Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk είπε:

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με της πάνες από τα λιντλ...βέβαια δεν έχω δοκιμάσει και άλλες αλλά δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτά για πάνες ...η Pampers να πούμε την αλήθεια είναι ακριβή ... 

Μια χαρά είναι ο μπέμπης πολύ καλός στο βάρος ..την παλινδρόμηση πως την καταλάβατε ? 

Και εγώ στην αλλαγή στήθους την βάζω να ρευτει ... επίσης εμένα μου ρευετε κ μετά τον ύπνο όταν την περνώ αγκαλιά .... 

@Anna17 εγώ δεν βάζω σημάδια πότε κάνει τσισα ...πριν το γεύμα την αλλάζω και ενδιάμεσα μια φορά ... Δεν γίνεται να τον αλλάζεις κάθε 10-15λεπτα ...

Αρνιοταν το στηθος και το μπουκαλι..ενω επινε μετα απο λιγο αρχιζε το κλαμα κι εβγαινε απ το στηθος..το ιδιο και με το μπουκαλι..αλλα ευτυχως τωρα τρωει κανονικα δεν μου το κανει πλεον τοσο πολυ..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βρήκα τρόπο να κοιμάται ο μπέμπης! Θα τον τρέχω στα πανηγύρια! Γίνομαι κι εγώ κουμπάρα αύριο και εχθές ήταν το κρεβάτι του γαμου και είχε και γλέντι στην αυλή με ζωντανή μουσική.. Κοιμήθηκε 9:30 με τα όργανα στη διαπασών! Φύγαμε 2, κοιμόταν μέχρι τις 3..ουτς που τον έβαλα στο αυτοκίνητο κατάλαβε ούτε τίποτα..  Και έφαγε, και ξανακοιμηθηκε μέχρι τις 7!! Να μην το ξέρω τόσο καιρό και έχασα οοολα τα  πανηγύρια! Χάχα 

Κορίτσια εγώ από πάνες έχω τις babylino γιατί οι παμπερς μου μυρίζουν άσχημα.. Αλλά διαρροές έχουμε και σκεφτόμουν να τις αλλάξω..  Θα δοκιμάσω τις lupilu αφού λέτε τόσο καλά λόγια..  Τι τιμή έχουν? 

  • Χαχα 4

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Ναι, εμένα ο γυναικολόγος μ είπε οτι μπορει κ να μ έρθει άμεσα, θηλάζω κ γω κ δίνω κ ξένο.

Νσι τελικά περίοδος είναι μίλησα με τον γυναικολόγο ...απλά επειδή θηλάζω αποκλειστικά νόμιζα θα αργήσει λίγο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Κορίτσια βρήκα τρόπο να κοιμάται ο μπέμπης! Θα τον τρέχω στα πανηγύρια! Γίνομαι κι εγώ κουμπάρα αύριο και εχθές ήταν το κρεβάτι του γαμου και είχε και γλέντι στην αυλή με ζωντανή μουσική.. Κοιμήθηκε 9:30 με τα όργανα στη διαπασών! Φύγαμε 2, κοιμόταν μέχρι τις 3..ουτς που τον έβαλα στο αυτοκίνητο κατάλαβε ούτε τίποτα..  Και έφαγε, και ξανακοιμηθηκε μέχρι τις 7!! Να μην το ξέρω τόσο καιρό και έχασα οοολα τα  πανηγύρια! Χάχα 

Κορίτσια εγώ από πάνες έχω τις babylino γιατί οι παμπερς μου μυρίζουν άσχημα.. Αλλά διαρροές έχουμε και σκεφτόμουν να τις αλλάξω..  Θα δοκιμάσω τις lupilu αφού λέτε τόσο καλά λόγια..  Τι τιμή έχουν? 

Χαχαχαχα ...με βάζεις σε πειρασμό με τα πανηγύρια ...λες να είναι αυτό τελικά και τόσο καιρό δεν το ξεραμε ? 

Το φαντάζεσαι να τρέχαμε από πανηγύρι σε πανηγύρι ? Χαχαχαχα

 

Η πάνες το νούμερο 2 έχουν 4.60€ περίπου τα 42 ...

