Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Μαρίτσα10 είπε:

Εμένα τα διδυμακια μου έχουν μικρό βάρος...είναι σαν να γεννήθηκαν τώρα. 3200 περίπου είναι το καθένα! 

Και εμένα έτσι ήταν. 3400 κιλά ενός μήνα. Ακόμη και τώρα θα έπρεπε να είναι 6 και είναι 5300.λογικο είναι αφού γεννήθηκαν μικρα. 

@demmikot εμένα πλέον που βλέπει μακριά με ακολουθεί με το βλέμμα μέσα στο δωμάτιο. Κάποιες φορές κλαίει και όλας αν τον δώσω στον πατέρα του. Ενω πριν δεν τον ενοιαζε ποιος τον κρατάει. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρωτησα τον παιδιατρο και μου πε λογικο ειναι μερικες φορες τρωνε περισσοτερο και αλλες λιγοτερο..μου εφυγε λιγο το αγχος..ειναι και αλματα ειναι κι η ζεστη..

@Anna17 σε ζηλευωωω..περιμενω πως και πως να θελει μονο την αγκαλια μουυ..!!!

Εννοειται πως οσα μωρακια γεννιουνται νωριτερα δεν θα χουν το ιδιο βαρος..λογικο ειναιιι..εν τω μεταξυ πηγαμε χτες σαραντισαμε..τον ειχα εννοια μην αρχισει και σκουζει μεσ στην εκκλησια..αλλα ευτυχως ηταν πολυ ησυχος..κατα τ αλλα ειχαμε φτιαξει προγραμμα κατι μερες κοιμοταν το βραδυ τωρα παλι τα ιδιααα...ανα 2ωρο 3ωρο ξυπναμε..ουφ..:(


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ρωτησα τον παιδιατρο και μου πε λογικο ειναι μερικες φορες τρωνε περισσοτερο και αλλες λιγοτερο..μου εφυγε λιγο το αγχος..ειναι και αλματα ειναι κι η ζεστη..

@Anna17 σε ζηλευωωω..περιμενω πως και πως να θελει μονο την αγκαλια μουυ..!!!

Εννοειται πως οσα μωρακια γεννιουνται νωριτερα δεν θα χουν το ιδιο βαρος..λογικο ειναιιι..εν τω μεταξυ πηγαμε χτες σαραντισαμε..τον ειχα εννοια μην αρχισει και σκουζει μεσ στην εκκλησια..αλλα ευτυχως ηταν πολυ ησυχος..κατα τ αλλα ειχαμε φτιαξει προγραμμα κατι μερες κοιμοταν το βραδυ τωρα παλι τα ιδιααα...ανα 2ωρο 3ωρο ξυπναμε..ουφ..:(

Αν ξαναπαραπονεθεις θα σου φέρω το μπέμπη για να εκτιμήσεις το δικό σου. 2 μηνών και ξυπνάει στη 1 ώρα το πολύ στη 1.3 για να φάει. :)

Μπορεί να ακούγετε ωραίο αλλά δεν είναι. Έχεις μια βεντουζιτσα συνέχεια πάνω σου και λυπάσαι που πρέπει να κλαίει για να κάνεις βασικα πράγματα όπως να φας η να κάνεις μπάνιο. 

  • Λυπημένη/-ος 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε? Χάθηκα λίγο αλλά δεν προλαβαίνω...  Τα διαβάζω όλα μαζεμένα.. Έχω αγχωθεί λίγο..  Διαβάζω ότι τα μωράκια σας έχουν γίνει 5κιλα και..  Ότι αλλάζετε νούμερο ρουχαλάκια κλπ..  Εμένα ο μπέμπης γεννήθηκε 2990 έπεσε στα 2780.. Στο μήνα ακριβώς 3950 και τώρα 2 εβδομάδες μετά 4350.. Λίγο δεν πήρε?? Τον θηλάζω συνέχεια αλλά αν δεν θέλει δεν τρώει! Προσπάθησα να αντλησω και να του δώσω και αρνείται το μπιμπερό!!! Πολύ άγχος το έχω..  

