Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Κορίτσια κάναμε κ μεις τα πρώτα μας 2 εμβόλια, εντάξει ψυχρό πράγμα το τσίμπημα, έκλαψε φυσικά αλλά όχι κάτι ακραίο. Τα μωράκια τα καλά...:wub:

Τώρα σε 1 μήνα πάλι εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elenit είπε:

Εμένα πάντως το κεφάλι της δικιάς μου δεν έχει μακρύνει ακόμα.. :-P

Μη μου λες τέτοια για τις lupilu γιατί δοκιμάσαμε το Νο. 2 και μας άρεσαν!

@Anna17 πώς πάει ο μικρός με την αλλεργία; 

Εμείς δύο εβδομάδες αποχή από τα γαλακτοκομικά (με μια μικρή παρασπονδία, μια κουταλιά τούρτα και ένα κομμάτι μωσαϊκό από ζαχαροπλαστείο) από σπιθουρακια έχουμε καθαρίσει αλλά τα κακά μας έχουν ακόμα βλέννες..:-|

Μπράβο!! Είχε τελικά αλλεργία; καλά είναι ο μικρός, σαν να μεγάλωσε ξαφνικα. Ξαναείδα προχθές κάτι κλωστές από αιμα αλλά μου είπε να μην δίνω σημασία. Τέλος Σεπτεμβρίου αρχίζω και το ψάρι και τα θαλλασινα για 15 μέρες να δούμε πως θα πάει. 

@Giosotpk άμα έχεις τέτοιο ταλέντο να αλλάζεις το σχήμα στα κεφάλια να σε βγάλουμε στα κανάλια. Πφφφφφ. 

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

@Anna17 η το έχεις το ταλέντο η δεν το έχεις ...  Έλιωσα για να το καταφέρω ... 

@Elenpap πως είναι ο μικρούλης ? 

Καλημέρα. :)

καλά είναι, προς το παρον δεν εκανε πυρετό. Τί κάνει το κοριτσάκι σου;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Μπράβο!! Είχε τελικά αλλεργία; καλά είναι ο μικρός, σαν να μεγάλωσε ξαφνικα. Ξαναείδα προχθές κάτι κλωστές από αιμα αλλά μου είπε να μην δίνω σημασία. Τέλος Σεπτεμβρίου αρχίζω και το ψάρι και τα θαλλασινα για 15 μέρες να δούμε πως θα πάει. 

@Giosotpk άμα έχεις τέτοιο ταλέντο να αλλάζεις το σχήμα στα κεφάλια να σε βγάλουμε στα κανάλια. Πφφφφφ. 

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με την παιδίατρο. Πάντως χαρά στο κουράγιο σου που άντεξες τόσο καιρό χωρίς να τρως σχεδόν τίποτα. Είναι μεγάλο το ζόρι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenit είπε:

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με την παιδίατρο. Πάντως χαρά στο κουράγιο σου που άντεξες τόσο καιρό χωρίς να τρως σχεδόν τίποτα. Είναι μεγάλο το ζόρι.

Χαλάλι του. Όλα για εκείνα τα κάνουμε 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap ωραία που δεν ανέβασε πυρετό ...από ότι φαίνεται μόνο εμείς ανεβάσαμε πυρετό με το πρώτο εμβόλιο ... η μικρή καλά ειναι μεγαλώνει κάνει και διαφορετικές κραυγές πλέον ... Είναι μέρες που το πρωί μου φαίνεται ότι έχει αλλάξει απίστευτα ... 

 

Κορίτσια να σας πω το δικό μου το μενού ...όλα τα φαγητά τα κάνω χωρίς κρεμμύδι και τρώω πατάτες φούρνου με κοτόπουλο ή χοιρινό γιουβέτσι άσπρο χωρίς σάλτσα είτε φούρνου είτε κατσαρόλας ...ρύζι  μακαρόνια αυτά ... 

Μιλάμε για πολύ πείνα ... Τους τελευταίους δύο μήνες της εγκυμοσύνης είχα κόψει και το αλάτι οπότε κοντεθουμε 5 μήνες με συγκεκριμένη διατροφή ... 

