Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Giosotpk είπε:

Εγωωωω εγγγωωω φταίω για τον φίλο μου τον Αλί . Σας τον γνώρισα και να τώρα .... Παραγγέλνετε όλες ... 

Κοίτα μήπως βρεις το ίδιο ρουχαλακι από άλλον πωλητή . Και κοίτα κ τα μεταφορικά . Γενικά θέλει ψάξιμο . 

 

Πάντως εμένα ο άντρας μου δεν τον ζηλεύει τον Αλί. Ψωνίζει κι αυτός! :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Είχα πάρει ένα για περιστασιακή χρήση το cangaroo gentle touch αλλά βρήκα την άκρη και αντλώ 130μλ τη φορά. Σε περίπου 20 λεπτά. 70 λ απο κάθε στήθος κάθε 3 ωρες. Αν θέλω παραπάνω θέλει παραπάνω χρόνο. Επειδή προς το παρών δεν μου περνει πολύ ώρα. Θα συνεχίσω με αυτό. Αν έχεις μεγάλες ανάγκες το καλύτερο είναι να νοικιάσεις νοσοκομειακο διπλής άντλησης. 50€ το μήνα τα νοικιάζουν. Βέβαια εμείς ξεκινάμε σιγά σιγά στέρεες τον άλλο μήνα. Οπότε πιστεύω θα αντέξω για 2 μήνες ακόμη. Μετά θα αντλώ λιγότερες φορές 

Ααα οκ ευχαριστώ για την απάντηση! :) 

Κορίτσια να ρωτησω κάτι; Τα μωράκια σας ποσο κοιμούνται την μέρα; εμένα δεν κοιμάται καθόλου θέλει στηθος κοιμάται και μόλις παω να την αφήσω κάτω γαρίδα το μάτι! το βράδυ για να κοιμηθεί αρκετές ώρες κοιμόμαστε μαζί!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλησπέρα πως είστε;; 

Εμεις Σήμερα είχαμε τους κλασσικούς κολικούς μας και υπερένταση! Υπερένταση έχουμε 2-3 ημέρες, συμβαινει και σε εσάς;Λίκνο δε μένουμε παρα μόνο το βράδυ στον ύπνο! Την ημέρα δεχόμαστε μόνο καρότσι, ρηλαξ και αγκαλιά! Αν την βάλουμε λίκνο κουνάει χέρια πόδια κάνει αχ και βαχ και στο τέλος αρχίζει να κλαίει! Προσπάθησα να την βάλω λίκνο αφού είχε κοιμηθεί ή αγκαλιά μου ή καρότσι ή ρηλαξ, με το που την ακουμπούσα λικνο τσουυυυυπ το μάτι γαρίδα ή κοιμόταν λίγο και μετά έκανε περαδωθε το κεφαλάκι τιναζε χεράκια ποδαράκια και στο τέλος ξανά κλάμα.... Έχετε κάποια ανάλογη εικόνα; 

Συμπεθέρα @Γλυκερια123 Κομανεντσι η νύφη σου:DΤι κάνετε; ο Αντρέας μας; :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Luckystars είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα πως είστε;; 

Εμεις Σήμερα είχαμε τους κλασσικούς κολικούς μας και υπερένταση! Υπερένταση έχουμε 2-3 ημέρες, συμβαινει και σε εσάς;Λίκνο δε μένουμε παρα μόνο το βράδυ στον ύπνο! Την ημέρα δεχόμαστε μόνο καρότσι, ρηλαξ και αγκαλιά! Αν την βάλουμε λίκνο κουνάει χέρια πόδια κάνει αχ και βαχ και στο τέλος αρχίζει να κλαίει! Προσπάθησα να την βάλω λίκνο αφού είχε κοιμηθεί ή αγκαλιά μου ή καρότσι ή ρηλαξ, με το που την ακουμπούσα λικνο τσουυυυυπ το μάτι γαρίδα ή κοιμόταν λίγο και μετά έκανε περαδωθε το κεφαλάκι τιναζε χεράκια ποδαράκια και στο τέλος ξανά κλάμα.... Έχετε κάποια ανάλογη εικόνα; 

