Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@happysmile μένα το κρατάει κανονικά κάθεται καμαρωτος όταν του το κάνω. Βέβαια αυτός έχει κάνει γερή προπόνηση γιατί κάθεται μπρούμυτα πάνω μου. 

@Anna17 μάλλον θέλει να θηλάζει έτσι γιατί το αρέσει να ξαπλώνει σοκ την αριστερή πλευρά. Είναι και η σωστή πλευρά για παλινδρόμηση.. έχει ένστικτο ο δικός σου!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@luckystar έχεις δίκιο. Είναι ξεχωριστοί κοντοι άνθρωποι.

@demmikot αλήθεια; δεν το ήξερα. Κοίτα ξέρω οτι κάνει πραγματα από ένστικτο. Πχ δεν έτρωγε ποτέ μεγάλες ποσότητες γιατί έκανε αναγωγες. Όσες φορές έλειψα και ήπιε μπιμπερό είχε θέμα μετά. Οπότε όταν θηλάζε ανά μια ώρα 3 λεπτά το κατάλαβα ότι το έκανε γι αυτό. Τώρα προσπαθούσα να καταλάβω τι τον ενοχλεί και το κάνει αυτό και μου έλυσες την απορία. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Εμεις περναμε αλμα αυτη την εβδομαδα..ειναιι πολυ διαφορετικο το μωρο φαινεται ξεκαθαρα..θελει συνεχεια αγκαλια και πολυ γκρινιααα @Μαρίτσα10 και σε σκεφτομουνα σημερα..πως την παλευεις και με τα δυο;;;

Γλυκερία μου μάλλον με λυπήθηκε ο Θεός κ σχετικά καλά την έχω βγάλει. Κολικούς ας πούμε δεν είχαν κ δεν έχουν. Εξάρσεις με κλάματα έχουμε όταν νυσταζουμε συνήθως. Σκέψου ότι σήμερα το βράδυ δεν με ξύπνησε καμία. Την πρώτη την τάισα 7.20 το πρωί και την δεύτερη κατά τις 8.00. Μετά κοιμήθηκαν πάλι κ ξύπνησαν στι 13.00. Δεν είναι όμως κάθε μέρα ευνοϊκά τα πράγματα. Συνήθως ξυπνάω τη νύχτα. Σήμερα δεν είχα θέμα γτ είχαν κοιμηθεί αργά το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 σιγα σιγα θ αρχισουν να κοιμουνται το βραδυ..μπορει να ναι η αρχη..εσυ μπορει να τραβας τη διπλη κουραση και τρομερο τρεξιμο αλλα τουλαχιστον ξεμπερδεψες..δε θα χεις παλι σε 1 2 3 χρονια παλι τα ιδια μωρο  συν ενα παιδι..(εκτος αν θες και τριτο)..εγω ουτε να συζητησω δε θελω για δευτερο..τουλαχιστον οχι ακομα ..ενω αν ειχα διδυμα θα ειχα ξεμπερδεψει..οποτε εισαι τυχερη..χχαχα

@Luckystars ωρεεε νυφηηη που θα κανουμεεεεε..προσεχε τη νυφη μου και τα ματια σου!!.να σου πω το αλμα πως το καταλαβες;σκεφτομαι μηπως ειναι και τα ουλα που τον ενοχλουν και γι αυτο γκρινιαζει..αλλα ειμασταν και 12η εβδομαδα οποτε γι αλμα φαινοταν..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Μαρίτσα10 σιγα σιγα θ αρχισουν να κοιμουνται το βραδυ..μπορει να ναι η αρχη..εσυ μπορει να τραβας τη διπλη κουραση και τρομερο τρεξιμο αλλα τουλαχιστον ξεμπερδεψες..δε θα χεις παλι σε 1 2 3 χρονια παλι τα ιδια μωρο  συν ενα παιδι..(εκτος αν θες και τριτο)..εγω ουτε να συζητησω δε θελω για δευτερο..τουλαχιστον οχι ακομα ..ενω αν ειχα διδυμα θα ειχα ξεμπερδεψει..οποτε εισαι τυχερη..χχαχα

@Luckystars ωρεεε νυφηηη που θα κανουμεεεεε..προσεχε τη νυφη μου και τα ματια σου!!.να σου πω το αλμα πως το καταλαβες;σκεφτομαι μηπως ειναι και τα ουλα που τον ενοχλουν και γι αυτο γκρινιαζει..αλλα ειμασταν και 12η εβδομαδα οποτε γι αλμα φαινοταν..

