Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, demmikot είπε:

@happysmile και εμείς σήμερα κάναμε.. αχ μακάρι να μην κάνει πυρετό...

Εμείς 5800 και κάτι ψιλά και 59 εκατοστά.. κοντόχοντρος ο δικός μου :p

Σημερα είδα και την πρώτη ίνα καφέ στα κακά. Τα κόβω όλα.. είμαι χάλια κοριτσια δεν έχω κουράγιο να τρώω μόνο κρέας ρύζι ψωμί και μακαρόνια.πριν απλά απέφευγα τις αλλεργιογόνες αλλά ψιλοετρωγα. Τώρα μαχαίρι. Θα κάνω αυτό που μου είχες πει @Anna17..αλήθεια θέλω να βάλω τα κλάματα. Έχει για γοπ και μου κάνει τεράστιες γουλιες. Σήμερα τα βλέπω όλα μαύρα :(

Αγαπη μ η αλλεργιακ η γοπ πανε πακετο,μήπως ομως να συμβουλευτεις κ εναν γαστρεντερολογο?να κ.η αννουλα τα χε κοψει ολα κ στην τελικη στη δικη της πρωτεινη εχει αλλεργια το μωρο,εμεις εδω στο νησι δν.εχουμε κ ετσι συμβουλευομαι μονο τον παιδιατρο αλλιως θα χα παει κ.γω!εμενα τον θηλασμο τον.εχει.για παρηγορια κ για τον υπνο κ δεν εχω αποθηλασει γτ σκεφτομαι πως να τον κοιμηζω που δν τρωω μονο γαλακτοκομικα οχι.σαν την αννουλα που τα χε κοψει ολα ειναι μαρτυριο!για τις γουλιες να.χαιρεσαι που δν τα ξανακαταπινει οπως κανει.ο.δικος μ ετσι.κανει οισοφαγιτιδα κ ειμαστε ολη τηνν ωρα με το νεξιουμ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, happysmile said:

Αγαπη μ η αλλεργιακ η γοπ πανε πακετο,μήπως ομως να συμβουλευτεις κ εναν γαστρεντερολογο?να κ.η αννουλα τα χε κοψει ολα κ στην τελικη στη δικη της πρωτεινη εχει αλλεργια το μωρο,εμεις εδω στο νησι δν.εχουμε κ ετσι συμβουλευομαι μονο τον παιδιατρο αλλιως θα χα παει κ.γω!εμενα τον θηλασμο τον.εχει.για παρηγορια κ για τον υπνο κ δεν εχω αποθηλασει γτ σκεφτομαι πως να τον κοιμηζω που δν τρωω μονο γαλακτοκομικα οχι.σαν την αννουλα που τα χε κοψει ολα ειναι μαρτυριο!για τις γουλιες να.χαιρεσαι που δν τα ξανακαταπινει οπως κανει.ο.δικος μ ετσι.κανει οισοφαγιτιδα κ ειμαστε ολη τηνν ωρα με το νεξιουμ!

Γενικα εμένα είχε γουλιες και το είχα φτιάξει κάπως γιατί τον κραταω μισή ώρα μετά από κάθε γεύμα.. γαλακτοκομικά όσπρια και λαχανικά δεν έτρωγα για προληπτικούς λόγους. Εε γαλακτοκομικά μπορεί που και που. Μου είπε η παιδίατρος να μην κόψω τίποτα και όταν τα ξανάρχισα άρχισε να κάνει πράσινα κακά.  Βέβαια ήμασταν και διακοπές και έτρωγα ατσαλα. Γουλιες έντονες ξεκίνησε τις 3 τελευταίες μέρες και χθες είδα και λίγο αίμα. Εε κάτι τον πείραξε και άντε βρες τώρα τι.. αρχικά λέω να τα κόψω όλα να επανέλθει το εντερακι του. Και εμένα κάποιες γουλιες τις καταπίνει..  σίγουρα θα πρέπει να βρω γαστρενερολογο καλό για παιδάκια. Έχω έναν που πάω εγώ αλλά δεν μου αρέσει η προσέγγιση του οπότε θα πρέπει να ψάξω να βρω κανένα αξιόλογο. 