Εμένα η παιδίατρος μου έχει κόψει από την αρχή τα γαλακτοκομικά προσπάθησα με το κατσικίσιο αλλά την πείραξε ...όλα τα πράσινα ...όλα τα όσπρια ...και τα λαχανικά τα έκοψα μόνη μου γιατί δοκίμασα ντομάτα και την πείραξε ..

Από φρούτα δεν το δοκιμάζω καθόλου ...20 μέρες μείνανε μετά τον τρίτο θα τα βάζω όλα ένα ένα στην διατροφή λέω ... 

Ούτε καν χυμό δεν πίνω ...ούτε αναψυκτικά τα οποία μου έχουν λείψει τόσο πολύ ... 

Βέβαια που το μυαλό για φαγητό είχα δουλειά με το κεφάλι να το κάνω μακρόστενο χαχαχαχα  @Anna17 

 

 

  • Χαχα 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Elenpap ωραία που δεν ανέβασε πυρετό ...από ότι φαίνεται μόνο εμείς ανεβάσαμε πυρετό με το πρώτο εμβόλιο ... η μικρή καλά ειναι μεγαλώνει κάνει και διαφορετικές κραυγές πλέον ... Είναι μέρες που το πρωί μου φαίνεται ότι έχει αλλάξει απίστευτα ... 

 

Κορίτσια να σας πω το δικό μου το μενού ...όλα τα φαγητά τα κάνω χωρίς κρεμμύδι και τρώω πατάτες φούρνου με κοτόπουλο ή χοιρινό γιουβέτσι άσπρο χωρίς σάλτσα είτε φούρνου είτε κατσαρόλας ...ρύζι  μακαρόνια αυτά ... 

Μιλάμε για πολύ πείνα ... Τους τελευταίους δύο μήνες της εγκυμοσύνης είχα κόψει και το αλάτι οπότε κοντεθουμε 5 μήνες με συγκεκριμένη διατροφή ... 

Εμένα η παιδίατρος μου έχει κόψει από την αρχή τα γαλακτοκομικά προσπάθησα με το κατσικίσιο αλλά την πείραξε ...όλα τα πράσινα ...όλα τα όσπρια ...και τα λαχανικά τα έκοψα μόνη μου γιατί δοκίμασα ντομάτα και την πείραξε ..

Από φρούτα δεν το δοκιμάζω καθόλου ...20 μέρες μείνανε μετά τον τρίτο θα τα βάζω όλα ένα ένα στην διατροφή λέω ... 

Ούτε καν χυμό δεν πίνω ...ούτε αναψυκτικά τα οποία μου έχουν λείψει τόσο πολύ ... 

Βέβαια που το μυαλό για φαγητό είχα δουλειά με το κεφάλι να το κάνω μακρόστενο χαχαχαχα  @Anna17 

 

 

Χυμόυς και φρούτα γιατί; Πάντως να σου πω κάτι; δεν ξέρω αν ισχύει σε όλες. Όλο το πρώτο τρίμηνο εγώ κατηγορουσα το φαγητό που ο μικρός σφιγγοταν και εκλεγε. Πλέον ενώ τρώω περισσότερα από πριν ακόμη και όσπρια δεν έχει κανένα πρόβλημα. Άρα τελικά αυτό που μου έλεγε ο παιδίατρος μου ότι ειναι μικρός και θα μεγαλώσει και θα φτιάξουν τα εντερικα τους από μόνα τους νομίζω ισχύει. Το κακό που με θυμώνει είναι γιατί οι παιδίατροι μας το κάνουν αυτό; γιατί τόσοι περιορισμοί; αφού εκτός από τα αλλεργιογονα τίποτα δεν τα πειράζει τελικά. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Χυμόυς και φρούτα γιατί; Πάντως να σου πω κάτι; δεν ξέρω αν ισχύει σε όλες. Όλο το πρώτο τρίμηνο εγώ κατηγορουσα το φαγητό που ο μικρός σφιγγοταν και εκλεγε. Πλέον ενώ τρώω περισσότερα από πριν ακόμη και όσπρια δεν έχει κανένα πρόβλημα. Άρα τελικά αυτό που μου έλεγε ο παιδίατρος μου ότι ειναι μικρός και θα μεγαλώσει και θα φτιάξουν τα εντερικα τους από μόνα τους νομίζω ισχύει. Το κακό που με θυμώνει είναι γιατί οι παιδίατροι μας το κάνουν αυτό; γιατί τόσοι περιορισμοί; αφού εκτός από τα αλλεργιογονα τίποτα δεν τα πειράζει τελικά. 

