Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απαντηση @Elen211μου.

@happysmile εγώ της τα πιάνω στην πάνω γναθο, έτσι και εμείς όλα τα χέρια μέσα σε μπουνιτσα, σαλακια παααααρα πολλά και όταν πίνει γαλατακι πίνει λαιμαργα προφανώς γιατί ποναει και πειναει ταυτόχρονα και δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί.... Εμένα αρχίζει πίνει και σε κάποια φάση γύρω στα 60μλ σταματαει. Αν προσπαθούσες να της αλλάξεις θέση; εμένα ετσι συνεχίζει.... 

@Γλυκερια123 Συμπεθέρα μου εμάς γυρίζει μπρούμυτα από πολύ νωρίς και παιδίατρος μας είπε είναι πολύ νωρίς που το κάνει... Οπότε εσένα δεν έχει αργήσει ο μικρός.... Όσο για καλοθελητες πάντα θα βρίσκουν να πουν κάτι,.μην δίνεις σημασία, εσύ να ακολουθείς τις κατευθυνσεις του παιδιάτρου σου και μην ξεχνάς κάθε παιδακι είναι διαφορετικό! 

Κορίτσια πως απασχολείστε στην διάρκεια της ημέρας; εμείς κοιμόμαστε ελάχιστα και ειδικά τώρα λόγω δοντιών, και αρνειτε ξαπλωμένη σε λίκνο η κούνια πλην το βράδυ. Οπότε ως επιλογές έχουμε καρότσι, ρηλαξ και αγκαλιά. 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Γλυκερια123 μην αγχώνεσαι και εμείς με το ζόρι γυρνάμε στο πλάι για μπρούμυτα ούτε καν κάνουμε κίνηση ...είναι καθαρά στο παιδί ... 

Και εμείς δοοοοοννντττιιιαααα ....εγώ όταν την περνώ αγκαλιά κάνει κινήσει να με φάει στον μπαμπά το έκανε μια φορά αλλά έχει γενιά και την τσιμπάνε και δεν το ξανά έκανε χαχαχχα ...παααρα πολλά σάλια γεμίζουμε μπλούζες καναπέδες σπίτι όλα ....


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Γλυκερια123 μην αγχώνεσαι και εμείς με το ζόρι γυρνάμε στο πλάι για μπρούμυτα ούτε καν κάνουμε κίνηση ...είναι καθαρά στο παιδί ... 

Και εμείς δοοοοοννντττιιιαααα ....εγώ όταν την περνώ αγκαλιά κάνει κινήσει να με φάει στον μπαμπά το έκανε μια φορά αλλά έχει γενιά και την τσιμπάνε και δεν το ξανά έκανε χαχαχχα ...παααρα πολλά σάλια γεμίζουμε μπλούζες καναπέδες σπίτι όλα ....

@Giosotpk @happysmileεσείς όταν πίνετε γαλατακι τώρα με τα δόντακια τινάζετε χεράκια ποδαράκια; τα γεύματα μας όταν πονάει είναι νευρικα και νομίζω από τα σαλακια ψιλοστραβοκαταπινει και οι σαλιάρες γίνονται μούσκεμα .... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

@Giosotpk @happysmileεσείς όταν πίνετε γαλατακι τώρα με τα δόντακια τινάζετε χεράκια ποδαράκια; τα γεύματα μας όταν πονάει είναι νευρικα και 

Just now, Luckystars είπε:

@Giosotpk @happysmileεσείς όταν πίνετε γαλατακι τώρα με τα δόντακια τινάζετε χεράκια ποδαράκια; τα γεύματα μας όταν πονάει είναι νευρικα και νομίζω από τα σαλακια ψιλοστραβοκαταπινει και οι σαλιάρες γίνονται μούσκεμα .... 

