Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, theodora gel είπε:

Να σε ρωτήσω πως το καταλάβατε ότι κάτι πειράζει το μωρό??

Εμένα που είδαμε λίγες βλεννες μου είπε "θέλω να μην έχεις υπερπαραγωγή (που εχω)  να έχουν περάσει 10 μέρες από το εμβόλιο και να έχει 10 μέρες βλεννες και πράσινα κακακια. Αλλά και πάλι συνήθως η αλλεργία έχει και αίμα"  οπότε είμαι σε αναμονή τώρα.. Δεν μου έκοψε Τίποτα προς το παρον


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elen211 είπε:

Εμένα που είδαμε λίγες βλεννες μου είπε "θέλω να μην έχεις υπερπαραγωγή (που εχω)  να έχουν περάσει 10 μέρες από το εμβόλιο και να έχει 10 μέρες βλεννες και πράσινα κακακια. Αλλά και πάλι συνήθως η αλλεργία έχει και αίμα"  οπότε είμαι σε αναμονή τώρα.. Δεν μου έκοψε Τίποτα προς το παρον

Εγώ που έχω μονίμως κίτρινα μουστάρδι κακακια ποτέ δεν είχα αίμα ούτε τίποτα μου έκοψε όλα τα γαλακτοκομικά λόγω κολικών...αλλά αλλεργία δε νομίζω να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Να σε ρωτήσω πως το καταλάβατε ότι κάτι πειράζει το μωρό??

Είχαμε κόψει εξαρχής τα γαλακτοκομικά από αγελαδινό γάλα προληπτικά αλλά είχε βλενες στα κακά της οπότε τα κόβουμε όλα για να δούμε αν είναι όντως αυτά ή ευθύνεται κάποια άλλη διατροφική ομάδα. Επίσης έβγαλε και μικρά μικρά σπυράκια στο πρόσωπο και μου είπε ότι αυτό είναι από την αλλεργία. Αυτά τηλεφωνικά. Αύριο θα πάμε από κει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Είχαμε κόψει εξαρχής τα γαλακτοκομικά από αγελαδινό γάλα προληπτικά αλλά είχε βλενες στα κακά της οπότε τα κόβουμε όλα για να δούμε αν είναι όντως αυτά ή ευθύνεται κάποια άλλη διατροφική ομάδα. Επίσης έβγαλε και μικρά μικρά σπυράκια στο πρόσωπο και μου είπε ότι αυτό είναι από την αλλεργία. Αυτά τηλεφωνικά. Αύριο θα πάμε από κει.

Μόνο τα αγελαδινα σου κόψε??από τα άλλα τρως??

Link to comment
Share on other sites

@Elenit σόρρυ που πετάγομαι αλλά τα σπυράκια εμένα δύο παιδίατροι μου έχουν πει ότι είναι φυσιολογικα. Άσε που περνάνε και ακμή που κρατάει για μια εβδομάδα.. όταν λες βλεννες πως είναι;;

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, theodora gel είπε:

Μόνο τα αγελαδινα σου κόψε??από τα άλλα τρως??

Έτρωγα φέτα κανονικά. Τώρα όχι.

Just now, demmikot είπε:

@Elenit σόρρυ που πετάγομαι αλλά τα σπυράκια εμένα δύο παιδίατροι μου έχουν πει ότι είναι φυσιολογικα. Άσε που περνάνε και ακμή που κρατάει για μια εβδομάδα.. όταν λες βλεννες πως είναι;;

Είναι σαν μικρά σπιθουρακια σε όλο το μέτωπο. Ειχε και η κόρη των κουμπάρων μας παρόμοια σε πιο έντονο βαθμό, που είχε όντως αλλεργία.

Οι βλέννες είναι στο χρώμα των κενωσεων και γλιτσερές. Δεν ξέρω πως αλλιως να το περιγράψω. Δεν έχει πολλές και δεν είχε σε κάθε κένωση μέχρι πριν λίγες μέρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειναι θεμα οργανισμου το δικο μου το μωρο.ουτε βλενες ουτε σπυρακια ουτε αιμα ειχε μονο γκρινια κ κλαμα του κανε το.τεστ με την πρωτεινη γαλακτος στο χερι κ κατευθειαν εβγαλε το μωρο σπυρακια σε κεινο το σημειοκ κοκκινισε.κ φυσικα η παλινδρομηση που συνηθως αυτα πανε μαζι,!

