Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Anna17  δως μου κουράγιο Άννα μου γιατί πάλι χθες δύσκολα περασα.. πολύ δύσκολα βασικά απλά τι να γράφω πάλι;; Άστο λέω .. μακάρι να φτιάξει και εμένα. Βέβαια πράγματικα πιστεύω ότι θα φτιάξει. Ότι και μέρα θα ξυπνήσω και θα είναι άλλο μωρό. Πολύ χαίρομαι για τον μικρό σου.. εγω του μιλάω και μ γελάει πια.. και δώστου αγου και αγού.. πάλι καλά που έχω κ αυτά κ παίρνω δύναμη

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, demmikot said:

@Anna17  δως μου κουράγιο Άννα μου γιατί πάλι χθες δύσκολα περασα.. πολύ δύσκολα βασικά απλά τι να γράφω πάλι;; Άστο λέω .. μακάρι να φτιάξει και εμένα. Βέβαια πράγματικα πιστεύω ότι θα φτιάξει. Ότι και μέρα θα ξυπνήσω και θα είναι άλλο μωρό. Πολύ χαίρομαι για τον μικρό σου.. εγω του μιλάω και μ γελάει πια.. και δώστου αγου και αγού.. πάλι καλά που έχω κ αυτά κ παίρνω δύναμη

 

Όλες περνάμε κάποιες δύσκολες μέρες, απλά κάποιες λίγο περισσότερες. Μη χάνεις το κουράγιο σου, είναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα έρθουν καλύτερες μέρες. Ζήτα κ βοήθεια όμως, εγώ πχ στον άντρα μου συχνά λέω δν είμαι καλά, θέλω στήριξη, βοήθησε με κτλ.

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 @Elenpap ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου.. 

Ζητάω από τον άνδρα μου βοήθεια εννοείται. Ευτυχώς έχει καταλάβει πόσο δύσκολο είναι αυτό και μου συμπαραστέκεται γιατί στην αρχή δεν είχε καταλάβει. Θα έρθουν καλύτερες μέρες στα σίγουρα. 

 

  • Μου αρέσει 2

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@demmikot συμπεθέρα μου υπομονή! Θα ηρεμήσει ο γαμπρουλης μου.

@happysmile εγώ θα πάρω όλες τις άδειες που δικαιούμαι και θα επιστρέψω στη δουλειά του χρόνου τον Ιούλιο. Συνολικά θα λείπω πάνω από ένα χρόνο, αλλά προτιμώ να μείνω εγώ με την μπέμπα παρά μια ξένη κοπέλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

@demmikot συμπεθέρα μου υπομονή! Θα ηρεμήσει ο γαμπρουλης μου.

@happysmile εγώ θα πάρω όλες τις άδειες που δικαιούμαι και θα επιστρέψω στη δουλειά του χρόνου τον Ιούλιο. Συνολικά θα λείπω πάνω από ένα χρόνο, αλλά προτιμώ να μείνω εγώ με την μπέμπα παρά μια ξένη κοπέλα.

Εισαι στο δημοσιο?εγω ξερω μονο για το εξαμηνο κ μετα το μειωμενο ωραριο 6ωρο!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

@Luckystars εμας για κολικους μας ειχε πει μεχρι τον 3ο..αλλα ειναι και αναλογα με το μωρο..

@Anna17 αλλαξε παρα πολυ ο μπεμπης σου..κι ευτυχως προς το καλυτερο...μπραβο..

Ευτυχως σημερα μου χαμογελασε αλλα οχι κ τοσο πολυ..ουφ..περιμενω πως και πως να γελασει με διαρκεια να το ευχαριστηθω...:x

@Γλυκερια123Ναι σίγουρα είναι διαφορετικά σε κάθε μωρό.... Σήμερα παραήταν, ξεκινήσαμε από το μεσημέρι και πριν λίγο ηρεμήσαμε.... Πως παιδευονται έτσι.... Πφφφφφ..... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Εισαι στο δημοσιο?εγω ξερω μονο για το εξαμηνο κ μετα το μειωμενο ωραριο 6ωρο!

