Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Giosotpk Κανενα μωρο μου φαινεται δεν τρωει και κοιμαται ..αυτο μονο στην αρχη γινεται μου φαινεται...το θεμα ειναι να ναι ξυπνιο αλλα να ναι κι ησυχο..κατι που δεν γινεται..

@happysmile κι εμεις το χουμε κοψει το πολυ γαλα..δεν ξερω γιατι..δεν ξερω μηπως εχει σχεση η παλινδρομηση..σκεφτομαι να του αλλαξω γαλα..αλλα βαρος παιρνουμε οποτε δεν ανησυχει ο γιατρος..εγω παλι ναι χαχ..αυτο που λες μου το κανε στην αρχη της παλλινδρομησης να κλαιει στο μπουκαλι ενω πειναει..δε δοκιμαζεις να του ανοιξεις λιγο την τρυπα του μπιμπερο;;

Εμενα παλι αντε να  κατσει 10 λεπτα κατω μονος του..βολτα και περα δωθε θελει τιποτ αλλο..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Giosotpk Κανενα μωρο μου φαινεται δεν τρωει και κοιμαται ..αυτο μονο στην αρχη γινεται μου φαινεται...το θεμα ειναι να ναι ξυπνιο αλλα να ναι κι ησυχο..κατι που δεν γινεται..

@happysmile κι εμεις το χουμε κοψει το πολυ γαλα..δεν ξερω γιατι..δεν ξερω μηπως εχει σχεση η παλινδρομηση..σκεφτομαι να του αλλαξω γαλα..αλλα βαρος παιρνουμε οποτε δεν ανησυχει ο γιατρος..εγω παλι ναι χαχ..αυτο που λες μου το κανε στην αρχη της παλλινδρομησης να κλαιει στο μπουκαλι ενω πειναει..δε δοκιμαζεις να του ανοιξεις λιγο την τρυπα του μπιμπερο;;

Εμενα παλι αντε να  κατσει 10 λεπτα κατω μονος του..βολτα και περα δωθε θελει τιποτ αλλο..

Επειδη το γαλα ειναι πηχτο ηδη εχω μεγαλυτερη πιπιλα για να μπορει να ρουφαει ανετα!γτ εκλεινε η τρυπα δν μπορουσε να ρουφηξει κ τρελενοταν!εσενα τωρα στο σταματησε ναφανταστω ετσι?εκανες κατι η απο μονο του?

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, happysmile είπε:

Επειδη το γαλα ειναι πηχτο ηδη εχω μεγαλυτερη πιπιλα για να μπορει να ρουφαει ανετα!γτ εκλεινε η τρυπα δν μπορουσε να ρουφηξει κ τρελενοταν!εσενα τωρα στο σταματησε ναφανταστω ετσι?εκανες κατι η απο μονο του?

Ααα οκ..μηπως απλα νυσταζε η ζεσταινοταν;;μηπως ηταν κολικοι;ειχε ενεργηθει;ειναι πολλα που μπορει να τον ενοχλουσαν..εμενα περα απο την αρχη που για καμια εβδομαδα του βαζα μπουκαλι και στηθος στο στομα κι εσκουζε(ετσι καταλαβαμε την παλλινδρομηση) μετα δεν το ξανακανε..απλα μειωσε μονος του το γαλα..δε δειχνει να ποναει καθολου ουτε να τον ενοχλει κατι οταν πινει..απλα φαινεται οτι δε θελει δεν εχει ορεξη..ασε πολυ στεναχωρια..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

 

Ααα οκ..μηπως απλα νυσταζε η ζεσταινοταν;;μηπως ηταν κολικοι;ειχε ενεργηθει;ειναι πολλα που μπορει να τον ενοχλουσαν..εμενα περα απο την αρχη που για καμια εβδομαδα του βαζα μπουκαλι και στηθος στο στομα κι εσκουζε(ετσι καταλαβαμε την παλλινδρομηση) μετα δεν το ξανακανε..απλα μειωσε μονος του το γαλα..δε δειχνει να ποναει καθολου ουτε να τον ενοχλει κατι οταν πινει..απλα φαινεται οτι δε θελει δεν εχει ορεξη..ασε πολυ στεναχωρια..

Εμενα νομιζω θελει να φαει κ δν μπορεί!!αυτο με στεναχωρει αλλες φορες τα τρωει κ τα 90μλ εξαρταται τι ναπω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια. Χάθηκα το σκ γιατί είχαμε πολλές υποχρεώσεις. Λοιπόν, εγώ νομίζω ότι στο σπίτι θα του φοράω κοντομάνικο η αμάνικο ζιπουνακι και από πάνω την Ολόσωμη φόρμα. Επίσης πήρα και 4 παντελόνακια να φοράω από μέσα ζιπουνακι και από πάνω μακρυμανικα ζιπουνακι. Βελουτέ φορμακια δεν πήρα ακόμη γιατί δεν βρήκα αλλά θα πάρω οπωσδήποτε. Μου αρέσουν πολύ. Και φυσικά πάρα πολλές κάλτσες. Βέβαια και εμάς το σπίτι μας είναι ζεστό και φέτος λέμε να πουλήσουμε και κανένα νεφρό και να αφήνουμε το καλοριφέρ συνέχεια αναμμένο. 

