Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, demmikot είπε:

@Anna17 θηλάζω αποκλειστικά δεν του έχω δώσει ποτέ μπουκάλι..

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα η μεικτή διατροφή για τα μωρά μας :sad:

Εγώ θα πάω παιδίατρο την Πέμπτη. Λία εμένα δεν πήρε πολύ βάρος αυτό τον μήνα. Αλλά πήρε αρκετό. Αν σου κάνει πολλά προβλήματα μήπως πρέπει να συζητήσεις και εσύ το ενδεχόμενο να αρχίσει τις στέρεες λιγάκι πιο νωρίς; 

Απλά νιώθω ότι κακώς μας βάζουν στο τρυπάκι να συνδέουμε όλες τις αντιδράσεις τους με την δική μας διατροφή. Δεν μπορεί να τα επηρεάζει τόσο πολύ πια. Μπορεί; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ και εγώ πιστεύω δεν γίνεται να επηρεάζει τόσο. Απλά μας λένε όλοι οι άλλοι απ' έξω ότι τους έρθει στο κεφάλι. Άσε έχω και υπερπαραγωγή και παίζει να φταίει και αυτό και εγώ κάνω νηστεία από τα οαβτα. Κοίτα το κανονικό είναι να παίρνουν βάρος. Τουλάχιστον πήρε βαρος δεν θα σκάσω που πήρε λιγο. Αυτήν την εβδομάδα δεν πήγε καλά θα πάει την άλλη. Και σε εσένα ισχύει αυτό. Το θετικό είναι ότι πήρε βαρος.  Εντάξει είναι μεγάλο ζόρι όλα μαζί. Δύσκολο παιδί, διατροφή με αποκλεισμούς πόσο να αντέξουμε.  Εγώ κάνω το λάθος και συγκρίνω το μωράκι μου με αλλά και δεν πρέπει. Έχω αρχίσει να συνηδητοποιω ότι έχει άλλες ανάγκες ο δικός μου και θα είμαι δίπλα του να του τις δώσω. Είναι δύσκολο μωράκι τι να κάνουμε; 

Όσο για την μεικτή διατροφή βαριέμαι τόσο να έχω και μπουκάλια να πλένω όσο δεν φαντάζεσαι. Βασικά δεν πρόλαβαινω να πλύνω τίποτα με το μωρό αγκαλιά όλη μέρα.. για μένα ο θηλασμός πέρα από όλα τα καλά είναι και ευκολία :)


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω ωμα να χεσω κ την μικτη διατροφη μπερδευεται το μωρο εμενα σημερα αηδιαζει με την πιπιλα του μπιμπερο πινει 30/40 μλ θελει στηθος τωρα εκλαιγε μια ωρα κ κοιμηθηκε σε ενα λεπτο μας εχουν πριξει μην φας ντοματα μη το ενα οχι το αλλο κ μεις μεγαλωσαμε με γαλα νουνου δν μπορει κοριτσια μας βομβαρδιζουν με αλλεργιες δυσανεξιες  με το να το αλλο κλαιει το μωρο κ αμεσως σκεφτομαστε τι φαγαμε εμεις δεν κλαιγαμε?του δινω νεξιουμ δυο βδομαδες τωρα διαφορα δν βλεπω η κολλητη μου επειδη εκανε αναγωγες ξεκινησε απο τωρα δυο τρεις κουταλιες κρεμα δυομιση μηνων το μωρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Κορίτσια μέχρι ποιο μήνα τα έχουμε ξαπλωμένα στο καρότσι; δεν βλέπουν τπτ τα καημένα στη βόλτα...

Εμείς χρησιμοποίησαμε στην αρχή καλαθουνα, τώρα η μικρή αφενός ψήλωσε αφετέρου βαρέθηκε ξαπλωμένη οπότε γυρίσαμε στο καρότσι - όχι το αυγό, αυτό είναι για το αμάξι - απλά όχι σε καθιστή αλλά ημικαθιστη θέση 

7 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Και εγώ αυτό θα έγραφα που είναι η Μαρίτσα.. την σκεφτόμουν και εγώ. Εγώ με ένα μωρό τα έχω βρει μπαστούνια φαντάσου η Μαρίτσα με δύο..

