Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Luckystars είπε:

Σήμερα λίγο καλύτερα, έδωσα γελη, όχι ότι κάνει πολλά άλλα τέλος πάντων δεν είναι όπως τις προηγούμενες ημέρες που υπέφερε το μωρό! Η διάρροια είναι συμπτωματολογια των δοντιών αλλά μπορεί και από το εμβόλιο. Τα κακάκια είναι πιο υδαρη. Αλήθεια εσάς στα μωράκια ήταν ποτέ συμπαγή τα κακάκια; κουβέντα που άνοιξα:DΣτα γεύματα που ξεκινάω ταΐζω αν κάνει κακάκια η μικρή φωνάζει να την αλλάξω και οταν συνεχίζουμε δε μου πίνει όλο το μπιμπερό, οπότε πέφτουμε στο σύνολο της ημέρας. 

Ταλαιπωρειται μωρε η νυφουλα μου;;;ε την ζουζουνα μωρε..συμπεθερα μου ο μπεμπης καμια 10ρια μερες μετα το εμβολιο εκανε 3 φορες κακα του και η 1 διαρροια εν τω μεταξυ ποτε ο μπεμπης δεν κανει 3 φορες συνηθως 1...δεν εδωσα σημασια γιατι εκανε 1 φορα μονο..εμενα τα κακα του ειναι σαν παστα ..οχι υδαρη ουτε σφιχτα...και τος περισσοτερες φορες πρασινα..τωρα αυτο με το γαλα και μενα μου το κανει..δηστυχως..υπομονη και περαστικα στη μπουμπου σου..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Luckystars αχ μωρέ η καημένη κρίμα ..δεν το ήξερα ότι τα δόντια φέρνουν διάρροια ...

Ένας τα κακά μας από τότε που δίνω ξένο είναι πιο κιτρινοπα και σαν πάστα περίπου εσύ δίνεις και ξένο η το δικό σου με μπιμπερο ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 @Giosotpk καλημέρα κοριτσια μου ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Έχω από θηλάσει γτ πίνουμε ειδικό γάλα πλέον.

Οι υπόλοιπες μανούλες πως είστε;;; τα νινακια σας;;; Χρόνια πολλά για την σημερινή ημέρα, γιορτάζει κάποια κοπέλα;;; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

@Γλυκερια123 @Giosotpk καλημέρα κοριτσια μου ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Έχω από θηλάσει γτ πίνουμε ειδικό γάλα πλέον.

Οι υπόλοιπες μανούλες πως είστε;;; τα νινακια σας;;; Χρόνια πολλά για την σημερινή ημέρα, γιορτάζει κάποια κοπέλα;;; 

Τι κανει η μπουμπου σου;;;

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Τι κανει η μπουμπου σου;;;

@Γλυκερια123 Συμπεθέρα μου γλυκιά σε ευχαριστώ πολυ που μας σκεφτεσαι❤️Καναμε 2 φορές κακάκια σήμερα, λιιιιιιγο λιγότερο υδαρη.... Για να δούμε πρώτα ο Θεός αύριο....ειναι που είναι από τα δόντια η διάρροια αν μας επηρέασε και το εμβόλιο ως προς αυτό το κομμάτι τι να πω.... Πόσες ημέρες θα κρατήσει αυτή η κατάσταση; 

Εσείς πως είστε;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είχε κάνει διάρροια μετά το εμβόλιο..  Είναι που είναι υδαρη τα κακά μας έγιναν νερό...  Εμένα ρε κορίτσια έχει 3-4 μέρες που μου κάνει κάτι παράξενο..  Κοιμάται το μεσημέρι παααααρα πολύ..  Ενδιάμεσα κάνει ένα περίεργο κλάμα κοιμισμένος...  Τον βάζω στο στήθος ηρεμεί ξανακοιμαται.  Μπορεί να κοιμηθεί και 4 ώρες έτσι.. Στήθος ύπνο κλάμα και πάλι από την αρχή.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ... Πώς είστε ? 

