Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, demmikot είπε:

Αα και εγώ με γάζα και φυσιολογικό ορό τα περνάω!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μέσα στα ματάκια του έχει σαν ένα φιλμ που κάνει νερά. Δηλαδη είναι σαν να έχει μια μεμβράνη με νερά όπως κάνει το μάρμαρο. Προχθές που είχε έρθει η παιδίατρος δεν το είχε άσε που εκλεγε και δεν μπόρεσε να δει καλά τα μάτια του. Μου είπε μήπως είναι τσιμπλες. Το έχει κανένα από τα μωράκια σας;

Σταγόνες φυσικά δάκρυα ρίχνω στο μάτι. Μου το είπε ο παιδίατρος.

Εμένα έχουν σπυράκια αλλά δεν είναι τίποτα είπε ο γιατρός. Το κακό είναι ότι το μικρούλη μου κάνει όλο εμετούς κ πήραμε γάλα για αλλεργία στη πρωτεινη του γάλακτος...αλλά ακόμα κάνει κ μου είπε να μην το θηλάζω προς το παρόν. Έχω στεναχώρια κ για το ότι δεν το θηλάζω αλλά κ για το στομάχι του που δεν φτιάχνει.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 minutes ago, Giosotpk said:

@Elenpap και εμένα τα έχει τα σπυράκια και την κοκκινίλα ...ειδικά με την ζεστή όταν την θηλάζω κα ιδρώνει το χέρι μου φουντώνουν ....

Εγώ το μόνο που κάνω όταν την κάνω μπάνιο της περνάω με το βρεγμένο μου χέρι το πρόσωπο τίποτα άλλο ...εμένα η παιδίατρος δεν είναι τόσο αυστηρή το ειδικό απορρυπαντικό το κόψαμε ....

Εγώ της αλλάζω τα φώτα στα φιλιά ...

Ασε, κ γω τον φιλάω. Κ μάλιστα εκει π τον φιλάω μετά βγάζει μικρά σπυράκια. Κ κάθε φορα π τρώω, αμέσως πλένω τα δόντια μου για να τον φιλήσω. :mrgreen:

Just now, Μαρίτσα10 said:

Σταγόνες φυσικά δάκρυα ρίχνω στο μάτι. Μου το είπε ο παιδίατρος.

Εμένα έχουν σπυράκια αλλά δεν είναι τίποτα είπε ο γιατρός. Το κακό είναι ότι το μικρούλη μου κάνει όλο εμετούς κ πήραμε γάλα για αλλεργία στη πρωτεινη του γάλακτος...αλλά ακόμα κάνει κ μου είπε να μην το θηλάζω προς το παρόν. Έχω στεναχώρια κ για το ότι δεν το θηλάζω αλλά κ για το στομάχι του που δεν φτιάχνει.

Μην στεναχωριέσαι, θα λυθεί. Θα κάνεις ό,τι σ λέει ο γιατρός.

Just now, demmikot said:

Αα και εγώ με γάζα και φυσιολογικό ορό τα περνάω!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μέσα στα ματάκια του έχει σαν ένα φιλμ που κάνει νερά. Δηλαδη είναι σαν να έχει μια μεμβράνη με νερά όπως κάνει το μάρμαρο. Προχθές που είχε έρθει η παιδίατρος δεν το είχε άσε που εκλεγε και δεν μπόρεσε να δει καλά τα μάτια του. Μου είπε μήπως είναι τσιμπλες. Το έχει κανένα από τα μωράκια σας;

Αυτό π λες το έχω προσέξει κ γω, εγώ μάλιστα είπα απο μέσα μου τι λεκές ειναι αυτός στο μάτι; κάπως έτσι μ φάνηκε. Αλλά δεν ανησύχησα, γτ σκέψου τα ματάκια τους ακόμα αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Ασε, κ γω τον φιλάω. Κ μάλιστα εκει π τον φιλάω μετά βγάζει μικρά σπυράκια. Κ κάθε φορα π τρώω, αμέσως πλένω τα δόντια μου για να τον φιλήσω. :mrgreen:

Μην στεναχωριέσαι, θα λυθεί. Θα κάνεις ό,τι σ λέει ο γιατρός.

