Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@demmikot δεν μου έχουν δώσει εργάσιμες αλλά νομίζω κάπου τόσο βγαίνει. Και μαζί με τα Σαββατοκύριακα 3μιση μήνες.

Εγώ στον ΟΑΕΔ δεν έχω πάει ακόμα. Αλλά γράφει στο site ότι μπορούμε να τα υποβάλλουμε και σε ΚΕΠ. Ισχύει; Το έχει κάνει καμιά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elenit said:

@demmikot δεν μου έχουν δώσει εργάσιμες αλλά νομίζω κάπου τόσο βγαίνει. Και μαζί με τα Σαββατοκύριακα 3μιση μήνες.

Εγώ στον ΟΑΕΔ δεν έχω πάει ακόμα. Αλλά γράφει στο site ότι μπορούμε να τα υποβάλλουμε και σε ΚΕΠ. Ισχύει; Το έχει κάνει καμιά;

Για το κεπ θα πρέπει να είσαι χρήστης του ΟΑΕΔ. Δηλαδή παλιά θα έπρεπε να είχες πάει από εκεί να σου ανοίξουν χρήστη με κλειδάριθμο. Αν δεν έχεις πας οεαδ με όλα τα χαρτιά και σου ανοίγουν χρήστη εκείνη την στιγμή καλύτερα πήγαινε ΟΑΕΔ εγώ με το παιδί πήγα δεν έχει ουρες αυτό το τμήμα..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

@demmikot δεν μου έχουν δώσει εργάσιμες αλλά νομίζω κάπου τόσο βγαίνει. Και μαζί με τα Σαββατοκύριακα 3μιση μήνες.

Εγώ στον ΟΑΕΔ δεν έχω πάει ακόμα. Αλλά γράφει στο site ότι μπορούμε να τα υποβάλλουμε και σε ΚΕΠ. Ισχύει; Το έχει κάνει καμιά;

Για το συμπληρωματικο επιδομα  του οαεδ πρεπει να πας μεσα σε 60 μερες απ τη στιγμη που πληρωνεσαι τις 63 μερες..εχε το στο νου σου..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Για το κεπ θα πρέπει να είσαι χρήστης του ΟΑΕΔ. Δηλαδή παλιά θα έπρεπε να είχες πάει από εκεί να σου ανοίξουν χρήστη με κλειδάριθμο. Αν δεν έχεις πας οεαδ με όλα τα χαρτιά και σου ανοίγουν χρήστη εκείνη την στιγμή καλύτερα πήγαινε ΟΑΕΔ εγώ με το παιδί πήγα δεν έχει ουρες αυτό το τμήμα..

Είχα ένα κλειδάριθμο από πιο παλιά. Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ συμπεθέρα μου :-)

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Για το συμπληρωματικο επιδομα  του οαεδ πρεπει να πας μεσα σε 60 μερες απ τη στιγμη που πληρωνεσαι τις 63 μερες..εχε το στο νου σου..

Α, νόμιζα τρίμηνο. Θα σπεύσω! Ευχαριστώ :smile:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι τυχερές που είστε ρε κορίτσια? Εγώ που είμαι ελεύθερος επαγγελματίας  δεν δικαιούμαι τίποτα, δούλευα μέχρι τελευταία μέρα, γύρισα 20 ημερών στη δουλειά, τον τραβολογαω ότι ώρα και να ναι..  Και μην φανταστείτε ότι βγάζω τίποτα..  Πάνω κατω 600€/μήνα βγαίνει καθαρά να παίρνω 

  • Λυπημένη/-ος 3

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elen211 είπε:

Τι τυχερές που είστε ρε κορίτσια? Εγώ που είμαι ελεύθερος επαγγελματίας  δεν δικαιούμαι τίποτα, δούλευα μέχρι τελευταία μέρα, γύρισα 20 ημερών στη δουλειά, τον τραβολογαω ότι ώρα και να ναι..  Και μην φανταστείτε ότι βγάζω τίποτα..  Πάνω κατω 600€/μήνα βγαίνει καθαρά να παίρνω 

Ολα χάλια είναι αγάπη. Εσύ δεν έχεις αφεντικό να σε πρήζει αλλά δεν μπορείς να λείψεις ούτε ώρα και αυτό όταν έχεις παιδιά είναι πολύ ασχημο. Εμείς από την άλλη έχουμε άδειες αλλά έχεις κάποιον να σου φέρετε όπως να ναι. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο υπάλληλος μας πάντως παίρνει πιο πολλά από εμένα. Παίρνει τα δώρα του, τα επιδόματα αδείας του.. Και 650€ μισθό! Και πάντα στην ώρα του! Βέβαια κάνει δουλειά ο άτιμος! Αλλά κι εγώ είμαι το καλύτερο "μικρό αφεντικό" όπως με λέει για να με νευριάσει! Κάθε πρωί του κάνω τον καλύτερο καφέ :p 

Πάντως το  προτιμούσα όταν ήμουν υπάλληλος..  Τώρα έχω χάσει 10 χρόνια από την ζωή μου με το άγχος αν θα έχω να πληρώσω τους προμηθευτές, τους υπαλλήλους, το ΙΚΑ, το τεβε, τον ΦΠΑ, το ενοίκιο του μαγαζιού κλπ κλπ κλπ. 

