Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά και εμένα λέει ότι 8 μηνών θα περπατήσει επειδή χτυπάει φουλ πόδια και όπου βρει αντίσταση τα πατάει.. εγώ βέβαια του λέω να προσγειωθεί λίγο γιατί είναι και αγόρι και αργούν να τα κάνουν.. βέβαια εγώ είχα περπατήσει 8 μηνών αλλά δεν νομίζω να πηγαίνουν κληρονομικά αυτά

Αύριο πάω στην μαμά μου το περιμένω πως και πως. Το μόνο αρνητικό είναι που θα μένουμε σε διαφορετικά σπίτια και το βράδυ θα είναι.μονη μιυμε τον μπέμπη. Ελπίζω να τα καταφέρω..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Καλά και εμένα λέει ότι 8 μηνών θα περπατήσει επειδή χτυπάει φουλ πόδια και όπου βρει αντίσταση τα πατάει.. εγώ βέβαια του λέω να προσγειωθεί λίγο γιατί είναι και αγόρι και αργούν να τα κάνουν.. βέβαια εγώ είχα περπατήσει 8 μηνών αλλά δεν νομίζω να πηγαίνουν κληρονομικά αυτά

Αύριο πάω στην μαμά μου το περιμένω πως και πως. Το μόνο αρνητικό είναι που θα μένουμε σε διαφορετικά σπίτια και το βράδυ θα είναι.μονη μιυμε τον μπέμπη. Ελπίζω να τα καταφέρω..

Η μπαμπαδες πάντα βιάζονται ...εμένα ο δικός μου κάνει σχέδια από τώρα που θα την κάνει μπασκετμπολίστρια ... Είναι σίγουρος ότι πήρε το ύψος της αν γίνει κοντή σαν την μαμά θα του πω εγώ μπασκετμπολίστρια ... Μεχρι κ ρούχα έχει βρει ... 

Χαζομπαμπαδες χαχα...

Γιατί σε αγχωνει που θα είσαι μόνη ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@demmikot μόνο εσένα χρειάζεται έτσι και αλλιώς. Τον άντρα σου περισσότερο για ψυχολογική υποστήριξη τον θες. Είμαι σίγουρη ότι θα τα πάτε μια χαρά.

Εμένα κορίτσια έχει άρχισε να ψιλοκαθετε. Ειδικά όταν στηρίζω την πλάτη του στην κοιλιά μου και τον βάζω να κάτσει στο πόδι μου αράζει και το ευχαριστιεται. Και σαν να μου φαίνεται ότι αρχίζει να πιάνει εδώ και 2 μέρες. Δεν το κατάλαβαινει ακριβώς αλλά ότι πιάσει το πάει στο στόμα. 

@Giosotpk συμπεθέρα μου γιατί ανησυχούσες που δεν ενώνει τα χέρια; μικρούλα είναι ακόμη η νύφη μου. Μην ξεχνάς ότι ο δικός μου είναι 1 μήνα μεγαλύτερος. Μεγάλο διάστημα για τα μωρά. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna17 είπε:

@demmikot μόνο εσένα χρειάζεται έτσι και αλλιώς. Τον άντρα σου περισσότερο για ψυχολογική υποστήριξη τον θες. Είμαι σίγουρη ότι θα τα πάτε μια χαρά.

Εμένα κορίτσια έχει άρχισε να ψιλοκαθετε. Ειδικά όταν στηρίζω την πλάτη του στην κοιλιά μου και τον βάζω να κάτσει στο πόδι μου αράζει και το ευχαριστιεται. Και σαν να μου φαίνεται ότι αρχίζει να πιάνει εδώ και 2 μέρες. Δεν το κατάλαβαινει ακριβώς αλλά ότι πιάσει το πάει στο στόμα. 

@Giosotpk συμπεθέρα μου γιατί ανησυχούσες που δεν ενώνει τα χέρια; μικρούλα είναι ακόμη η νύφη μου. Μην ξεχνάς ότι ο δικός μου είναι 1 μήνα μεγαλύτερος. Μεγάλο διάστημα για τα μωρά.

Συμπεθέρα δεν ανησυχουσα ανυπομονούσα να το κάνει ...μου αρέσει πολύ που ενώνει τα χεράκια της. .. 

Όντως για τα μωρά ένας μήνας είναι μεγάλο διάστημα 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κορίτσια μου? Αφήστε... Δεν προλαβαίνω τίποτα...  Κάθε πρωί δουλειά..  (Ευτυχώς με το παιδί μαζί) κάθε απόγευμα δουλειά ή σεμινάριο..  Δυστυχώς χωρίς το μωρό..  Ο μικρούλης όλη νύχτα ξύπνιος..  Παίζει και γελάει αλλά δεν παύει να με κρατάει ξύπνια..Και οοοολη την άλλη μέρα μόνο αγκαλιά..  Μάλλον καταλαβαίνει ότι θα λείπω το απόγευμα και δεν ξεκολλάει..  Πονάει το είναι μου...   Δεν προλαβαίνω ούτε να πάω τουαλέτα..  Πως θα περάσουν άλλοι 2 μήνες? Θα πεθάνω!! 

  • Λυπημένη/-ος 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211  ναι μωρε ειναι πολυ δυσκολο να τον αφηνεις καθε μερα...τουλαχιστον τ απογευματα που φευγεις ειναι ησυχος η γκρινιαζει;;;σε ψαχνει;;;

Κατα τ αλλα κοριτσια μου πολλη ησυχια βλεπω στο θεματακι μας τι εγινεεεε;;

 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Οντως ησυχία επικρατεί ... 

Μας έχουν πάρει το μυαλό τα μωράκια μας χαχαχα ...