Συμπεθέρα @Γλυκερια123 Κομανεντσι η νύφη σου:DΤι κάνετε; ο Αντρέας μας; :D

Ε ρε νυφη που θα κανωωωωω αστην καλε να εκτονωθει τι την εμποδιζεις!!! Εμεις περασαμε κολικους και καθε απογευμα γινοταν ο χαμος..τωρα ηρεμησε ευτυχως..ειναι ζορι αλλα οπου να ναι θα τελειωσει..πιπιλα παιρνει;για τους κολικους δινεις τιποτα;;το βραδυ κοιμαται τουλαχιστον; ο γιοκας μου εχει κατι μερες που ενω μου γελαγε πολυ δε γελαει ..λιγο κ με το ζορι αλλα γελαει και μιλαει με τον αρκουδο της παντας που εχει στην κουνια του..εχω αρχισει και ανησυχω..τελοσπαντων κατα τ αλλα καλα συμπεθερουλα μου..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ε ρε νυφη που θα κανωωωωω αστην καλε να εκτονωθει τι την εμποδιζεις!!! Εμεις περασαμε κολικους και καθε απογευμα γινοταν ο χαμος..τωρα ηρεμησε ευτυχως..ειναι ζορι αλλα οπου να ναι θα τελειωσει..πιπιλα παιρνει;για τους κολικους δινεις τιποτα;;το βραδυ κοιμαται τουλαχιστον; ο γιοκας μου εχει κατι μερες που ενω μου γελαγε πολυ δε γελαει ..λιγο κ με το ζορι αλλα γελαει και μιλαει με τον αρκουδο της παντας που εχει στην κουνια του..εχω αρχισει και ανησυχω..τελοσπαντων κατα τ αλλα καλα συμπεθερουλα μου..

Φάσεις είναι. Ίσως τον ενοχλεί κάτι και δεν έχει πολύ διάθεση; Μήπως έχει μόλις ξυπνήσει; Και που να δεις μόλις περάσει τους 3 μήνες που θα μιλάει μαζί σου.

Εγώ του μιλάω μου απαντάει με κάτι κραυγές, απαντάω και εγώ με την ίδια κραυγή και ξεκαρδιζετε στα γέλια. Και δως του πάλι να μου λέει τα δικά του. Απάντηση και εγώ και μιλάμε έτσι 2 φορές τη μέρα σίγουρα. Τωρα τι λέμε ο Θεός και η ψυχή μας. Επίσης του αρέσει πολύ να βλέπει το είδωλο του στον καθρέφτη. Το κοιτάει και γελάει. Καλά είμαστε και ψώνιο δυδιμακι εμείς οπότε να μας αρέσει ο καθρέφτης είναι λογικός. 

@Luckystarsεμένα δεν κοιμήθηκε ποτέ στο λίκνο. Νομίζω το στρώμα φταίει. Γιατί ήταν δίπλα μου κολλημένο στο κρεβάτι και παρ όλα αυτά δεν το ήθελε. Ενώ στο κρεβάτι με την ίδια απόσταση μεταξύ μας κοιμόταν. Πάντως γενικά και τώρα ακόμη αν τον βάλω στην κούνια που έχουν το ίδιο στρώμα στο μισάωρο ξυπνάει τη μέρα. Εσένα στο κρεβάτι σας κοιμάται; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ε ρε νυφη που θα κανωωωωω αστην καλε να εκτονωθει τι την εμποδιζεις!!! Εμεις περασαμε κολικους και καθε απογευμα γινοταν ο χαμος..τωρα ηρεμησε ευτυχως..ειναι ζορι αλλα οπου να ναι θα τελειωσει..πιπιλα παιρνει;για τους κολικους δινεις τιποτα;;το βραδυ κοιμαται τουλαχιστον; ο γιοκας μου εχει κατι μερες που ενω μου γελαγε πολυ δε γελαει ..λιγο κ με το ζορι αλλα γελαει και μιλαει με τον αρκουδο της παντας που εχει στην κουνια του..εχω αρχισει και ανησυχω..τελοσπαντων κατα τ αλλα καλα συμπεθερουλα μου..