Αυτό π λες το έχω προσέξει κ γω, εγώ μάλιστα είπα απο μέσα μου τι λεκές ειναι αυτός στο μάτι; κάπως έτσι μ φάνηκε. Αλλά δεν ανησύχησα, γτ σκέψου τα ματάκια τους ακόμα αλλάζουν.

Το θέμα είναι ότι κ ο γιατρός δοκιμές κάνει για να εντοπίσει αν είναι αλλεργία ή κάτι που το πείραξε στο μητρικό γάλα ή παλινδρόμηση.

Σκέφτομαι μήπως το πείραξε ο σίδηρος που τον ξεκινήσαμε αυτές τις μέρες. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Το θέμα είναι ότι κ ο γιατρός δοκιμές κάνει για να εντοπίσει αν είναι αλλεργία ή κάτι που το πείραξε στο μητρικό γάλα ή παλινδρόμηση.

Σκέφτομαι μήπως το πείραξε ο σίδηρος που τον ξεκινήσαμε αυτές τις μέρες. 

Δοκιμές με το μητρικό κάνει ο γιατρός; Συγνώμη και όλας αλλά το μητρικό είναι φάρμακο δεν έπρεπε να στο κόψει. Ευτυχώς που έχεις την άλλη να θηλάζει και να μην σου κοπεί το γάλα. Αλλά και πάλι θα μειωθεί η παραγωγή με ένα μωρό. Τι να πω. Οι παιδίατροι πιο εύκολα δίνουν ξένο πάρα συμβουλές περί θηλασμού. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10μου κάνει εντύπωση που σου έκοψε τον θηλασμό ... Αντί να σου κόψει το ξένο ... Όπως είπε κ η Άννα είναι φάρμακο το μητρικό γάλα ... 

Δεν ξέρω ίσως να επερνες και δεύτερη γνώμη ? 

Την μικρή που θηλάζεις βαλτην όσο πιο συχνά μπορείς στο στήθος για να μην σου μειωθεί η παραγωγή ... 

Αυτό το πράγμα όμως κατευθείαν να σου κόβουν τον θηλασμό ...κ εμένα με την μαστίτιδα ο γυναικολόγος ήθελε να μου δώσει χάπι να μου κοπεί το γάλα λόγου του πυρετού λέει ευτυχώς η παιδίατρος μου με βοήθησε και θηλάζω ακόμα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μαρίτσα10 περίεργο που σου είπε να κόψεις το θηλασμό. Όλοι λένε ότι είναι το καλύτερο και δεν τον κόβεις ούτε με μαστίτιδα.. πάλι καλά που έχεις και την άλλη μικρή σου..

Σταγόνες ρίχνεις μέσα στο μάτι; Έχει και εσενα αυτό τον λέκε;

@Elenapap εσένα έφυγε ο λεκές;; Βάζεις σταγόνες; Αν είναι θα πάρω τηλ την γιατρό. Προσπαθώ να το φωτογραφίσω για να το στείλω στην παιδίατρο αλλά δεν τον πιάνει ο φακός!!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσεις τα βρισκεται λιγο μπαστουνια?εγω το χανω καποιες φορες αλλεργια στο γαλα παλινδρομηση κολικούς οισοφαγιτιδες τι ειναι ολα αυτα,?εμεις δν ειχαμε τετοια μεγαλωσαμε με νουνου εβαπορέ νουλακ πως λεγεται.κλαει γτ κλαει εγ. Δν ξεχωριζω πονο απο πεινα ετσι που κανει.κοιμαται λιγο γτ?κοιμαται πολυ γτ?πειναει στο διωρο γτ?δν κανει κακα σφιγγεται κοκκινιζει βηχει γτ γτ γτ ολη τη μερα μ ενα γτ ειμαι!στρωνει αραγε η κατασταση ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot said:

@Μαρίτσα10 περίεργο που σου είπε να κόψεις το θηλασμό. Όλοι λένε ότι είναι το καλύτερο και δεν τον κόβεις ούτε με μαστίτιδα.. πάλι καλά που έχεις και την άλλη μικρή σου..