Όχι καλέ! Οι 63 μέρες του ΙΚΑ, συν το υπόλοιπο των ημερών αδείας που δεν έχω πάρει, συν το μειωμένο ωράριο μαζεμένο που είναι 3μιση μήνες συν το εξάμηνο του ΟΑΕΔ, βγαίνει ένας χρονος σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Εμείς είχαμε κολικούς, οι οποίοι φαίνεται να σταμάτησαν όταν έγινε το μωρο 2,5 μηνών. Τώρα μπήκαμε στον 4ο. Κ δν τους είχαμε κάθε μέρα, κάποιες μέρες την εβδομάδα. Θα φύγουν σύντομα. Πόσο είστε εσείς;

2,5 μηνων είμαστε κορίτσι μου @Elenpap.... Αμήν να φύγουν σύντομα σκίζετε η ψυχή μου να το βλέπω έτσι μια σταλιτσα πλασματακι να παιδεύεται..... 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Luckystars 2.5 μηνων σ εμας γινοταν ο χαμος κι ειχα παρει τηλ το γιατρο κ μου χε πει οτι 2.5 μηνων ειναι η κορυφωση των κολικων οποτε υπομονη...

@happysmile ουτ εγω εχω ατομο και δεν ξερω τι θα γινει ασε ανοιγεις μεγαλη πληγη μ αυτο που ρωτησες..ισως παιδικο σταθμο δεν ξερω ακομα

Ρε κοριτσια στο μειωμενο ωραριο θα πληρωνεστε κανονικα η αναλογα τις ωρες; εν τω μεταξυ το συμπληρωματικο επιδομα το πηρε καμια;εγω εκανα τα χαρτια αλλα δεν εχουν μπει ακομα τα λεφτα κι απ τον οαεδ δεν ξερουν ποτε θα μπουν..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια εσεις εχετε ατομο να σαςβρον προσεχει για να γυρισετε δουλεια?εγω οχι κ αγχώνομαι απο τωρα!ειναι πολυ μικρος για σταθμο 8 μηνων.

Ούτε και εγώ έχω. Αλλά εγώ θα χρειαστώ 1 έτους για 3 μήνες. Σκέφτομαι να βάλω αγγελία και να οποία βρω να την πάρω 1 μήνα νωρίτερα ώστε 1 μήνα να κάτσει παράλληλα με την μαμά μου να γνωριστεί με το παιδί. Και να την γνωρίσω και εγώ. Επίσης σίγουρα θα βάλω κάμερα στο σπίτι. Έχει βρει κάτι μικρές ο άντρας μου αλλά εγώ του είπα ότι θα της το πω να το ξέρει. Αφ ενός είναι παράνομο και αφ ετέρου αν το ξέρει θα είναι πιο προσεκτική νομίζω. 

@Luckystars λίγο σας έμεινε, θα περάσουν και εμάς λίγο μετά τους 3 σταμάτησαν . Βαστα γερά.

@Γλυκερια123 και εμένα το επίδομα ακόμα να μπει . Την Δευτέρα ξεκινάει το 6μηνο. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Ούτε και εγώ έχω. Αλλά εγώ θα χρειαστώ 1 έτους για 3 μήνες. Σκέφτομαι να βάλω αγγελία και να οποία βρω να την πάρω 1 μήνα νωρίτερα ώστε 1 μήνα να κάτσει παράλληλα με την μαμά μου να γνωριστεί με το παιδί. Και να την γνωρίσω και εγώ. Επίσης σίγουρα θα βάλω κάμερα στο σπίτι. Έχει βρει κάτι μικρές ο άντρας μου αλλά εγώ του είπα ότι θα της το πω να το ξέρει. Αφ ενός είναι παράνομο και αφ ετέρου αν το ξέρει θα είναι πιο προσεκτική νομίζω. 

@Luckystars λίγο σας έμεινε, θα περάσουν και εμάς λίγο μετά τους 3 σταμάτησαν . Βαστα γερά.

@Γλυκερια123 και εμένα το επίδομα ακόμα να μπει . Την Δευτέρα ξεκινάει το 6μηνο. 

Συμπεθέρα μαζί πείνασε το ζεύγος χαχαχα

  • Χαχα 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα πάρω όλες τις άδειες μαζεμένες και θα γυρίσω αρχές Αυγούστου. Σαν την συμπεθέρα μου και εγώ :x.

Θα πάει βρεφονηπιακό ο μικρός θα είναι ενός έτους τώρα τον Αύγουστο κάπως θα τα βολεψουμε θα πάρω και την άδεια της χρονιάς θα πάρει κ ο άνδρας μου θα βγει ο μήνας. Από τον ΟΑΕΔ θα κάνουν δύο μήνες να μπουν έτσι μου είπαν. Επίσης αν γυρίσετε με μειωμένο ωράριο εννοείται πληρώνεστε κανονικά όλο το μισθό όχι τις ώρες που δουλέψατε. Πάλι καλά υπάρχει πρόνοια για την μητέρα.

@Elenit το.μειενο ωράριο μαζεμένο πόσο σου βγήκε; Εμένα μου είπαν 65 εργάσιμες..

 

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...