Αμ τι μας νόμιζες συμπεθέρα μου;;; ότι και ότι;;;;:Dαπό ότι φαίνεται θα κάνεις ζόρικη νύφη, τσαουσο, έχει άποψη για όλα!!!!:Dθα καλοπερασει το αντράκι σου:D

Πιπίλα ναι παίρνει, για κολικούς όχι δεν δίνω κάτι, τα βράδια μας είναι ανάλογα της ημέρας.... 

Γιατί παρακαλώ ανησυχείς για το αντράκι σου;;;; πολύ κοινωνικό τον βρίσκω, πιάνει φιλίες και με τα καρτούν!!! :D

Φιλακια Γλυκερία μου, φιλακια στον γαμπρουλη!!! @Γλυκερια123

7 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Φάσεις είναι. Ίσως τον ενοχλεί κάτι και δεν έχει πολύ διάθεση; Μήπως έχει μόλις ξυπνήσει; Και που να δεις μόλις περάσει τους 3 μήνες που θα μιλάει μαζί σου.

Εγώ του μιλάω μου απαντάει με κάτι κραυγές, απαντάω και εγώ με την ίδια κραυγή και ξεκαρδιζετε στα γέλια. Και δως του πάλι να μου λέει τα δικά του. Απάντηση και εγώ και μιλάμε έτσι 2 φορές τη μέρα σίγουρα. Τωρα τι λέμε ο Θεός και η ψυχή μας. Επίσης του αρέσει πολύ να βλέπει το είδωλο του στον καθρέφτη. Το κοιτάει και γελάει. Καλά είμαστε και ψώνιο δυδιμακι εμείς οπότε να μας αρέσει ο καθρέφτης είναι λογικός. 

@Luckystarsεμένα δεν κοιμήθηκε ποτέ στο λίκνο. Νομίζω το στρώμα φταίει. Γιατί ήταν δίπλα μου κολλημένο στο κρεβάτι και παρ όλα αυτά δεν το ήθελε. Ενώ στο κρεβάτι με την ίδια απόσταση μεταξύ μας κοιμόταν. Πάντως γενικά και τώρα ακόμη αν τον βάλω στην κούνια που έχουν το ίδιο στρώμα στο μισάωρο ξυπνάει τη μέρα. Εσένα στο κρεβάτι σας κοιμάται; 

Καλημέρα Αννουλα @Anna17!!! Εμάς όχι δεν πιστεύω είναι το στρώμα, μια χαρά καθόταν ως πριν λίγο καιρό!!!Στο κρεβάτι μας όχι δεν την έχουμε βάλει συστηματικά, μόνο περιστασιακά για λίγο παιχνίδι, γυμναστήριο ή για γρήγορο άλλαγμα πάνας. 

 

Καλημεεεεερα κορίτσια πως είστε;;;; που χαθήκατε;;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Αμ τι μας νόμιζες συμπεθέρα μου;;; ότι και ότι;;;;:Dαπό ότι φαίνεται θα κάνεις ζόρικη νύφη, τσαουσο, έχει άποψη για όλα!!!!:Dθα καλοπερασει το αντράκι σου:D

Πιπίλα ναι παίρνει, για κολικούς όχι δεν δίνω κάτι, τα βράδια μας είναι ανάλογα της ημέρας.... 