 

Βρε μηπως να παρω κ γω το τζελ της φρεζυντερμ μην δεν εινσι η παλινδρομηση κ ειναι τα δοντια του μωρου κ δν πινει το γαλα του?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βαζετε κθλ τα μωρακια μπρουμυτα?εγω λεω να ξεκινησω σιγα σιγσ να εξασκουμε κ το σβερκο μας το θεμα ειναι πως?μπρουμυτα ξαπλωμενος με κεφάλι αριστερα η δεξια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Βρε μηπως να παρω κ γω το τζελ της φρεζυντερμ μην δεν εινσι η παλινδρομηση κ ειναι τα δοντια του μωρου κ δν πινει το γαλα του?

Της το βαζω στα πολύ ζόρια, αν και πιστεύω την ανακουφίζει για πολύ λίγο και δεν ξέρω αν κάνει να το βάζω και πολλές φορές.... Όταν ξεκινάει ο οξυς πόνος κάνει τον κύκλο του για να ηρεμήσει. 

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια βαζετε κθλ τα μωρακια μπρουμυτα?εγω λεω να ξεκινησω σιγα σιγσ να εξασκουμε κ το σβερκο μας το θεμα ειναι πως?μπρουμυτα ξαπλωμενος με κεφάλι αριστερα η δεξια?

Εμας γυρνάει μόνη της και επιλέγει μόνη της από ποια πλευρά την βολεύει. Δεν έχω επιχειρήσει να την βαλω από μόνη μου για να σου πω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Της το βαζω στα πολύ ζόρια, αν και πιστεύω την ανακουφίζει για πολύ λίγο και δεν ξέρω αν κάνει να το βάζω και πολλές φορές.... Όταν ξεκινάει ο οξυς πόνος κάνει τον κύκλο του για να ηρεμήσει. 

Εμας γυρνάει μόνη της και επιλέγει μόνη της από ποια πλευρά την βολεύει. Δεν έχω επιχειρήσει να την βαλω από μόνη μου για να σου πω. 

Γυρναει μπρουμητα μονη της?εμενα μια φορα το κανε!το κορυφαιο ειναι που τον βαζω οριζοντια κ τον βρισκω καθετα!δεν ξερω αν ποναει πιο πολυ φαγουρα κ ενοχληση νομιζω πως εχει!

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars καλα ενταξει η νυφουλα μου ειναι πολυ μπροστα παντα...το ξερουμε αυτο:x εμεις δεν τιναζουμε χερακια ποδαρακια κατι μουγκργμητα εχουμε αρχισει και κανουμε μολις πειναμε..αχαχα

@Giosotpk ενταξει το βλεπω εμεις ολα μαζι θα τα κανουμε...δε γεννηθηκανε τυχαια την ιδια μερα..

@happysmile τον βαζω καθε μερα μπρουμυτα αλλα το κεφαλι το κραταει ορθιο δεν το κατεβαζει κε τιποτα..για υπνο δεν το συζηταμε..δε θελει με τιποτα...

@Elenpap του δωσες καποιο εδεθισμα για να γυρισει η μονος του το κανε;;εννοω αν του βαλες κανα παιχνιδι και το γυρισες απο πισω..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Luckystars καλα ενταξει η νυφουλα μου ειναι πολυ μπροστα παντα...το ξερουμε αυτο:x εμεις δεν τιναζουμε χερακια ποδαρακια κατι μουγκργμητα εχουμε αρχισει και κανουμε μολις πειναμε..αχαχα

@Giosotpk ενταξει το βλεπω εμεις ολα μαζι θα τα κανουμε...δε γεννηθηκανε τυχαια την ιδια μερα..

@happysmile τον βαζω καθε μερα μπρουμυτα αλλα το κεφαλι το κραταει ορθιο δεν το κατεβαζει κε τιποτα..για υπνο δεν το συζηταμε..δε θελει με τιποτα...

@Elenpap του δωσες καποιο εδεθισμα για να γυρισει η μονος του το κανε;;εννοω αν του βαλες κανα παιχνιδι και το γυρισες απο πισω..

@Γλυκερια123 Συμπεθέρα μου, πιστεύω το κάθε μωρό είναι ξεχωριστό και κατακτά κάθε βήμα με το δικό του ξεχωριστό  τρόπο. Έχω πχ συναντήσει προωρακι που ενώ είχαν πει στους γονείς θα χρειαστεί φυσιοθεραπεια και γενικότερα ιατρική βοήθεια να κατακτήσει στόχους ανά εβδομάδα ανάπτυξης , ο μπεμπης τελικά τους έβαλε τα γυαλιά και καθισε στην ώρα του, περπάτησε στην ώρα του, μίλησε στην ώρα του κοκ.

