Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elen211 είπε:

Τον ξαναζυγισα σήμερα.. Σε 2 εβδομάδες έχει πάρει μόνο 250 γραμμάρια..  Έτσι θα το πάμε τώρα? Μόνο μισό κιλό ανά μήνα θα παίρνει? Έχω φρικάρει 

Δεν περνουν απαραιτητως 1κιλο καθε μηνα! Ουτε 250γρ καθε 15 μερες σταθερα! Μπορει σε 2εβδομαδες να βαλει 500-600 μπορει κ 200! Εγω θυμαμαι πηρε τον 1ο 1000γρ τον 2ο 900γρ  τον 3ο 500γρ τον 4ο 600 τον 5ο 1.200γρ τον 6ο 400γρ τον 7ο 300!!!! Ζυγαρια δεν πηρα ποτε γτ θα με αγχωνε αυτο το βαζει δεν βαζει ποσο βαζει κλπ!!!! Μην ανχωνεσαι μεχρι να ξαναπατε θα δειτε ποσο θα εχει παει κ θα σας συμβουλεψει ο παιδιατρος αν κ δεν βλεπω λογω ανησυχιας αν βρεχει 6-7 πανες βαριες με τσισα και 1-2κακα ειναι μια χαρα!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 ναι καλή μου γιατί ανησυχείς; εμένα έπερνε 370 γρ την εβδομάδα και τώρα περνει 155. Δεν περνούν πολλά κιλά μεγαλώνοντας. Φαντάσου ότι ένα μέσο βάρος ενός αγοριού ενός έτους είναι 10 κιλά.

@Γλυκερια123 πες μας πως πήγε 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μου @Anna17 ειναι 64 εκατοστα..6250..καναμε το εμβολιο και δεν ακουστηκε καθολου ο μαυρος..ισα μια τσιριδα εβγαλε..επαιζα εγω την κουδουνιστρα απο πανω βεβαια και ξεχαστηκε ...

@happysmile @Elen211 κι εμενα ο μπεμπης εχει κοψει το πολυ γαλα κι εχει παρει 700 γραμ σε 20 μερες..λοιπον εμενα ειναι λιγο παχουλουλης και εχει παρει πολλα για το μηνα που ναι..οποτε τωρα αυτοματα παταει φρενο  ο οργανισμος του και δε θα παιρνει τοσα πολλα γραμ οσο πριν..αυτο μου πε..ειναι φυσιολογικο..μηπως κι εσας ειναι ετσι;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Λοιπον κοριτσια μου @Anna17 ειναι 64 εκατοστα..6250..καναμε το εμβολιο και δεν ακουστηκε καθολου ο μαυρος..ισα μια τσιριδα εβγαλε..επαιζα εγω την κουδουνιστρα απο πανω βεβαια και ξεχαστηκε ...

@happysmile @Elen211 κι εμενα ο μπεμπης εχει κοψει το πολυ γαλα κι εχει παρει 700 γραμ σε 20 μερες..λοιπον εμενα ειναι λιγο παχουλουλης και εχει παρει πολλα για το μηνα που ναι..οποτε τωρα αυτοματα παταει φρενο  ο οργανισμος του και δε θα παιρνει τοσα πολλα γραμ οσο πριν..αυτο μου πε..ειναι φυσιολογικο..μηπως κι εσας ειναι ετσι;;

Αααχ μακάρι να ήταν έτσι εμας.. 2 μηνών ήταν  4,5 κιλά και 57 εκατοστά..  Τώρα φαίνεται να ψήλωσε κι άλλο αλλά από κιλά 250γρ.  Αντε να δω πως θα είναι τέλος του μήνα που έχουμε πάλι γιατρό..  Να σκάσω είμαι..  


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

@Γλυκερια123 πως τα πήγε ο μικρός ήταν ήσυχος ? 

Εμείς πλέον κορίτσια δεν περιμένουμε να κάτσουμε στην αγκαλιά να θηλασουμε πιάνουμε το στήθος οπότε Ναναι ας είναι ξ τα πόδια στον αέρα αρκεί να φάμε όπως κ να είμαστε χαχαχα ...