Πολύ πιθανόν να ισχύει αυτό και τζάμπα να κάνουμε όλοι αυτή την διατροφή ..εγώ που την έκανα κ κολικούς έχουμε κ παλινδρόμηση κ σφυγγομαστε για τα αέρια κ για τα κακά μας ... 

Βγαλε άκρη εσύ ..εμένα η πεθερά μου λέει κάθε μέρα να τρώω τα πάντα μόνο όταν δω αίμα να ανησυχισω παλιά έτσι έκαναν ...βέβαια το λέει γιατί έχω αδυνατίσει πολύ ... 

Δεν ξέρω γιατί το κάνουν οι παιδίατροι κ σου κάνουν ακόμα πιο δύσκολο τον θηλασμό ... 

  • Λυπημένη/-ος 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σήμερα το απόγευμα έχουμε κ εμείς τα πρώτα εμβόλια για να δούμε....ούτε εγώ τρώω όσπρια από λαχανικά κολοκύθι κοκκινιστά τρώω βέβαια καθόλου γαλακτοκομικά ούτε κατσικισια αλλά πχ κέικ μπορεί να φάω που έχει μέσα γάλα η σοκολάτα...φρούτα και χυμούς φουλ!αλλά και εμείς οι έχουμε κολικούς η άποψη δεν έχει βοηθήσει ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με μάλωσε που είχα ακούσει τις μαιες από το ιασω και είχα κόψει τα πάντα..  Μου είπε να τα δοκιμάσω όλα σιγά σιγά..  Αλλεργία θα σκεφτούμε μόνο αν δούμε αίμα.  Άρχισα να τρώω σιγά σιγά..  Το κολοκυθάκι μας πειράζει και τα φασολάκια. Το κολοκυθάκι το ξαναδοκίμασα και πάλι είχε αέρια, τώρα θα ξαναδοκίμασω τα φασολάκια και βλέπουμε 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια μου καλησπερα,στα κακα του μικρου παντα εχει σπορακια εχιυμε κ λιγο πρασινο εμεις στα κακα μας λογο γαλατος επειδη τα σκαλιζω ναι το κανω για να δω αν εχει αιμα η βλεννη ειδα σημερα λιγο μαυρο ουτε καν κλωστουλα τι να ναι τωρα αυτο εχει τυχει σε καμμια σας σαν ινα ηταν ευτυχως εχουμε γιατρο σε μερικες μέρες εβγαλα κ φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Ρε κοριτσια μου καλησπερα,στα κακα του μικρου παντα εχει σπορακια εχιυμε κ λιγο πρασινο εμεις στα κακα μας λογο γαλατος επειδη τα σκαλιζω ναι το κανω για να δω αν εχει αιμα η βλεννη ειδα σημερα λιγο μαυρο ουτε καν κλωστουλα τι να ναι τωρα αυτο εχει τυχει σε καμμια σας σαν ινα ηταν ευτυχως εχουμε γιατρο σε μερικες μέρες εβγαλα κ φωτο!

Έμενα μου έχει τύχει πράσινο σκούρο με μαύρο αλλά η παιδίατρος μας δεν ανησύχησε. Μου είπε το χρώμα δεν την ενδιαφέρει. Πιθανόν να ευθύνεται κάτι που έφαγες τις τελευταίες δύο τρεις μέρες. Εγώ πχ το παρατήρησα με το σύκο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...