Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@demmikotΜπράβο κορίτσι μου. Το κατάφερες. Άθλος η οδήγηση με μωρό. 

Και εγώ θέλω Πανάκι παρηγοριάς αλλά επίσης παρηγοριά θέλω εγώ με το ποσό χρεώνουν ένα απλό πανί. Και πείσμωσα και δεν πήρα ακόμη. Εκμετάλλευση παντού τα βρεφικά. 

Εγώ έχω μπερδευτεί με τα ρούχα. Δεν ξέρω τι να πάρω. Καθ ότι πρόωρος ο μικρός είναι κοντούλης αλλά είναι στρουμπουλος... Οπότε μερικά 3 μηνών θα μας είναι μια χαρά για 2 μήνες ακόμη. Αλλά τα 6 μηνών είναι πολύ μεγάλα. Πφφ θα δω. 

Και εμένα την πιπίλα δεν την πολυπερνει. Κυρίως όταν είμαστε έξω και πειναει την περνει αλλά αν δεν την κρατάς την αφήνει αμέσως. 

Χθες πήγαιμε κούνια. Ο μικρός κοιμήθηκε πολύ καλά. Εμένα πάλι με έφαγαν τα δρομολόγια. Νομίζω χρειάζομαι ενδοεπικοινωνια αλλά με κάμερα. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 είπε:

@demmikotΜπράβο κορίτσι μου. Το κατάφερες. Άθλος η οδήγηση με μωρό. 

Και εγώ θέλω Πανάκι παρηγοριάς αλλά επίσης παρηγοριά θέλω εγώ με το ποσό χρεώνουν ένα απλό πανί. Και πείσμωσα και δεν πήρα ακόμη. Εκμετάλλευση παντού τα βρεφικά. 

Εγώ έχω μπερδευτεί με τα ρούχα. Δεν ξέρω τι να πάρω. Καθ ότι πρόωρος ο μικρός είναι κοντούλης αλλά είναι στρουμπουλος... Οπότε μερικά 3 μηνών θα μας είναι μια χαρά για 2 μήνες ακόμη. Αλλά τα 6 μηνών είναι πολύ μεγάλα. Πφφ θα δω. 

Και εμένα την πιπίλα δεν την πολυπερνει. Κυρίως όταν είμαστε έξω και πειναει την περνει αλλά αν δεν την κρατάς την αφήνει αμέσως. 

Χθες πήγαιμε κούνια. Ο μικρός κοιμήθηκε πολύ καλά. Εμένα πάλι με έφαγαν τα δρομολόγια. Νομίζω χρειάζομαι ενδοεπικοινωνια αλλά με κάμερα. 

Τσεκαρε AliExpress. Έχει πανάκια παρηγοριάς και με 2 ευρώ ακόμη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Τσεκαρε AliExpress. Έχει πανάκια παρηγοριάς και με 2 ευρώ ακόμη.

Εγώ έχω παραγγείλει πόσα από εκεί ...και τώρα έχω παραγγείλει κάτι ωραία μπουφανακια κ ολόσωμο μπουφάν για την μικρή με 10€ ... Εδώ τα βρίσκεις πανάκριβα

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

 

Και εγώ θέλω Πανάκι παρηγοριάς αλλά επίσης παρηγοριά θέλω εγώ με το ποσό χρεώνουν ένα απλό πανί. Και πείσμωσα και δεν πήρα ακόμη. Εκμετάλλευση παντού τα βρεφικά. 

Δεν χρειαζεται να εχει το ονομα πανακι παρηγοριας για να δεθει το μωρακι μαζι του....ας πουμε η δικια μ δεθηκε με ενα κουρτακι φλις ροζ π την σκεπαζα απο μωρακι απλα οταν ειδα οτι θελει το συγκεκριμενο πηγα κ πηρα αλλα 3ιδια να μην την εχω πλυνε βαλε(απο τα τζαμπο τα ειχα παρει κιολας)....το καλοκαιρι με αυτο το κουβερτακι φλις το βγαλαμε αγγαλια υπνο/ξυπνιο...ειναι πολυ παρηγορια παντως κ δεν το δινει πουθενα ειναι ικανη να περπατησει για να ερθει να το παρει αν το εχω εγω!

