Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, happysmile είπε:

Κορες το εγδαρε τλκ το ματι του τομπρεξ σταγονες οπως το πες αγαπη!70ποντους 6.400κιλα!του βαλε το εμβολιο το βαμβακι κ κετα θυμηθηκε οτι πρεπει να κλαψει!

Αγαπη ενα κιλο εβαλε σε ενα μηνα κ 7 ποντους με ξενο γαλα!τωρα ποιες ειναι καλες κ κακες μανες η ανατροφη θα δειξει κ οχι το γαλα!!!σαχλαμαρες την πορωση οποιου ειδους δεν την μπορω!σε καμμια περιπτωση δεν ειμαι κατα του θηλασμου αλλα το θεμα ειναι να ναι ευτυχισμενα μωρα κ μαμαδες!

Ναι βρε δεν ειναι τιποτα το ματακι του..ωρε 70 ποντους ;;;;;ωρεεεε τον αντετοκουμπο εβγαλες;γραφτον μπασκετ απο τωρα...μια χαρα το μπεμπακι σου..

@Giosotpk πηγαινε βρε 2 ωρες δεν παθαινουν τιποτα ...μια χαρα θα ναι με τον μπαμπα της

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, katiak92 said:

Κορίτσια εγώ το έχω το άγχος με το βάρος γιατί την ζυγίζω με δίκη μ ζυγαριά κ φαίνεται ότι δεν έχει πάρει πλ αυτό τον μήνα! Δεν ξέρω βέβαια μήπως δεν είναι καλή! Σίγουρα δεν είναι επαγγελματική αλλά ξέρω εγώ!! Την Παρασκευή έχουμε παιδίατρο κ θα δούμε σίγουρα! γενικά δεν μου δείχνει σημάδια πείνας έχει αρχίσει κ κοιμάται κ λίγο πρωί λίγο μεσημέρι δεν ξέρω τι να πω! Τώρα έχω θέμα κ με έντονη ροή κλαιει μόλις κατεβαίνει το γάλα πνίγεται ξαφνικά αυτό πριν ήταν μια χαρά δεν ξέρω τι άλλαξε διάβασα τρόπους να την βοηθήσω αλλά δεν λειτουργεί τίποτα κ γάλα έβγαλα με το χέρι κ με το θηλαστρο μόνο ξαπλωτό δείχνει να πίνει άνετα αλλά έτσι νανουρίζεται και κοιμάται κ φοβάμαι μήπως δεν πίνει πλ! :(

Εγώ όταν είχα υπερπαραγωγή και το στήθος πετρωνε για τα καλά έκανε το εξής και έπιασε. 3 συνεχόμενους θηλασμους σόι το ένα στήθος και 3 από το άλλο. Αν το ένα στήθος πετρωνε έβγαζα με το χέρι. Λοιπόν υπέφερα όταν το έκανα τα είχα δεί όλα. Αλλά έπιασε. Δεν το οιστευα. Γενικα εχω καταλάβει για να φτιάξει η παραγωγή πρέπει να αδειάζει το στήθος. Αυτό συμβαίνει σε εμένα, δεν ξέρω αν είναι σε όλες έτσι. Επίσης μην την ζυγίζεις την πριγκίπισσα συνέχεια. Και εγώ έχω ζυγαριά και τον ζυγίζω μια φορά την εβδομάδα γιατί ο άνδρας μου αγχώνεται.  Επίσης στο γκρουπ στο φβ με της εθελοντριες θηλάζουσες έχει ένα πίνακα με τα βάρη. Θα στο στείλω στο φβ να το δεις, πλέον αρχίζει να μειώνεται ο Ρυθμός. Κατέβασε μια εφαρμογή στο κινητό που έχει θηλασμους και τέτοια και βάζε το βάρος να βλέπεις πως πηγαίνει στην καμπύλη. Εμένα ευτυχώς εδώ και καιρό ακολουθεί την καμπύλη του. Πάλι καλά δηλαδή.. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@happysmile σε 18 μέρες κλείνει τους 5. Δεν είναι και τόσο μικρός. Αλλά ναι είναι δόντια. Φαντάσου ότι τρίβει ότι βρει στο στόμα και όταν του βάζω αλοιφή ηρεμεί. Και να δεις με το δύναμη μου δαγκώνει το χέρι μου.

Νομίζω 4 έως 6 μηνών περνούν Μαξ 600γρ 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@happysmile σε 18 μέρες κλείνει τους 5. Δεν είναι και τόσο μικρός. Αλλά ναι είναι δόντια. Φαντάσου ότι τρίβει ότι βρει στο στόμα και όταν του βάζω αλοιφή ηρεμεί. Και να δεις με το δύναμη μου δαγκώνει το χέρι μου.

Νομίζω 4 έως 6 μηνών περνούν Μαξ 600γρ 

Πω μωρε π γλυκουλης μου!αννα του πηρες αυτα τα μασωμενα?εμενα που ναι τριων βαζει ολη την μπουνια στο στομα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

@happysmile σε 18 μέρες κλείνει τους 5. Δεν είναι και τόσο μικρός. Αλλά ναι είναι δόντια. Φαντάσου ότι τρίβει ότι βρει στο στόμα και όταν του βάζω αλοιφή ηρεμεί. Και να δεις με το δύναμη μου δαγκώνει το χέρι μου.

