Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Και εγώ προσπάθησα να δώσω πιπίλα αλλά φεύγει σε κλάσματα δευτερολέπτου...έχω δοκιμάσει διάφορα σχέδια χρώματα μάρκα τίποτα ... 

Κορίτσια τα μωράκια σας το βράδυ τα σκεπάζεται ? 

Εγώ την σκεπάζω με μια κουβέρτουλα αλλά τα χεράκια μένουν απέξω κ μερικές φορές τα βρίσκω κρύα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk said:

Και εγώ προσπάθησα να δώσω πιπίλα αλλά φεύγει σε κλάσματα δευτερολέπτου...έχω δοκιμάσει διάφορα σχέδια χρώματα μάρκα τίποτα ... 

Κορίτσια τα μωράκια σας το βράδυ τα σκεπάζεται ? 

Εγώ την σκεπάζω με μια κουβέρτουλα αλλά τα χεράκια μένουν απέξω κ μερικές φορές τα βρίσκω κρύα ... 

Εγω κάποιες φορές τον σκεπάζω. Δεν νομίζω να κρυώνει αλλά έχω την εντύπωση οτι του αρέσει η αίσθηση της κουβέρτας, τον ευχαριστεί.

Link to comment
Share on other sites

Τα χεράκια και τα πατουσακια είναι φυσιολογικό να είναι κρύα. Δεν σημαίνει ότι κρυώνουν τα μικρά. Εγώ βάζω ένα σεντόνι και αν και έχω και air condition ανοιχτό σε άλλο δωμάτιο όμως. Τα μικρά έχω διαβάσει δεν γκρινιάζουν για την πολύ ζέστη οπότε εμείς πρέπει να ρυθμίζουμε την θερμοκρασία τους. Κουβερτουλα θα του βάλω όταν βαλουμε και εμείς..

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot said:

Τα χεράκια και τα πατουσακια είναι φυσιολογικό να είναι κρύα. Δεν σημαίνει ότι κρυώνουν τα μικρά. Εγώ βάζω ένα σεντόνι και αν και έχω και air condition ανοιχτό σε άλλο δωμάτιο όμως. Τα μικρά έχω διαβάσει δεν γκρινιάζουν για την πολύ ζέστη οπότε εμείς πρέπει να ρυθμίζουμε την θερμοκρασία τους. Κουβερτουλα θα του βάλω όταν βαλουμε και εμείς..

Κ γω όταν λέω κουβερτούλα εννοω μια πανούλα αγκαλιάς, δλδ κάτι ελαφρυ κ αέρινο.

Link to comment
Share on other sites

@demmikot η δικιά μου δεν την αντέχει την ζεστή καθόλου ...και είμαστε όλοι μέρα με το κλιματιστικό έχω ένα.μεγαλο στο σαλόνι και βάζω αυτό και κρυώνει όλο το σπίτι σχεδόν ... 

Εμείς έχουμε από εχθές όχι γκρίνια αλλά αϋπνίες ...εχθές ήταν από της 6 το πρωί μέχρι της 10 το βράδυ ξυπνια και σχεδόν όλοι την ώρα στο στήθος .. 

Φαίνεται είναι το άλμα ανάπτυξης της 5 εβδομάδας ... Και σήμερα πάλι τα ίδια κάνουμε ... 

Εσείς κορίτσια πώς είστε ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τη σκεπάζω με ένα σεντονακι και για να έχει κάτι να της δημιουργεί πιο χουχουλιαρικη αίσθηση αλλά συνήθως το πετάει. Την εκνευρίζει.

Εμείς δεν περάσαμε ωραία χθες το βράδυ. Κλάμα να σπαραζει το καημένο. Τι πιπίλα δοκιμάσαμε, την έφτυνε, τι στήθος δεν το ήθελε, έκλαιγε, τελικά κάποια στιγμή έκανε κακά της και ηρέμησε κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;καλημερα!! Εμεις εχουμε τωρα 5-6 μερες που δεν τρωμε οσο πριν...μαλλον απο τη ζεστη..δεν ξερω..:???:

Δεν τρώω που ξένο η το δικό σου ? 

Γιατί κ εγώ έτσι νόμιζα αλλά τελικά τρώει μια χαρά απλά μεγάλωσαν τα μωράκια και τρώνε πιο πολύ ποσότητα σε λίγο χρόνο ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Δεν τρώω που ξένο η το δικό σου ? 

