Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Anna17 είπε:

Να σου πω κάτι νομίζω ότι πλέον είναι πολύ υπερβολικοί όλοι. Εμένα αν δεν με τρόμαζαν στο νοσοκομείο μαλλον α θα τα έτρωγα και θα έψαχνα νερά τι φταίει. Τώρα ας πούμε μου τα έχουν κόψει όλα και πάλι πονάει που και που και έχω μπει σε μια διαδικασία να πιστεύω ότι για όλα φταίει το γάλα. Σιγά παλιά όλα τα έτρωγαν. Εσύ κάνεις μεικτή διατροφή; 

Ακριβώς όπως τα λες είναι κορίτσι μου.

Εμείς κάνουμε μικτή,Ναι.

Just now, Elen211 είπε:

Εγώ δεν τρώω όσπρια και λαχανικά. Οπότε πάω να φάω έστω και λίγο από αυτές τις ομάδες υποφέρει! 

Είναι αντικειμενικά καλές οι lupilu και έχει όλα τα νούμερα αν εννοείς αυτό. Εμείς βρίσκουμε και τις babylino s στα 11 λεπτά την πάνα αλλά δεν συγκρίνονται! Είναι φανταστικές! 

Να είδες;Σε κάθε μωράκι είναι αλλιώς!Εμάς,ειδικά αυτά,δε μας πειράζουν!Τώρα ,προφανώς με το λάχανο το παρακάνατε,ξεχάστηκα η χαζή!

Πολύ καλή σχέση τιμής ποιότητας!Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου!

Κορίτσια Κάθε ημέρα κάνετε  μπανάκι τα βρεφακια σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Luckystars εγω καθε μερα τον κανω μπορει και 2 φορες καποιες μερες γιατι κανει πολυ ζεστη..

Ξερει καμια για το 6μηνο τι χαρτια χρειαζονται;μπαινω στην σελιδα του οαεδ και δεν το βρισκω..ξερω για βεβαιωση εργοδοτη που την εχω το χαρτι απο το ικα που λεει ποσα πηρα συνολο ..τι αλλο θελει;;;

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Luckystars εγω καθε μερα τον κανω μπορει και 2 φορες καποιες μερες γιατι κανει πολυ ζεστη..

Ξερει καμια για το 6μηνο τι χαρτια χρειαζονται;μπαινω στην σελιδα του οαεδ και δεν το βρισκω..ξερω για βεβαιωση εργοδοτη που την εχω το χαρτι απο το ικα που λεει ποσα πηρα συνολο ..τι αλλο θελει;;;

Και εγώ κάθε ημέρα ,νομίζω ανακουφίζονται τόσο πολύ!Όπως εμείς όταν κάνουμε το μπάνιο μας και ανανεωνομαστε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο..  Το 6πλο μας έκανε. Το πόσιμο είναι του ροταϊου και δεν είναι στα υποχρεωτικά και ο δικός μας δεν το κάνει εκτός αν κάποια μανούλα το επιθυμεί. Τον ρώτησα τι προτείνει και απ έξω απ έξω μου είπε ότι τι θεωρεί πολύ βαρύ και ότι ούτε στα παιδιά του το έκανε.  Και στο τέλος πέταξε ένα "ας κάνουν όλες τις απαραίτητες έρευνες να εξακριβωθεί ότι δεν καταστρέφει το γαστρεντερικο των νεογνών και μετά κάνω ότι θέλουν!"  επειδή θορυβηθηκα λίγο πήρα και τον παιδίατρο της αδερφής μου τηλέφωνο και μου είπε ακριβώς το ίδιο.  Δεν ξέρω τι να πω...  Επίσης ο μικρούλης έβαλε λίγο βάρος 550 γραμμάρια και κοντεύω να σκάσω! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Καλημέρα! Κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο..  Το 6πλο μας έκανε. Το πόσιμο είναι του ροταϊου και δεν είναι στα υποχρεωτικά και ο δικός μας δεν το κάνει εκτός αν κάποια μανούλα το επιθυμεί. Τον ρώτησα τι προτείνει και απ έξω απ έξω μου είπε ότι τι θεωρεί πολύ βαρύ και ότι ούτε στα παιδιά του το έκανε.  Και στο τέλος πέταξε ένα "ας κάνουν όλες τις απαραίτητες έρευνες να εξακριβωθεί ότι δεν καταστρέφει το γαστρεντερικο των νεογνών και μετά κάνω ότι θέλουν!"  επειδή θορυβηθηκα λίγο πήρα και τον παιδίατρο της αδερφής μου τηλέφωνο και μου είπε ακριβώς το ίδιο.  Δεν ξέρω τι να πω...  Επίσης ο μικρούλης έβαλε λίγο βάρος 550 γραμμάρια και κοντεύω να σκάσω! 

Αλήθεια??τώρα με θορυβήσες και μένα γιατί στις 6 ,του μήνα έχουμε κ εμείς εμβόλιο...θα το ψάξω περισσότερο.

