Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Kiari είπε:

@Elen211 σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. εννοείται θα πάω αλλά πρέπει να καθαρίσω πρώτα μου είπε για να μου κάνει υπέρηχο.. Μακάρι να είναι. 

Επί τη ευκαιρία (να αλλάξω και κουβέντα γιατί θα τρελαθώ στο τέλος με το ψάξε ψάξε) να σας ζήσουν τα μωράκια σας :wub::wub:. εμένα ο μπέμπης μου είναι 2 μηνών τώρα και κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο.. :D εσείς από ποτέ τα βγάζατε κανονικά έξω;; Για καφέ , για δουλειες κτλ.. είναι νωρίς λέτε ακόμη;;;εγώ φοβάμαι ακόμη. Άσε που δεν ξέρω τι να του φορέσω.. όλο νομίζω ότι ζεστενεται. 

Εγώ τον έβγαλα 20 ημερών και τον παίρνω στη δουλειά..  Έχω πάει δύο σκ στο χωριό, και 4 μέρες διακοπές..  Υπάρχει μέρα που φύγαμε το πρωί στις 8για δουλειά και γυρίσαμε 8 το απόγευμα για μπάνιο και ύπνο..  Τον πήγα μεχρι και σε συναυλία την προηγούμενη εβδομάδα (κοιμόταν στο μάρσιπο κι εγώ χόρευα)!  Μην πάρεις παράδειγμα από εμένα και τα κάνεις όλα αλλά σίγουρα βγείτε έξω! Με ένα ζιπουνακι μια χαρά θα είναι..  Αν δεις κρύα ποδαράκια και χεράκια βάλε και καλτσουλες και κανένα παντελονακι..  Αν φυσάει και κάνει κρυαδακι βάλε ολόσωμο Φορμακι.

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Kiari said:

@Elen211 σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. εννοείται θα πάω αλλά πρέπει να καθαρίσω πρώτα μου είπε για να μου κάνει υπέρηχο.. Μακάρι να είναι. 

Επί τη ευκαιρία (να αλλάξω και κουβέντα γιατί θα τρελαθώ στο τέλος με το ψάξε ψάξε) να σας ζήσουν τα μωράκια σας :wub::wub:. εμένα ο μπέμπης μου είναι 2 μηνών τώρα και κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο.. :D εσείς από ποτέ τα βγάζατε κανονικά έξω;; Για καφέ , για δουλειες κτλ.. είναι νωρίς λέτε ακόμη;;;εγώ φοβάμαι ακόμη. Άσε που δεν ξέρω τι να του φορέσω.. όλο νομίζω ότι ζεστενεται. 

Να σ ζήσει το μωράκι σου, απο 20 ημερών το βγάζω κ γω, έχει ανάγκη κ το μωράκι σου τον καθαρό αέρα κ γνκ να βγει από το σπίτι. :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια .... 

Λοιπόν εχθές έγινε η απόπειρα με τον υπνοσακο ...

Πραγματικά βολεύει απίστευτα δεν έχεις το μυαλό μην κρυώνει το μωρό ...το μόνο κακό στο δικό μου υπνοσακο είναι ότι είναι με φερμουάρ και κάνει θόρυβο κ έτσι της πιο πολλές φορές ξυπνούσε η μικρή κ μου έκανε κ αγκουυυυ χαχαχαχ ...

Ο πιο χειμωνιάτικος που έχω κλείνει με κουμπάκι όπως τα ζιπουνακια κ έχει και τα χεράκια μέσα οπότε θα μας βολεψει καλύτερα ... 

Τώρα θα μου πείτε γιατί την έβγαζα συνέχεια κ δεν την θήλαζα έτσι ...το δοκίμασα αλλά εσκαγε με αυτό κ δεν με βόλευε κ εμένα να την κρατάω .... 

Σήμερα μετά από καιρό κοιμηθήκαμε η τρεις μας στο ίδιο δωμάτιο ...το πρωί δεν άντεξε ο μπαμπάς την έφερε στο κρεβάτι κ κάνανε αγκαλίτσες τα δύο τους .... 