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή απορούσα πως αποφασίζουν κ κάνουν δεύτερο παιδί. Έπαθα σοκ η κατάσταση δεν παλευοταν μέχρι να γίνουν περίπου 2μηνων. Τώρα το ξεπέρασα αλλά δύσκολο για τρίτο παιδί από την άποψη ότι εμάς δεν μας ήρθαν φυσιολογικά τα μωρά ...κάναμε πολλές εξωσωματικές κ ο άντρας μου αυτή τη περίοδο έχει μείνει άνεργος. Αν θέλει ο Θεός κ μας έρθει φυσιολογικά κ τρίτο παιδί θα βρούμε τρόπο να το μεγαλώσουμε κ αυτό με χαρά.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Μαρίτσα10 σιγα σιγα θ αρχισουν να κοιμουνται το βραδυ..μπορει να ναι η αρχη..εσυ μπορει να τραβας τη διπλη κουραση και τρομερο τρεξιμο αλλα τουλαχιστον ξεμπερδεψες..δε θα χεις παλι σε 1 2 3 χρονια παλι τα ιδια μωρο  συν ενα παιδι..(εκτος αν θες και τριτο)..εγω ουτε να συζητησω δε θελω για δευτερο..τουλαχιστον οχι ακομα ..ενω αν ειχα διδυμα θα ειχα ξεμπερδεψει..οποτε εισαι τυχερη..χχαχα

@Luckystars ωρεεε νυφηηη που θα κανουμεεεεε..προσεχε τη νυφη μου και τα ματια σου!!.να σου πω το αλμα πως το καταλαβες;σκεφτομαι μηπως ειναι και τα ουλα που τον ενοχλουν και γι αυτο γκρινιαζει..αλλα ειμασταν και 12η εβδομαδα οποτε γι αλμα φαινοταν..

@Γλυκερια123Μα τι να σου λέω συμπεθέρα μου, κορίτσι κυριολεκτικά με τα ούλα του, στο ξαναλέω :D

Ως άλμα αποδίδω οποιαδήποτε μορφή υπερβολής στην καθημερινότητα της μικρούλας......περα της ώρας των κολικων, φαγητού κακά και νανι;)που πλέον αυτά τα αναγνωρίζουμε.Εγω πάλι αυτό με τις βδομάδες έχω ένα ενδοιασμό, γιατί το κάθε βρεφακι έχει το δικό του ρυθμό αναπτυξης, οπότε πχ μπορεί να είναι πιο πριν ή πιο μετά για παράδειγμα από κάποια τυποποιημένη εβδομάδα άλματος.... Εμείς τουλάχιστον ότι άλμα είχαμε το κάναμε νωρίτερα από τις αναφερόμενες εβδομάδες. 

 

@Μαρίτσα10 συναγωνιστρια;;;; από εξωσωματικη και εσένα γλυκιά μου;;;; τι αγώνας κορίτσι μου.......! 

 

Κοριτσια, όταν ρευεται τα βρεφακια σας χτυπάτε πάντα πλατουλα; και ρευονται πάντα; περιμένετε μέχρι να ρευτουν; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

@Γλυκερια123Μα τι να σου λέω συμπεθέρα μου, κορίτσι κυριολεκτικά με τα ούλα του, στο ξαναλέω :D

Ως άλμα αποδίδω οποιαδήποτε μορφή υπερβολής στην καθημερινότητα της μικρούλας......περα της ώρας των κολικων, φαγητού κακά και νανι;)που πλέον αυτά τα αναγνωρίζουμε.Εγω πάλι αυτό με τις βδομάδες έχω ένα ενδοιασμό, γιατί το κάθε βρεφακι έχει το δικό του ρυθμό αναπτυξης, οπότε πχ μπορεί να είναι πιο πριν ή πιο μετά για παράδειγμα από κάποια τυποποιημένη εβδομάδα άλματος.... Εμείς τουλάχιστον ότι άλμα είχαμε το κάναμε νωρίτερα από τις αναφερόμενες εβδομάδες. 