Μπαίνουν κανονικά σε καροτσάκι που ξαπλώνει εντελώς από νεογέννητα. Εντάξει πλέουν λίγο αλλά μπαίνουν. Τώρα για το πότε τα βάζουμε καθιστά στο καροτσάκι είναι γύρω στον 6ο μήνα όταν αρχίσουν βασικά να κάθονται μόνα τους.

Επίσης αυτό που χτυπάνε τα πόδια τους και θέλουν να πατήσουν δεν ξέρω ούτε εγώ τι να κάνω. Συνέχεια βρίσκει αντίσταση κάπου και πατάει.. κάνει να τον αφήνω; 

Όσο για τα κιλά όλες κάπως έτσι είμαστε πήραν απότομα και μετά έκοψαν Ρυθμό. Καλά @Luckystars αυτος δεν ήταν ρυθμος ήταν τεράστιο άλμα. Ένα κιλό σε 15 μέρες; Κανονικα παίρνουν 150 με 200 γραμμάρια την εβδομάδα. Εμένα αυτή την εβδομάδα πήρε μόνο 80.Σίγουρα κάτι τον πείραξε γιατί πολλές γουλιες μου έκανε και ας τον κρατάω πάνω από μισή ώρα. Μάλλον φταίει κάτι και στην διατροφή που τα έχω κόψει βέβαια όλα. Θα δούμε πως θα πάει..

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου και εσένα για το ενδιαφέρον σου, να είσαι καλά. 

Γουλιες κάνουν όλα τα μωρακια.... Θηλάζεις αποκλειστικά; 

5 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Εγώ έχω ένα καρότσι καλό που έχει και πορτ μπεμπέ και ένα απλό ελαφρύ που ξαπλώνει τελείως. Και τα χρησιμοποιώ και τα δύο.  Στο κανονικό το καρότσι μετά  τον 5-6ο που κάθονται.  Επίσης καλό είναι το μωράκι μα κοιτάει προς τη μαμά μέχρι τον 6ο. Εμένα αυτό που ξαπλώνει τελείως μπορείς να το έχεις και από τις 2 μεριές αλλά προς το παρόν το έχω να με κοιτάει.  

Ασχετο..  Το εμβόλιο της γρίπης θα το κάνετε? Ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε ότι μέχρι 6 μηνών δεν το κάνουν σε βρέφη αλλά εμείς και όποιος προσέχει το μωρό να το κάνει οπωσδήποτε. Οι γονείς μου το κάνουν αλλά τα πεθερικά μου αρνούνται..  Να εκνευριστω ή να μην αγχωνομαι τόσο? Προς το παρόν έχω εκνευριστεί γιατί είμαι σίγουρη ότι αν ήταν για τα άλλα τους τα εγγόνια θα το είχαν κάνει!! 

Καλό ερώτημα αυτό... Θα ρωτήσω παιδίατρο.... 

Αν λέμε  το ίδιο, και στο κανονικο καρότσι μπορεί να καθίσει το μωρό αρκεί για αυτούς τους μήνες να είναι σε ημικαθιστη και όχι τελείως καθιστή θέση.... Δεν ξέρω κορίτσια εμας το σωματακι μας μόνο στο καρότσι χωράμε πλέον, οπουδήποτε αλλού τα ποδαράκια περισσεύουν ! 

Σημερα βλέπαμε παπουτσάκια 

Πωλητρια:θα σας φέρω τουλάχιστον το 18 -άσχετη εγώ, πρώτη φορά παίρνω παπούτσια για βρέφος, λέω από μέσα μου αααα τι καλά αυτό είναι για 2 μηνών μωρό... 

Πωλήτρια :ψηλά παιδάκια είσαστε για 5 μηνών! :rolleyes:εξιουσμι;;;;;

Όταν της είπα είμαστε 2,λεει δεν παίζει :Dαφηστε που με κοίταζε περίεργα, του στυλ από εσένα δεν πήρε σίγουρα το μπόι, μου ήρθε να την κουτουλησω :DΑσε μας κοπελιά στα ύψη μας, μια χαρά είμαστε! 