Να σας ρωτήσω όταν πήγατε στον γυναικολόγο μετά τη γέννα κάνατε και τεστ Παπ και κολπικό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, theodora gel said:

Αλήθεια??τώρα με θορυβήσες και μένα γιατί στις 6 ,του μήνα έχουμε κ εμείς εμβόλιο...θα το ψάξω περισσότερο.

Να σας ρωτήσω όταν πήγατε στον γυναικολόγο μετά τη γέννα κάνατε και τεστ Παπ και κολπικό?

Εγώ τεστ παπ θα κάνω στο 3μηνο, έλεγχο όμως έκανα ήδη.

Κοίτα να δεις τί λένε οι γιατροί κ τρομοκρατούνε τον κόσμο. Εγώ θα το κάνω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Εγώ τεστ παπ θα κάνω στο 3μηνο, έλεγχο όμως έκανα ήδη.

Κοίτα να δεις τί λένε οι γιατροί κ τρομοκρατούνε τον κόσμο. Εγώ θα το κάνω κανονικά.

Ο παιδίατρος σου το κάνει? Εγώ πχ αν δεν είχα ακούσει από την Άννα και δεν ρωτούσα δεν θα μου το ανέφερε καν και δεν θα ήξερα καν τι είναι επειδή δεν είναι στα υποχρεωτικά.  Η αλήθεια είναι ότι μου  είπε αν θέλω να το ψάξω και αν όντως θέλω να το κάνω να πάω να το κάνουμε αλλά αυτός δεν το συστήνει ακόμα. Δεν ξέρω τι να κάνω..  Όσες μανούλες ρώτησα κατάλαβα ότι οι μισοί παιδίατροι (οι νεότεροι)  το αποφεύγουν χωρίς να ενημερώνουν ότι υπάρχει και αυτό, και οι μεγαλύτεροι το δίνουν χωρίς καν να ενημερώσουν ότι δεν είναι στα υποχρεωτικά και ότι πρέπει να συναινουν οι γονείς για να δωθει. 

Εμένα μου έκανε και παπ και έλεγχο 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες που θηλάζετε, έχετε δει κάποιες φορές αλλαγή στην σύσταση του γάλακτος; Σήμερα είναι πιο αραιό να το πω; πιο διάφανο; Σημαίνει άραγε κάτι ή έχει να κάνει με την διατροφή; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 said:

Ο παιδίατρος σου το κάνει? Εγώ πχ αν δεν είχα ακούσει από την Άννα και δεν ρωτούσα δεν θα μου το ανέφερε καν και δεν θα ήξερα καν τι είναι επειδή δεν είναι στα υποχρεωτικά.  Η αλήθεια είναι ότι μου  είπε αν θέλω να το ψάξω και αν όντως θέλω να το κάνω να πάω να το κάνουμε αλλά αυτός δεν το συστήνει ακόμα. Δεν ξέρω τι να κάνω..  Όσες μανούλες ρώτησα κατάλαβα ότι οι μισοί παιδίατροι (οι νεότεροι)  το αποφεύγουν χωρίς να ενημερώνουν ότι υπάρχει και αυτό, και οι μεγαλύτεροι το δίνουν χωρίς καν να ενημερώσουν ότι δεν είναι στα υποχρεωτικά και ότι πρέπει να συναινουν οι γονείς για να δωθει. 

Εμένα μου έκανε και παπ και έλεγχο 

Ναι, το κάνει. Τί να σ πω...εγώ είμαι υπέρ της συμβατικής ιατρικής κ θα τα κάνω όλα τα εμβόλια. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως νέος είναι ο γιατρός μας και μας είπε να το κάνουμε αλλά και η άλλη παιδίατρος που είχα πάει για δεύτερη γνώμη το ίδιο μου είπε. Μάλιστα αυτή ήταν χρόνια διευθηντρια στο Τζανειο στην παιδίατρικη με μεγάλη πείρα. Τώρα τι να σου πω. Εγώ θα ήθελα ο παιδίατρος μου να έχει άποψη και να μην το αφήνει πάνω μου. Γιατί τι ξέρω εγώ; έχω πάει σε κανένα συνέδριο η σπούδαζα 10 χρόνια για να αποφασίσω. Πιστεύω ότι ένα εμβόλιο για να κυκλοφορήσει έχει χρόνια ερευνών πίσω του. Τώρα το να μην είναι αναγκαστικό το κατάλαβαινω γιατί η γαστρεντεριτιδα δεν είναι θανατηφόρα. Το κάνεις για να μην ταλαιπωρείτε το παιδί σου. Έτσι μας λένε δλδ. Οπότε δεν ξέρω τι να πω. Γενικά πάντως είμαι υπέρ των εμβόλιων. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Μανούλες που θηλάζετε, έχετε δει κάποιες φορές αλλαγή στην σύσταση του γάλακτος; Σήμερα είναι πιο αραιό να το πω; πιο διάφανο; Σημαίνει άραγε κάτι ή έχει να κάνει με την διατροφή; 