Αγαπη πολυ καλα εχει παρει το μωρο φτου φτου μια χαρα ειστε εμενα γντ ενος στις 16/8 γεννηθηκε 2850 κ 53 ποντους τωρα ειναι 4000 κ 57 ποντους!ολοκληρος αντρας χαχαχα δινω κ συμπληρωμα κ δικο μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Anna17 είπε:

Αν ξαναπαραπονεθεις θα σου φέρω το μπέμπη για να εκτιμήσεις το δικό σου. 2 μηνών και ξυπνάει στη 1 ώρα το πολύ στη 1.3 για να φάει. :)

Μπορεί να ακούγετε ωραίο αλλά δεν είναι. Έχεις μια βεντουζιτσα συνέχεια πάνω σου και λυπάσαι που πρέπει να κλαίει για να κάνεις βασικα πράγματα όπως να φας η να κάνεις μπάνιο. 

Στους αλλους καθεται η μονο σε σενα;;;Μαρσιπο εχεις δοκιμασει;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Στους αλλους καθεται η μονο σε σενα;;;Μαρσιπο εχεις δοκιμασει;;;

Μονο σε εμένα κάθετε. Το μάρσιπο του αρέσει πάρα πολύ. Αλλά έχεις το εξής μειονέκτημα, όταν τον πάρει ο ύπνος ξυπνάει αν τον βγάλεις και δεν μπορείς να κάτσεις. Γιατί διπλώνουν τα πόδια του. Εν το μεταξύ εγώ έχω κοντά χέρια και δεν μπορώ να πιάσω να κάνω κάτι όταν τον φοράω. Πχ να μαγειρεψω. Να κόψω τα λαχανικά η κάτι άλλο. Μόνο να ανακάτεψω το φαγητό. Έξω όμως επειδή στο καρότσι δεν του αρέσει καθόλου βγαίνουμε μόνο με το μάρσιπο και του αρέσει. Κάθεται πολύ ήσυχος 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Anna17 said:

Αν ξαναπαραπονεθεις θα σου φέρω το μπέμπη για να εκτιμήσεις το δικό σου. 2 μηνών και ξυπνάει στη 1 ώρα το πολύ στη 1.3 για να φάει. :)

Μπορεί να ακούγετε ωραίο αλλά δεν είναι. Έχεις μια βεντουζιτσα συνέχεια πάνω σου και λυπάσαι που πρέπει να κλαίει για να κάνεις βασικα πράγματα όπως να φας η να κάνεις μπάνιο. 

Αχ πως σε καταλαβαίνω μια από τα ίδια.. καλά αν κοιμόταν 2ωρο ή 3ωρο θα έκανα πάρτυ


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Anna17 είπε:

Μονο σε εμένα κάθετε. Το μάρσιπο του αρέσει πάρα πολύ. Αλλά έχεις το εξής μειονέκτημα, όταν τον πάρει ο ύπνος ξυπνάει αν τον βγάλεις και δεν μπορείς να κάτσεις. Γιατί διπλώνουν τα πόδια του. Εν το μεταξύ εγώ έχω κοντά χέρια και δεν μπορώ να πιάσω να κάνω κάτι όταν τον φοράω. Πχ να μαγειρεψω. Να κόψω τα λαχανικά η κάτι άλλο. Μόνο να ανακάτεψω το φαγητό. Έξω όμως επειδή στο καρότσι δεν του αρέσει καθόλου βγαίνουμε μόνο με το μάρσιπο και του αρέσει. Κάθεται πολύ ήσυχος 

Άννα μου μην φοβάσαι να κάτσεις με τον μαρσιπο άνοιξε του τα ποδαράκια δεξιά και αριστερά, σήκωσε τον και όσο πάνω πάει..  