5 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Δεν ξέρω τι φταίει. Είναι που οι γουλιες ξανααρχισαν όταν άρχισαν τα πράσινα κακά. Μου λέει ο άντρας μου ότι κάπου έχει δυσανεξία και το αποβάλει το στομάχι του. Τι να πω ιδέα δεν εχω. Αλήθεια έχω κουραστεί να παραπονιεμαι. Πλέον με αυτά που τρώω δεν μπορούν να με κατηγορήσουν για την διατροφή μου στα σίγουρα. Περιμένω να δω πως θα πάει για να πάω σε γαστρενερολογο. Anyway σταματώ να κλαιγομαι. 

Όντως στο αυγό τον έχεις για περιορισμένο χρόνο αλλά τι να κάνεις αν δεν κάθεται πουθενά αλλού; Πάντως δεν είναι κακιά η στάση τους στο αυγό. Αλλά δεν είναι να κάθεται και 3 ώρες σερί σίγουρα..

Παίζει αυτό με την δυσανεξία, νομίζω έχει δίκιο ο σύζυγος 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Θα το πω ωμα να χεσω κ την μικτη διατροφη μπερδευεται το μωρο εμενα σημερα αηδιαζει με την πιπιλα του μπιμπερο πινει 30/40 μλ θελει στηθος τωρα εκλαιγε μια ωρα κ κοιμηθηκε σε ενα λεπτο μας εχουν πριξει μην φας ντοματα μη το ενα οχι το αλλο κ μεις μεγαλωσαμε με γαλα νουνου δν μπορει κοριτσια μας βομβαρδιζουν με αλλεργιες δυσανεξιες  με το να το αλλο κλαιει το μωρο κ αμεσως σκεφτομαστε τι φαγαμε εμεις δεν κλαιγαμε?του δινω νεξιουμ δυο βδομαδες τωρα διαφορα δν βλεπω η κολλητη μου επειδη εκανε αναγωγες ξεκινησε απο τωρα δυο τρεις κουταλιες κρεμα δυομιση μηνων το μωρο!

Ήταν τόσο έντονες οι γουλιες και πήγατε απευθείας νεξιουμ? Η κάνετε οισοφαγίτιδα?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna17 είπε:

@demmikot θύμισε μου του δίνεις και ξένο Γάλα;

@Elen211 να μην θυμώσεις. Να τους πεις ότι σεβεσε τη γνώμη τους αλλά δεν θα ήθελες Νοέμβριο με Μάρτιο να έρχονται σε επαφή με το παιδί. Άλλωστε δεν μπορείς να επιβάλεις σε κάποιον να κάνει εμβόλιο. Λόγω δουλειάς αλλά επίσης επειδή ο άντρας μου έκανε τον έξυπνο και αρνούνταν να το κάνει ξέρω ότι είναι πολύ σοβαρός ιός. Και απειλητικός για την υγεία. Πριν 2 χρόνια τον περάσαμε με τον άντρα μου, τον Κουβάλησα από τη δουλειά εγω. Εγώ σαν ένα βαρύ κρύωμα (ήμουν εμβολιασμενη) εκείνος πολύ βαριά και με σοβαρές επιπλοκές που κανονικά θα ήθελε νοσοκομείο απλά εγώ τον κράτησα σπίτι σε συνεννόηση με το γιατρό(ανεμβολιαστος). Για εμένα το εμβόλιο της γρίπης να το κάνετε όλοι. Και χωρίς να θέλω να τρομάξω κανέναν αλλά είναι η αλήθεια. Η γρίπη ένα βρέφος μπορεί να το σκοτώσει. Ορθα κοφτά. Θα μου πεις δεν θα το βγάλεις έξω το μωρό όλο το χειμώνα; θα το βγάλω σε ανοιχτό χώρο. Καφετέριες και καταστήματα απαγορευόνται δια ροπάλου. Όπως και η επαφή με μικρά παιδιά. Παιδικά πάρτυ, επισκέψεις κτλ

Αυτό ισχύει και για το σούπερ μάρκετ; εγώ κορίτσια δεν έχω βοήθεια, είμαστε αυτοκόλλητες με τη μικρούλα! 

