Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Elenpap είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πριν λίγες μέρες αγοράσαμε μομπιλε για την κούνια κ τ αρέσει πολύ. Απασχολείται κ χαίρεται, μάλιστα κάνει κ γάργαρα γέλια διαρκείας σε κάποιους ήχους. Δεν το περίμενα να του αρέσει τόσο. :wub:

Επίσης, κάτι παιχνιδάκια, κουκλακια π έχω κρεμασμένα στο λίκνο τα επεξεργάζεται κ απλώνει κ λίγο κ χεράκι.

Επίσης του πήραμε κ γυμναστήριο αλλά δεν το άνοιξα ακόμα.

Σίγουρα θα χρειαστεί κ παρκοκρέβατο κ πιο μετα καρεκλάκι φαγητού κ μετά νέο κάθισμα αυτοκινήτου. Ατελείωτα. :-D

Στο σπίτι λίγα πραγματα δικά μας θα μείνουν κ όλα τα άλλα δικά του. :grin:

Καλημέρα! Έτσι κ μένα το σπίτι εδώ πλυντήριο βάζω κ γεμάτο της μικρής άδειο το δικό μου! Χαχα ακόμα κ ρούχα πιο πολλά από εμένα έχει καταλήξει να έχει. Μ αρέσει π έλεγα όταν κάνω παιδί δεν θα γεμίσω σαλόνι με παιχνίδια κ έχω ήδη το πάρκο της το ριλαξ της το γυμναστήριο της κ είναι μόνο 3μηνων !!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε ? Τα μπεμπακια ? 

 

Και εμείς μια.απο τα ίδια παντού πράγματα της μικρής ....αρκουδάκια παιχνίδια γυμναστήριο πάρκο ριλαξ κουβερτουλες σαλιαρες ότι θέλεις απλωμένα παντού στο σπίτι ... Και που να μεγαλώσει και άλλο ....

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 επππ θα σε μαλώσω. Βρε συ εμείς έχουμε αντρακια. Κάρο πουκάμισακια, allstarακια. Τιράντες, παπιγιον. Που το πας το παπιγιον της πρωτοχρονιάς; Δεν λέω ωραία τα φρου φρου. Κορίτσια να σας εξομολογηθώ και κάτι. Εγώ ονειρευόμουν κορίτσι. Και όταν πήγαμε για τον υπέρηχο και είδα αγόρι δεν το έδειξα αλλά στενάχωρηθηκα λίγο. Βλακιες βέβαια αλλά ζήλευα που δεν θα έχω όλα αυτά τα φρου φρου. Θεωρούσα τα αγόρια ξενέρωτα. Έλα όμως που έπεσα έξω. Μπαίνω σε μαγαζιά βλέπω γουνακια, φουστανακια κτλ και μου είναι αδιάφορα. Σαν να βλέπω μπριαμ ένα πραγμα....

Τα αγοράκια είναι πανέμορφα και υπάρχουν τόσα πολλά ρούχα και παλτό και παπούτσια. Δεν συζητώ για τα τέλεια χτένισματα και κουρέματα που θα κάνουμε μόλις μακρυνουν τα μαλλάκια μας. Γιατί τώρα δεν είναι πολλά. Και λάτρεψα το γαλάζιο και το κόκκινο και το γκρι. Και νιώθω και υπέροχα που είμαι το μόνο κοριτσάκι στο σπίτι. 

Όσο για το δεύτερο. Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα ξεχαστούν τα ξενύχτια και επίσης λόγο εμπειρίαςστο δεύτερο είσαι πιο χαλαρή. Αλλά εκτός από τα θέματα υγείας που είχα. Θέλω να δωθω απόλυτα και ολοκληρωτικά στο αγόρι μου και δεν θέλω να μοιράσω την αγάπη μου ούτε καν με ένα δεύτερο παιδί που θα λατρέψω το ίδιο. Με τα οικονομικά μου και το χρόνο που θα έχω θέλω να τα χαρίσω απλόχερα σε αυτόν. Αν ήμουν υγιής και είχα οικονομικά θα έκανα 4 παιδιά. 