Γιατί κ εγώ έτσι νόμιζα αλλά τελικά τρώει μια χαρά απλά μεγάλωσαν τα μωράκια και τρώνε πιο πολύ ποσότητα σε λίγο χρόνο ... 

Τιποτα απ τα δυο..αλλα εκει που μου κοιμοταν 4 ωρες το βραδυ ρωρα ξαναρχισαμε τα 2ωρα με 3 ωρα..οποτε μαλλον εχεις δικιο..και τα πρωινα το ιδιο..τον ζυγισα κιολΑς 5 κιλα ειναι..οποτε ενταξει εχει παρει..αλλα οσο να ναι εγω αγχωνομαι..κλασικα...η μπεμπουλα σου τι κανει;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε? Χάθηκα λίγο αλλά δεν προλαβαίνω...  Τα διαβάζω όλα μαζεμένα.. Έχω αγχωθεί λίγο..  Διαβάζω ότι τα μωράκια σας έχουν γίνει 5κιλα και..  Ότι αλλάζετε νούμερο ρουχαλάκια κλπ..  Εμένα ο μπέμπης γεννήθηκε 2990 έπεσε στα 2780.. Στο μήνα ακριβώς 3950 και τώρα 2 εβδομάδες μετά 4350.. Λίγο δεν πήρε?? Τον θηλάζω συνέχεια αλλά αν δεν θέλει δεν τρώει! Προσπάθησα να αντλησω και να του δώσω και αρνείται το μπιμπερό!!! Πολύ άγχος το έχω..  


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Elen211 μην αγχώνεσαι εμείς είμαστε 4010 τώρα ...μια χαρά έχει πάρει ο μπέμπης 

@Γλυκερια123μην ξεχνάς τώρα περνάμε η πέρασε άλμα ανάπτυξης ... Και από κιλά μια χαρά είναι το αγχώνεσαι ? 

Η μπέμπα είχε γκρίνια αυτές της μέρες και αϋπνίες όλοι μέρα ξύπνια κ στήθος ...αυτά τα άλματα ανάπτυξης μας έχουν διαλύσει.... Πήγαμε παιδιάτρο σήμερα μας πήρε αίμα γιατί κ μαμά κ μπαμπάς έχουν θυροειδή ...αλλά όλα μια χαρά 

 

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 γιατί αγχώνεσαι; 400 γρ σε 15 μέρες. Ακόμη και με τον ίδιο ρυθμό να συνεχίσει θα έχει βάλει 800γρ. Δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωτικό να βάλει 1 κιλό ακριβώς. Αλλά θα σου πει ο γιατρός σου. Σε περίπτωση που δεν καταφέρει να βάλει 1 κιλό. Γιατί δεν ξέρεις πως θα είναι σε θέση εβδομάδες από τώρα. Δεν νομίζω ότι πρέπει να πανικοβαλεσαι. Αν το παιδί τρώει πεινεξ όσο θέλει εκείνο. Μην το ταλαιπωρεις και μην ταλαιπώρησε και εσύ. Αν ο γιατρός κρίνει ότι δεν είναι αρκετό θα σου δώσει κάποιο συμπλήρωμα. Αλλά εφ όσον βάζει δεν χρειάζεται πανικός με το θέμα 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

 @Elen211Ο γιατρός μου είχε πει ότι την εβδομάδα παίρνουν 150 με 220 γραμμάρια. Οπότε είσαι μια χαρα! Εμένα παίρνει περισσότερα και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό, περιμένω τον γιατρό τώρα να τον ρωτήσω..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην αγχώνεστε με το βάρος αρκεί να παίρνουν μου είπε η παιδίατρος.. καλά μου είπε ότι ι δεύτερος μήνας είναι ο μήνας της πρόσκλησης που θέλουν να είναι συνεχεια αγκαλιά και να κοιμούνται πάνω στην μαμά τους.. εμένα το κάνει από την πρώτη μέρα αυτό.. πίστευα ότι τώρα που κλείνει μήνα θα έφτιαχνε αυτό αλλά δεν το βλέπω.. οπότε εσείς που έχετε μπει στον δεύτερο μήνα είναι φυσιολογικό να είναι πάνω σας!!

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...