Σταγόνες ρίχνεις μέσα στο μάτι; Έχει και εσενα αυτό τον λέκε;

@Elenapap εσένα έφυγε ο λεκές;; Βάζεις σταγόνες; Αν είναι θα πάρω τηλ την γιατρό. Προσπαθώ να το φωτογραφίσω για να το στείλω στην παιδίατρο αλλά δεν τον πιάνει ο φακός!!

Δεν έβαλα τίποτα κ δεν το ξαναέλεγξα αλλά νομιζω οτι δεν υπάρχει πλέον. Νομίζω πάντως οτι δεν είναι κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

@Μαρίτσα10 περίεργο που σου είπε να κόψεις το θηλασμό. Όλοι λένε ότι είναι το καλύτερο και δεν τον κόβεις ούτε με μαστίτιδα.. πάλι καλά που έχεις και την άλλη μικρή σου..

Σταγόνες ρίχνεις μέσα στο μάτι; Έχει και εσενα αυτό τον λέκε;

@Elenapap εσένα έφυγε ο λεκές;; Βάζεις σταγόνες; Αν είναι θα πάρω τηλ την γιατρό. Προσπαθώ να το φωτογραφίσω για να το στείλω στην παιδίατρο αλλά δεν τον πιάνει ο φακός!!

Σταγόνες ρίχνω μέσα στο μάτι...νομίζω πάει καλύτερα κ το ανοίγει ενώ πριν το είχε πιο κλειστό. 

Παραγωγή γάλακτος είχα πάντα μειωμένη κ τα παιδιά δεν καλύπτονται αλλά έδινα λίγο σαν φάρμακο κάθε μέρα κ στα δύο. Προσωρινά σταμάτησα να του δίνω για να δούμε μήπως έφαγα κάτι που επηρέασε το γάλα κ πείραξε το παιδί.

Προς το παρόν το προβλημα συνεχίζεται οπότε ούτε ο θηλασμός φταίει αλλά ούτε μπορεί να βοηθήσει το νέο γάλα που δίνω...κάπου αλλού είναι η αιτία αλλά λέω να δω κ αύριο μπας κ βελτιωθεί...μετά θα αρχίσω κανονικά τον θηλασμό. Δεν ξέρω τι άλλο θα μου προτείνει.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Κοριτσια εσεις τα βρισκεται λιγο μπαστουνια?εγω το χανω καποιες φορες αλλεργια στο γαλα παλινδρομηση κολικούς οισοφαγιτιδες τι ειναι ολα αυτα,?εμεις δν ειχαμε τετοια μεγαλωσαμε με νουνου εβαπορέ νουλακ πως λεγεται.κλαει γτ κλαει εγ. Δν ξεχωριζω πονο απο πεινα ετσι που κανει.κοιμαται λιγο γτ?κοιμαται πολυ γτ?πειναει στο διωρο γτ?δν κανει κακα σφιγγεται κοκκινιζει βηχει γτ γτ γτ ολη τη μερα μ ενα γτ ειμαι!στρωνει αραγε η κατασταση ποτε?