Just now, happysmile είπε:

Θα το πω ωμα να χεσω κ την μικτη διατροφη μπερδευεται το μωρο εμενα σημερα αηδιαζει με την πιπιλα του μπιμπερο πινει 30/40 μλ θελει στηθος τωρα εκλαιγε μια ωρα κ κοιμηθηκε σε ενα λεπτο μας εχουν πριξει μην φας ντοματα μη το ενα οχι το αλλο κ μεις μεγαλωσαμε με γαλα νουνου δν μπορει κοριτσια μας βομβαρδιζουν με αλλεργιες δυσανεξιες  με το να το αλλο κλαιει το μωρο κ αμεσως σκεφτομαστε τι φαγαμε εμεις δεν κλαιγαμε?του δινω νεξιουμ δυο βδομαδες τωρα διαφορα δν βλεπω η κολλητη μου επειδη εκανε αναγωγες ξεκινησε απο τωρα δυο τρεις κουταλιες κρεμα δυομιση μηνων το μωρο!

Μπορεί να ξεκινήσει τόσο μικρό;γιατί και εμάς μας βλέπω για εναλλακτικές αν υπάρχουν, δεν το πολύ θέλουμε το γάλα... 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ ότι ο θηλασμός είναι ευκολία πέρα από όλα τα θετικά που προσφέρει στο παιδί -και σε εμάς. Πού να βρεθεί χρόνος να πλένουμε και να αποστειρωνουμε, το στήθος είναι πάντα έτοιμο.

Κορίτσια εμένα η παιδίατρος μου είπε εφόσον το παιδί παίρνει βάρος να μην τρελαίνομαι με αλλεργίες, που μεταξύ μας δεν είναι και επιβεβαιωμένες. Και ότι αν τρώω ελαχιστοποιείται και η δική της πιθανή ευαισθησία σε κάποια ομάδα τροφών.

Εμείς έχουμε αρχίσει και φοράμε μακρυμάνικα κοριτσια! Κρυωσε ο καιρός! 

6 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Και εγώ αυτό θα έγραφα που είναι η Μαρίτσα.. την σκεφτόμουν και εγώ. Εγώ με ένα μωρό τα έχω βρει μπαστούνια φαντάσου η Μαρίτσα με δύο..

 

Κι εγώ σκεφτόμουν προχθές την @Μαρίτσα10. Όπως σκεφτόμουν ότι εδώ με ένα και δεν προλαβαίνουμε, τι κάνεις με δύο..!

Link to comment
Share on other sites

Όσα κορίτσια έχετε χρησιμοποιήσει ύπνοσακο..... Κλείνει εσας; εμάς έχει στην βάση λαστιχάκι.... Το έβαλα σήμερα βράδυ και αγχώνομαι να κοιμηθώ.... Είναι υπερκινητικη, έχει ψηλά ποδαράκια, μήπως ανεβάσει το λάστιχο ψηλά μέσα στη νύχτα;! 

 

Link to comment
Share on other sites

@happysmile το θέμα ειναι ότι τώρα που θέλω να λείψω για δουλειά εκείνος αρνείτε το μπιμπερό. Αλλιώς δεν θα με ενοιαζε. Φυσικά ο αποκλειστικος θηλασμός είναι καλύτερος και μακράν πιο εύκολος. αλλά είναι καλά να μπορείς να αφήσεις κάπου και το μωρό για κάποιες ώρες να κάνεις καμιά εξωτερική δουλειά.

Όσο για την κρέμα. Ο γιατρός της ξέρει καλύτερα αλλά δεν είναι πολύ νωρίς; υπάρχουν κάποια κριτήρια μου είχε πει ο δικός μου παιδίατρος για να ξεκινήσει τις στέρεες. Και εμείς πάντως 4.5 μηνών θα αρχίσουμε τις τροφές εφόσον τα πληρεί αυτά τα κριτήρια. Μέρες μετράω....Ταλαιπωρειτε αρκετά ο μικρούλης και νομίζω θα του κάνει καλό. 