Πώς πας από πυρετό;; Εμένα όχι ακόμα αλλά έχει τεράστια ανησυχία. Όλο πάνω μου είναι όταν τον αφήνω κάτω κλαίει γοερα. Αμέσως όμως κλαίει δεν γκρινιάζει πρώτα.. ακόμα ο ύπνος του δεν έχει φτιάξει και με έχει πιάσει απελπισία. Δεν ξέρω πόσο θα τραβήξει αυτό το όλη μέρα και όλη νύχτα αγκαλιά. Όπως είπα τα βλέπω μαύρα ελπίζω να φτιάξουν τα κακά να χαρώ λιγάκι!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Γενικα εμένα είχε γουλιες και το είχα φτιάξει κάπως γιατί τον κραταω μισή ώρα μετά από κάθε γεύμα.. γαλακτοκομικά όσπρια και λαχανικά δεν έτρωγα για προληπτικούς λόγους. Εε γαλακτοκομικά μπορεί που και που. Μου είπε η παιδίατρος να μην κόψω τίποτα και όταν τα ξανάρχισα άρχισε να κάνει πράσινα κακά.  Βέβαια ήμασταν και διακοπές και έτρωγα ατσαλα. Γουλιες έντονες ξεκίνησε τις 3 τελευταίες μέρες και χθες είδα και λίγο αίμα. Εε κάτι τον πείραξε και άντε βρες τώρα τι.. αρχικά λέω να τα κόψω όλα να επανέλθει το εντερακι του. Και εμένα κάποιες γουλιες τις καταπίνει..  σίγουρα θα πρέπει να βρω γαστρενερολογο καλό για παιδάκια. Έχω έναν που πάω εγώ αλλά δεν μου αρέσει η προσέγγιση του οπότε θα πρέπει να ψάξω να βρω κανένα αξιόλογο. 

Πώς πας από πυρετό;; Εμένα όχι ακόμα αλλά έχει τεράστια ανησυχία. Όλο πάνω μου είναι όταν τον αφήνω κάτω κλαίει γοερα. Αμέσως όμως κλαίει δεν γκρινιάζει πρώτα.. ακόμα ο ύπνος του δεν έχει φτιάξει και με έχει πιάσει απελπισία. Δεν ξέρω πόσο θα τραβήξει αυτό το όλη μέρα και όλη νύχτα αγκαλιά. Όπως είπα τα βλέπω μαύρα ελπίζω να φτιάξουν τα κακά να χαρώ λιγάκι!

Αυτό που έφαγες μπορεί να είναι και 15 μέρες πριν. Δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη. Αυγό, ψάρι, γαλακτοκομικα, σογια, ξηρούς καρπούς έφαγες πρόσφατα; πάντως όσπρια κτλ φάε άφοβα. Τα είχα κόψει και εγώ και τωρα τρώω κανόνικα και δεν έχει καμία ενόχληση. Κάνε μια αποχή από αυτές τις κατηγορίες αυστηρή για 1 μήνα και μετά άρχισε από τα ψάρια και πρόσθεσε κάθε 15 μέρες μια κατηγορία. Ειναι χρονοβόρο αλλά μόνο έτσι θα βγάλεις ακρη. Εγώ 25 του μήνα ξεκινάω ψάρια και θαλασσινά. Πάντως μην στεναχωριέσαι. Εμένα όταν είχε αίμα μια χαρά χασκογελουσε. Που σημαίνει ότι δεν πονάει. Εντάξει είναι ζόρι αλλά την άκρη θα την βρείτε. Θα μεγαλώσουν τα νινακια. Μην νιώθεις τύψεις. Δεν φταις εσύ. Εμένα μου πήρε καιρό να σταματήσω να κατηγορώ αυτά που εφαγα εγώ για τις ενοχλήσεις του μικρού. Τα παιδιά είναι μικρά και έχουν πολλά πονακια. Μην στεναχωριέσαι και μην το βάζεις κάτω. Πείραξε του λίγο τη μυτούλα να σου χαμογελάσει να φτιάξει το κέφι σου. 