  • Χαχα 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

@Γλυκερια123 πως τα πήγε ο μικρός ήταν ήσυχος ? 

Εμείς πλέον κορίτσια δεν περιμένουμε να κάτσουμε στην αγκαλιά να θηλασουμε πιάνουμε το στήθος οπότε Ναναι ας είναι ξ τα πόδια στον αέρα αρκεί να φάμε όπως κ να είμαστε χαχαχα ...

Ολα καλα δεν ακουστηκε καθολου..απορησα του κουναγα και την κουδουνιστρα βεβαια...απλα μας βρηκε λιγο γεματουληδες...ενταξει του λεω του γιατρου πηρε απ τη μαμα του...τα χω τα κιλακια μου..ο μπαμπας μας παλι ειναι κανονικος..:D δε μου ανεβασε και πυρετο ευτυχως..

Μεγαλωσε η μπουμπου σου και βολευεται οπως να ναι..που να μεγαλωσει κι αλλο..κοιμαται καθολου παραπανω;

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ολα καλα δεν ακουστηκε καθολου..απορησα του κουναγα και την κουδουνιστρα βεβαια...απλα μας βρηκε λιγο γεματουληδες...ενταξει του λεω του γιατρου πηρε απ τη μαμα του...τα χω τα κιλακια μου..ο μπαμπας μας παλι ειναι κανονικος..:D δε μου ανεβασε και πυρετο ευτυχως..

Μεγαλωσε η μπουμπου σου και βολευεται οπως να ναι..που να μεγαλωσει κι αλλο..κοιμαται καθολου παραπανω;

Έτσι πρέπει να είναι τα μωράκια γεματουλικα να χαίρεσαι να τα πιάνεις ... 

Ωραία που δεν σου έκανε πυρετό εμένα μου είχε κάνει η μικρή ... 

Μεγάλωσε όταν είχαμε πάει είμασταν 58.5 και 4700γρ .... Καλά πάμε ...από ύπνο ακόμα τα ίδια 2 ώρες και ξυπνάμε για φαγητό απλά όλοι η διαδικασία θηλασμού και αλλαγμα φτάνουνε της 2-3 ώρες ...οπότε την ημέρα αντέχετε το βράδυ να ξυπνάς 2 και να καταλήγεις 5 να κοιμηθείς είναι κουραστικό ... 

Υπομονή από τον τρίτο μου είπε η παιδίατρος θα μειωθεί πολύ η ώρα που θηλάζει .... 

Πάντως μέρα με την μέρα αλλάζει ...άσε που αναγνωρίζει το στήθος και βγάζει γλώσσα μου το που το βγάζω και ανοίγει το στόμα ... Έρωτας με το στήθος κυριολεκτικος... 

Εσένα ο μπέμπης ? Καταλαβαίνεις διάφορα ? 

Ανυπομονώ να αρχίζει να παίζει με τα χεράκια της όπως ο μπέμπης της @Anna17 ...

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Έτσι πρέπει να είναι τα μωράκια γεματουλικα να χαίρεσαι να τα πιάνεις ... 

Ωραία που δεν σου έκανε πυρετό εμένα μου είχε κάνει η μικρή ... 

Μεγάλωσε όταν είχαμε πάει είμασταν 58.5 και 4700γρ .... Καλά πάμε ...από ύπνο ακόμα τα ίδια 2 ώρες και ξυπνάμε για φαγητό απλά όλοι η διαδικασία θηλασμού και αλλαγμα φτάνουνε της 2-3 ώρες ...οπότε την ημέρα αντέχετε το βράδυ να ξυπνάς 2 και να καταλήγεις 5 να κοιμηθείς είναι κουραστικό ... 

Υπομονή από τον τρίτο μου είπε η παιδίατρος θα μειωθεί πολύ η ώρα που θηλάζει .... 

Πάντως μέρα με την μέρα αλλάζει ...άσε που αναγνωρίζει το στήθος και βγάζει γλώσσα μου το που το βγάζω και ανοίγει το στόμα ... Έρωτας με το στήθος κυριολεκτικος... 

Εσένα ο μπέμπης ? Καταλαβαίνεις διάφορα ? 