 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

@Γλυκερια123 επππ θα σε μαλώσω. Βρε συ εμείς έχουμε αντρακια. Κάρο πουκάμισακια, allstarακια. Τιράντες, παπιγιον. Που το πας το παπιγιον της πρωτοχρονιάς; Δεν λέω ωραία τα φρου φρου. Κορίτσια να σας εξομολογηθώ και κάτι. Εγώ ονειρευόμουν κορίτσι. Και όταν πήγαμε για τον υπέρηχο και είδα αγόρι δεν το έδειξα αλλά στενάχωρηθηκα λίγο. Βλακιες βέβαια αλλά ζήλευα που δεν θα έχω όλα αυτά τα φρου φρου. Θεωρούσα τα αγόρια ξενέρωτα. Έλα όμως που έπεσα έξω. Μπαίνω σε μαγαζιά βλέπω γουνακια, φουστανακια κτλ και μου είναι αδιάφορα. Σαν να βλέπω μπριαμ ένα πραγμα....

Τα αγοράκια είναι πανέμορφα και υπάρχουν τόσα πολλά ρούχα και παλτό και παπούτσια. Δεν συζητώ για τα τέλεια χτένισματα και κουρέματα που θα κάνουμε μόλις μακρυνουν τα μαλλάκια μας. Γιατί τώρα δεν είναι πολλά. Και λάτρεψα το γαλάζιο και το κόκκινο και το γκρι. Και νιώθω και υπέροχα που είμαι το μόνο κοριτσάκι στο σπίτι. 

Όσο για το δεύτερο. Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα ξεχαστούν τα ξενύχτια και επίσης λόγο εμπειρίαςστο δεύτερο είσαι πιο χαλαρή. Αλλά εκτός από τα θέματα υγείας που είχα. Θέλω να δωθω απόλυτα και ολοκληρωτικά στο αγόρι μου και δεν θέλω να μοιράσω την αγάπη μου ούτε καν με ένα δεύτερο παιδί που θα λατρέψω το ίδιο. Με τα οικονομικά μου και το χρόνο που θα έχω θέλω να τα χαρίσω απλόχερα σε αυτόν. Αν ήμουν υγιής και είχα οικονομικά θα έκανα 4 παιδιά. 

 

Ρε Άννα τί ωραία π τα είπες. :wub:

Έχω την εντύπωση οτι τα κοριτσίστικα ρούχα είναι πιο χαριτωμένα αλλά τα αγορίστικα πιο κουλ. 

Ότι παιδάκι κάνεις, το ίδιο φύλο συνήθως θες κ για το 2ο γτ πολύ απλά παθαίνεις πλάκα, ερωτοπλάκα. :wub:

Εγώ π δουλεύω σε δημοτικό έχω να πω οτι τα κορίτσια είναι τετραπέρατα. Αγαπώ κ τα κορίτσια κ τις γυναίκες κ τις θεωρώ κ πολύ ικανές γενικά. Σαν την αγκαλιά όμως που θα σ κάνει ένα αγοράκι, έστω κ αν είναι μόνο μαθητής σου, συχνά δεν υπάρχει. Γυναίκες είμαστε κ ξέρουμε. :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Όχι εμένα δεν ρευετε πάντα την κρατάω 10-15 λεπτά ρευτει δεν ρευτει και ανάλογος το βράδυ ας πούμε δεν της χτυπάω την πλάτη για να μην ξυπνήσει ...εσύ ? 

 

Εγώ κορίτσια για δεύτερο δεν ξέρω ..

Αν και το θέλω πολύ να κάνω και δεύτερο παιδάκι μέχρι στιγμής το βλέπω όμως πολύ δύσκολο και από θέμα πώς να το μεγαλώσω που θα έχω δύο αλλά ζοριστηκα και εγώ να μείνω έγκυος ...είμασταν λίγο πριν την εξωσωματική και έγινε το θαύμα ...

Τώρα ότι θέλει ο Θεός ...