  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ΒαλεντιναΧρηστος said:

Δεν χρειαζεται να εχει το ονομα πανακι παρηγοριας για να δεθει το μωρακι μαζι του....ας πουμε η δικια μ δεθηκε με ενα κουρτακι φλις ροζ π την σκεπαζα απο μωρακι απλα οταν ειδα οτι θελει το συγκεκριμενο πηγα κ πηρα αλλα 3ιδια να μην την εχω πλυνε βαλε(απο τα τζαμπο τα ειχα παρει κιολας)....το καλοκαιρι με αυτο το κουβερτακι φλις το βγαλαμε αγγαλια υπνο/ξυπνιο...ειναι πολυ παρηγορια παντως κ δεν το δινει πουθενα ειναι ικανη να περπατησει για να ερθει να το παρει αν το εχω εγω!

Εννοείται οτι δεν χρειάζεται να ναι κάτι ειδικό. Εμένα μ έκαναν 2 δώρο κ 1 πήρα εγώ.

Δεν έχετε διαβάσει οτι τρώνε τέτοιο κόλλημα π όταν το πλένεις κάθονται έξω απο το πλυντήριο κ κλαίνε; :D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenpap είπε:

Εννοείται οτι δεν χρειάζεται να ναι κάτι ειδικό. Εμένα μ έκαναν 2 δώρο κ 1 πήρα εγώ.

Δεν έχετε διαβάσει οτι τρώνε τέτοιο κόλλημα π όταν το πλένεις κάθονται έξω απο το πλυντήριο κ κλαίνε; :D

Κ κανουν χαμο οταν πας να τους το παρεις για να μπει για πλυσιμο ή σκιζεται,τρυπαει κ δεν τους νοιαζει γιατι εχουν δεθει συναισθηματικα!!!! Τι μας περιμενεεειιι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος said:

Κ κανουν χαμο οταν πας να τους το παρεις για να μπει για πλυσιμο ή σκιζεται,τρυπαει κ δεν τους νοιαζει γιατι εχουν δεθει συναισθηματικα!!!! Τι μας περιμενεεειιι!!!

Αγάπη χωρίς όρους...:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Anna17 said:

Τέλειο!!! Και από πια ηλικία το δίνεις. Εμένα πχ δεν πιάνει ακόμη. 

Καλημέρα, ούτε κ το δικό μου πιάνει αλλά σιγά σιγά θα το κάνουν κ αυτό, ειδικά το δικό σου π είναι κ μεγαλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, demmikot είπε:

@Anna17 σωστό αυτό που λέει ο γαστρενερολογος αλλά αφού δεν έχω δει αίμα λέω να μην το κάνω. Άσε που γενικά από την αρχή του θηλασμου τα αποφεύγω όλα αυτά και τα έχω παίξει. Χωρία που δεν τρώω λαχανικά και όσπρια για να αποφύγω τους κολικούς. Δεν μένει και τίποτα κρέας και ψωμι μένει. Έτσι όπως το παω θα αρχίσω να παίρνω και άλλα κιλά όχι να χανω. 