@Luckystars καλά είναι να αποφεύγεις τους κλειστούς χώρους, οπότε και το σούπερ μάρκετ είναι σε αυτά. Τώρα αν δεν γίνεται αλλιώς προσπαθείς να μην πάνε πάνω από το μωρό και το χαζεύουν διάφοροι και να μην πιάνεις όσο γίνεται το μωρό όσο είσαι εκεί με άπλυτα χέρια η χωρίς ένα απολυμαντικό. Έχω πάρει ύπνοσακο αλλά δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμη. Κλείνει με φερμουάρ από κάτω. Δεν γίνετε να το κάνεις ένα κόμπο να είσαι σίγουρη; 

@demmikot εμένα πάντως το ξένο του κάθετε βαρύ. Όλο γουλιες μου βγάζει από την μέρα που του έδωσα να δοκιμάσει. Νομίζω αναστατώθηκε το στομαχακι του. Και περνούμε και σιρόπι 2 μήνες πια. Εκανα και βλακεια και τον ξάπλωνα νωρίς. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

@happysmile το θέμα ειναι ότι τώρα που θέλω να λείψω για δουλειά εκείνος αρνείτε το μπιμπερό. Αλλιώς δεν θα με ενοιαζε. Φυσικά ο αποκλειστικος θηλασμός είναι καλύτερος και μακράν πιο εύκολος. αλλά είναι καλά να μπορείς να αφήσεις κάπου και το μωρό για κάποιες ώρες να κάνεις καμιά εξωτερική δουλειά.

Όσο για την κρέμα. Ο γιατρός της ξέρει καλύτερα αλλά δεν είναι πολύ νωρίς; υπάρχουν κάποια κριτήρια μου είχε πει ο δικός μου παιδίατρος για να ξεκινήσει τις στέρεες. Και εμείς πάντως 4.5 μηνών θα αρχίσουμε τις τροφές εφόσον τα πληρεί αυτά τα κριτήρια. Μέρες μετράω....Ταλαιπωρειτε αρκετά ο μικρούλης και νομίζω θα του κάνει καλό. 

@Luckystars καλά είναι να αποφεύγεις τους κλειστούς χώρους, οπότε και το σούπερ μάρκετ είναι σε αυτά. Τώρα αν δεν γίνεται αλλιώς προσπαθείς να μην πάνε πάνω από το μωρό και το χαζεύουν διάφοροι και να μην πιάνεις όσο γίνεται το μωρό όσο είσαι εκεί με άπλυτα χέρια η χωρίς ένα απολυμαντικό. Έχω πάρει ύπνοσακο αλλά δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμη. Κλείνει με φερμουάρ από κάτω. Δεν γίνετε να το κάνεις ένα κόμπο να είσαι σίγουρη; 

@demmikot εμένα πάντως το ξένο του κάθετε βαρύ. Όλο γουλιες μου βγάζει από την μέρα που του έδωσα να δοκιμάσει. Νομίζω αναστατώθηκε το στομαχακι του. Και περνούμε και σιρόπι 2 μήνες πια. Εκανα και βλακεια και τον ξάπλωνα νωρίς. 

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Δεν γίνεται αλλιώς... Δεν υπάρχει βοήθεια οπότε είναι μέσα στην καθημερινότητα μας το σούπερ μάρκετ.Μεχρι πρόσφατα πηγαίναμε με την καλαθουνα, ώρες που το μωρό κοιμόταν, και είχα πάντα κουνουπιερα μπροστά. Προστασία καλοκαιριατικα από κουνούπια αλλά και προειδοποίηση τζιζ δεν απλώνω χέρια! Όταν σε κάποιο ράφι που κοντοκστεκομασταν ερχόταν κάποιος να δει - ψαχνουν ώρες ώρες λες και περιμένουν να δουν κάτι άλλο εκτός από μωρο!!! - απλά έπαιρνα το καρότσι και φεύγαμε,δεν είμαι υπόδειγμα ευγένειας όταν ο άλλος γίνεται κολιτσιδα. Στο ταμείο μας δίνουν προτεραιότητα οπότε δε νομίζω έχουμε θέμα, τι να πω..... 

Λοιποοοοον κεφάλαιο υπνοσακος! Σούπερ! Κοιμήθηκαμε ήσυχα και έλεγα θα μέναμε στην ίδια θέση μπααααα, πάλι βόλτες κόψαμε στην κούνια :DΕίπαμε τα ποδαράκια κάνουν όλη την δουλίτσα :DΔεν κάνω πλάκα, την έχω δει πως τα κανει, βάζει κόντρα ποδαράκια στα πλαϊνά κουνιας και σπρώχνει όπου θέλει να πάει και "παρκάρει" όπου της αρέσει! Κυριολεκτικά χορεύει ξαπλωμένη! 