@GiosotpkΕγώ παρατήρησα πως αν είναι να ρευτει θα ρευτει ούτως ή αλλιώς, οπότε έχω σταματήσει να την χτυπάω στην πλατουλα, νομίζω πως όσο μεγαλώνουν και ενεργοποιείται το πεπτικό τους ρευονται και πιο άμεσα; εύκολα; δεν ξέρω πως να το προσδιορίσω..... 

Εγώ κορίτσια πείτε με ότι θέλετε, θέλουμε και οι δύο για δεύτερο και όσα ακόμα θέλει ο Θεούλης! 

19 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

@Luckystars ναι εχεις δικιο για τα αλματα..το καθε μωρακι εχει το δικο του ρυθμο...

@Giosotpk με το γαλα τι κανετε;;συνεχιζεις το ξενο;;; 

@Μαρίτσα10 Τι να λεμε ειναι απ το Θεο..εχω συγγενη μου που εκανε 2 εξωσωματικες στην πρωτη της πεθαναν τα μωρα αφου γεννηθηκαν και στη δευτερη δοξα το Θεο γεννησε ενα αγορακι..και το δευτερο παιδι το επιασε φυσιολογικα..τι να λεμε τωρα ειναι απ το Θεο..υγεια να χουν τα μωρακια μας και τιποτ αλλο.. 

Εγω πλεον δεν τον χτυπαω ποτε ρευεται μονος του ποτε οχι...τον αφηνω ομως ορθιο λιγη ωρα

@Γλυκερια123Ετσιιιιιι το καθένα είναι ξεχωριστό πλασματακι με δικές του ανάγκες και ρυθμούς..... Οι πίνακες δίνουν μια τάξη μεγέθους, δεν σημαίνει πως ντε και καλά τα άλματα συμβαίνουν στην αναφερόμενη εβδομάδα. 

15 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Ναι κορίτσι μου έκανα 4 ωοληψιες και 10 συνολικά εμβρυομεταφορες μέχρι να τα καταφέρω. Αν υπολογίσεις από την μέρα που ξεκινήσαμε να προσπαθούμε φυσιολογικά μέχρι την ημέρα που έμαθα ότι ήμουν έγκυος πέρασαν 9,5 χρόνια. 

Να σου πω Γλυκερία μου σαν όνειρο το σκέφτομαι να μου έρθει κάποια στιγμή μωρό από φυσική σύλληψη. Αλλά θα ήθελα να συμβεί σε μία καλύτερη φάση από οικονομικής απόψεως κ να έχουν μεγαλώσει τα κορίτσια για να το ζήσουμε όλοι μαζί. 

Ποτέ δεν ξέρεις...πολλά ζευγάρια μετά από εξωσωματική αργότερα έκαναν παιδί κ από φυσική σύλληψη. Ότι θέλει ο Θεός.

@Μαρίτσα10Αχχχ βρε κορίτσι μου, respect και σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια των εξωσωματικων.... Και εμάς έτσι μετά από πολλά χρόνια και με δυστυχώς αρκετές απώλειες στον δρόμο μας.... 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katiak92 είπε:

Καλημέρα! Έτσι κ μένα το σπίτι εδώ πλυντήριο βάζω κ γεμάτο της μικρής άδειο το δικό μου! Χαχα ακόμα κ ρούχα πιο πολλά από εμένα έχει καταλήξει να έχει. Μ αρέσει π έλεγα όταν κάνω παιδί δεν θα γεμίσω σαλόνι με παιχνίδια κ έχω ήδη το πάρκο της το ριλαξ της το γυμναστήριο της κ είναι μόνο 3μηνων !!! 

Τι ειναι το μπομπιλε ; και σε τι χρησιμεύει @Elenapap


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap είναι στο παιδί τι χαρακτήρα θα έχει όταν μεγαλώσει. Γερά να είναι νομίζω αγαπάς ότι έχεις. Αν και υπάρχουν μαμάδες που κυνηγάνε το γιο ή την κόρη και δεν σταματάνε μεχρι να έρθει. Αλλά πραγματικά δεν έχει σημασία αρκεί να είναι καλά στην υγεία τους και να λατρεύουν τη μανούλα :)

Μομπιλε είναι το κρεμαστό περιστρεφομενο που βάζουμε πάνω από την κούνια. 