@Giosotpk Εγώ κρέμα για το συγκαμα μόνο sudocream του βάζω. Αλλιώς συγκαιγετε. 

@Γλυκερια123 τι ύψος έχει ο μπέμπης; εμένα είναι 6200 τώρα και τον λέμε χοντρό. Αλλά είναι 57 πόντους μόνο.

Το Σάββατο πήγα σε ένα γάμο. Μέχρι την ώρα που έφυγα γκρίνιαζα να τον πάρω μαζί. Δεν ήθελα με τίποτα να τον αφήσω. Τελικά η μάνα μου και ο άντρας μου με έπεισαν. Ο πατέρας μου συμφωνούσε να τον πάρουμε μαζί χαχα. Με την μαμά μου τα πήγε μια χαρά. Τον έβαλε για ύπνο και κοιμόταν από τις 7:30 μέχρι τις 12 που γύρισα εγώ. Εμένα ποτέ δεν μου το κάνει αυτό. Στο 2ωρο με έχει όρθια. Και μόλις μπήκα με κατάλαβε στα 10 λεπτά ξύπνησε. Σκέφτομαι εφ όσον τα πήγαν μια χαρά να αρχίσω να τον αφήνω κανένα Σάββατο σιγά σιγά να δω και εγώ λίγο κόσμο. Περνούσαμε από παραλιακή και έλεγα στον άντρα μου, κοίτα είναι ακόμη καλοκαίρι, κάνουν μπάνιο!!! Αχ αυτά τα μπάνια πόσο μου κόστισαν που δεν έκανα... Ο μπέμπης από το Σάββατο τρώει λίγο. Το περίμενα βέβαια γιατί τον τάισε με μπιμπερό και όποτε το κάνει αυτό μπερδεύετε. Αλλά εγώ αρχίζω δουλειά σε λίγες μέρες οπότε δεν υπάρχει επιλογή. Το στήθος από την άλλη άντεξε άνετα 6 ώρες χωρίς να με πονέσει που δεν τον ταισα. 

@happysmile συνεχίζεις το nexium? 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Ωραία φαντάσου τον χειμώνα τι έχει να γίνει ...εγώ τι βράδυ της βάζω ένα παντελονάκι που είναι λίγο κοντό γιατί έχει ψυχρά εδώ στο χωριό ...

Φανταστείτε κ ολόσωμο φορμακι ... 

Εμείς σήμερα κάναμε κακά πάνω στην μαμά είχαμε καιρό να το κάνουμε ...

Κάθονται καθόλου ξύπνια τα μωράκια σας ? 

Η μόνο τρώνε κ κοιμούνται ?

 

Φυσικά κ κάθεται ξύπνιος κ κάποιες μέρες κ αρκετές ώρες μάλιστα. Σήμερα πχ από τις 8 π σηκώθηκε, έφαγε κ αντε να κοιμήθηκε κανένα μισάωρο μέχρι τις 12 π ξανάφαγε. Ευτυχώς κοιμήθηκε 1-3 κ μετά ξανάφαγε. Τώρα πχ είναι ξύπνιος.:D

Τις ώρες π ειναι ξυπνιος, τιςπερισσοτερες γκρινιαζει κ θελει αγκαλια. Τις υπολοιπες κουνάει τα χεράκια του ασυντονιστα κ κανει κραυγουλες.

Κορίτσια τσιρίζει καμια φορά, τρελό γέλιο.:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 φτου φτου να συνεχίσει να κοιμάται έτσι. Βασικά έτσι θα συνεχίσει αφού στο έκανε τόσες φορές.. μας δίνεις ελπίδες .. άντε κ στα δικά μας οι υπόλοιπες..

@Giosotpk γιατί συγκεγετε τόσο εύκολα; Τι πάνες χρησιμοποιείς και τι κρέμα. Εγώ βάζω τις Pampers premium care και κρέμα κυρίως της mustela. Βασικά και σαπούνι mustela παίρνω κα κρέμα σώματος. Την αγαπώ την μάρκα.

Εμένα εννοείται δεν κοιμάται. Κυρίως θηλασμό και βόλτες πάνω κάτω  κάνουμε μέσα στη μέρα. Ρηλαξ κάνα δεκάλεπτο.. αν έχει και πολλά νεύρα και γκρίνια το βάζω μάρσιπο κόβω δύο βόλτες και έχετε στα ίσια του.