Just now, demmikot είπε:

Για πείτε υπνοσακο από που πήρατε;; Γιατί έχω κάτι υπνοσακους από ξαδερφακι του αλλά γεννήθηκαν αντίθετες εποχές και δεν νομίζω να του χωράνε..

Καλημέρα κορίτσι! Εμάς μας τον έφεραν δώρο, όπως προανέφερα πολύ μας άρεσε! 

 

Καλημερα κορίτσια, πως είστε; πως ήταν το βράδυ σας; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. :) ψυχρούλααα.

Κ μεις θα πάρουμε υπνόσακο αλλά περιμένω να γίνει 8 κιλά το μωρό. Προς το παρόν σκεπαζόμαστε με κουβερτούλες απαλές κ δεν ξεσκεπαζόμαστε γτ κρυώνουμε. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ...

Πόσο το ευχαριστιεμαι που την ντύνω την μικρή πλέον κ με παντελονάκι κ με ζιπουνακι 

Εχθές πήγαμε για υπέρηχο ισχίων ...όλα μια χαρά ...κατουρισαμε κ την γιατρό χαχαχα 

Είμασταν μια πριγκίπισσα ...με τα Ροζακια μας τα ρουχαλακια ...

Η μαμά όμως εντελώς αγενείς οποίος σταματούσα του έλεγα κατευθείαν τι κοιτάει ... 

Κ εμένα υπνοσακο μου έχουν φέρει ...αυτό που κλίνει όμως με φερμουάρ δδεν βολεύει εμένα τουλάχιστον  ..όταν το κλείνω ξυπνάει ...κ έτσι την έχω ακόμα με κουβέρτα γιατί ο επόμενος είναι χειμωνιάτικος ....

Βρε κορίτσια εγώ δεν κατάλαβα δηλαδή στο καρότσι χωρίς το Πορτ μπεμπέ εντελώς ξαπλωτη μπορούμε να τα βάλουμε τα μωράκια ? 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Γεια σας κορίτσια. :) ψυχρούλααα.

Κ μεις θα πάρουμε υπνόσακο αλλά περιμένω να γίνει 8 κιλά το μωρό. Προς το παρόν σκεπαζόμαστε με κουβερτούλες απαλές κ δεν ξεσκεπαζόμαστε γτ κρυώνουμε. :wub:

Όντως ψυχρουλα.... Εσείς τι φορέσατε σήμερα; 

Εμένα δεν δέχετε ούτε πούπουλο να την ακουμπάει! Που για κουβερτούλα.... Οπότε ο υπνοσακος ήταν μονοδρομος:Dεχτές που το χρησιμοποίησαμε πρώτη φορά με κοίταζε με ένα ύφος του στυλ που με παγιδεύεις εδώ μέσα :P

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ...

Πόσο το ευχαριστιεμαι που την ντύνω την μικρή πλέον κ με παντελονάκι κ με ζιπουνακι 

Εχθές πήγαμε για υπέρηχο ισχίων ...όλα μια χαρά ...κατουρισαμε κ την γιατρό χαχαχα 

Είμασταν μια πριγκίπισσα ...με τα Ροζακια μας τα ρουχαλακια ...

Η μαμά όμως εντελώς αγενείς οποίος σταματούσα του έλεγα κατευθείαν τι κοιτάει ... 

Κ εμένα υπνοσακο μου έχουν φέρει ...αυτό που κλίνει όμως με φερμουάρ δδεν βολεύει εμένα τουλάχιστον  ..όταν το κλείνω ξυπνάει ...κ έτσι την έχω ακόμα με κουβέρτα γιατί ο επόμενος είναι χειμωνιάτικος ....

Βρε κορίτσια εγώ δεν κατάλαβα δηλαδή στο καρότσι χωρίς το Πορτ μπεμπέ εντελώς ξαπλωτη μπορούμε να τα βάλουμε τα μωράκια ? 

Και εγώ πολύ το ευχαριστιεμαι που την ντύνω όλο και πιο φθινοπωρινά!. 

Συγχαρητήρια για την εξέταση σας! 

Καθόλου αγενής... Είναι και δική μου απορία... Ειλικρινά τι κοιτάζουν;;;;; B)

Ο δικός μας υπνοσακος είναι βαμβακερός σα να φοράει πυτζαμουλες. 

Στο καρότσι εμείς την βάζουμε ημικαθιστη θέση. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...