p_p_mode%3Dview%26_3_entryClassName%3D%26_3_modifiedselection%3D0%26_3_documentsSearchContainerPrimaryKeys%3D15_PORTLET_1357372%2C15_PORTLET_1439128%2C15_PORTLET_1229972%2C15_PORTLET_1234747%2C15_PORTLET_1214428%2C15_PORTLET_1230030%2C15_PORTLET_1556469%2C15_PORTLET_1491026%2C15_PORTLET_1214777%2C15_PORTLET_1237028%2C15_PORTLET_1218808%2C15_PORTLET_1218528%2C15_PORTLET_1610196%2C15_PORTLET_1676123%2C15_PORTLET_1328172%2C15_PORTLET_1547440%2C15_PORTLET_1819615%2C15_PORTLET_1278377%2C15_PORTLET_1825401%2C15_PORTLET_1503407%26_3_keywords%3D%CE%92%CE%B5%CE%B2%CE%B1%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%2B%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%84%CE%B7%26_3_format%3D%26_3_modifiedfrom%3D%26_3_formDate%3D1565173572501%26_3_folderId%3D28436%26_3_modified%3D%26_3_groupId%3D%26_3_modifiedto%3D%26_3_assetCategoryIds%3D%26_3_userId%3D%26_3_cur%3D1%26_3_struts_action%3D%2Fsearch%2Fsearch%26_3_assetTagNames%3D


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η λύση δόθηκε! Η πεθερά μου πήγε σπίτι της 3,5 ώρες μακριά κ έτσι ηρεμήσαμε από τα καλικατζαρακια. Απλά ο γιος δεν ήθελε να στεναχωρήσει τη μανούλα κ τα τηρούσε.

Εγώ δεν πήρα μισή ευχή κ έφαγα κράξιμο από την μάνα μου... Μέχρι κ άθεη με είπε. Θα πάω όταν σαραντησουμε μια κ καλή!

Στον ΟΑΕΔ θα πάω αύριο. Αν μπεις στο σάιτ του ΟΑΕΔ γράφει τα δικαιολογητικά κ έχει κ την βεβαίωση που πρέπει να συμπληρώσει ο εργοδότης. Χρειάζεσαι την βεβαίωση που θα σου δώσει το ΙΚΑ για το τι πληρωθηκες, τη βεβαίωση του εργοδότη, το βιβλιάριο ΙΚΑ, αστυνομική ταυτότητα, εκκαθαριστικό, ταυτότητα, λογαριασμός ΔΕΚΟ και λογαριασμό εθνικής Τράπεζας ( να είσαι πρώτο όνομα). 

Έδωσα πιπίλα αλλά μου την εκτόξευσαν εκτός από μία της Chicco που είναι ολόκληρη από καουτσούκ νομίζω. Αυτή την κράταγαν στο χέρι κ πιπιλουσαν.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Κορίτσια έχετε δψσει πιπίλα στα μπεμπακια σας και αν ναι από ποτέ??

Εμένα η παιδίατρος μου είπε πιπίλα μετά τις 20 μέρες αλλά έχω διαβάσει και μετά τις 40 σε ένα έντυπο που μας έδωσαν στο μαιευτήριο για να μη γίνει σύγχυση θηλών σε περίπτωση θηλασμού. 

Εγώ δεν ήθελα να δώσω αλλά έχω αρχίσει να φλερτάρω με την ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια με το ζόρι κρατιεμαι να μην δώσω. Έχω πειστεί ότι θα είναι η λύση στο πρόβλημα γιατί ο δικός μου θέλει θηλασμό ανα μια ώρα και όταν θηλάζει αποκοιμιεται. Μόνο έτσι κοιμάται και αν ξύπνησει πάλι από την αρχή..

Μου είπε ο γιατρός μετά το μήνα οπότε καρτερω..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Εγώ κορίτσια με το ζόρι κρατιεμαι να μην δώσω. Έχω πειστεί ότι θα είναι η λύση στο πρόβλημα γιατί ο δικός μου θέλει θηλασμό ανα μια ώρα και όταν θηλάζει αποκοιμιεται. Μόνο έτσι κοιμάται και αν ξύπνησει πάλι από την αρχή..

Μου είπε ο γιατρός μετά το μήνα οπότε καρτερω..

Ανά ώρα ??χαχα μια χαρά μη μιλάς καθόλου....εμένα σήμερα είναι όλη μέρα στήθος όλη μέρα όμως και ειδικά τώρα το απόγευμααπο τις 6-8ετρωγε ασταμάτητα και λαίμαργα με διαλείμματα βέβαια μόλις έβγαινε και τον σήκωνα κλάμα κακό ...βέβαια έκανε και μια ρουκέτα..εμ με τόσο φαι ...κ εγώ φλερτάρω με την ιδέα της πιπίλας ...η παιδίατρος μου λέει να δώσω αν θέλω η ξαδέρφη μου που είναι σύμβουλος θηλασμου μου λέει κατηγορηματικά όχι στο θηλασμό μόνο σε ξένο γάλα κ αν θέλω να περιμένω να φύγει το τρίμηνο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...