@Elen211 εμενα κλαίει στον ύπνο της από 2 μηνών ...μιλάμε για κλάμα να γκαριζει να λες Παναγία μου την σφάζει κάνεις και πας κοιτάς κλειστά τα μάτια ... Τα κάνουν αυτά τα μωράκια έχω διαβάσει ... Εγώ δεν την ξυπνάω όταν το κάνει αυτό αν ξυπνήσει μόνη της καλός ... 

@happysmile αναλογος για τα ρούχα ...ας πούμε ορχεστρα περνώ 9 μηνών γιατί είναι πολύ στενή γραμμή ...τζάμπο πλέον περνώ 6 μηνών ...h&m ποτ έχω μερικά που μου είχαν φέρει είναι 2-4 μηνών και μερικά 4-6 ... Εγώ κυρίως τα κοιτάω και ας είναι λίγο μεγάλα της τα φοράω ... 

 

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Κι εμένα είχε κάνει διάρροια μετά το εμβόλιο..  Είναι που είναι υδαρη τα κακά μας έγιναν νερό...  Εμένα ρε κορίτσια έχει 3-4 μέρες που μου κάνει κάτι παράξενο..  Κοιμάται το μεσημέρι παααααρα πολύ..  Ενδιάμεσα κάνει ένα περίεργο κλάμα κοιμισμένος...  Τον βάζω στο στήθος ηρεμεί ξανακοιμαται.  Μπορεί να κοιμηθεί και 4 ώρες έτσι.. Στήθος ύπνο κλάμα και πάλι από την αρχή.. 

Καλημέρα κορίτσια! 

@Elen211 ελεν μου πόσες ημέρες σας κράτησε η διάρροια;

Όταν λες κοιμάται πολυ, πόσες ώρες; κάθε πότε την ταιζεις; 3ωρο η παραπάνω; Νομίζω πάλι πως  είναι και με τις ημέρες τους, άλλες ημέρες αυξάνουν ρυθμούς και άλλες ρίχνουν ρυθμούς. 

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Πώς είστε ? 

@Elen211 εμενα κλαίει στον ύπνο της από 2 μηνών ...μιλάμε για κλάμα να γκαριζει να λες Παναγία μου την σφάζει κάνεις και πας κοιτάς κλειστά τα μάτια ... Τα κάνουν αυτά τα μωράκια έχω διαβάσει ... Εγώ δεν την ξυπνάω όταν το κάνει αυτό αν ξυπνήσει μόνη της καλός ... 

@happysmile αναλογος για τα ρούχα ...ας πούμε ορχεστρα περνώ 9 μηνών γιατί είναι πολύ στενή γραμμή ...τζάμπο πλέον περνώ 6 μηνών ...h&m ποτ έχω μερικά που μου είχαν φέρει είναι 2-4 μηνών και μερικά 4-6 ... Εγώ κυρίως τα κοιτάω και ας είναι λίγο μεγάλα της τα φοράω ... 

 

 

 

Θα συμφωνήσω είναι ανάλογα την εταιρεία και την φορμα που έχουν στα ρούχα τους. Εμείς κυρίως φοραμε για 6 μηνών και της τα παίρνουμε σε άνετες φορμες ειδικά τώρα που ανεβήκαμε νούμερο στην πάνα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εχω σκασει ενω το πρωι επινε κανονικα(90μλδ ενω πρεπει 120/150 το προσπερνω) το γαλα του κ το μεσημερι επισης, πηγαμε για φαγητο οι τρεις μας το μεσημερι κοιμοταν το μωρο τον κουνουσα κ φαγαμε ανετα ονειρο ηταν απο τις τεσσερις κ μετα να πινει μονο 30μλ λεω την πρωτη φορα ετυχε ανένδοτος ομως να πιει παραπανω γκρινιαζε περνανε δυο ωρες διομιση ξανα τριαντα μονο.του κανα κρεμα ευτυχως την εφαγε λιγο 30μλ νερο σκεφτειτε κ τωρα παλι μου φαγε μονο 60μλ!εχω φρικαρει η ειναι τα ουλα του που στα κατω εχω δει δυο μυτουλες να ξεπρωβαλουν τι φαση?σαλια φουλ ε τον ειχα ορθιο γτ τον επιασε λοξυγγας κ πιπιλουσε την μπλουζαα μου με εκανε μούσκεμα!ρωτησα παιδιατρο κ με κουφανε γτ μ πε δν τον τρωνε τα ουλα το χει βρει παιχνιδι λεει κ βαζει χερι στο.στομα!(ουτε καν αλλα δν εδωσα σημασια)ολων μας τα μωρα το ιδιο παιχνιδι βρηκαν?η ειναι η κωλοπαλινδρομηση κ τον ταλαιπωρει παλι!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Πώς είστε ? 