Ούτε εμένα απενεργοποίειτε ο αερόσακος άσε που δεν έχω isofix. Σακαρακα το δικό μου αυτοκίνητο. Πήρα όμως του άνδρα μου που έχει όλα τα νέα συστήματα. Που δεν λέω σε βοηθάνε αλλά χάνεις την βολή σου. Το καλό είναι ότι είναι αυτόματο και είχα ελεύθερο χέρι να του βάζω την πιπίλα όταν του έπεφτε. Εντάξει βολεύει η μπροστινή θέση αλλιώς είναι μαρτύριο ειδικά αν κλαίει ούτε να του πιάσεις το χεράκι δεν μπορείς. Λοιπόν η βόλτα μας πήγε μια χαρά. Κοιμήθηκε στο πήγαινε κάποια στιγμή δηλαδή που γκρινιαξε του έβαλα πιπίλα και τσουπ τον πήρε ο ύπνος. Καλά με το που μπήκα στο πάρκινγκ του μαιευτηρίου πατάει κάτι κλάματα άλλο πράγμα και εγώ δεν ήξερα πως ξεκλειδώνει η πόρτα του συνοδηγού. Ότι να ναι . Τελικά με βοήθησε ένα παιδί από το πάρκινγκ να το βρούμε. Αισθάνθηκα σαν τα ανέκδοτα που λένε για τις ξανθιές αν και είμαι καστανή..

Τώρα στον οφθαλμολογικό έλεγχο... Εντάξει τον εξέτασε τρεις φορές και την πρώτη φορά κάθησα μέσα στην εξέταση .. εντάξει σοκ. Βγήκα και έβαλα τα κλάματα .. δεν σαν λέω τι τους κάνουν. Εγώ θα το βλέπω εφιάλτη..

ευτυχώς όλα καλά με τα ματάκια του. Κάθησα τον άλλαξα τον θηλασα και ηρεμισε ο μικρός .. γυρίσαμε και κοιμόταν συνέχεια σοκ την εξάντληση ο μικρος. Γυρίσαμε και πάλι τον θηλασα.. έχει πάθει ένα σοκ το παιδί μου .. 

Η οφθαλμίατρος μου είπε το πρώτο συνηδητο χαμόγελο τον 3ο με 4ο μήνα. Μου λέει θα ξυπνήσεις ένα πρωί και θα σου σκάσει κάτι χαμόγελα και θα σου κάνει κάτι νάζια άλλο πράγμα.. άντε να δούμε.. επίσης μου είπε να βάζω φυσιολογικό ορό στην μύτη του πριν από κάθε θηλασμό. Θέλει 9 με 10 φορές την μέρα γιατί λέει μάτια μύτη αυτιά επικοινωνούν σε ευθεία κιόλας και θα βοηθήσει και τα μάτια και τα αυτιά από τις μολύνσεις..

Αυτά από εμάς. Παει και αυτό.  Το θετικό είναι ότι θα παίρνω το αυτοκίνητο του άνδρα μου πλέον όταν θα βγαίνω με τον μπέμπη.. lol

Συγνωμη για την παρέμβαση κ με ολο το θάρρος  αολα ήθελα να πω πως η δικη μου παιδιατρος μου ειχε πει ακριβως το αντιθετο. Οχι φυσιολογικό ορο πριν τους 6 μηνες. Μου φαίνεται υπερβολη πριν απο καθα θηλασμο να περνάει το μωράκι αυτό το μαρτύριο Γιατί η αλήθεια είναι πως δεν του είναι καθόλου ευχάριστο και από τη στιγμή που δεν έχει μυξουλες γιατί να το υποστεί εγώ θα το διασταυρωνα ξανά αν ήμουν εσυ.Ρώτησε και την παιδίατρο σου.  Αλλοι προτεινουν 1 φορα τη μερα οχι 10.Ειναι μεγαλη παρεμβαση στο βλεννογόνο 10 φορες τη μερα

Εμένα ο δικός μου μπόμπιρας  είναι έξι μηνών δεν του έβαζα ποτέ φυσιολογικό ορό και η μυτούλα του είναι μία χαρά φτερνίζεται και ότι είναι να βγει βγαίνει χαχα

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ said:

Συγνωμη για την παρέμβαση κ με ολο το θάρρος  αολα ήθελα να πω πως η δικη μου παιδιατρος μου ειχε πει ακριβως το αντιθετο. Οχι φυσιολογικό ορο πριν τους 6 μηνες. Μου φαίνεται υπερβολη πριν απο καθα θηλασμο να περνάει το μωράκι αυτό το μαρτύριο Γιατί η αλήθεια είναι πως δεν του είναι καθόλου ευχάριστο και από τη στιγμή που δεν έχει μυξουλες γιατί να το υποστεί εγώ θα το διασταυρωνα ξανά αν ήμουν εσυ.Ρώτησε και την παιδίατρο σου.  Αλλοι προτεινουν 1 φορα τη μερα οχι 10.Ειναι μεγαλη παρεμβαση στο βλεννογόνο 10 φορες τη μερα

Εμένα ο δικός μου μπόμπιρας  είναι έξι μηνών δεν του έβαζα ποτέ φυσιολογικό ορό και η μυτούλα του είναι μία χαρά φτερνίζεται και ότι είναι να βγει βγαίνει χαχα

Ναι φυσικά θα ρωτήσω και την παιδίατρο, εμένα γενικά χρειάζεται δύο φορές την μέρα σίγουρα φυσιολογικό ορό στην μύτη. Στις αρχές που φοβόμουν να του το κάνω είχα παρατηρήσει κάποια αλλαγή στο μωράκι. Δεν ήθελε να φάει και ήταν κακοκεφο. Άκουγα την μυτούλα του και δεν μπορούσε να αναπνεύσει καλά. Όταν του την καθάρισα καλά επανήλθε η όρεξη του. Μπορεί να ήταν και τυχαίο τότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρη. 

Πάλι καλά εμένα δεν κλαίει στον φυσιολογικο όρο. Κάθεται η ψυχούλα. Φυσικά με διώχνει αλλά όταν φάει τον όρο και τον σηκώνω κάθεται και δεν βγάζει κουβέντα. 9με 10 φορές και εμένα μου φάνηκαν υπερβολικές και την ρώτησα άπειρες φορές. Μου είπε κάντο και θα δεις δεν θα πάθει ποτέ τίποτα και θα ανοίξει και ο δακρυκος πόρος. Αυτή ήταν παιδοφθαλμιατρος!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ said:

Συγνωμη για την παρέμβαση κ με ολο το θάρρος  αολα ήθελα να πω πως η δικη μου παιδιατρος μου ειχε πει ακριβως το αντιθετο. Οχι φυσιολογικό ορο πριν τους 6 μηνες. Μου φαίνεται υπερβολη πριν απο καθα θηλασμο να περνάει το μωράκι αυτό το μαρτύριο Γιατί η αλήθεια είναι πως δεν του είναι καθόλου ευχάριστο και από τη στιγμή που δεν έχει μυξουλες γιατί να το υποστεί εγώ θα το διασταυρωνα ξανά αν ήμουν εσυ.Ρώτησε και την παιδίατρο σου.  Αλλοι προτεινουν 1 φορα τη μερα οχι 10.Ειναι μεγαλη παρεμβαση στο βλεννογόνο 10 φορες τη μερα

Εμένα ο δικός μου μπόμπιρας  είναι έξι μηνών δεν του έβαζα ποτέ φυσιολογικό ορό και η μυτούλα του είναι μία χαρά φτερνίζεται και ότι είναι να βγει βγαίνει χαχα