Εμείς πολύ γκρίνια και πολυυυυυυυ στηηηθθθοοοςςςς ... Ουφφ καθαυτό το άλμα διαρκεί και 4 εβδομάδες ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Οντως ησυχία επικρατεί ... 

Μας έχουν πάρει το μυαλό τα μωράκια μας χαχαχα ...

Εμείς πολύ γκρίνια και πολυυυυυυυ στηηηθθθοοοςςςς ... Ουφφ καθαυτό το άλμα διαρκεί και 4 εβδομάδες ... 

Ooo μωρε η ψυχουλα...θυμηθηκατε τον πρωτο μηνα ε;;χαχχα υπομονηηη..εγω αυριο θα παω στα πεθρικα και μεθαυριο στους δικους μου οποτε θ αναλαβουν αλλοι δραση χαχαχ εγω θα παρω ρεπο..:P


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 πως τα πας με το θήλαστρο;

@Giosotpk εμείς κοντεύουμε να βγούμε από το αλμα. Αυτό που άλλαξε είναι ο ύπνος του μικρού. Κοιμάται καλύτερα πλέον. Αλλά να ξυπνάμε στις 5:30 δεν το κόψαμε ακόμη. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Γλυκερια123 ναι θυμηθηκαμε τον πρώτο καιρό ... Εσείς δεν έχετε ένδειξη για άλμα ? 

Και που γεννήθηκαν μαζί συνήθως τα άλματα τα κάνουν διαφορετικά.... 

Καλά να περάσεις κ καλή ξεκούραση ... 

@Anna17συμπεθερα αν τον βάλεις πιο αργά για ύπνο ? Βέβαια πάλι το ίδιο θα κοιμηθείς ....


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό σαββατοκύριακο. Χθες ξύπνησε 2 φορές το βράδυ οπότε είμαι κουρασμένη αλλα δεν πειράζει...

Έχω να πάω κ σε μία βάφτιση, λιιιγο βαριέμαι αλλά θα πάω.

Το καλό ειναι οτι χθες το βράδυ βγήκα για ποτό κ ήταν όμορφα. Τί γλυκιές βραδιές κάνει ρε κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

@ElenpapΒγηκες για ποτοο??τι ειναι αυτο;;υπαρχει ακομα???κι εμενα χτες ξυπνησε μια φορα ειχε πολυ καιρο να το κανει...

@Anna17συνεχιζω βγαζω αλλα εχει μειωθει...:(εν τω μεταξυ κι ο μικρος δεν πολυπινει το χει μειωσει..λογικα απ την παλλινδρομηση...αμα κοιμαστε τη νυχτα θα βρεις την ησυχια σου..

@Giosotpk δεν δειχνει τιποτα οχι..θα δειξει..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap κοπελιά δεν περνεις το μπέμπη σου να πας καμία βόλτα και να μας αφήσεις εδώ στα ξενύχτια μας; Εμένα μαρη αν ξυπνήσει μονο 2 φορές την νύχτα θα κάνω τραπέζι την επόμενη μέρα. Καλά έκανες και βγήκες και σου εύχομαι να μπορέσεις να βγεις πολλές φορές ακόμη. Όντως ο καιρός μας κάνει τα χατήρια ακόμη.

@Giosotpk συμπεθέρα εκτός ότι κουτουλαει. Πάλι 5:30 ξυπνάει. 

@Γλυκερια123 θες να την αυξήσεις; μήπως να μίλαγες με μια σύμβουλο αν το θες. Εγώ την αύξησα. Άλλαξα θέση που θηλάζει το μωρό και αντλώ συστηματικά πρωί και βράδυ κάθε μέρα. Καλά εγώ δεν έχω και επιλογές. Τα ξέρετε. 4 μήνες μουρμούραω... 

 

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap είσαι σαν την μύγα μες το γάλα γιατί μόνο το δικό σου παιδί ειναι το πιο ήσυχο από όλες τις μανουλες Ιουλίου.. εμείς όντως αν ξυπνήσει μόνο δύο φορές θα κάνουμε πάρτυ.. πάλι καλά υπάρχουν και παιδια σαν τα δικά σου να μας δίνουν ελπίδα ότι αν κάνουμε δεύτερα θα βγουν ήσυχα.

Κορίτσια κάτι δεν πάει καλα. Τα κακά του μικρού σήμερα είχαν αραιωμένο αίμα και τώρα που έκανε πολύ ανοιχτόχρωμα. Σχεδόν μπεζ. Έστειλα την πάνα στην παιδίατρο και μου λέει ότι δεν του έχει φύγει ακόμα οπότε να περιμένω και να μην ανησυχώ. Ακούστε τώρα τι φάση σήμερα ηρθα στους γονείς μου με τον μπέμπη, μας έφερε η αδερφή μου γιατί ο μπαμπάς έχει πολύ δουλειά και θα δουλεύει όλο το σκ. Στο σπίτι έχουμε και την γιαγιά μου με άνοια που την φροντίζει η μαμά μου. Εγώ με τον μικρό μένουμε σε άλλο σπίτι κάτω από τους δικούς μου. Η γιαγιά μου ανέβασε 40 πυρετό και παίζει να μπει στο νοσοκομείο. Γενικα αυτό συμβαίνει πολύ συχνά γιατί έχει θέμα με την χολή. Αν μπει νοσοκομείο κάθεται καμία εβδομάδα στο νερό. Όπως καταλαβαίνετε αν μπει μέσα πρέπει να γυρίσω πίσω και δεν έχω τρόπο γιατί αύριο δουλεύει και η αδερφή μου.. συν το γεγονός ότι τα κακά του μικρού είναι χάλια και αν γίνει τίποτα δεν θέλω να πάω σε γιατρό εδώ.. η φάση είναι απελπισία!!!

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...