Εμείς κορίτσια είμαστε στο εξωχικο. Κάνω μπάνια ναιαιαιαι.. χθες που πήγαμε κοιμήθηκε στο αυγό στο αυτοκίνητο τον πήραμε με το αυγό στο μαγαζί και κοιμήθηκε για τρεις ώρες, ξυπνησε τον θηλασα και πάλι ύπνο. Μια χαρά. Σήμερα λέω δεν θα τον πάρω στο αυγό θα τον βάλω καροτσάκι που το συχενετε για να είναι πιο καλά η πλατουλα του. Στο αυτοκίνητο γκρίνια όταν φτάσαμε αγκαλιά και βόλτες στο μαγαζί πάνω κάτω και θηλασμός.. κάποια στιγμή λέω θα τον κοιμησω γιατί είναι πολλές ώρες ξύπνιος και τον κοιμισα με βόλτα και τραγουδάκια.  Τον βάζω καρότσι.. λέω θα κοιμηθεί με τόση φασαρία και ερεθίσματα θα είναι ράκος.. μπαίνω θάλασσα παίρνω και το sup και κάθομαι μέσα μία ώρα.. κυρία βγαίνω βλέπω τον άνδρα μου να τον έχει αγκαλιά. Δεν φαινόταν μέσα από την θαλασσα και δεν μου έκανε και νόημα. Μου λέει σε δέκα λεπτά είχε σηκωθεί. Με το που πέρασες μπροστά μας με το sup άνοιξε τα μάτια του. Μάλλον ο αέρας έφερε την μυρωδιά σου, μου είπε και γελαγαμε. Εε μετα τον θηλασα αλλά είχε άπειρη γκρίνια δεν μπορούσε να κοιμηθεί ήθελε πάνω κάτω βόλτες. Έβαλα τον μάρσιπο και ξεκίνησα το πήγαινε έλα. Άργησε αλλά κοιμήθηκε.. όταν φύγαμε από το μαγαζί τον έβαλα στο αυγό στο αυτοκίνητο και κοιμήθηκε και πήγαμε ταβέρνα με το αυγό εννοείται και φάγαμε και κοιμόταν ο γλυκός μου. Αύριο αυγό και πάλι αυγό αφού με το καρότσι δεν τα πάνε καλά.. 

@Anna17. Αφού εχεις άνθρωπο να τον αφήνεις εννοείται κάντο για να κάνεις και μόνη σου καμία βόλτα.. καταλαβαίνω αισθάνεσαι τύψεις αλλά αφού θα πας δουλειά τόσο νωρίς πάλι θα το αφήνεις. Εγώ δεν έχω καμία βοήθεια και είναι θέμα. Γυμναστήριο που θέλω να ξεκινήσω θα πάω σε ένα που θα κάνω γυμναστική με τον μπέμπη μου. Εντάξει μην φανταστείς θα ιδρώνω κιόλας. Θα ξεκινήσω όταν γυρίσουμε πρώτον για να βγαίνω από το σπίτι και δεύτερον για να βλέπει και κάτι διαφορετικό ο μικρός και να μην είναι μόνο σπίτι.

Πάλι κατεβατο έγραψα.. σόρρυ

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@demmikot και εμένα το αυγό συμπαθεί. Επίσης ανησυχω για τη μέση του. Γιατί και αγκαλιά που τον έχω πλάγια κάθετε λες και κάτι έχει.

Και εμένα κορίτσια 2 μέρες πριν κλείσουμε τους 3 μήνες δείχνει να ηρεμεί. Δεν ξέρω αν θα κρατήσει αυτό αλλά από εκεί που είμασταν αγκαλιά όλη μέρα και βόλτες πάνω κάτω πλέον κάθετε 80% της μερας στο ριλαξ η στο κρεβάτι και ένα 20% στην αγκαλιά. Επίσης τσιριζει όταν τον αφήνουμε μόνο του και μόλις πάει κάποιος και του μιλάει σταματάει να κλαίει. Λέτε να έγινε το θαύμα;;; 

Και το νέο μας κατόρθωμα; μπορούμε πλέον να πιάνουμε τα δαχτυλάκια του ενός χεριού με το άλλο. Συνειδητά, όχι τυχαία. Όλη μέρα παίζει με τα χεράκια του πλεγμενα. Και ξεχωρίζει την φωνή μου. Του μιλάω από μακριά και σταματάει τις τσιριδες. 