Τα χεράκια και ποδαράκια τα τινάζουμε από πονο δυστυχώς. Σε φάση μη πόνου πλέον φωνάζουμε, αρχίσαμε τα πρώτα μας αγκου, επικοινωνία σε συνειδητή φάση, όταν πειναμε, όταν χορταίνουμε, όταν ζοριζομαστε κοκ όλα με ηχητική υπόκρουση :)κυρίως όμως χαμογελάμε και κάνουμε τσαχπινιες!

πρίν από 1 λεπτό , happysmile είπε:

Γυρναει μπρουμητα μονη της?εμενα μια φορα το κανε!το κορυφαιο ειναι που τον βαζω οριζοντια κ τον βρισκω καθετα!δεν ξερω αν ποναει πιο πολυ φαγουρα κ ενοχληση νομιζω πως εχει!

Ξεκίνησε να γυρνάει στο πλαι σπρώχνοντας εβδομάδες πριν. Μίλησα με παιδίατρο με είχε προετοιμάσει ότι θα γυρίσει σύντομα μπρούμυτα. Το θεώρησα πολύ νωρίς να συμβεί, τελικά έχει ξεκινήσει μέρες πριν και το κάνει στάνταρντ μέσα στην ημέρα χωρίς κάποιο ερέθισμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 hours ago, Γλυκερια123 said:

@Luckystars καλα ενταξει η νυφουλα μου ειναι πολυ μπροστα παντα...το ξερουμε αυτο:x εμεις δεν τιναζουμε χερακια ποδαρακια κατι μουγκργμητα εχουμε αρχισει και κανουμε μολις πειναμε..αχαχα

@Giosotpk ενταξει το βλεπω εμεις ολα μαζι θα τα κανουμε...δε γεννηθηκανε τυχαια την ιδια μερα..

@happysmile τον βαζω καθε μερα μπρουμυτα αλλα το κεφαλι το κραταει ορθιο δεν το κατεβαζει κε τιποτα..για υπνο δεν το συζηταμε..δε θελει με τιποτα...

@Elenpap του δωσες καποιο εδεθισμα για να γυρισει η μονος του το κανε;;εννοω αν του βαλες κανα παιχνιδι και το γυρισες απο πισω..

Χωρίς ερέθισμα. Μην σκας όμως, δεν λέει κ τπτ αν το κανει τώρα ή σε 2 εβδομάδες. 

Καλημέρα. :)

καλούτσικο το βράδυ, κοιμήθηκε 10, ξύπνησε 2, έφαγε κ μετα τον πήρα στο κρεβάτι μας γτ μετά τις 3  γκρίνιαζε κ δεν έχω την υπομονή να τον κουνήσω για να κοιμηθεί εκείνη την ώρα. Ο μπαμπάς μας καναπε. :(

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 ναι όντως όλα μαζί θα τα κάνουμε κάποια στιγμή... Πώς είστε σήμερα ? 

Εμείς κορίτσια εχθές είχαμε πολύ γκρίνια άλμα και δοντια μας έχουν αλλάξει τα φώτα ... 

Τι κάνετε μανουλες ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω..καλα ειμαστε κι εμεις..ψιλογκρινιαζουμε αλλα ενταξει..το καλο με το αλμα ειναι οτι τρωει παραπανω..την αλλη εβδομαδα παιδιατρο...περιμενω πως και πως..οι υπολοιπες που ειναι;;που χαθηκαν;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 και εμείς Δευτέρα παιδίατρο εσείς πότε είστε ? 

Έχουμε μαζευτεί στο φεις κάνε και εσύ ένα για να μιλάμε εκεί και γενικά υπόλοιπες κοπέλες αν σας είναι εύκολο κάντε ένα φεις εικονικό για να μιλάμε εκεί ... 

  • Μου αρέσει 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...