Δεν ξέρω για πόσο θα αντέξει ο μπαμπας με το ξενύχτι τον βλέπω σε 5 μέρες να πηγαίνει σαλόνι Χ;χαχα 

 

 

Εσείς τι κάνετε ?


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημερα κορίτσια .... 

Λοιπόν εχθές έγινε η απόπειρα με τον υπνοσακο ...

Πραγματικά βολεύει απίστευτα δεν έχεις το μυαλό μην κρυώνει το μωρό ...το μόνο κακό στο δικό μου υπνοσακο είναι ότι είναι με φερμουάρ και κάνει θόρυβο κ έτσι της πιο πολλές φορές ξυπνούσε η μικρή κ μου έκανε κ αγκουυυυ χαχαχαχ ...

Ο πιο χειμωνιάτικος που έχω κλείνει με κουμπάκι όπως τα ζιπουνακια κ έχει και τα χεράκια μέσα οπότε θα μας βολεψει καλύτερα ... 

Τώρα θα μου πείτε γιατί την έβγαζα συνέχεια κ δεν την θήλαζα έτσι ...το δοκίμασα αλλά εσκαγε με αυτό κ δεν με βόλευε κ εμένα να την κρατάω .... 

Σήμερα μετά από καιρό κοιμηθήκαμε η τρεις μας στο ίδιο δωμάτιο ...το πρωί δεν άντεξε ο μπαμπάς την έφερε στο κρεβάτι κ κάνανε αγκαλίτσες τα δύο τους .... 

Δεν ξέρω για πόσο θα αντέξει ο μπαμπας με το ξενύχτι τον βλέπω σε 5 μέρες να πηγαίνει σαλόνι Χ;χαχα 

 

 

Εσείς τι κάνετε ?

@Elen211 συγνώμη για την επισήμανση αλλά δεν μπορώ να σε βγάλω.. πως το κάνω;;;

Εμείς σίγουρα θα πάρουμε υπνοσακο γιατί είναι πολύ ζωηρός ο μπέμπης μας και φοβάμαι με τα σκεπάσματα... Ανωστρωμα και πάντες aerosleep  και αστον να αλωνιζει στην κούνια του.. 

Το μόνο που πιστεύω πως πρέπει να δούμε είναι η θερμοκρασία του σπιτιού γιατί αν έχετε πολύ ζεστή λογικά θα θες 1tog και όχι 2.5. :grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιαααα τι επαθα σημερα το πρωι! Τον μπεμπη τον αφηνω τερμα πανω στην κουνια και τον βρισκω τερμα κατω ολο το βραδυ στριφογυρναει..ε σημερα πιαστηκε το ποδι του μεσα στο καγκελο...εσκουζε το μωρουλι..φυσικα τον πηρα αμεσως αγκαλια αλλα πλανταξε..ποναγε..λεω παει το σπασε το ποδαρακι του..αλλα ενταξει μετα απο λιγο του περασε και το κουναγε και κανονικα..τι να βαλω στο κατω μερος της κουνιας;στο πανω εχω παντα..

@Elenpap πως καταλαβες οτι τον ενοχλουν τα ουλα;;;

  • Λυπημένη/-ος 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσιαααα τι επαθα σημερα το πρωι! Τον μπεμπη τον αφηνω τερμα πανω στην κουνια και τον βρισκω τερμα κατω ολο το βραδυ στριφογυρναει..ε σημερα πιαστηκε το ποδι του μεσα στο καγκελο...εσκουζε το μωρουλι..φυσικα τον πηρα αμεσως αγκαλια αλλα πλανταξε..ποναγε..λεω παει το σπασε το ποδαρακι του..αλλα ενταξει μετα απο λιγο του περασε και το κουναγε και κανονικα..τι να βαλω στο κατω μερος της κουνιας;στο πανω εχω παντα..