Ανυπομονώ να αρχίζει να παίζει με τα χεράκια της όπως ο μπέμπης της @Anna17 ...

Σιγα σιγα θα το κοψει..θ αρχισει να κοιμαται 4ωρα μετα 5ωρα και παει λεγοντας..ετσι μου πε ο γιατρος χτες.το ιδιο και με το φαι..εμεις εκει που θηλαζαμε τρια τεταρτα τωρα κανει μιση ωρα...ενταξει ειναι αναλογα και το καθε μωρο βεβαια..

Εγω εχω δει μεγαλη διαφορα στον υπνο .. τωρα δεν χαλαει τον κοσμο για φαι απλα γκρινιαζει..ξερει οτι θα του δωσω..βαζει τα χερακια στο στομα..αλλαζει πλευρο απο ανασκελα στο πλαι..και το πρωι μου γελασε κιοκας μαλλον συνειδητα.:x.αυτα εχω δει εγω..μεγαλωνουν μωρε τα μπεμπακια κι αλλαζουν πολυ..ααχ

  • Μου αρέσει 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια κάθετε επιτέλους κάτω σε ριλαξ και στο κρεβάτι. Και μόλις τον αφήσεις μόνο του βγάζει τσιριδες. Μόλις πας και του μιλάς σταματάει. Ζητάει την προσοχή μας. Και όταν βγαίνουμε πλέον έξω αν έρθει κανένας και του μιλήσει γέλαστα γελάει και ο δικός μου. Τώρα προσπαθώ να του μάθω να αντιγράφει κινήσεις που κάνω. Να βγάζει τη γλώσσα πχ. Συνεχίζουμε τις προσπαθείες να πάμε στο δωμάτιο μας. Κοιμόμαστε μέχρι τις 3 εκεί τώρα. Αλλά δεν τον βάζω στην κούνια καθόλου όλη μέρα. Θέλω να μάθει ότι εκεί κοιμάται. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Γλυκερια123 είπε:

Σιγα σιγα θα το κοψει..θ αρχισει να κοιμαται 4ωρα μετα 5ωρα και παει λεγοντας..ετσι μου πε ο γιατρος χτες.το ιδιο και με το φαι..εμεις εκει που θηλαζαμε τρια τεταρτα τωρα κανει μιση ωρα...ενταξει ειναι αναλογα και το καθε μωρο βεβαια..

Εγω εχω δει μεγαλη διαφορα στον υπνο .. τωρα δεν χαλαει τον κοσμο για φαι απλα γκρινιαζει..ξερει οτι θα του δωσω..βαζει τα χερακια στο στομα..αλλαζει πλευρο απο ανασκελα στο πλαι..και το πρωι μου γελασε κιοκας μαλλον συνειδητα.:x.αυτα εχω δει εγω..μεγαλωνουν μωρε τα μπεμπακια κι αλλαζουν πολυ..ααχ

Πλέον το συνήθισα τον ύπνο και ξυπνάω πριν ξυπνήσει η μικρή αλλά θα ήθελα νακοιμηθω 4-5 ώρες συνεχόμενες.... 

Εμείς δεν γυρνάμε ακόμα στο πλάι... 

Βρε κορίτσια εδώ κ κάτι μέρες μου είπε μια ότι λόγου θηλασμού το κεφάλι της μικρής έχει γίνει μακρόστενο ...εγώ κ ο άντρας μου δεν το βλέπουμε έτσι ούτε η παιδίατρος μου είπε κάτι ... 

 

Πήρα εχθές για δοκιμή το νούμερο 3 στης πάνες lupilu απογοητευτικά λίγο να πω την αλήθεια μου θυμίζουν σε ποιότητα τα babylino και δεν έχουν κ τον δείκτη υγρασίας ... 

  • Λυπημένη/-ος 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Πλέον το συνήθισα τον ύπνο και ξυπνάω πριν ξυπνήσει η μικρή αλλά θα ήθελα νακοιμηθω 4-5 ώρες συνεχόμενες.... 

Εμείς δεν γυρνάμε ακόμα στο πλάι... 