@Luckystars@Μαρίτσα10 κορίτσια να σας έχει ο θεός καλά και να αποκτήσετε και άλλα παιδάκια εάν το επιθυμείτε. Διαβηκατε πολύ δύσκολο δρόμο αλλά ευτυχώς φτάσατε στο τέλος. Συγχαρητήρια για την υπομονή σας και την επιμονή σας. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... said:

Τι ειναι το μπομπιλε ; και σε τι χρησιμεύει @Elenapap

Ακριβώς, το περιστρεφόμενο παιχνίδι με μουσική πάνω από την κούνια. Χαίρεται όταν το βλέπει να κινείται κ τ αρέσει κ η μουσική. Νομίζω θα αρέσει κ στο δικό σου μωράκι, να πάρεις. :)

Κ μν απογοητευτείς αν δεν τ αρέσει πολύ αμέσως γτ νομίζω το μωράκι σου είναι μικρότερο απο το δικό μου. Όσο μεγαλώνουνε τόσο χαίρονται με τα παιχνίδια τους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Ακριβώς, το περιστρεφόμενο παιχνίδι με μουσική πάνω από την κούνια. Χαίρεται όταν το βλέπει να κινείται κ τ αρέσει κ η μουσική. Νομίζω θα αρέσει κ στο δικό σου μωράκι, να πάρεις. :)

Κ μν απογοητευτείς αν δεν τ αρέσει πολύ αμέσως γτ νομίζω το μωράκι σου είναι μικρότερο απο το δικό μου. Όσο μεγαλώνουνε τόσο χαίρονται με τα παιχνίδια τους.

Μου είπε ο  παιδιατρος να παρω ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το μομπλιλε ειναι οτι καλυτερο κοριτσια οσο γελα σαυτο δν γελα σε μας ειδικα.οταν περνα απο πανω του το πιο μεγαλο κρεμαστο που ναι πουλακι τρελενεται στις κραυγες κ στα γελια στο γυμναστηριο δν δινει ιδιαιτερη σημασια ακομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna17 είπε:

@Elenpap είναι στο παιδί τι χαρακτήρα θα έχει όταν μεγαλώσει. Γερά να είναι νομίζω αγαπάς ότι έχεις. Αν και υπάρχουν μαμάδες που κυνηγάνε το γιο ή την κόρη και δεν σταματάνε μεχρι να έρθει. Αλλά πραγματικά δεν έχει σημασία αρκεί να είναι καλά στην υγεία τους και να λατρεύουν τη μανούλα :)

Μομπιλε είναι το κρεμαστό περιστρεφομενο που βάζουμε πάνω από την κούνια. 

@Luckystars@Μαρίτσα10 κορίτσια να σας έχει ο θεός καλά και να αποκτήσετε και άλλα παιδάκια εάν το επιθυμείτε. Διαβηκατε πολύ δύσκολο δρόμο αλλά ευτυχώς φτάσατε στο τέλος. Συγχαρητήρια για την υπομονή σας και την επιμονή σας. 

@Anna17 κορίτσι μου γλυκό να είσαι καλά για τα τρυφερά σου λόγια, να χαίρεσαι την όμορφη οικογένειά σου❤️Κάθε οικογένεια έχει την δοκιμασία της....δοξασμενο το όνομά Τους, αυτό το ταξίδι είχε για την δική μας οικογένεια ένα υπέροχο προορισμό! Η διαδρομή μας δίδαξε πολλά, παρά πολλά τόσα όσα να διηγουμαστε στα εγγόνια μας..... Θέλει πολύ πολύ πολύ αγάπη, πίστη, επιμονή, υπομονή, αισιοδοξία, χαμόγελο, περρισειο θάρρος και δυνάμεις και πολλά πολλά ακόμα..... Ενα είναι σίγουρο, αξίζει κάθε στιγμη δοκιμασίας! 

