Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Katiamaxiking είπε:

      καλυτερα να μην μαθεις αλλες λεπτομερειες τησ ιστοριας μου γιατι θα παθεις τιποτα απο το αγχος!!

      ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!!! μαλλον σου ειπε να περπατας λιγο για να κυκλοφορει το αιμα και γιατι η περιπτωση σου δεν ειναι να εισαι συνεχως κλινηρησ.

       

      οχι δεν διαβάζω άλλο! θα βρω άλλο λόγο να αγχωθώ τώρα ! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Giosotpk είπε:

Γιατί δεν θηλάζεις άλλο ? Γιατί αν θυμάμαι καλά επερνε καλό βάρος ο μικρός ... 

Εφόσον το βράδυ κοιμάται κατευθείαν είσαι τυχερή ... Που να είχε όρεξη σαν την δικιά μου ... 

Φαίνεται ανακάλυψε ότι μπρούμυτα μόνος του είναι καλύτερα από ότι ψιλά σου βολεύεται καλύτερα έτσι ... 

Νεράκι σου πίνει ? 

Και εμένα πιπιλαει το κουτάλι δεν έχει βρει ακόμα το τρόπο ...

Στην αρχή λογικά δεν θα του αρέσει αλλά θα το συνηθίσει με την χορτοσουπα ... 

απ την αρχή του έδινα συμπλήρωμα και πλέον δεν έχω γάλα δυστυχώς...μειωνόταν μέχρι που σταμάτησε..καμία φορά γυρνάει κατά λάθος μπρούμυτα στον ύπνο του και βάζει κάτι φωνές για να τον γυρίσω...άσε πολύ γέλιο....με το μπουκάλι δεν πίνει νερό με τιποτα..με το κουτάλι πίνει 3 -4 κουταλιές...Αύριο θα δείξει αν θα φάει η όχι που θα ξεκινησουμε..σήμερα εν τω μεταξύ δεν έφαγε πολύ κρέμα...για να δούμε αύριο...τη χορτοσουπα πως τη μετράμε πόσα ml ειναι;εσυ τι ποσοτητα βαζεις;εγω λεω να ξεκινησω με μισα...μιση πατατα μισο καροτο κτλπ...κατά τ άλλα εσείς τι κανετε;ήσυχη  η μπουμπου;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

απ την αρχή του έδινα συμπλήρωμα και πλέον δεν έχω γάλα δυστυχώς...μειωνόταν μέχρι που σταμάτησε..καμία φορά γυρνάει κατά λάθος μπρούμυτα στον ύπνο του και βάζει κάτι φωνές για να τον γυρίσω...άσε πολύ γέλιο....με το μπουκάλι δεν πίνει νερό με τιποτα..με το κουτάλι πίνει 3 -4 κουταλιές...Αύριο θα δείξει αν θα φάει η όχι που θα ξεκινησουμε..σήμερα εν τω μεταξύ δεν έφαγε πολύ κρέμα...για να δούμε αύριο...τη χορτοσουπα πως τη μετράμε πόσα ml ειναι;εσυ τι ποσοτητα βαζεις;εγω λεω να ξεκινησω με μισα...μιση πατατα μισο καροτο κτλπ...κατά τ άλλα εσείς τι κανετε;ήσυχη  η μπουμπου;

Ναι κατάλαβα ... 

Χορτοσουπα ξεκινάνε από τον άλλο μήνα εμείς οπότε δεν έχω ιδέα για ποσότητες . 

Με τα δόντια πως τα πάτε? 

Είναι με της μέρες της η μικρή ... Μια είναι ήσυχη μια γίνεται ο χαμός πολύ γκρίνια ... Έχει από εχθές που δεν μου πίνει όλο το συμπλήρωμα κ δεν ξέρω γιατί ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Γλυκερια123 είπε:

@Giosotpk κοριτσι μου..καλησπερα τι κανετε; η μικρη σου;

Καλησπέρα ...καλά είμαστε εσείς τι κάνετε ? 

Σήμερα φάγαμε αχλαδι...δεν ενθουσιάστηκα με ιδιαίτερα 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Καλησπέρα ...καλά είμαστε εσείς τι κάνετε ? 

Σήμερα φάγαμε αχλαδι...δεν ενθουσιάστηκα με ιδιαίτερα 

καλά κι εμείς...θα το συνηθίσει σιγά σιγά...κι εμένα στην αρχή χορτοσουπα δεν την ήθελε με τίποτα...Τώρα του αρέσει...Όταν μπουν κι όλα μαζί τα φρουτα τότε είναι που θα της αρέσει.. 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Ομαδουλα που ειστε; εχετε μαζευτει ολες φεις; πειτε μας τα νεα σας και σε εμας που μειναμε εδω, πως ειστε; τι κανουν τα μωρακια σας; 

Ναι ναι έχουμε μαζευετει εκεί .. 

Εμείς καλά είμαστε ξεκινήσαμε φρούτα αλλά όχι με πολύ ενθουσιασμό . Εσείς τι κάνετε ? 