Τεσπα.. Τι κάνουν τα μωράκια σας? Εμένα είναι λίγο γκρινιάρης.. 

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 έχεις απόλυτο δίκιο για τους ελεύθερους επαγγελματίες.. έτσι όπως τα έχουν κάνει με τόσες εισφορές καλύτερα υπάλληλος. Το καλό με τους ελεύθερους επαγγελματίες είναι ότι έχουν παραπάνω κέρδη ( σε άλλες εποχές) και ότι αν θέλουν μπορούν να μην πάνε στη δουλειά μια μέρα ( σε ένα ιδανικό κόσμο). Κατά τα άλλα όλο αγχοι είναι εγώ δεν ξέρω πως κοιμούνται όταν έχουν τόσες υποχρεώσεις.. εντάξει δεν λέω και ο υπάλληλος έχει από πάνω το αφεντικό να τον πρήζει αλλά δεν είναι όλα τα αφεντικά χάλια και επίσης αν δεν την παλεύεις βρίσκεις αλλού. Κάθε μία δουλειά έχει τις δυσκολίες της. Εγώ τώρα στάθηκα τυχερή και δέχθηκαν την άδεια ελπίζω όταν γυρίσω να μην μου το κρατάνε μανιάτικο που λέμε και να μην με γονατίσουν. Βέβαια εγώ μιλάω κάθε τόσο στο τηλ με τον αντικαταστάτη και με βλέπω αν ζορισουν τα πράγματα να ανοίγω υπολογιστή και να δουλεύω. Το μόνο καλό είναι ότι μπορώ να δουλέψω από το σπίτι .. αυτά με τις δουλειές.. εδώ έπιασε βροχή και την έδειχνα στον μικρό .. δεν ενθουσιάστηκε κιόλας αλλά εντάξει εγώ τα λέω και ότι πιάσει. 

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@demmikot κι εγω το κανα με τη βροχη...χαχαχ ειχε ενα υφος τι γινεται τωρα τι ειναι αυτο χαχαχαχ

Οντως κοριτσια ολες οι δουλειες εχουν τα υπερ και τα κατα ειτε δημοσιος υπαλληλος ειυε ιδιωτικος ειτε ελευθερος επαγγελματιας..τελοσπαντων να λεμε δοξα το Θεο που χουμε εστω μια δουλεια γιατι αλλιως δε βγαινει οικογενεια περα μ ενα μισθο...

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια χρησιμοποιείτε κάποιο λαδακι ή κρέμα για μασάζ στα μωράκια σας;

Μέχρι στιγμής δεν της έχω βάλει κάτι καθώς μας είχε πει η παιδίατρος όσο έχει ζέστη μην βάλουμε λαδακι η κάτι τέτοιο. Τώρα λοιπόν που κρυώνει ο καιρός σκεφτόμουν να της βάλω κάτι, αλλά θα ήθελα και κάτι που να είναι αγνό, χωρίς χημικά.

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθέρα αμυγδαλελαιο.. δεν μυρίζει είναι αγνό και οικονομικό.. κάθε μέρα κάνω μασάζ στον πασά μου. Κακομαθημένο θα στον δώσω.  Βέβαια τον τελευταίο καιρό τον βγάζω από το μπάνιο και κλαίει.. μάλλον του αρέσει μέσα στο νερό..

  • Χαχα 2

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Συμπεθέρα αμυγδαλελαιο.. δεν μυρίζει είναι αγνό και οικονομικό.. κάθε μέρα κάνω μασάζ στον πασά μου. Κακομαθημένο θα στον δώσω.  Βέβαια τον τελευταίο καιρό τον βγάζω από το μπάνιο και κλαίει.. μάλλον του αρέσει μέσα στο νερό..

Καρκινακια κορίτσι μου,παιδάκια του νερού ;)Η μικρή μας με το που μπούμε μπάνιο τρελαινετε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars said:

Καρκινακια κορίτσι μου,παιδάκια του νερού ;)Η μικρή μας με το που μπούμε μπάνιο τρελαινετε!!! 

Ναι ναι, εμένα παίζει να κλαίει και με του που τον βάλω στο νερό κοκαλωνει και μετά από λίγο παίρνει φάτσα απόλαυσης και κουνάει φουλ πόδια...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...