Εγώ έκανα μάλλον βλακεια. Έβλεπα που ο μικρός δεν είχε γουλιες και ενοχλήσεις από την γοπ και τον ξαπλώνα στο 5λεπτο τελευταία, λέω πάει πέρασε. Και τον βλέπω τον καημένο 3 μέρες τώρα μόλις τον ξαπλώνω κλαει και θέλει να τον έχω συνεχεια ορθιο. Σημάδι ότι πάλι τον πειραξαν τα οξέα. Οπότε μέχρι να αναρρώσει πάλι μισάωρο. Και δεν το ξανακάνω. Νόμιζα ότι πέρασε και δεν θα το ξαναπάθει επειδη μεγάλωσε. Σας το λέω να μην την πατήσετε και εσείς. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καναμε 37,5 κ εκαιγε το μωρο ορτανταν τον αγγγιξα λεωω σαραντα εχει κοριτσια πανικος με επιασε εδωσα αποτελ σταγονες κ του πεσε κατευθεια κατα τις 2μιση λετε να ξανανεβασει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Λοιπον καναμε 37,5 κ εκαιγε το μωρο ορτανταν τον αγγγιξα λεωω σαραντα εχει κοριτσια πανικος με επιασε εδωσα αποτελ σταγονες κ του πεσε κατευθεια κατα τις 2μιση λετε να ξανανεβασει?

Πάνω από 38 δίνουμε παυσίπονο. Λογικά θα του πέσει. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Πάνω από 38 δίνουμε παυσίπονο. Λογικά θα του πέσει. 

Κοιτα του εδωσα γτ ηταν πολυ ζεστος κ λεω κ αν το θερμομετρο καν ει λαθος του πεσε στο μισαωρο κ απο τοτε ειναιοκ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοιτα του εδωσα γτ ηταν πολυ ζεστος κ λεω κ αν το θερμομετρο καν ει λαθος του πεσε στο μισαωρο κ απο τοτε ειναιοκ!

Κομπλέ κορίτσι μου λογικά δε θα ανεβάσει πάλι. Μπορεί κ να μην τρώει όπως έτρωγε είναι κι αυτό πιθανή παρενέργεια εμβολίου. Εμένα μου χει πει να την παρακολουθώ 48ωρο 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοιτα του εδωσα γτ ηταν πολυ ζεστος κ λεω κ αν το θερμομετρο καν ει λαθος του πεσε στο μισαωρο κ απο τοτε ειναιοκ!

Πυρετό είναι από 37.8 κ πάνω αν μετράς από τον ποπό 37.5 είναι φυσιολογικό...εμείς είχαμε κάνει 38 και την επόμενη μέρα 37.8 ....

Δεν πιστεύω να κάνετε άλλο πυρετό πέρασε...

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Πυρετό είναι από 37.8 κ πάνω αν μετράς από τον ποπό 37.5 είναι φυσιολογικό...εμείς είχαμε κάνει 38 και την επόμενη μέρα 37.8 ....

Δεν πιστεύω να κάνετε άλλο πυρετό πέρασε...

Απλα τωρα μ εχει υπνηλια κ δν πολυωεχει ορεξη να φαει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! 

Κάναμε κι εμείς σήμερα το πρώτο μας εμβόλιο! Δεν έκλαψε πολύ γιατί η παιδίατρος πρότεινε να τη βάλω να φάει και της έκανε το εμβόλιο στο πόδι εκείνη την ώρα.

Βάρος έχουμε 4800 και ύψος 59 εκ. Αύριο γινόμαστε και δύο μηνών!

Για την αλλεργία μου είπε να συνεχίσω λίγες μέρες την αποχή από τα γαλακτοκομικά και να δω πώς θα πάνε τα κακά της. Αν συνεχίζουν, πιθανόν να την ενοχλεί και κάτι άλλο, αλλά επειδή παίρνει κανονικά βάρος να μην αγχώνομαι. Οπότε μετά θα ξεκινήσω πάλι σιγά σιγά τα γαλακτοκομικά να ελέγξουμε τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ώραια βλέπω όλες στη νηστεία είμαστε.. εμένα σήμερα έκανε ένα 37.6 και μέχρι εκεί. Κοιμήθηκε και λίγο παραπάνω γιατί πάλι δεν κοιμόταν μέσα στην μερα.. και τώρα εξαντλημένο τον βλέπω.. πάμε για νάνι


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...