@Γλυκερια123 σήμερα φάγαμε αχλάδι με.μηλο . Έτσι και έτσι . Ώρες ώρες κάνει λες και ανατριχιαζει ολόκληρη . Χαχαχαχα ... Με το νερό πως τα πάτε ? 

Εμείς την πρώτη μέρα το θέλαμε.σαν τρελή από τότε όχι άλλο . Με το ζόρι ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Ναι ναι έχουμε μαζευετει εκεί .. 

Εμείς καλά είμαστε ξεκινήσαμε φρούτα αλλά όχι με πολύ ενθουσιασμό . Εσείς τι κάνετε ? 

@Γλυκερια123 σήμερα φάγαμε αχλάδι με.μηλο . Έτσι και έτσι . Ώρες ώρες κάνει λες και ανατριχιαζει ολόκληρη . Χαχαχαχα ... Με το νερό πως τα πάτε ? 

Εμείς την πρώτη μέρα το θέλαμε.σαν τρελή από τότε όχι άλλο . Με το ζόρι ... 

την πρώτη φορά που του έδωσα χορτοσουπα έκανε λες και θα κάνε εμετό..εντάξει λέω δεν πρόκειται να φάει ποτέ.. Αλλά συνήθισε.. σιγά σιγά μωρέ όλα θα γίνουν.. Αλλά έχουν πολύ πλακα..πιστεύω άμα της βάλεις και μπανάνα θα την τρώει...νερό κι εμείς με το ζόρι.. δεν το πίνει με τιποτα..με το κουτάλι του δίνω...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Ναι ναι έχουμε μαζευετει εκεί .. 

Εμείς καλά είμαστε ξεκινήσαμε φρούτα αλλά όχι με πολύ ενθουσιασμό . Εσείς τι κάνετε ? 

@Γλυκερια123 σήμερα φάγαμε αχλάδι με.μηλο . Έτσι και έτσι . Ώρες ώρες κάνει λες και ανατριχιαζει ολόκληρη . Χαχαχαχα ... Με το νερό πως τα πάτε ? 

Εμείς την πρώτη μέρα το θέλαμε.σαν τρελή από τότε όχι άλλο . Με το ζόρι ... 

Καλησπερα κορίτσι μου! Δωσε πολλα φιλια στις μανουλες της ομαδας και στα μωρακια τους;! 

Εμεις ανεβασαμε τα φρουτα, δε μας φτανουν, τα λαχανικα με το κρεατακι και  η κρεμα λιγο παραπανω. 

Μην σε ανηυχει πάντως, μην ξεχνας ειναι εντελως νέες γευσεις και το καθε παιδακι έχει τους δικους του ρυθμούς, οπως το τοτε που αγχωμομαστε με το ποσο γαλα πινουν! Εγω απο ενα σημείο και μετα με το γαλα ειπα οσο πίνει, δε μπορω να το πιεζω το μωρό, ετσι τωρα το διαχειριζομαι και με τος στερεες. 

Νερο ποτε δινετε; πρεπει να πινοθν συγκεκριμενη ποσοτητα; 

@Γλυκερια123 τι κανετε κοριτσι μου; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου! Δωσε πολλα φιλια στις μανουλες της ομαδας και στα μωρακια τους;! 

Εμεις ανεβασαμε τα φρουτα, δε μας φτανουν, τα λαχανικα με το κρεατακι και  η κρεμα λιγο παραπανω. 

Μην σε ανηυχει πάντως, μην ξεχνας ειναι εντελως νέες γευσεις και το καθε παιδακι έχει τους δικους του ρυθμούς, οπως το τοτε που αγχωμομαστε με το ποσο γαλα πινουν! Εγω απο ενα σημείο και μετα με το γαλα ειπα οσο πίνει, δε μπορω να το πιεζω το μωρό, ετσι τωρα το διαχειριζομαι και με τος στερεες. 

Νερο ποτε δινετε; πρεπει να πινοθν συγκεκριμενη ποσοτητα; 

@Γλυκερια123 τι κανετε κοριτσι μου; 

έλα κοπέλα μου καλά είμαστε...έφτιαξα κατά λάθος σήμερα λίγο παραπάνω χόρτοσουπα κι είπα να την δώσω κι όσο φαΐ...έφαγε πολύ όμως κι έκανε εμετό...γύρω στα 250..το θέμα είναι ότι άνοιγε συνέχεια το στόμα κι έκλαιγε γιατί ήθελε κι αλλο...δεν τον πίεσα καθόλου δηλαδή...μάλλον είναι λίγο λαιμαργος...και κρέμα έφαγε 240 γιατί του χα φτιάξει 180 και μόλις τελείωσε έκλαιγε και του φτιάξα λίγο ακόμα... Κατά τ άλλα καλά ήρεμα...νερό δίνω μετά το φαΐ αλλά όχι αμέσως...σχέση πίνει βέβαια 2 3 κουταλάκια...για ποσότητα δεν ξέρω...Εσύ τι ποσότητες της φτιαχνεις;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Γλυκερια123 είπε:

έλα κοπέλα μου καλά είμαστε...έφτιαξα κατά λάθος σήμερα λίγο παραπάνω χόρτοσουπα κι είπα να την δώσω κι όσο φαΐ...έφαγε πολύ όμως κι έκανε εμετό...γύρω στα 250..το θέμα είναι ότι άνοιγε συνέχεια το στόμα κι έκλαιγε γιατί ήθελε κι αλλο...δεν τον πίεσα καθόλου δηλαδή...μάλλον είναι λίγο λαιμαργος...και κρέμα έφαγε 240 γιατί του χα φτιάξει 180 και μόλις τελείωσε έκλαιγε και του φτιάξα λίγο ακόμα... Κατά τ άλλα καλά ήρεμα...νερό δίνω μετά το φαΐ αλλά όχι αμέσως...σχέση πίνει βέβαια 2 3 κουταλάκια...για ποσότητα δεν ξέρω...Εσύ τι ποσότητες της φτιαχνεις;

Κοιτα εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως τα γεύματα δε μπορουν να βγαινουν καθε ημερα ιδια γιατι απλα κανένα φρουτο και λαχανικο δεν ειναι ιδιο με το άλλο. Οποτε τα γευματα θα διαφοροποιουνται. Εγω της γεμιζω το πιατακι και οσο φάει! 

Αυτο τωρα που αναφερεις, μήπως δεν πεινουσε και επαιρνε το κουταλάκι για τα δόντια; ξερεις που το τραβάνε προς τα μεσα σα μασητικο; Βεβαια παιζει να ειναι και λαιμαργος.... Μη νομιζεις και εγω τωρα τα μαθαινω ολα.... Ισως κάποια εμπειρη μανούλα να μπορούσε να σε διαφωτισει καλύτερα. 

Νερό γιατι οχι αμεσως; εμενα μου ζηταει και μεσα στο γεύμα νερακι και κάποιες φορές και μετα. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Κοιτα εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως τα γεύματα δε μπορουν να βγαινουν καθε ημερα ιδια γιατι απλα κανένα φρουτο και λαχανικο δεν ειναι ιδιο με το άλλο. Οποτε τα γευματα θα διαφοροποιουνται. Εγω της γεμιζω το πιατακι και οσο φάει! 

Αυτο τωρα που αναφερεις, μήπως δεν πεινουσε και επαιρνε το κουταλάκι για τα δόντια; ξερεις που το τραβάνε προς τα μεσα σα μασητικο; Βεβαια παιζει να ειναι και λαιμαργος.... Μη νομιζεις και εγω τωρα τα μαθαινω ολα.... Ισως κάποια εμπειρη μανούλα να μπορούσε να σε διαφωτισει καλύτερα. 

Νερό γιατι οχι αμεσως; εμενα μου ζηταει και μεσα στο γεύμα νερακι και κάποιες φορές και μετα. 

βροχερες καλησπερες...εμενα δεν πίνει καθόλου νερό κι έχω παρατηρήσει ότι όταν του δίνω αμέσως δεν το πίνει με τιποτα ενώ αν περάσουν 5 10 λεπτά το πίνει..μη φανταστείς 3 -4 κουταλιές...απ τη λαιμαργία του ναι..σήμερα του έδωσα λιγότερο και όλα καλά.. εσείς τι κάνετε η μικρη;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Γλυκερια123 είπε:

βροχερες καλησπερες...εμενα δεν πίνει καθόλου νερό κι έχω παρατηρήσει ότι όταν του δίνω αμέσως δεν το πίνει με τιποτα ενώ αν περάσουν 5 10 λεπτά το πίνει..μη φανταστείς 3 -4 κουταλιές...απ τη λαιμαργία του ναι..σήμερα του έδωσα λιγότερο και όλα καλά.. εσείς τι κάνετε η μικρη;

Καλησπερα κορίτσι μου! 

Μια χαρα, αστον καλύτερα να τρωει σιγα σιγα να το χωνευει Εμενα μου ζηταει να φαει πιο γρηγορα ή σπρωχνοντας το κουταλι, αλλα στο ενδιάμεσο κουταλια με κουταλια την απασχολω με κάτι ακριβως για να μην τρωει λαιμαργα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου! 

Μια χαρα, αστον καλύτερα να τρωει σιγα σιγα να το χωνευει Εμενα μου ζηταει να φαει πιο γρηγορα ή σπρωχνοντας το κουταλι, αλλα στο ενδιάμεσο κουταλια με κουταλια την απασχολω με κάτι ακριβως για να μην τρωει λαιμαργα. 

 

το δοκίμασα κι εγώ να το κάνω αυτό αλλά δεν περιμενει καθόλου σκουζει και δε σταματάει με τιποτα..Μόνο με πιπίλα.. άσε έχω βρει μπελά...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

το δοκίμασα κι εγώ να το κάνω αυτό αλλά δεν περιμενει καθόλου σκουζει και δε σταματάει με τιποτα..Μόνο με πιπίλα.. άσε έχω βρει μπελά...

Κατάλαβα..... Που τον ταιζεις; καρεκλακι ή αγκαλιά ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...