Νομίζω 4 έως 6 μηνών περνούν Μαξ 600γρ 

Άννα μου της φρεζιντερμ την αλοιφή; κ μεις τη βάλαμε χθες πρωτη φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, η αλοιφή frezyderm baby gum. 

Τα μασητικα τα πήρα από το orchestra αλλά έχει στα φαρμακεία. 

Κορίτσια νιώθω εξάντληση. Έχει κόψει τον μεσημεριανό ύπνο τελείως. Οπότε ξυπνάω 5:30 το πρωί και κοιμάμαι 10 το βράδυ. Με τα ενδιάμεσα 3 ξύπνηματα. Να μαζευτούμε να κρατάει από 2 μωρά η κάθε μία κάνα 2 βράδυα να κοιμάται η άλλη και εναλλάξ. Γαλα έχουμε. Δεν θα την βγάλουμε καθαρή αλλιώς. :-D

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Πως πάνε τα μωράκια σας;;; εμείς είμαστε 3.5 μηνών περίπου 6300 και 64 πόντους.  Αυτό που ήθελα να ρωτήσω για να πάρω γνώμες είναι α)ποτέ σταματησατε την αποστείρωση;;; Και β) η επαφή με άλλα παιδάκια επιτρέπεται;; Έχουμε κάτι φίλους που θα έρθουν για 2 μερο και έχουν ένα μωράκι 10 μηνών. Και το σκέφτομαι να σας πω την αλήθεια. Είναι ασφαλές λέτε;;; Ντρέπομαι να πάρω τον παιδίατρο γι'αυτό.τον έχω ζαλίσει τον άνθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiari είπε:

Γεια σας κορίτσια. Πως πάνε τα μωράκια σας;;; εμείς είμαστε 3.5 μηνών περίπου 6300 και 64 πόντους.  Αυτό που ήθελα να ρωτήσω για να πάρω γνώμες είναι α)ποτέ σταματησατε την αποστείρωση;;; Και β) η επαφή με άλλα παιδάκια επιτρέπεται;; Έχουμε κάτι φίλους που θα έρθουν για 2 μερο και έχουν ένα μωράκι 10 μηνών. Και το σκέφτομαι να σας πω την αλήθεια. Είναι ασφαλές λέτε;;; Ντρέπομαι να πάρω τον παιδίατρο γι'αυτό.τον έχω ζαλίσει τον άνθρωπο.

Λογικά και εκείνοι θα προσέχουν ακόμη γιατί και εκείνο είναι πολύ μικρό. Έχει αδερφάκια το μωρό που πάνε σχολείο; η πάει εκείνο βρεφονηπιακό; εμένα είναι 4.5 μηνών και συνεχίζω την αποστείρωση μέχρι τον 6ο μου είπε ο γιατρός μου. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει αδελφακια ούτε πάει βρεφονηπιακό. Και γω αυτό πιστεύω αλλά έχω και μια φοβία να σου πω την αλήθεια.. όσο για την αποστείρωση μου εχουν πει οτι όταν μπει κουτάλι την σταματάμε. Τώρα στον 4ο θα ξεκινήσουμε ρυζαλευρο. Λέω να περιμένω λίγο ακόμη και κατά τον 5 να την σταματήσω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna17 είπε:

Ναι, η αλοιφή frezyderm baby gum. 

Τα μασητικα τα πήρα από το orchestra αλλά έχει στα φαρμακεία. 

Κορίτσια νιώθω εξάντληση. Έχει κόψει τον μεσημεριανό ύπνο τελείως. Οπότε ξυπνάω 5:30 το πρωί και κοιμάμαι 10 το βράδυ. Με τα ενδιάμεσα 3 ξύπνηματα. Να μαζευτούμε να κρατάει από 2 μωρά η κάθε μία κάνα 2 βράδυα να κοιμάται η άλλη και εναλλάξ. Γαλα έχουμε. Δεν θα την βγάλουμε καθαρή αλλιώς. :-D

Φιλη εμενα πλεον ο υπνος του 3 μισαωρα μεσα στη μερα!αυτος που ειπε οτι τα μωρα κοιμουνται 14/16ωρες πρεπει να ναι ο ιδιος βλακας που ειπε οτι ο θηλασμος καιει 500θερμιδες θα τον βρω δεν θα τον βρω?

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσαρες τι κανετε;;να ρωτησω πεφτουν και στα δικα σας μπεμπακια τα μαλλακια;;;σ εμενα εχει αρχισει και μου κακοφαινεται...

Γλυκερια αστα η πλακα ειναι οτι δν βλεπω καπου τριχες τις τρωει?διασταυρωση statham/vin diesel ειναι αγορι μου!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Γλυκερια αστα η πλακα ειναι οτι δν βλεπω καπου τριχες τις τρωει?διασταυρωση statham/vin diesel ειναι αγορι μου!

Ασε καλυτερα γιατι εγω που τις βλεπω στο σεντονι παθσινω σοκ...χαχχαχα πραγματικα ετσι ειναι το αγορι σου με τετοιες διαστασεις κατα εκει παει...θα τους πεσουν ολα;;και ποτε βγαζουν καινουρια;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

Έχει καμία πόνο στις αρθρώσεις; Εγώ πονάω στα χέρια (αντίχειρες, καρποί..).

Διάβασα ότι οφείλεται στις ορμόνες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Λέτε να οφείλεται στο θηλασμό;

Έχει καμία παρόμοια ενόχληση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...