Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

      2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλή επιτυχία στη φίλη σου! Ας ξεκινήσει με μια έρευνα στα Ivf εδώ στην Ελλάδα, να δει τι θα της πούνε.. εμένα μου είχαν πει για ένα τρίμηνο αναμονή και τελικά έκανα ετ σε δύο μήνες. Αν θέλει κι άλλες πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να της απαντήσω σε ο,τι ξέρω. Εγώ έχω 10 μηνών δίδυμα με δωρεά.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Να  σου ζήσουν!! Να ρωτήσω σε πιο κεντρο ήσουν;  
      Γεινικα τα ψάχνουν;, εκτός τον ιολογικο έλεγχο, παιρνουν πλήρες ατομικό και οικογενειακό ιστορικό  από την κοπέλα;
      ειχε μια εγκυμοσύνη φυσικη σύλληψη πρίν δυο χρόνια που δεν προχώρησε καλα. Και τωρα δυο εμβρυομεταφορες με δικά της ωάρια που δεν πέτυχαν. 
      Μακαρι να βοηθησει ο Θεός  γιατί το θέλουν παρα πολύ και ο χρόνος πιέζει. 

      γενικά  το κόστος για δωρεα εδώ πόσο πάει; 
       

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Κατάλαβα..... Που τον ταιζεις; καρεκλακι ή αγκαλιά ; 

καρεκλάκι και τον δένω κιόλας γιατί πάει με τα χέρια να πιάσει το πιάτο κι έρχεται και μπροστά ολόκληρος...άσε...εσένα κάθεται ήσυχη για να φαει;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

καρεκλάκι και τον δένω κιόλας γιατί πάει με τα χέρια να πιάσει το πιάτο κι έρχεται και μπροστά ολόκληρος...άσε...εσένα κάθεται ήσυχη για να φαει;

Αφου τον βαζεις καρεκλάκι ειναι πιο ευκολο να τον απασχολησεις με παιχνιδακια πανω στην βαση που βαζεις το πιατάκι απο οτι αν τον ταιζες αγκαλιά. Εγω οποτε εχω βοηθεια βαζω οποιον ειναι εδω και κανει τον κλόουν :Dκαι της αποσπάται και ετσι η προσοχή! Ησυχη ναι κυρια :D συνηθως της δινω κατι στα χερακια της και απασχολείται και τρωει πολυ ήσυχα. Μονο καποιες φορες που πονουσε πολυ απο τα δοντακια της, χρειαστηκε να την σηκωσω από το καρεκλακι, δεν δεχοταν να φαει ούτε καθιστη ουτε δεμενη και φαγαμε αγκαλίτσα. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Αφου τον βαζεις καρεκλάκι ειναι πιο ευκολο να τον απασχολησεις με παιχνιδακια πανω στην βαση που βαζεις το πιατάκι απο οτι αν τον ταιζες αγκαλιά. Εγω οποτε εχω βοηθεια βαζω οποιον ειναι εδω και κανει τον κλόουν :Dκαι της αποσπάται και ετσι η προσοχή! Ησυχη ναι κυρια :D συνηθως της δινω κατι στα χερακια της και απασχολείται και τρωει πολυ ήσυχα. Μονο καποιες φορες που πονουσε πολυ απο τα δοντακια της, χρειαστηκε να την σηκωσω από το καρεκλακι, δεν δεχοταν να φαει ούτε καθιστη ουτε δεμενη και φαγαμε αγκαλίτσα. 

Εγώ πάλι δεν μπορώ άμα είναι κι άλλοι..γιατί κάθεται χαζεύει και δεν τρώει..χαχχαχα πάντως αυτό με τα παιχνίδια θα το κάνω σήμερα...θα του τα βάλω μπροστά ν απασχολείται...Αύριο ξεκινάμε φρουτα..Ανυπομονώ....έχει μειώσει και το γάλα τώρα με τα γεύματα...Και πίνει γύρω στα 500 600 ml...φαντάζομαι είναι λογικό...ααα εσύ έχεις γίνει ειδική για να την ταΐζεις αγκαλίτσα... εμενα όλα δύσκολα μου φαίνονται ακόμα...χαχαχα..τι κάνετε εσεις;