@Elen211 εμενα κλαίει στον ύπνο της από 2 μηνών ...μιλάμε για κλάμα να γκαριζει να λες Παναγία μου την σφάζει κάνεις και πας κοιτάς κλειστά τα μάτια ... Τα κάνουν αυτά τα μωράκια έχω διαβάσει ... Εγώ δεν την ξυπνάω όταν το κάνει αυτό αν ξυπνήσει μόνη της καλός ... 

@happysmile αναλογος για τα ρούχα ...ας πούμε ορχεστρα περνώ 9 μηνών γιατί είναι πολύ στενή γραμμή ...τζάμπο πλέον περνώ 6 μηνών ...h&m ποτ έχω μερικά που μου είχαν φέρει είναι 2-4 μηνών και μερικά 4-6 ... Εγώ κυρίως τα κοιτάω και ας είναι λίγο μεγάλα της τα φοράω ... 

 

 

 

Πετάγομαι από διπλανή σελίδα γιατί μου άρεσε η συζήτησή σας!! Ετοιμάζω τα ρουχαλάκια για το μικρό μπεμπακι που έρχεται και βλέπω ότι μιλάτε για διαφορετικές φόρμες σε ρούχα! Στα orchestra που έχουν στενή γραμμή πώς να υπολογίσω τα νούμερα για νεογέννητο πχ μέχρι 3 μηνών;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Giosotpk είπε:

Πολύ ησυχία επικρατεί ...τι κάνετε μανουλες ? 

Καλα ειμαστε εδω αλλαξε η ωρα κι εχουν ερθει λιγο τα πανω κατω..ολα αναποδα τα χουμε κανει σημερα. .εσυ τι κανεις;;

 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πετάγομαι από διπλανή σελίδα γιατί μου άρεσε η συζήτησή σας!! Ετοιμάζω τα ρουχαλάκια για το μικρό μπεμπακι που έρχεται και βλέπω ότι μιλάτε για διαφορετικές φόρμες σε ρούχα! Στα orchestra που έχουν στενή γραμμή πώς να υπολογίσω τα νούμερα για νεογέννητο πχ μέχρι 3 μηνών;

Γεια σου κορίτσι με το καλό το μωράκι σου .... 

Εγώ για την μικρή από τα ορχεστρα είχα πάρει για τριών μηνών ζιπουνακια κ της έκαναν για νεογέννητο μέχρι δύο μηνών περίπου τα φορέσαμε και δεν είμασταν κ χοντρουλες σε βάρος ... 

Λίγο μεγάλα αν τα πάρεις δεν θα πάνε χαμένα τώρα είμαστε 3.5 μηνών κ μας κάνουν ζιπουνακια για 9 μηνών από τα ορχεστρα βέβαια λίγο μεγάλα αλλά εντάξει. ..

@happysmile νομίζω περνάνε κ μια φάση που δεν τρώνε τι σου είπε ο παιδίατρος που δεν τρώει ? 

@Γλυκερια123 ναι όντως πςεδευτηκαν λίγο με την ώρα χαχαχα τα καημένα ... 

Εμείς περνάμε λίγο το άλμα τώρα κ θέλουμε συνέχεια στήθος...εσάς σας έπιασε? 

  • Ευχαριστώ 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...