 

@Μαρίτσα10 συναγωνιστρια;;;; από εξωσωματικη και εσένα γλυκιά μου;;;; τι αγώνας κορίτσι μου.......! 

 

Κοριτσια, όταν ρευεται τα βρεφακια σας χτυπάτε πάντα πλατουλα; και ρευονται πάντα; περιμένετε μέχρι να ρευτουν; 

Όχι εμένα δεν ρευετε πάντα την κρατάω 10-15 λεπτά ρευτει δεν ρευτει και ανάλογος το βράδυ ας πούμε δεν της χτυπάω την πλάτη για να μην ξυπνήσει ...εσύ ? 

 

Εγώ κορίτσια για δεύτερο δεν ξέρω ..

Αν και το θέλω πολύ να κάνω και δεύτερο παιδάκι μέχρι στιγμής το βλέπω όμως πολύ δύσκολο και από θέμα πώς να το μεγαλώσω που θα έχω δύο αλλά ζοριστηκα και εγώ να μείνω έγκυος ...είμασταν λίγο πριν την εξωσωματική και έγινε το θαύμα ...

Τώρα ότι θέλει ο Θεός ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars ναι εχεις δικιο για τα αλματα..το καθε μωρακι εχει το δικο του ρυθμο...

@Giosotpk με το γαλα τι κανετε;;συνεχιζεις το ξενο;;; 

@Μαρίτσα10 Τι να λεμε ειναι απ το Θεο..εχω συγγενη μου που εκανε 2 εξωσωματικες στην πρωτη της πεθαναν τα μωρα αφου γεννηθηκαν και στη δευτερη δοξα το Θεο γεννησε ενα αγορακι..και το δευτερο παιδι το επιασε φυσιολογικα..τι να λεμε τωρα ειναι απ το Θεο..υγεια να χουν τα μωρακια μας και τιποτ αλλο.. 

Εγω πλεον δεν τον χτυπαω ποτε ρευεται μονος του ποτε οχι...τον αφηνω ομως ορθιο λιγη ωρα


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την ρεύω πάντα όταν κοιμάται την βάζω έτσι ή το βράδυ που κοιμάται δίπλα μου ! Το μετανιώνω κάποιες φορές γιατί μ βγάζει το γάλα βέβαια αλλά δεν κοιμάται χωρίς βυζι δυστυχώς :)  Κάποιες φορές ρεύεται ενώ τρώει βγαίνει από το στηθος ρεύεται κ συνεχίζει αν θέλει βεβαοα

εγώ θέλω ήδη το αγοράκι αν και ζορίστηκα πλ κ δυσκολεύτηκα να πιάσω κ εγώ! τώρα δεν έχω βοήθεια μόνο από την πεθερά μου το φαγητό κ τον πατέρα μ σ/ κ στο εξοχικό καμιά φορά να ξεσκάμε θα ναι δύσκολα με 2 αλλά θα αντέξω πιστεύω!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Luckystars ναι εχεις δικιο για τα αλματα..το καθε μωρακι εχει το δικο του ρυθμο...

@Giosotpk με το γαλα τι κανετε;;συνεχιζεις το ξενο;;; 

@Μαρίτσα10 Τι να λεμε ειναι απ το Θεο..εχω συγγενη μου που εκανε 2 εξωσωματικες στην πρωτη της πεθαναν τα μωρα αφου γεννηθηκαν και στη δευτερη δοξα το Θεο γεννησε ενα αγορακι..και το δευτερο παιδι το επιασε φυσιολογικα..τι να λεμε τωρα ειναι απ το Θεο..υγεια να χουν τα μωρακια μας και τιποτ αλλο.. 