Κ γω ποτέ δεν έχω βάλει φυσιολογικό ορό, φτερνίζεται κ καθαρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε;τα μωρακια σας;εμεις εμβολιο την αλλη εβδομαδα..κι ο θεος βοηθος..ρε κοριτσια εχει αλλαξει παρα πολυ ο μπεμπης μου..εχει αρχισει κραταει καποια πραγματακια πεταει την πιπιλα απ το στομα(δε νομιζω συνειδητα βεβαια)..οταν ξυπναει για να φαει δεν τον ακουει ολο το τετραγωνο οπως πριν απλα εχει λιγο γκρινια..σαν να ξερει οτι θα του φερω να φαει..ενω πριν εκανε λες και τον βασανιζαμε:-P εχει φτιαξει προγραμμα..(δεν το πολυλεω αυτο μην το ματιασω)κοιμαται 11 το βραδυ αντε 11.30 ξυπναει 3-3.30 τρωει κοιμαται αμεσως (που παλια που εμενε 2 ωρες ξυπνιος μεσ τη νυχτα) μετα ξυπναει 7..ξανακοιμαται 8 και μετα μια και καλη 10-11 ξυπναει...ε εχει γκρινια τις ωρες που ειναι ξυπνιος αλλα τον βαζω στο μαρσιπο τον βγαζω μια βολτα στο τετραγωνο κι ηρεμει και κοιμαται..λες και ειναι αλλο μωρο..και τα δικα σας εχουν αλλαξει τοσο πολυ;;μου φαινεται πολυ περιεργο:-Dενταξει ακομα μας παιδευει η γοπ αν και τρωμε κανονικα κι εχουμε και το θεμα με το ματακι αλλα με το κολλυριο εφυγαν οι τσιμπλες κι ειμαστε πολυ καλυτερα...

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 said:

Κοριτσια μου τι κανετε;τα μωρακια σας;εμεις εμβολιο την αλλη εβδομαδα..κι ο θεος βοηθος..ρε κοριτσια εχει αλλαξει παρα πολυ ο μπεμπης μου..εχει αρχισει κραταει καποια πραγματακια πεταει την πιπιλα απ το στομα(δε νομιζω συνειδητα βεβαια)..οταν ξυπναει για να φαει δεν τον ακουει ολο το τετραγωνο οπως πριν απλα εχει λιγο γκρινια..σαν να ξερει οτι θα του φερω να φαει..ενω πριν εκανε λες και τον βασανιζαμε:-P εχει φτιαξει προγραμμα..(δεν το πολυλεω αυτο μην το ματιασω)κοιμαται 11 το βραδυ αντε 11.30 ξυπναει 3-3.30 τρωει κοιμαται αμεσως (που παλια που εμενε 2 ωρες ξυπνιος μεσ τη νυχτα) μετα ξυπναει 7..ξανακοιμαται 8 και μετα μια και καλη 10-11 ξυπναει...ε εχει γκρινια τις ωρες που ειναι ξυπνιος αλλα τον βαζω στο μαρσιπο τον βγαζω μια βολτα στο τετραγωνο κι ηρεμει και κοιμαται..λες και ειναι αλλο μωρο..και τα δικα σας εχουν αλλαξει τοσο πολυ;;μου φαινεται πολυ περιεργο:-Dενταξει ακομα μας παιδευει η γοπ αν και τρωμε κανονικα κι εχουμε και το θεμα με το ματακι αλλα με το κολλυριο εφυγαν οι τσιμπλες κι ειμαστε πολυ καλυτερα...

Κ γω έχω δει αλλαγές. Αρχικά μ εκδηλώνει τη χαρά του είτε με χαμόγελο, είτε με κραυγούλες είτε με τα ματάκια του που μου χαμογελάνε. :wub:

Ο ύπνος του το βράδυ είναι καλύτερος κ κρατάει λίγο πιο πολύ. Όντως δεν κλαίει τόσο ούτε στην αλλαγή της πάνας, ούτε όταν περιμένει να φάει. Αλλά κλαίει.

Εμένα δεν πιάνει πράγματα κ δεν εκδηλώνει κ επιθυμία να τα πιάσει. Νομίζω όμως πλέον οτι τα περιεργαζεται τα παιχνίδια, αρχίζουν κάπως να τον ενδιαφέρουν. Αλήθεια, ανυπομονω να αρχίσει να χαίρεται τα παιχνιδάκια του κ να περνάει όμορφα. 

Έχει πια αρκετούς τύπους κλάματος, το έντονο, το κλάμα της γκρίνιας κ ένα σαν ψιλοψευτικο τύπου θέλω να ασχοληθείς μαζί μου. :D  Επίσης άρχισε να κάνει κ μικρές τσιρίδες.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...