Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Γλυκερια123 @Giosotpk Χρόνια Πολλά κορίτσια μου!

Εμεις εχουμε κοψει 2 ημέρες τη μπανάνα και ειναι καλύτερα τα κακάκια μας! @Giosotpkδοκιμασε αυτο που σου λέει η @Γλυκερια123 μηλο αχλάδι, αν σας αρεσε η μπανανα τότε θα σας αρεσει και αυτος ο συνδυασμός! Στο λεω γιατί δοκιμαζω οτι δινω στη μικρή!

Πως περασατε κορίτσια μου;;; δεν ηταν τα πιο υπέροχα Χριστούγεννα μας ever;;;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

@Γλυκερια123 @Giosotpk Χρόνια Πολλά κορίτσια μου!

Εμεις εχουμε κοψει 2 ημέρες τη μπανάνα και ειναι καλύτερα τα κακάκια μας! @Giosotpkδοκιμασε αυτο που σου λέει η @Γλυκερια123 μηλο αχλάδι, αν σας αρεσε η μπανανα τότε θα σας αρεσει και αυτος ο συνδυασμός! Στο λεω γιατί δοκιμαζω οτι δινω στη μικρή!

Πως περασατε κορίτσια μου;;; δεν ηταν τα πιο υπέροχα Χριστούγεννα μας ever;;;;;; 

κι εγώ από αύριο τέρμα στη μπανάνα...περάσαμε πολύ ωραία.. παραμονή στους δικούς μου ανήμερα στα πεθερικά μου..πραγματικά τα πιο όμορφα Χριστούγεννα φέτος...εσεις;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

κι εγώ από αύριο τέρμα στη μπανάνα...περάσαμε πολύ ωραία.. παραμονή στους δικούς μου ανήμερα στα πεθερικά μου..πραγματικά τα πιο όμορφα Χριστούγεννα φέτος...εσεις;

Οικογενειακα και εμεις δόξα Σοι! 

Πως ειστε; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Οικογενειακα και εμεις δόξα Σοι! 

Πως ειστε; 

καλά είμαστε μια χαρά.. ήσυχα..έχει και άδεια τώρα ο άντρας μου και είμαστε όλοι μαζί...κατά τ άλλα όλα καλά...η μικρή σου;

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω τέλεια! 

Πηγαμε για σοπινγκ θεραπυ μαμα και κορη, της πηρα γαντακια σκουφακι, καινούργια ρουχα για 9 μηνων και πολλες κορδελιτσες και σκουφακι του αγιου βασιλη! Κατα τα αλλα και εμεις ησυχα δοξα Σοι! 

Με το φαγητό πως τα πατε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Luckystars είπε:

Ωωωω τέλεια! 

Πηγαμε για σοπινγκ θεραπυ μαμα και κορη, της πηρα γαντακια σκουφακι, καινούργια ρουχα για 9 μηνων και πολλες κορδελιτσες και σκουφακι του αγιου βασιλη! Κατα τα αλλα και εμεις ησυχα δοξα Σοι! 

Με το φαγητό πως τα πατε; 

οοο πολύ καλά κάνατε..!!εμείς είχαμε πάρει στολή αγ Βασίλη..είχε πολύ πλακα...εγώ τώρα δεν τον πολυβγαζω εξω γιατί έβαλε πολύ κρύο...εν τω μεταξύ βήχει λίγο και φοβάμαι μη χειροτερέψει...με το φαγητό πάμε πολύ καλά.. τρώει πολύ...φρουτα δεν πολυτρωει αλλά όχι και καθόλου απλά δεν τα τρώει με όρεξη.. κατά τ άλλα έχει και δυσκοιλιότητα και ταλαιπωριεται....περιμένω να πάω στο γιατρό να μου πει τι να του δώσω.. 

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Γλυκερια123 είπε:

οοο πολύ καλά κάνατε..!!εμείς είχαμε πάρει στολή αγ Βασίλη..είχε πολύ πλακα...εγώ τώρα δεν τον πολυβγαζω εξω γιατί έβαλε πολύ κρύο...εν τω μεταξύ βήχει λίγο και φοβάμαι μη χειροτερέψει...με το φαγητό πάμε πολύ καλά.. τρώει πολύ...φρουτα δεν πολυτρωει αλλά όχι και καθόλου απλά δεν τα τρώει με όρεξη.. κατά τ άλλα έχει και δυσκοιλιότητα και ταλαιπωριεται....περιμένω να πάω στο γιατρό να μου πει τι να του δώσω.. 