Εγω πλεον δεν τον χτυπαω ποτε ρευεται μονος του ποτε οχι...τον αφηνω ομως ορθιο λιγη ωρα

Ναι συνεχίζουμε το ξένο δύο τρία γεύματα την ημέρα ...μείναμε σε βάρος πίσω μας είπε η παιδίατρος και αναγκάστηκα αυτό τον μήνα θα πάμε με συμπλήρωμα δεν έφτανε η δεν ήταν αρκετά λιπαρό το γάλα μου ... Τουλάχιστον αρχίζει και το πίνει και δεν γίνεται ο Κάκος χαμός όπως πριν ..και μου κακοφαινεται που το πίνει και όχι όπως με πιάσεις είναι ... 

Εσείς πώς πάτε ? Εμείς το άλμα το περάσαμε και τώρα περιμένουμε το επόμενο που είναι βαρβατο από ότι ξέρω ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giosotpk είπε:

Ναι συνεχίζουμε το ξένο δύο τρία γεύματα την ημέρα ...μείναμε σε βάρος πίσω μας είπε η παιδίατρος και αναγκάστηκα αυτό τον μήνα θα πάμε με συμπλήρωμα δεν έφτανε η δεν ήταν αρκετά λιπαρό το γάλα μου ... Τουλάχιστον αρχίζει και το πίνει και δεν γίνεται ο Κάκος χαμός όπως πριν ..και μου κακοφαινεται που το πίνει και όχι όπως με πιάσεις είναι ... 

Εσείς πώς πάτε ? Εμείς το άλμα το περάσαμε και τώρα περιμένουμε το επόμενο που είναι βαρβατο από ότι ξέρω ... 

Καλα μην τρελαινεσαι αφου παιρνει βαρος τωρα ολα καλα..για το καλο της το κανεις...το επομενο αλμα ποια εβδομαδα ειναι;;;εσυ τα μετρας με τημ πητ η την εβδομαδα γεννησης;;;πωωω εσεις που χετε κοριτσακια και τους φορατες κορδελιτσες και φρου φρου σας ζηλευω χαχαχαχ


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Καλα μην τρελαινεσαι αφου παιρνει βαρος τωρα ολα καλα..για το καλο της το κανεις...το επομενο αλμα ποια εβδομαδα ειναι;;;εσυ τα μετρας με τημ πητ η την εβδομαδα γεννησης;;;πωωω εσεις που χετε κοριτσακια και τους φορατες κορδελιτσες και φρου φρου σας ζηλευω χαχαχαχ

Με την εβδομάδα γεννήσεις πάω έτσι τυχαίνει να είναι σε άλμα με την ΠΗΤ δεν μας έβγαινε ...εσύ πως πας ? 

Νομίζω 15 εβδομάδα με κορύφωση 17 ... 

Εμάς μας ντύνει ο μπαμπάς κυρίως μια μας θέλει πριγκίπισσες μια πιο ροκ διάθεση όπως τον πιάσει ....κορδελιτσα δεν μας έχει βάλει ακόμα χαχαχα 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Με την εβδομάδα γεννήσεις πάω έτσι τυχαίνει να είναι σε άλμα με την ΠΗΤ δεν μας έβγαινε ...εσύ πως πας ? 

Νομίζω 15 εβδομάδα με κορύφωση 17 ... 

Εμάς μας ντύνει ο μπαμπάς κυρίως μια μας θέλει πριγκίπισσες μια πιο ροκ διάθεση όπως τον πιάσει ....κορδελιτσα δεν μας έχει βάλει ακόμα χαχαχα 

Οοοο σας ντυνει ο μπαμπας..απο τωρα την βλεπω κολλημενη στο μπαμπα χαχα..ααα να βαλετε και κορδελιτσα ειναι ωραιεεες..εγω με πητ..σε μας ετσι βγαινει..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

@Γλυκερια123Μα τι να σου λέω συμπεθέρα μου, κορίτσι κυριολεκτικά με τα ούλα του, στο ξαναλέω :D