Όλες χάνουμε το κουράγιο μας, μν νομίζεις. Κ όλες είμαστε μέσα στην αγωνία. Φίλες μανούλες μου λένε οτι το πρώτο 3μηνο είναι το πιο δύσκολο αλλα κ οτι γνκ ο 1ος χρόνος είναι δύσκολος. Νομίζω μετά το 3μηνο θα αισθανθούμε όλοι καλύτερα, κ εμείς κ τα μωράκια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα σας διαβάζω οπότε προλαβαίνω αλλά δεν έχω προλάβει να γράψω κάτι από την γεννηση του μικρού. Εμείς γεννήσανε 27/7 με καισαρική γιατί έπεφταν οι παλμοί του!! Τρομαξαμε πολύ αλλά όλα καλά... Τώρα είμαστε στις 20 ημερες και από προχθές κλαίει κάθε μία ώρα και ζητάει στηθος(τον θηλάζω αποκλειστικα) φοβάμαι για κολικούς αλλά ακόμα δεν μπορείς να καταλάβεις μου λέει ο παιδίατρος.. Εσείς τι λέτε;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πω πω @happysmile συμφωνω απολυτα..εισαι μεσ το μυαλο μου..ενα μονιμο αγχος συνεχεια και για τα παντα..κι ελεγα οτι ειμαι μονο εγω..ελπιζω καποια στιγμη να ηρεμησουμε..η αληθεια ειναι κι εγω περισσοτερο εχω κουραστει ψυχολογικα παρα σωματικα..αγχωνομαι τοσο πολυ που δε μπορω να ησυχασω με τιποτα..τελοσπαντων ελπιζω να περασει ολο αυτο καποια στιγμη ειναι και αρχη ακομα...

@Αγγελικη85 ειναι λογικο  το μωρακι σου να θελει στηθος συνεχεια..το ανησυχητικο θα ηταν να μη θελει..ειναι αρχη ακομα ..σιγα σιγα ηα μαθει να τρωει σωστα και δε θα καθεται τοσο..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελικη85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας διαβάζω οπότε προλαβαίνω αλλά δεν έχω προλάβει να γράψω κάτι από την γεννηση του μικρού. Εμείς γεννήσανε 27/7 με καισαρική γιατί έπεφταν οι παλμοί του!! Τρομαξαμε πολύ αλλά όλα καλά... Τώρα είμαστε στις 20 ημερες και από προχθές κλαίει κάθε μία ώρα και ζητάει στηθος(τον θηλάζω αποκλειστικα) φοβάμαι για κολικούς αλλά ακόμα δεν μπορείς να καταλάβεις μου λέει ο παιδίατρος.. Εσείς τι λέτε;; 

Σου κλαει σπαραχτικα για ωρες??ημιτελικοί ως ειναι αλμα αναπτυξης? μπορει να τα πιασουν κ απτη πρωτη μερα!ειναι πολυ ακανονιστο το προγραμμα τους εμενα αυτη τη στιγμη που κανω μικτη δατροφη κ πονει 90μλ ξενο εφαγε στις 10παρα κ τωρα τον εχω στηθος μπορει να ξυονησει στις τρεις ωρες στις τεσσερις στις δυο μια πινουν λιγοτερο περισσοτερο τουρλουμπουκι!

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Πω πω @happysmile συμφωνω απολυτα..εισαι μεσ το μυαλο μου..ενα μονιμο αγχος συνεχεια και για τα παντα..κι ελεγα οτι ειμαι μονο εγω..ελπιζω καποια στιγμη να ηρεμησουμε..η αληθεια ειναι κι εγω περισσοτερο εχω κουραστει ψυχολογικα παρα σωματικα..αγχωνομαι τοσο πολυ που δε μπορω να ησυχασω με τιποτα..τελοσπαντων ελπιζω να περασει ολο αυτο καποια στιγμη ειναι και αρχη ακομα...

@Αγγελικη85 ειναι λογικο  το μωρακι σου να θελει στηθος συνεχεια..το ανησυχητικο θα ηταν να μη θελει..ειναι αρχη ακομα ..σιγα σιγα ηα μαθει να τρωει σωστα και δε θα καθεται τοσο..