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Εγώ πάλι δεν μπορώ άμα είναι κι άλλοι..γιατί κάθεται χαζεύει και δεν τρώει..χαχχαχα πάντως αυτό με τα παιχνίδια θα το κάνω σήμερα...θα του τα βάλω μπροστά ν απασχολείται...Αύριο ξεκινάμε φρουτα..Ανυπομονώ....έχει μειώσει και το γάλα τώρα με τα γεύματα...Και πίνει γύρω στα 500 600 ml...φαντάζομαι είναι λογικό...ααα εσύ έχεις γίνει ειδική για να την ταΐζεις αγκαλίτσα... εμενα όλα δύσκολα μου φαίνονται ακόμα...χαχαχα..τι κάνετε εσεις;

Εκει που χαζευει οταν ανοιγει το στοματακι βαζε του το κουταλακι! Με τα παιχνιδια θα απασχολει τα χερακια του και θα τρωει πιο ησυχα! Τα φρουτα γλυκιζουν, θα δεις αν του αρεσουν οι γλυκές γεύσεις! Το γάλα ειναι λογικο να μειωνεται αφου εχεις αντικαταατησει γευματα με στερεες. Ποσα γευματα στερεες τρωτε; Αγκαλιτσα της αλλαζω περιβαλλον και ευχαριστιεται, μη νομιζεις και αυτα βαριουνται! Φαντασοθλυ εμας να τρωμε καθιστοι και δεμενοι, ουτε καν! Λογικο ειναι να σου φαίνοντα δυσκολα ειναι πολυ αρχη ακομα και εμεις πολυ ψαρια σε ολα αυτά :DΘα βρειτε τους ρυθμούς σας και τοτε θα ειναι πιο απλα τα πραγματα! Θυμησου την πρωτη φορα που τα θηλασαμε ή τους δωσαμε γαλατακι..... Και τωρα μας φαινεται piece of cake.... Εεεε ετσι θα ειναι και σς λιγο καιρο και με τις στερεες! Μωρε να μην πονανε τα μαναρακια μας και ολα τα αλλα βρίσκονται! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια διάβασα ότι γράψατε .

έχουμε γκρίνια αυτές της μέρες λόγου άλματος . Και πάρα πολύ στήθος . Με έχει ξεζουμιζει. 

Εμείς τρώμε φρούτα στης 10-12 δεν έχουμε ακόμα στάνταρ ώρα και το απόγευμα την κρέμα.μας . 

Κάνω και εγώ ότι κάνει η luckStars κάθομαι μπροστά της στο καρεκλακι και απο πίσω κάνει ο άντρας μου τον καραγκιόζη για να φάει . 

Σήμερα φάγαμε αχλάδι μήλο μπανάνα και δεν κάνω άλλη εισαγωγή για αυτό το μήνα σε φρούτο . Τον άλλο μήνα θα προσθέσουμε μάλλον χυμό μανταρινιού πορτοκαλιού και χορτοσουπα και κρεατακι .

Πολύ φασαρία όμως.δηλαδη που να της φτιάχνω και φαγητό .

Αλλά δεν πειράζει έχουν πλάκα . Θα στρώσει η κατάσταση που θα πάει . 

Εσείς με τα αλματα πως πάτε ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μου χρόνια πολλά καλές γιορτές με υγεία να έχουμε...τα πιο όμορφα Χριστούγεννα φέτος..!με το πιο ωραίο δώρο!τι θα κάνετε στις γιορτές κορίτσια μου;

@Giosotpk αλλά δεν έχω καταλάβει να περνάει αυτή την περίοδο...Εγώ σήμερα ξεκινάω και φρουτα...θα κάνει 3 γεύματα ο μπέμπης μου..να σου πω εμένα μου φαίνεται εύκολο αν και γίνεται λίγο σαν γουρουνάκι αλλά εντάξει...όντως έχουν πολύ πλακα όταν τρώνε...

@Luckystars το έκανα αυτό με τα παιχνίδια και έπιασε τρώει πιο αργά...θα ξεκινήσουμε και φρουτα σήμερα και όλα καλά...σίγουρα μετά από λίγο καιρό θα μας φαίνονται όλα παιχνιδάκι...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια διάβασα ότι γράψατε .