Ως άλμα αποδίδω οποιαδήποτε μορφή υπερβολής στην καθημερινότητα της μικρούλας......περα της ώρας των κολικων, φαγητού κακά και νανι;)που πλέον αυτά τα αναγνωρίζουμε.Εγω πάλι αυτό με τις βδομάδες έχω ένα ενδοιασμό, γιατί το κάθε βρεφακι έχει το δικό του ρυθμό αναπτυξης, οπότε πχ μπορεί να είναι πιο πριν ή πιο μετά για παράδειγμα από κάποια τυποποιημένη εβδομάδα άλματος.... Εμείς τουλάχιστον ότι άλμα είχαμε το κάναμε νωρίτερα από τις αναφερόμενες εβδομάδες. 

 

@Μαρίτσα10 συναγωνιστρια;;;; από εξωσωματικη και εσένα γλυκιά μου;;;; τι αγώνας κορίτσι μου.......! 

 

Κοριτσια, όταν ρευεται τα βρεφακια σας χτυπάτε πάντα πλατουλα; και ρευονται πάντα; περιμένετε μέχρι να ρευτουν; 

Ναι κορίτσι μου έκανα 4 ωοληψιες και 10 συνολικά εμβρυομεταφορες μέχρι να τα καταφέρω. Αν υπολογίσεις από την μέρα που ξεκινήσαμε να προσπαθούμε φυσιολογικά μέχρι την ημέρα που έμαθα ότι ήμουν έγκυος πέρασαν 9,5 χρόνια. 

1 hour ago, Γλυκερια123 είπε:

@Luckystars ναι εχεις δικιο για τα αλματα..το καθε μωρακι εχει το δικο του ρυθμο...

@Giosotpk με το γαλα τι κανετε;;συνεχιζεις το ξενο;;; 

@Μαρίτσα10 Τι να λεμε ειναι απ το Θεο..εχω συγγενη μου που εκανε 2 εξωσωματικες στην πρωτη της πεθαναν τα μωρα αφου γεννηθηκαν και στη δευτερη δοξα το Θεο γεννησε ενα αγορακι..και το δευτερο παιδι το επιασε φυσιολογικα..τι να λεμε τωρα ειναι απ το Θεο..υγεια να χουν τα μωρακια μας και τιποτ αλλο.. 

Εγω πλεον δεν τον χτυπαω ποτε ρευεται μονος του ποτε οχι...τον αφηνω ομως ορθιο λιγη ωρα

Να σου πω Γλυκερία μου σαν όνειρο το σκέφτομαι να μου έρθει κάποια στιγμή μωρό από φυσική σύλληψη. Αλλά θα ήθελα να συμβεί σε μία καλύτερη φάση από οικονομικής απόψεως κ να έχουν μεγαλώσει τα κορίτσια για να το ζήσουμε όλοι μαζί. 

Ποτέ δεν ξέρεις...πολλά ζευγάρια μετά από εξωσωματική αργότερα έκαναν παιδί κ από φυσική σύλληψη. Ότι θέλει ο Θεός.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πριν λίγες μέρες αγοράσαμε μομπιλε για την κούνια κ τ αρέσει πολύ. Απασχολείται κ χαίρεται, μάλιστα κάνει κ γάργαρα γέλια διαρκείας σε κάποιους ήχους. Δεν το περίμενα να του αρέσει τόσο. :wub:

Επίσης, κάτι παιχνιδάκια, κουκλακια π έχω κρεμασμένα στο λίκνο τα επεξεργάζεται κ απλώνει κ λίγο κ χεράκι.

Επίσης του πήραμε κ γυμναστήριο αλλά δεν το άνοιξα ακόμα.

Σίγουρα θα χρειαστεί κ παρκοκρέβατο κ πιο μετα καρεκλάκι φαγητού κ μετά νέο κάθισμα αυτοκινήτου. Ατελείωτα. :-D

Στο σπίτι λίγα πραγματα δικά μας θα μείνουν κ όλα τα άλλα δικά του. :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...