Αναρωτιεμαι θα ξαναγινουμε ποτε οι εαυτοι μας?εγω δεν εχω ουτε μυαλο αλλα ουτε ψυχολογια να ασχοληθω με τπτ αλλο περα απτο μωρο!οι εκτος μωρου κουβεντες μας με τον συζυγο κυριολεκτικα ειναι σπανιες για να μην σας πω δεν εχω ψυχολογια ουτε να με αγκαλιασει.ειμαι σσν την τρελη συνηθως χωρις μπλουζα αναμαλλιασμενη μαυροι κυκλοι κ οτι ρουχα φοραω ειναι του σπιτιου τα δικα μ δνμ κανουν ακομα.

Link to comment
Share on other sites

@happysmile πιστευω οτι το αγχος δε θα περασεοι ποτε σπο δω και περα..μονιμα κατι θα βρισκουμε..κατα τ αλλα ειναι αρχη ακομα..τβρα μαθαινουμε τα μωρακια μας κι αυτα εμας..δεν πιστευω οτι θα ειναι συνεχεια ετσι..απλα ακομα δεν ξερουμε κι ειμαστε κατα πανω τους..προσπαθω να σκεφτομαι θετικα γιατι αλλιως θα με παρει απο κατω και η καταθλιψη μου λειπε τωρα..ειναι δυσκολα αλλα πιστευω σε 2-3 μηνες θα φτιαξουν τα πραγματα..λογικο ειΝαι να μην εχεις ορεξη για τιποτα και να συζητατε μονο για το μωρο και σιγα σιγα και τα ρουχα θ σου μπουν και ολα θα φτιαξουν αλλα προσπαθησε να μην απομακρυνθεις με τον αντρα σου..εστω μια αγκαλια ρε παιδι μου κατι..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@happysmile είναι πολλά όλα αυτά που συμβαίνουν. Και παλιά γινόταν αλλά δεν ξέραν. Εμένα όλοι στο σόι έλεγαν ότι ήμουν γκρινιαρικα μωρό. Αν κρίνω από την αλλεργία του μικρού στο γάλα προφανώς και είχα το ίδιο θέμα αλλά η μαμά μου δεν το ήξερε και με βαφτιζαν απλά γκρινιάρα. Επίσης η καημένη είχε πάθει μαστίτιδα και δεν της είχαν δώσει σωστή θεραπεία και έφτασε στο χειρουργείο. Και πολλά πράγματα τα αντιλαμβάνεται τώρα μαζί μου.

Όλος ο χρόνος εγω περιμένω να είναι ζόρικος γιατι μετά έρχονται τα δόντια αλλά αφού μπουν οι στερεές θα είναι σίγουρα καλύτερα. Περισσοτερος ύπνος και χρόνος να βγούμε για μια βόλτα, να αφήσουμε το μωρό με κάποιον. Θα στέκονται και στον ποπο δεν θα θέλουν συνέχεια αγκαλιά.

Από την άλλη ο καιρός περνά τόσο γρήγορα. Πότε γέννησαμε, πότε γίναμε 2 μηνών. Εμένα δεν με πειράζει που μιλάω μόνο για το μωρό. Είμαι χαζομαμα και μου αρέσει να μιλάω μέρα νύχτα για αυτό με όλο τον κοσμο:) Είμαι σίγουρη ότι και ο μπαμπάς σας είναι χαζομπαμπας και δεν θα τον πειράζει να μιλάτε μόνο για το μωρό. Να δώσεις χρόνο στο σώμα σου να επανέλθει. Έκανε 9 μήνες να γίνει έτσι. Δεν γίνετε να επανέλθει σε 2 μήνες. Άλλωστε με αυτή την χάλια διατροφή που κάνουμε που να χάσουμε. Είπαμε μετά τους 6 μήνες. Εγώ περιμένω πως και πως να αποθηλασω αμαρτία η όχι πάντως ανυπομονώ. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...