Γιατί παρακαλώ ανησυχείς για το αντράκι σου;;;; πολύ κοινωνικό τον βρίσκω, πιάνει φιλίες και με τα καρτούν!!! :D

Φιλακια Γλυκερία μου, φιλακια στον γαμπρουλη!!! @Γλυκερια123

Καλημέρα Αννουλα @Anna17!!! Εμάς όχι δεν πιστεύω είναι το στρώμα, μια χαρά καθόταν ως πριν λίγο καιρό!!!Στο κρεβάτι μας όχι δεν την έχουμε βάλει συστηματικά, μόνο περιστασιακά για λίγο παιχνίδι, γυμναστήριο ή για γρήγορο άλλαγμα πάνας. 

 

Καλημεεεεερα κορίτσια πως είστε;;;; που χαθήκατε;;;;; 

Καλημέραααα...εμείς εδώ συνεχίζουμε με το άλμα ανάπτυξης μας ... εσείς πώς είστε ?


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς τι να πω, ενώ δεν είναι η εβδομάδα για άλμα κάνει σαν να περνάει. Έχει από προχθές γκρινιτσα, κλάμα, κοιμάται αργά. Χθες κοιμήθηκε στις 2 πάλι. 

Εμάς κοιμάται και στο λίκνο, και στο κρεβάτι και πάνω μας ( μέσα στην μέρα). Τίποτα δεν αφήνουμε παραπονεμενο. :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα όλη μέρα. :grin:

Εμείς είχαμε κάποιες ζόρικες μερούλες, χθες κ σήμερα καλύτερα. Την άλλη εβδομάδα έχουμε κ εμβόλια. Να μας ζυγίσουν κιόλας αν κ μας κόβω βαρβάτους. :D

Άτιμες μ ξεσηκώσατε για τα χριστούγεννα κ στο τσαφ ήμουνα να παραγγείλω χθες. Αλλα λέω περίμενε να πάει 15 οκτωβρίου κ θα προσπαθήσω να περιμένω.

Κ γω θα πάρω άμεσα γυμναστήριο, να απασχολείται πιο δημιουργικά το παιδί, επιτέλους νιώθω οτι ευχαριστιέται. Σήμερα μ έκανε κ το πρώτο γάργαρο γέλιο διαρκείας. :wub:

Just now, Elenit said:

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς τι να πω, ενώ δεν είναι η εβδομάδα για άλμα κάνει σαν να περνάει. Έχει από προχθές γκρινιτσα, κλάμα, κοιμάται αργά. Χθες κοιμήθηκε στις 2 πάλι. 

Εμάς κοιμάται και στο λίκνο, και στο κρεβάτι και πάνω μας ( μέσα στην μέρα). Τίποτα δεν αφήνουμε παραπονεμενο. :-P

Κ γω νιώθω οτι σαν να ξεκίνησε λίγο νωρίτερα το άλμα π ξεκινάει την 15η ενώ διανύουμε την 14η.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημέραααα...εμείς εδώ συνεχίζουμε με το άλμα ανάπτυξης μας ... εσείς πώς είστε ?

Εμας μας παιδευουν πολύ οι κολικοι, κάθε ημέρα όμως.... Συνήθως συνεχίζονται μέχρι τον 3ο ή πιάνουν και τον 3ο μέχρι 4ο;

Just now, Elenpap είπε:

Καλημέρα όλη μέρα. :grin:

Εμείς είχαμε κάποιες ζόρικες μερούλες, χθες κ σήμερα καλύτερα. Την άλλη εβδομάδα έχουμε κ εμβόλια. Να μας ζυγίσουν κιόλας αν κ μας κόβω βαρβάτους. :D

Άτιμες μ ξεσηκώσατε για τα χριστούγεννα κ στο τσαφ ήμουνα να παραγγείλω χθες. Αλλα λέω περίμενε να πάει 15 οκτωβρίου κ θα προσπαθήσω να περιμένω.