Εγω έχω βάλει παντού πάντα γιατί το ίδιο έκανε η δικιά μου ... Την βάζω από την μια μέρα και μετά από μία ώρα έχει φτάσει στην άλλη μεριά ... 

Εμένα σήμερα είχε πάρει την κουβέρτουλα που έχω τέρμα χαμηλά στην κούνια και είχε καλύψει όλο το πρόσωπο της και γελούσε ...εμένα μου κόπηκαν τα πόδια όταν το είδα ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Εγω έχω βάλει παντού πάντα γιατί το ίδιο έκανε η δικιά μου ... Την βάζω από την μια μέρα και μετά από μία ώρα έχει φτάσει στην άλλη μεριά ... 

Εμένα σήμερα είχε πάρει την κουβέρτουλα που έχω τέρμα χαμηλά στην κούνια και είχε καλύψει όλο το πρόσωπο της και γελούσε ...εμένα μου κόπηκαν τα πόδια όταν το είδα ... 

 

Πφφ θα μας πεθανουν για παιδια!!!:shock:υπνοσακος και παντα οι επομενες αγορες..μεχρι τοτε να δω τι θα του βαλω.. ποσες ωρες κοιμηθηκε η μπουμπου σημερα;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 said:

Κοριτσιαααα τι επαθα σημερα το πρωι! Τον μπεμπη τον αφηνω τερμα πανω στην κουνια και τον βρισκω τερμα κατω ολο το βραδυ στριφογυρναει..ε σημερα πιαστηκε το ποδι του μεσα στο καγκελο...εσκουζε το μωρουλι..φυσικα τον πηρα αμεσως αγκαλια αλλα πλανταξε..ποναγε..λεω παει το σπασε το ποδαρακι του..αλλα ενταξει μετα απο λιγο του περασε και το κουναγε και κανονικα..τι να βαλω στο κατω μερος της κουνιας;στο πανω εχω παντα..

@Elenpap πως καταλαβες οτι τον ενοχλουν τα ουλα;;;

Τρίβει με μανία ώρες ώρες τη γροθίτσα του στα ουλα του κ έχει παρα πολλά σάλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Γλυκερια123 είπε:

Πφφ θα μας πεθανουν για παιδια!!!:shock:υπνοσακος και παντα οι επομενες αγορες..μεχρι τοτε να δω τι θα του βαλω.. ποσες ωρες κοιμηθηκε η μπουμπου σημερα;

Βάλε μια πετσέτα η κουβέρτα ότι έχεις για αρχή ...στρίμωξε τες ενδιάμεσα από στρώμα και κάγκελο ...

Σήμερα ήταν αλλαγή δωματίου και δεν κοιμήθηκε πολύ κάθε 2 ώρες ξυπνούσε ...για να δούμε σήμερα ... 

Εσείς συνεχίζετε ? 

@Elenpap έχω ακούσει μερικά μωράκια βγάζουν δόντια από τον 4 μήνα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ζητάει την πιπίλα, τα σάλια τρέχουν στο πάτωμα και το στόμα του είναι άσπρο. Δεν θα βγάλει ακόμη δόντια εννοείται απλά ξεκινάνε. Εγώ μασητικο έχω πάρει και γράφει από 3 μηνών. Αλλά δεν του το έδωσα ακόμη. 