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα! Κορίτσια έχετε καθόλου πόνους στο σώμα από το βάρος του μωρού; εμένα εδώ κ 3 μέρες μ πονάει η πλάτη. Έβαλα λίγο βολταρέν. Ελπίζω να περάσει...

Κ τι θα γίνει όταν τα μωράκια γίνουν 10 κ 12 κιλά; :shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

 Καλημέρα! Κορίτσια έχετε καθόλου πόνους στο σώμα από το βάρος του μωρού; εμένα εδώ κ 3 μέρες μ πονάει η πλάτη. Έβαλα λίγο βολταρέν. Ελπίζω να περάσει...

Κ τι θα γίνει όταν τα μωράκια γίνουν 10 κ 12 κιλά; :shock:

Άσε..  Απίστευτος πόνος στη μέση..  Θα πάω για φυσιοθεραπειες από βδομάδα.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εμένα με έχει πιάσει στο αριστερό μου χερι. Πονάει αφόρητα.. κάτι έχει πιαστεί, κάποιος τένοντας δεν ξέρω.. πες ακόμα τον παλεύω τον πόνο αλλά αν μεγαλώσει τι θα κάνω; Ούτε αγκαλιά δεν θα μπορώ να τον πάρω. Δεν βάζω και καμία κρέμα γιατί πιάνω όλη μέρα το παιδί :(


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μια από τα ίδια κι εγώ. Αριστερό χέρι, πλάτη και λίγο μέση όταν την κρατάω όρθια. Και που είμαστε ακόμα..!

Όσες χρησιμοποιείται πιπίλα, πώς τις καθαρίζετε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

 Καλημέρα! Κορίτσια έχετε καθόλου πόνους στο σώμα από το βάρος του μωρού; εμένα εδώ κ 3 μέρες μ πονάει η πλάτη. Έβαλα λίγο βολταρέν. Ελπίζω να περάσει...

Κ τι θα γίνει όταν τα μωράκια γίνουν 10 κ 12 κιλά; :shock:

Αγάπη 10 κιλά θα είναι ενός ετους. Πιστεύω ότι δεν θα θέλουν νανούρισμα στην αγκαλιά ακόμη. Εμενα με πονάει ο ωμός μου γιατί του αρέσει να τον έχω αγκαλια και να κόβουμε βόλτες. 

Πιπίλα πλύσιμο με απορρυπαντικο πιατων planet και δικό του σφουγγαρι και μετά η αποστειρωτη η βράσιμο. Πρόσεχε πριν την χρήση να βγάζεις το νερό που μένει μέσα 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Κορίτσια εμένα με έχει πιάσει στο αριστερό μου χερι. Πονάει αφόρητα.. κάτι έχει πιαστεί, κάποιος τένοντας δεν ξέρω.. πες ακόμα τον παλεύω τον πόνο αλλά αν μεγαλώσει τι θα κάνω; Ούτε αγκαλιά δεν θα μπορώ να τον πάρω. Δεν βάζω και καμία κρέμα γιατί πιάνω όλη μέρα το παιδί :(

On 5/7/2019 at 1:16 ΜΜ, theodora gel είπε:

 

Κοριτσια μου καλημερα σας!Να σας ζησουν τα μωρακια σας.Σκεφτηκα να εισβαλλω στην κουβεντα σας για να σας δωσω κουραγιο.Εμενα το μωρο μου ειναι σχεδον 18 μηνων και ειναι 10 κιλα.Παιρνουν πολυ αργα βαρος απο καποια στιγμη και μετα οποτε αυτο καπως βοηθαει με τις αγκαλιες.Επισης μολις περπατησουν(εμενα αργησε πολυ)κοβονται σχεδον οι μισες αγκαλιες οποτε θα ειστε μια χαρα.Επισης εμενα ξαφνικα εκοψε και τη βραδινη αγκαλια οποτε σωθηκα!!Παρτε και κανενα ντεπονακι εαν μπορειτε και υπομονη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...