Κ γω θα πάρω άμεσα γυμναστήριο, να απασχολείται πιο δημιουργικά το παιδί, επιτέλους νιώθω οτι ευχαριστιέται. Σήμερα μ έκανε κ το πρώτο γάργαρο γέλιο διαρκείας. :wub:

Κ γω νιώθω οτι σαν να ξεκίνησε λίγο νωρίτερα το άλμα π ξεκινάει την 15η ενώ διανύουμε την 14η.

Το γυμναστήριο το λιωσαμε το βαρεθήκαμε και ψάχνουμε τι άλλο ακολουθεί :D

Αχχχχχ αυτά τα γαργαρα γελάκια..... Είναι για φαγωμα, δεν είναι;;;; 

Just now, Elenit είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς τι να πω, ενώ δεν είναι η εβδομάδα για άλμα κάνει σαν να περνάει. Έχει από προχθές γκρινιτσα, κλάμα, κοιμάται αργά. Χθες κοιμήθηκε στις 2 πάλι. 

Εμάς κοιμάται και στο λίκνο, και στο κρεβάτι και πάνω μας ( μέσα στην μέρα). Τίποτα δεν αφήνουμε παραπονεμενο. :-P

Βολικό μωράκι, εύγε!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια πλέον αποφασίζει πως θα κοιμηθεί. Γυρίζει μπρούμυτα και αλλάζει και πλευρά το κεφάλι όταν πιάνετε. Τον γυρίζω κανονικά και ξαναγυρίζει. Ο παιδίατρος μου είπε αφού έχει δύναμη να σηκωθεί πλέον Άστον. Αν σηκωνετε λέει; πους απς κανονικά πια. Κάθετε και με υποστήριξη στα πόδια μου. Και τρελενετε να είναι καθιστός. Οι άλλες απαιτήσεις μας είναι οταν νυσταζει να τον ξαπλώσω. Δεν θέλει πλέον να κοιμάται αγκαλιά. 

Ακούς @demmikot? Ποιος να το πίστευε; Που είχαν ξεραθει τα χέρια μου. Στο ριλαξ κάθετε πλέον αρκετά. Την Κυριακή έφαγα πρώτη φορά μαζί με τον άντρα μου και ο μικρός στο ριλαξ να μας μιλάει. Μεγάλωσε ξαφνικά. Και τα σάλια πλέον απλά στάζουν από το στόμα ολη μέρα. Τα ρούχα του και τα δικά μου μουσκιδι. Του έβαλα αλοιφή για τα ούλα και αηδιάσει. Έχουμε και άποψη.... 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars εμας για κολικους μας ειχε πει μεχρι τον 3ο..αλλα ειναι και αναλογα με το μωρο..

@Anna17 αλλαξε παρα πολυ ο μπεμπης σου..κι ευτυχως προς το καλυτερο...μπραβο..

Ευτυχως σημερα μου χαμογελασε αλλα οχι κ τοσο πολυ..ουφ..περιμενω πως και πως να γελασει με διαρκεια να το ευχαριστηθω...:x

  • Ευχαριστώ 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars said:

Εμας μας παιδευουν πολύ οι κολικοι, κάθε ημέρα όμως.... Συνήθως συνεχίζονται μέχρι τον 3ο ή πιάνουν και τον 3ο μέχρι 4ο;

Το γυμναστήριο το λιωσαμε το βαρεθήκαμε και ψάχνουμε τι άλλο ακολουθεί :D

Αχχχχχ αυτά τα γαργαρα γελάκια..... Είναι για φαγωμα, δεν είναι;;;; 

Βολικό μωράκι, εύγε!!!! ;)

Εμείς είχαμε κολικούς, οι οποίοι φαίνεται να σταμάτησαν όταν έγινε το μωρο 2,5 μηνών. Τώρα μπήκαμε στον 4ο. Κ δν τους είχαμε κάθε μέρα, κάποιες μέρες την εβδομάδα. Θα φύγουν σύντομα. Πόσο είστε εσείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...