 

  • Ευχαριστώ 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Χαχαχαχα ...με βάζεις σε πειρασμό με τα πανηγύρια ...λες να είναι αυτό τελικά και τόσο καιρό δεν το ξεραμε ? 

Το φαντάζεσαι να τρέχαμε από πανηγύρι σε πανηγύρι ? Χαχαχαχα

 

Η πάνες το νούμερο 2 έχουν 4.60€ περίπου τα 42 ...

 

Για ποσα κιλά είναι το νούμερο 2;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Εγω ακόμα δεν μπορώ να πω ότι έχω καθαρίσει. Μέχρι προχθές είχα απειροελαχιστα καφέ υγρά. Από προχθές βλέπω που και που λίγα παραπάνω..  Να ανησυχήσω? 

Κι εγω εχω ακομα ελαχιστο μεν αλλα εχω κι εχουν περασει 50 μερες...:-?τη δευτερα που θα παω γιατρο θα ρωτησω


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Για ποσα κιλά είναι το νούμερο 2;

Είναι για 3-6 κιλά ... 

@Γλυκερια123 εμείς γεννησαμε και την ίδια μέρα εμένα μου έχουν τελειώσει εδώ και δύο εβδομάδες μπορεί ... 

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός για τρεις μήνες να μην κάνω βαριές δουλειές όπως και στην εγκυμοσύνη για να μην έχω αίμα για πολύ καιρό ίσως έπαιξε αυτό ρόλο ... 

Τι κάνει ο μπέμπης ? 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Είναι για 3-6 κιλά ... 

@Γλυκερια123 εμείς γεννησαμε και την ίδια μέρα εμένα μου έχουν τελειώσει εδώ και δύο εβδομάδες μπορεί ... 

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός για τρεις μήνες να μην κάνω βαριές δουλειές όπως και στην εγκυμοσύνη για να μην έχω αίμα για πολύ καιρό ίσως έπαιξε αυτό ρόλο ... 

Τι κάνει ο μπέμπης ? 

Δεν κανω βαριες δουλειες..εχω ελαχιστο οχι πολυ...ο μπεμπης γκρινιαζει συνεχειααα..η ζουζουνα σου;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Κοριτσια τι δίνετε για τους κολικούς??

Biogaia σταγονες ακριβες αλλα θαυματουργες!!

On 23/8/2019 at 5:42 ΠΜ, Γλυκερια123 είπε:

Αρνιοταν το στηθος και το μπουκαλι..ενω επινε μετα απο λιγο αρχιζε το κλαμα κι εβγαινε απ το στηθος..το ιδιο και με το μπουκαλι..αλλα ευτυχως τωρα τρωει κανονικα δεν μου το κανει πλεον τοσο πολυ..

Γλυκερια σε καθε γευμα σου το κανε?μου κανει κατι.περιεργα με το μπιμπερο μου κλαιει εχω τεραστιο θεμα με τις πιπιλες επειδη το γαλα ειναι παχυρευστο παρολο που ναι μεγαλυτερο νουμερο δν σταζουν κ ολη την ωρα πρεπει να τις ξεβουλωνω κ κλαιει ο καημενος αλλα τωρα μ το κανει κ οταν τρεχει η πιπιλα οχι σε ολα τα γεμάτα κ λεω ηνμην εχει παθει συγχιση το μωρο με τοσα βαλε βγαλε μπιμπερο το.ενα απτα νευρα μου το πεταξα στο τοιχο!!

Link to comment
Share on other sites

@happysmile ,χωρίς να έχω εμπειρία από μπιμπερο και γάλατα θα σου πω κάτι που είπε ο άνδρας που είναι τεχνολόγος τροφίμων. Να προσέχεις την θερμοκρασία του νερού και το πώς το ανακατεύεις γιατί μπορεί σβολιαζει το γάλα και να βουλώνει το μπιμπερο. Επίσης να προσέχεις από που παιρνεις την σκόνη γάλακτος. Γιατί αν την παίρνεις από σκουτζομαγαζα μπορεί να μην τα συντηρούν σωστά και να υποστεί το cake effect και σβολιαζει το γάλα..

Θέλω να πω με τα παραπάνω ίσως να μην φταίει το μπιμπερο γιατί μια λειτουργεί και μην δε λειτουργεί που είναι λίγο περίεργο

 

 

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...