έχουμε γκρίνια αυτές της μέρες λόγου άλματος . Και πάρα πολύ στήθος . Με έχει ξεζουμιζει. 

Εμείς τρώμε φρούτα στης 10-12 δεν έχουμε ακόμα στάνταρ ώρα και το απόγευμα την κρέμα.μας . 

Κάνω και εγώ ότι κάνει η luckStars κάθομαι μπροστά της στο καρεκλακι και απο πίσω κάνει ο άντρας μου τον καραγκιόζη για να φάει . 

Σήμερα φάγαμε αχλάδι μήλο μπανάνα και δεν κάνω άλλη εισαγωγή για αυτό το μήνα σε φρούτο . Τον άλλο μήνα θα προσθέσουμε μάλλον χυμό μανταρινιού πορτοκαλιού και χορτοσουπα και κρεατακι .

Πολύ φασαρία όμως.δηλαδη που να της φτιάχνω και φαγητό .

Αλλά δεν πειράζει έχουν πλάκα . Θα στρώσει η κατάσταση που θα πάει . 

Εσείς με τα αλματα πως πάτε ? 

@Giosotpk

Καλημερα! Καλη αρχή και σε εσας κορίτσι μου!  Εγω λιωωωωνω να την βλεπω να δοκιμαζει οτιδηποτε νέο! Ειναι απιστευτη η αντιδραση της! Κατα πως φαινεται εμεις τρελαινομαστε για γλυκες γεύσεις ! Που να έμοιασε, που να εμοιασε;;; :D

Αυτο με τα αλματα αδυνατω να το καταλαβω ακομα και τώρα, ασε που τα δοντια μας πονανε τοσο πολυ που σχεδον καθε ημέρα ειναι σαν αλμα! 

@Γλυκερια123

Καλημερα κοριτσι μου! Ειδες που στο ελεγα;;; βαριουνται μωρε δεμένα σε ενα καρεκλακι! Αντε μπραβο τέλεια τα καταφέρνετε! 

Εμεις εχουμε εδω και αρκετες  ημέρες απο 3 γευματα/ημέρα. Εχτες το βράδυ ξυπνησαμε ηπιαμε γαλατακι και μετα ηθελε να μεινει στο κρεβατι μας, την έβαλα και με χαιδευε στο προσωπο και ετσι νανουριστηκε, τι να πω..... Δεν κοιμήθηκα ολο το βραδυ, την χαζευα! Μαγειιιιιιιια!!!! 

Χρονια Πολλα μανούλες με υγεια και ευλογια στα σπιτικα μας και σε ολο τον κοσμο!!!! Τα πιο ξεχωριστα Χριστούγεννα της ζωης μας με τα στολιδακια μας αγκαλιτσα να φωτιζουν την ζωη μας!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα . Υγεία κ αγάπη δρα σπίτια σας . 

Τρία γεύματα ?.δηλαδή τι τους δίνεται ? 

Εμείς κάναμε λίγο δυσκοιλιότητα με την μπανάνα κ έτσι δύο φορές τη εβδομάδα θα την δίνω ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα . Υγεία κ αγάπη δρα σπίτια σας . 

Τρία γεύματα ?.δηλαδή τι τους δίνεται ? 

Εμείς κάναμε λίγο δυσκοιλιότητα με την μπανάνα κ έτσι δύο φορές τη εβδομάδα θα την δίνω ... 

Πρωι φρουτοκρεμα, μεσημερι λαχανικα με κρεατακι και απογευμα κρεμουλα. 

Ναι η μπανανα ετσι ειναι,μας το εκανε και εμας οχι  δυσκοιλιοτητα αλλα σκληρυναν τα κακακια μας και δεν την δινουμε καθε ημερα. 

Αμην υγεια, αγαπη και ευλογια, να καμαρωνουμε τα αατερακια μας! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Πρωι φρουτοκρεμα, μεσημερι λαχανικα με κρεατακι και απογευμα κρεμουλα. 

Ναι η μπανανα ετσι ειναι,μας το εκανε και εμας οχι  δυσκοιλιοτητα αλλα σκληρυναν τα κακακια μας και δεν την δινουμε καθε ημερα. 