Just now, Elenit είπε:

Βρε κορίτσια, τώρα που ο αφαλός τους έχει κλείσει, την πάνα την γυρίζουμε από πάνω ή την αφήνουμε να τον σκεπάζει;

Την αφήνεις κανονικά. Δεν υπάρχει λόγος να την γυρίσεις. Εδώ εμένα που έχει ομφαλοκηλη και δεν πειράζει. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Anna17 αυριο θα σου πω που θα παω παιδιατρο...μην τον λες χοντρουλη μωρεεεε..ειναι ωραια τα μωρακια να ναι τσουπωτα..:x

@demmikot πως σε ζηλευω που κανεις μπανια και πας και για φαι και βολτες δε λεγεται...εμενα αρχιζει τετοια γκρινια οσο ειμαστε εξω ασεεεε ..εισαι πολυ τυχερηη


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 καλά μην νομίζεις ότι είναι και ήρεμος πάντα. Για παράδειγμα χθες το απόγευμα πήγαμε μια βόλτα και δεν κοιμηθηκε καθόλου γκρινιαζε και φύγαμε στα γρήγορα. Στο αυτοκίνητο πάλι γκρίνια και τελικα σταματήσαμε ενδιάμεσα και θήλασα. Δεν πειρνουσε απλά ήθελε στήθος για να ηρεμήσει.. και σήμερα το απόγευμα πάλι τα ίδια αλλά ήμουν πιο προετοιμασμένη. Γενικα έξω τα μωράκια επειδή παίρνουν πολλά ερεθίσματα κοιμούνται για να μπορούν να τα αφομοιώσουν. Κάνε μια προσπάθεια και θα δεις. Αν κάθεται σε μάρσιπο κάνε τις βόλτες με αυτόν. Θα το ευχαριστηθειτε και οι δύο. Εγώ αν δεν είχα πάει στην Πάρο δεν θα ερχόμουν για μπάνια τώρα. Αλλά κατάλαβα ότι τα μωράκια προσαρμόζονται γρήγορα. 

@Anna17 και εμένα στην αγκαλιά οπως να ναι κάθεται.. γυρίζει και το κεφάλι του  προς τα πίσω πολύ έντονα. Τεντώνεται κιόλας άπειρα πόλη με τόξο την πλάτη και το κεφάλι να κοιτάει ταβάνι. Πάντως η πολύ αγκαλιά και το μπρούμυτα πάνω μου τον έχει βοήθησει και έχει δυναμώσει πολύ ο αυχένας

 

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@demmikot Εσυ πας και καπου..εμεις εκτος απο σπιτι δεν μπορουμε να παμε πουθενα..τι στηθος τι πιπιλα τιποτα δεν ηρεμει..εσενα τουλαχιστον ηρεμει..ασε σου λεω εισαι τυχερη..

Κοριτσια σημερα παμε για εμβολιοοο..δε θελω να πονεσει μωρεεεε..και φοβαμαι και τις παρενεργειες μετα..ουφ:(

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@demmikot Εσυ πας και καπου..εμεις εκτος απο σπιτι δεν μπορουμε να παμε πουθενα..τι στηθος τι πιπιλα τιποτα δεν ηρεμει..εσενα τουλαχιστον ηρεμει..ασε σου λεω εισαι τυχερη..

Κοριτσια σημερα παμε για εμβολιοοο..δε θελω να πονεσει μωρεεεε..και φοβαμαι και τις παρενεργειες μετα..ουφ:(

Όλα καλά θα πάνε. Εμένα δεν έκανε καμία παρενέργεια σοβαρή. Εκτός από την μία που εύχομαι να την κάνει σε όλα. Κοιμόταν όλη μέρα :-P 

Ο μπεμπουλης μου σήμερα έκλεισε 3 μήνες. Άλλος ένας μήνας που καταρριψαμε, ότι στους 3 μήνες ηρεμούν τα μωρά. Εντάξει δεν είναι όπως 1 μήνα αλλά όχι ότι έχω δει και θεαματικές αλλαγές. Από απόψε ξεκινάμε εκπαίδευση στον ύπνο στο δωμάτιο του. Και βλέπουμε... 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Όλα καλά θα πάνε. Εμένα δεν έκανε καμία παρενέργεια σοβαρή. Εκτός από την μία που εύχομαι να την κάνει σε όλα. Κοιμόταν όλη μέρα :-P 

Ο μπεμπουλης μου σήμερα έκλεισε 3 μήνες. Άλλος ένας μήνας που καταρριψαμε, ότι στους 3 μήνες ηρεμούν τα μωρά. Εντάξει δεν είναι όπως 1 μήνα αλλά όχι ότι έχω δει και θεαματικές αλλαγές. Από απόψε ξεκινάμε εκπαίδευση στον ύπνο στο δωμάτιο του. Και βλέπουμε... 

Μακαρι να ναι ετσι οπως τα λες γιατι εχω πολυ αγχος...ενταξει σιγουρα θα χει αλλαξει αλλα μπορει οχι τοσο πολυ...3 μηνες σταματουν κι οι κολικοι υποτιθεται..ειχατε εσεις;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...