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά! :)

Κορίτσια πέρα απο τα πολύ μικρα σπυράκια π έχει στο προσωπάκι του, έχει κ κάτι κοκκινήλες στο λαιμό του. Υποψιάζομαι οτι οι κοκκινήλες μπορεί να είναι κ από το γάλα π πέφτει απο γουλίτσα. Εσάς έχουν καθόλου; τα σπιθουράκια είναι μάλλον επειδή τον φιλάω στο πρόσωπο, ενώ μ ειπε η παιδίατρος να μν το κάνω αλλά δεν αντέχω...γενικά ξέρω οτι το δερματάκι τους είναι πολύ ευαίσθητο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Καλημέρα κ χρόνια πολλά! :)

Κορίτσια πέρα απο τα πολύ μικρα σπυράκια π έχει στο προσωπάκι του, έχει κ κάτι κοκκινήλες στο λαιμό του. Υποψιάζομαι οτι οι κοκκινήλες μπορεί να είναι κ από το γάλα π πέφτει απο γουλίτσα. Εσάς έχουν καθόλου; τα σπιθουράκια είναι μάλλον επειδή τον φιλάω στο πρόσωπο, ενώ μ ειπε η παιδίατρος να μν το κάνω αλλά δεν αντέχω...γενικά ξέρω οτι το δερματάκι τους είναι πολύ ευαίσθητο.

Και εμένα έχει. Τον καθαρίζω με αποστειρωμενο γάζα και φυσικό όρο 2 φορές την μέρα και φεύγουν. Αλλά τα κόκκινα είναι ξεκάθαρα από το γάλα. Μπορείς να έχεις μια πετσέτα που την βρέχεις και μετά από κάθε γεύμα να την περνάς από το λαιμό. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 said:

Και εμένα έχει. Τον καθαρίζω με αποστειρωμενο γάζα και φυσικό όρο 2 φορές την μέρα και φεύγουν. Αλλά τα κόκκινα είναι ξεκάθαρα από το γάλα. Μπορείς να έχεις μια πετσέτα που την βρέχεις και μετά από κάθε γεύμα να την περνάς από το λαιμό. 

Ναι, κάτι τέτοιο κανω κ γω αλλά οχι συστηματικά. Πως ειστε Αννα;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει αυτά τα σπυράκια κ μου είπε η παιδίατρος ότι είναι φυσιολογικό και ότι θα κάνει και ακμή που θα κρατήσει μια ενδομα. Επίσης είχε και ένα σπυράκι κανονικό με άσπρο μέσα αλλά κ αυτό μου είπε είναι φυσιολογικό!

Εμένα μου έχει πει να μην το φιλάω στο πρόσωπο και στα χέρια του!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap και εμένα τα έχει τα σπυράκια και την κοκκινίλα ...ειδικά με την ζεστή όταν την θηλάζω κα ιδρώνει το χέρι μου φουντώνουν ....

Εγώ το μόνο που κάνω όταν την κάνω μπάνιο της περνάω με το βρεγμένο μου χέρι το πρόσωπο τίποτα άλλο ...εμένα η παιδίατρος δεν είναι τόσο αυστηρή το ειδικό απορρυπαντικό το κόψαμε ....

Εγώ της αλλάζω τα φώτα στα φιλιά ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αα και εγώ με γάζα και φυσιολογικό ορό τα περνάω!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μέσα στα ματάκια του έχει σαν ένα φιλμ που κάνει νερά. Δηλαδη είναι σαν να έχει μια μεμβράνη με νερά όπως κάνει το μάρμαρο. Προχθές που είχε έρθει η παιδίατρος δεν το είχε άσε που εκλεγε και δεν μπόρεσε να δει καλά τα μάτια του. Μου είπε μήπως είναι τσιμπλες. Το έχει κανένα από τα μωράκια σας;


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...