Αμην υγεια, αγαπη και ευλογια, να καμαρωνουμε τα αατερακια μας! 

Τέλεια ...εμείς δύο γεύματα κάνουμε μέχρι στιγμής . 

Εγώ σκέφτομαι 2-3 φορές την εβδομάδα να της δινω μπανάνα ... Αλλά μην φανταστείς το 1/3 της δίνω ... 

 

Πέρσυ τέτοια εποχή μιλούσαμε για την αυχενική και φέτος τα έχουμε αγκαλιά 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giosotpk είπε:

Τέλεια ...εμείς δύο γεύματα κάνουμε μέχρι στιγμής . 

Εγώ σκέφτομαι 2-3 φορές την εβδομάδα να της δινω μπανάνα ... Αλλά μην φανταστείς το 1/3 της δίνω ... 

 

Πέρσυ τέτοια εποχή μιλούσαμε για την αυχενική και φέτος τα έχουμε αγκαλιά 

Σιγα σιγα θα ανεβάσετε, καθε βρεφακι εχει τους δικους του ρυθμούς. 

Αυτο σκεφτόμουν και εγω κορίτσι μου!Εμας ειναι απο εξωσωματικη η μικρουλα, πολλαααα χρονια προσπαθειών, προπερσι τέτοιες μερες είχα πελαγώσει, ειχα και ενα σοβαρό θέμα υγειας οικογενειακο και ημουν ετοιμη να τα παρατήσω.... Πέρυσι ημουν εγκυος και φετος με γεματη αγκαλιά! Δόξα Σοι, ειλικρινά ειναι μαγεία! Απείρως συγκινητικο και απερίγραπτα τα συναισθήματα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες, Καλα Χριστούγεννα!!! Τα πρωτα μας Χριστούγεννα ❤️❤️❤️❤️❤️

Η ομορφοτερη και η πιο τρυφερη ευχη μας πραγματοποιηθηκε και εχουμε τα ομορφοτερα στολιδια στην αγκαλίτσα μας! Υγεια, Αγαπη και Ευλογια στα σπιτικα μας και σε οοολο τον κοσμο

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου με υγεία και αγάπη!!!!τα καλύτερα μας Χριστούγεννα...!!!

@Giosotpk κι εγώ τα ίδια δίνω με την @luckystars μόνο που δεν έχουμε βάλει κρέας... κι εμένα φουλ δυσκοιλιότητα...

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου με υγεία και αγάπη!!!!τα καλύτερα μας Χριστούγεννα...!!!

@Giosotpk κι εγώ τα ίδια δίνω με την @luckystars μόνο που δεν έχουμε βάλει κρέας... κι εμένα φουλ δυσκοιλιότητα...

Χρόνια πολλά να χαιρόμαστε τα μωράκια μας . 

 

Και εσείς δυσκοιλιότητα . Πόσες φορές δίνεις μπανάνα ? 

Εγώ πλέον την βοηθαω με το θερμόμετρο για να ανακουφιστεί . Την βλέπεις σφυγγεται και δεν μπορεί . 

Όταν τα φρούτα έχουν μπανάνα τα τρώει σκέτο μήλο ή αχλάδι δεν της αρέσει . 

Τα φρούτα τα βράζεις ? 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Χρόνια πολλά να χαιρόμαστε τα μωράκια μας . 

 

Και εσείς δυσκοιλιότητα . Πόσες φορές δίνεις μπανάνα ? 

Εγώ πλέον την βοηθαω με το θερμόμετρο για να ανακουφιστεί . Την βλέπεις σφυγγεται και δεν μπορεί . 

Όταν τα φρούτα έχουν μπανάνα τα τρώει σκέτο μήλο ή αχλάδι δεν της αρέσει . 

Τα φρούτα τα βράζεις ? 

 

Δεν τα βράζω..εμένα κάνει συνέχεια αλλά τα κάνει σφιχτά...σβολους..Όχι κανονικά και σφίγγεται πολύ...μπανανα έδινα κάθε μέρα τώρα αυτό ο δε θα δώσω να σιγουρευτώ ότι είναι η μπανάνα...εν τω μεταξύ και με την πατάτα μου κάνει...άσε..Δράμα...δώσε μήλο αχλάδι...Δεν το τρωει;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...