Βρε κορίτσια εδώ κ κάτι μέρες μου είπε μια ότι λόγου θηλασμού το κεφάλι της μικρής έχει γίνει μακρόστενο ...εγώ κ ο άντρας μου δεν το βλέπουμε έτσι ούτε η παιδίατρος μου είπε κάτι ... 

 

Πήρα εχθές για δοκιμή το νούμερο 3 στης πάνες lupilu απογοητευτικά λίγο να πω την αλήθεια μου θυμίζουν σε ποιότητα τα babylino και δεν έχουν κ τον δείκτη υγρασίας ... 

Χαχαχα. Τι άλλο θα ακούσω Θεέ!!! Την βάζεις σε καλούπι όταν θηλάζει; πως το κατάφερες αυτό; έλεος 

Σήμερα πήρα και εγώ για δοκιμή και απογοητευτηκα αλλά είπα να τις δοκιμάσω λίγες μέρες 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Χαχαχα. Τι άλλο θα ακούσω Θεέ!!! Την βάζεις σε καλούπι όταν θηλάζει; πως το κατάφερες αυτό; έλεος 

Σήμερα πήρα και εγώ για δοκιμή και απογοητευτηκα αλλά είπα να τις δοκιμάσω λίγες μέρες 

Επειδή λέει κάθεται στο πλάι ψιλά στο χέρι μου... Μα γίνεται αυτό τώρα ? Είναι πιο δύσκολο να το καταφέρεις παρά να μην το καταφέρεις ...και το είπε και κοντινό πρόσωπο ... 

Πήρες κ εσύ της νούμερο 3? Καμιά σχέση με το νο.2 πάντως 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Πλέον το συνήθισα τον ύπνο και ξυπνάω πριν ξυπνήσει η μικρή αλλά θα ήθελα νακοιμηθω 4-5 ώρες συνεχόμενες.... 

Εμείς δεν γυρνάμε ακόμα στο πλάι... 

Βρε κορίτσια εδώ κ κάτι μέρες μου είπε μια ότι λόγου θηλασμού το κεφάλι της μικρής έχει γίνει μακρόστενο ...εγώ κ ο άντρας μου δεν το βλέπουμε έτσι ούτε η παιδίατρος μου είπε κάτι ... 

 

Πήρα εχθές για δοκιμή το νούμερο 3 στης πάνες lupilu απογοητευτικά λίγο να πω την αλήθεια μου θυμίζουν σε ποιότητα τα babylino και δεν έχουν κ τον δείκτη υγρασίας ... 

Εμένα πάντως το κεφάλι της δικιάς μου δεν έχει μακρύνει ακόμα.. :-P

Μη μου λες τέτοια για τις lupilu γιατί δοκιμάσαμε το Νο. 2 και μας άρεσαν!

@Anna17 πώς πάει ο μικρός με την αλλεργία; 

Εμείς δύο εβδομάδες αποχή από τα γαλακτοκομικά (με μια μικρή παρασπονδία, μια κουταλιά τούρτα και ένα κομμάτι μωσαϊκό από ζαχαροπλαστείο) από σπιθουρακια έχουμε καθαρίσει αλλά τα κακά μας έχουν ακόμα βλέννες..:-|

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Εμένα πάντως το κεφάλι της δικιάς μου δεν έχει μακρύνει ακόμα.. :-P

Μη μου λες τέτοια για τις lupilu γιατί δοκιμάσαμε το Νο. 2 και μας άρεσαν!

@Anna17 πώς πάει ο μικρός με την αλλεργία; 

Εμείς δύο εβδομάδες αποχή από τα γαλακτοκομικά (με μια μικρή παρασπονδία, μια κουταλιά τούρτα και ένα κομμάτι μωσαϊκό από ζαχαροπλαστείο) από σπιθουρακια έχουμε καθαρίσει αλλά τα κακά μας έχουν ακόμα βλέννες..:-|

Μέχρι το νούμερο 2 καλές είναι ...το νούμερο 3 δεν μου άρεσε καθόλου ...ελπίζω να μην μας πειράξει γιατί έχει διαφορά στην ποιότητα τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...