1 ώρα πρίν, Penny... είπε:

Τι ειναι το μπομπιλε ; και σε τι χρησιμεύει @Elenapap

@Penny...Γιωτιτσα εσύ είσαι κορίτσι μου; 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας διαβαζα αλλα με τετοια γκρινια που ειχαμε σημερα δε μπορουσα να γραψω.. anna17 την αμαρτια μου θα την πω τρελαινομαι για κοριτσιστικα και φρου φρου και πλεξιδουλες και ολα αυτα αλλα τον μπεμπη μου δεν θα τον αλλαζα για ολα τα κοριτσια του κοσμου..μομπιλε δεν του εχω παρει αλλα εχω κρεμασει στην κουνια του διαφορα παιχνιδακια και απασχολειται και γελαει...οταν εχει ορεξη να κατσει..επισης εμεις μενουμε σε διαρι προς το παρον...εδω να δειτε που δε χωραει τιποτα..θ αναθεωρησετε μετα για τα σπιτια σας..χαχαχ αλλα εχουμε σκοπο να φυγουμε..οχι ακομα αλλα σιγουρα πριν κλεισει χρονο ο μπεμπης..δε θελω να το σκεφτομαι και αυτο τωρα..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μου σας διαβαζα αλλα με τετοια γκρινια που ειχαμε σημερα δε μπορουσα να γραψω.. anna17 την αμαρτια μου θα την πω τρελαινομαι για κοριτσιστικα και φρου φρου και πλεξιδουλες και ολα αυτα αλλα τον μπεμπη μου δεν θα τον αλλαζα για ολα τα κοριτσια του κοσμου..μομπιλε δεν του εχω παρει αλλα εχω κρεμασει στην κουνια του διαφορα παιχνιδακια και απασχολειται και γελαει...οταν εχει ορεξη να κατσει..επισης εμεις μενουμε σε διαρι προς το παρον...εδω να δειτε που δε χωραει τιποτα..θ αναθεωρησετε μετα για τα σπιτια σας..χαχαχ αλλα εχουμε σκοπο να φυγουμε..οχι ακομα αλλα σιγουρα πριν κλεισει χρονο ο μπεμπης..δε θελω να το σκεφτομαι και αυτο τωρα..

Κ μεις ήμασταν σε πλ μικρό σπίτι και ούτε 2 μηνών η μπεμπα κάναμε μετακόμιση! πλ κούραση έχει η μετακόμιση ειδικά με μωρό !!! μια βδομάδα μου πήρε να βγάλω πράγματα και να τα βάλω στη θέση τους γιατί κλασσικά το μωρό ήθελε συνέχεια πάνω μ!!! ούτε εγώ θέλω να σκέφτομαι για μετακόμιση ξανά αλλά μόλις χρονίσει θα αλλάξουμε πάλι γιατί δεν είμαστε κ πλ ευχαριστημένοι 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

@Γλυκερια123 είναι το άλμα που λέγαμε η γκρίνια και εμείς ξεκινήσαμε και ξυπνάνε κάθε 1-1.5 ώρα....

 

Εγώ να πω την αλήθεια δεν ήθελα ποτέ κορίτσι γιατί δεν είμαι του φριυ φρου και της κορδελιτσας ... Αλλά με την δικιά μου τώρα συνειδητοποιώ ότι δεν είναι μόνο αυτό στο κορίτσι να τα ντύσεις έτσι μπορείς να τα ντύσεις άνετα και πιο ροκ ας πούμε και ΕΥΤΥΧΏΣ έχουμε τον μπαμπά μας για τα φρου φτου ... Τώρα με τα μαλλιά θα έχουνε πρόβλημα γιατί εμένα δεν πιάνουν τα χέρια μου καθόλου ένα ισιωμα έναν κότσο και πολλές φορές γυρνάω το κεφάλι κάτω τα ανακατεύω και τέλος ...ποιος θα της κάνει κοτσιδακια δεν ξέρω χαχαχα ..μάλλον η συμπεθέρα που πιάνουν τα χέρια της @Anna17

  • Χαχα 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...