Να σας πω τις νέες μας ικανότητες. Σηκώνει πλέον το κεφάλι και τους ώμους από το στρώμα. Εύκολα και περίπου 10 εκατοστά. Ταυτόχρονα ο ποπος πάει δεξιά αριστερά. Κάνει τις κινήσεις για να μπουσουλησει. Αλλά δεν μπορεί ακόμη. Όταν είναι ανάσκελα πιέζει τα πόδια αν βρει κάπου αντίσταση πχ στον πατο της αλλαξιερας και σπρώχνει το σώμα του επάνω. Έτσι μπορεί να κάνει χιλιόμετρα αν του βάζεις τα χέρια κάτω από τα πόδια να μπορεί να σπρώχνει. Επίσης τα πόδια τα κουνάει ασταμάτητα στον αέρα. Εγώ ξεκαρδίζομαι. Το υποσεντονο το κάνει κουβάρι από τις κινήσεις. Όταν το βαζω καθιστο, ελάχιστα δλδ το κεφάλι το κρατάει όρθιο!!!! Εντάξει αν πέσει πολύ μπροστά δεν μπορεί να το ξανά σηκώσει. Αλλά αν δεν πέσει το κρατάει. Όχι όπως πριν 15 μέρες που κρεμόταν μπροστά. Και τέλος κοιμάται στην κούνια στο δωμάτιο του πλέον τα βράδυα. Μας μένει να μάθει και την μέρα αλλά λίγο λίγο. Μου φαίνεται απίστευτο αυτό το μωρό που κοιμόταν κολλημένο επάνω μου 2, 5 μήνες πήγε έτσι εύκολα στην κούνια του. Ελπίζω να μην αλλάξει. 

  • Μου αρέσει 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Εμένα ζητάει την πιπίλα, τα σάλια τρέχουν στο πάτωμα και το στόμα του είναι άσπρο. Δεν θα βγάλει ακόμη δόντια εννοείται απλά ξεκινάνε. Εγώ μασητικο έχω πάρει και γράφει από 3 μηνών. Αλλά δεν του το έδωσα ακόμη. 

Να σας πω τις νέες μας ικανότητες. Σηκώνει πλέον το κεφάλι και τους ώμους από το στρώμα. Εύκολα και περίπου 10 εκατοστά. Ταυτόχρονα ο ποπος πάει δεξιά αριστερά. Κάνει τις κινήσεις για να μπουσουλησει. Αλλά δεν μπορεί ακόμη. Όταν είναι ανάσκελα πιέζει τα πόδια αν βρει κάπου αντίσταση πχ στον πατο της αλλαξιερας και σπρώχνει το σώμα του επάνω. Έτσι μπορεί να κάνει χιλιόμετρα αν του βάζεις τα χέρια κάτω από τα πόδια να μπορεί να σπρώχνει. Επίσης τα πόδια τα κουνάει ασταμάτητα στον αέρα. Εγώ ξεκαρδίζομαι. Το υποσεντονο το κάνει κουβάρι από τις κινήσεις. Όταν το βαζω καθιστο, ελάχιστα δλδ το κεφάλι το κρατάει όρθιο!!!! Εντάξει αν πέσει πολύ μπροστά δεν μπορεί να το ξανά σηκώσει. Αλλά αν δεν πέσει το κρατάει. Όχι όπως πριν 15 μέρες που κρεμόταν μπροστά. Και τέλος κοιμάται στην κούνια στο δωμάτιο του πλέον τα βράδυα. Μας μένει να μάθει και την μέρα αλλά λίγο λίγο. Μου φαίνεται απίστευτο αυτό το μωρό που κοιμόταν κολλημένο επάνω μου 2, 5 μήνες πήγε έτσι εύκολα στην κούνια του. Ελπίζω να μην αλλάξει. 

Μπράβο ρε άννα για τον ύπνο του! :wub:

Καλα με το άσπρο στόμα γέλασα! :D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@happysmile και εμείς σήμερα κάναμε.. αχ μακάρι να μην κάνει πυρετό...

Εμείς 5800 και κάτι ψιλά και 59 εκατοστά.. κοντόχοντρος ο δικός μου :p

Σημερα είδα και την πρώτη ίνα καφέ στα κακά. Τα κόβω όλα.. είμαι χάλια κοριτσια δεν έχω κουράγιο να τρώω μόνο κρέας ρύζι ψωμί και μακαρόνια.πριν απλά απέφευγα τις αλλεργιογόνες αλλά ψιλοετρωγα. Τώρα μαχαίρι. Θα κάνω αυτό που μου είχες πει @Anna17..αλήθεια θέλω να βάλω τα κλάματα. Έχει για γοπ και μου κάνει τεράστιες γουλιες. Σήμερα τα βλέπω όλα μαύρα :(


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...