Εγώ το μονο που έχω παρατηρήσει είναι στην αρχή του θηλασμου είναι πιο αραιό και διάφανο ενώ μετά πιο πηχτό κ αυτό επειδή το λιπαρο είναι στο τέλος.                                           Εγώ θέλω να ρωτήσω αν έχετε καταφέρει να βάλετε πρόγραμμα στον θηλασμό...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι υπέρ δεν το συζητάμε! Έχω φρικάρει! Πήρα άλλους 3 παιδίατρους και μόνο η μία ήταν θετική από την αρχή..  Μόδα είναι εδώ στο Βόλο να μην το κάνουν αυτό???  Εγώ Σκέφτομαι να τον πάρω αύριο να πάω να το κάνω..  Εδώ έκανα στο σκυλί μου οολα τα εμβόλια - υποχρεωτικά και μη -  δεν θα τα κάνω στο παιδί μου??  

Κι εμένα πιο αραιό είναι στην αρχή το γάλα και μετά πιο πηχτό..  Και επίσης στον θηλασμό δεν έχουμε κανένα πρόγραμμα! Πάνω που λέω Αντέ έτσι θα είναι..  Τσουυυπ αλλάζει! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς θηλάζετε γεύμα και στήθος ? 

Εγώ από όταν έπαθα την μαστίτιδα θηλάζω το πρώτο στήθος 30 λεπτά την βάζω τα ρευτει και την βάζω μετά στο άλλο όσο θέλει συνήθως θηλάζουμε αλλά 30-40 λεπτά ... να θυμίσω ότι καθόμαστε με της ωωωωρες στο στήθος πριν λίγο καιρό και τώρα το κάνουνε αλλά όχι τόσο συχνά ... 

Μήπως λάθος έτσι όπως κάνω ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Κορίτσια εσείς θηλάζετε γεύμα και στήθος ? 

Εγώ από όταν έπαθα την μαστίτιδα θηλάζω το πρώτο στήθος 30 λεπτά την βάζω τα ρευτει και την βάζω μετά στο άλλο όσο θέλει συνήθως θηλάζουμε αλλά 30-40 λεπτά ... να θυμίσω ότι καθόμαστε με της ωωωωρες στο στήθος πριν λίγο καιρό και τώρα το κάνουνε αλλά όχι τόσο συχνά ... 

Μήπως λάθος έτσι όπως κάνω ? 

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ γεύμα και στήθος εκτός και αν κάνει πάνω από 50' λεπτά. Τότε την αλλάζω. Κι εμείς πολύ καθόμαστε..

Μπήκαμε κι εμείς στο κλάμπ της πλήρους απαγόρευσης γαλακτοκομικών γιατί κάτι μας πειραζει.. Μου είπε η παιδίατρος να κόψω ότι περιέχει γάλα, φανερά και κρυφά μέχρι να δούμε αν όντως την πειράζει αυτό.. Εσείς που έχετε κόψει τα γαλακτοκομικά, τι έχετε κόψει πέρα από γάλα, τυρι, γιαούρτι και ότι γράφει στην ετικέτα ότι περιέχει γάλα;

Εμείς σαραντησαμε σήμερα, πήραμε και την ευχουλα μας και πήγαμε και για μάρσιπο στο αστεράκι slings. Αγόρασα κι εγώ meitai όπως πρότειναν οι @demmikot και @Elen211. Μόλις μου τον φόρεσε λέω τι ωραίο πράγμα, πολύ ωραία αίσθηση. Κι εκεί πολύ εξυπηρετική η ιδιοκτήτρια. Μια ώρα κράτησε το ραντεβού μας και μας εξήγησε πολλά. Τόσα πολλά που δεν τα θυμάμαι.

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elenit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ γεύμα και στήθος εκτός και αν κάνει πάνω από 50' λεπτά. Τότε την αλλάζω. Κι εμείς πολύ καθόμαστε..

Μπήκαμε κι εμείς στο κλάμπ της πλήρους απαγόρευσης γαλακτοκομικών γιατί κάτι μας πειραζει.. Μου είπε η παιδίατρος να κόψω ότι περιέχει γάλα, φανερά και κρυφά μέχρι να δούμε αν όντως την πειράζει αυτό.. Εσείς που έχετε κόψει τα γαλακτοκομικά, τι έχετε κόψει πέρα από γάλα, τυρι, γιαούρτι και ότι γράφει στην ετικέτα ότι περιέχει γάλα;

Εμείς σαραντησαμε σήμερα, πήραμε και την ευχουλα μας και πήγαμε και για μάρσιπο στο αστεράκι slings. Αγόρασα κι εγώ meitai όπως πρότειναν οι @demmikot και @Elen211. Μόλις μου τον φόρεσε λέω τι ωραίο πράγμα, πολύ ωραία αίσθηση. Κι εκεί πολύ εξυπηρετική η ιδιοκτήτρια. Μια ώρα κράτησε το ραντεβού μας και μας εξήγησε πολλά. Τόσα πολλά που δεν τα θυμάμαι.

 

Να σε ρωτήσω πως το καταλάβατε ότι κάτι πειράζει το μωρό??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...