Τι πλακα που εχουν με τα Αγιοβασιλιατικα!!!!! Δεν υπαρχει η έκφραση της μικρούλας μας οταν την εντυσα και βγαλαμε φωτο!!!! 

Μπραβο, τελεια με το φαγητακι σας!!!! Τα φρουτα ισως δεν του αρεσουν επειδη γλυκιζουν, μπορεί να μην ειναι του γλυκου. Ζοριζεται να κανει κακακια ή ειναι σφιχτες οι κενώσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Τι πλακα που εχουν με τα Αγιοβασιλιατικα!!!!! Δεν υπαρχει η έκφραση της μικρούλας μας οταν την εντυσα και βγαλαμε φωτο!!!! 

Μπραβο, τελεια με το φαγητακι σας!!!! Τα φρουτα ισως δεν του αρεσουν επειδη γλυκιζουν, μπορεί να μην ειναι του γλυκου. Ζοριζεται να κανει κακακια ή ειναι σφιχτες οι κενώσεις; 

ναιιι έχουν πολύ πλακα πραγματικά...και ζορίζεται και είναι σφιχτές.. αλλά κάνει συνέχεια.. σε κάθε γεύμα. 

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

ναιιι έχουν πολύ πλακα πραγματικά...και ζορίζεται και είναι σφιχτές.. αλλά κάνει συνέχεια.. σε κάθε γεύμα. 

Κατάλαβα.... Μπανανα εχεις σταματήσει, σωστα; μηπως τον ζοριζει το μηλο; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

χαιρομαι που έχουν μείνει κάποιες εδώ ακόμα!

Βλεπω που συζητατε για στέρεες και ανυπομονω κ γω!Μολις κλείσαμε τους 6 μήνες αλλά επειδή θα πάμε εκτός Αθηνών για τις γιορτές,είπα να τις ξεκινήσω μόλις γυρίσουμε σε λίγες μέρες!Εντωμεταξυ,η μικρή μου κάνει σαν τρελή μόλις δει φαγητο δικό μας,κλαίει,φωνάζει,μας κοιτάει στα μάτια :( 
 

Και στον υπνο καλά βλέπω τα πάτε κ σεις!Εμενα εκεί που από βρεφακι κοιμοταν συνεχόμενα,ξαφνικά εδώ και ένα μήνα ξυπναει 2-3 φορές και μόλις φάει κοιμάται.Και τις τελευταίες μέρες κοιμάται με υπερβολική δυσκολία και κλαίει μέσα στον υπνο της χωρίς να ανοίξει τα μάτια.Ησυχαζει μόνο όταν την παίρνω αγκαλιά και κοιμόμαστε ετσι.
Ποτε θα κοιμηθούμε συνεχόμενα 15 ώρες για να ξεκουραστούμε;χαχα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Luckystars δίνω αλλά λιγότερο γιατί αλλιώς δεν τρώει.. σήμερα ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα.. Για να δούμε.. είδα και στα μπεμπάκια για τη δυσκοιλιότητα και σκέφτομαι να κάνω υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα για να ρωτήσω τον παιδίατρο αν μπορώ να του βάλω αυτά τα λαχανικά η Δαμασκηνό.. κατά τ άλλα τον πάω όλο επισκέψεις οπότε τον κρατάνε άλλοι κι εγώ ξεκουράζομαι.. χαχαχα 

@Lou888 εδώ είμαστε να μας λες τα νέα σου..Για μένα οι στέρεες είναι ευκολία..ευτυχώς τρώει και δε με βασανίζει όπως με το γάλα...έχουμε γοπ και τον έχει ταλαιπωρήσει πολύ.. Αυτό που λες το χε πάθει και μένα Τέλος του 4ου μηνα...καταρχήν βρίσκεστε σε περίοδο άλματος οπότε το πιο πιθανό είναι αυτό...εγώ είχα ρωτήσει τότε το γιατρό και μου είπε ότι είναι το άγχος απόχωρισμου και ότι σε μερικά μωρά ξεκινάει νωρίτερα...κι επίσης είναι και τα δόντια...15 ωρες;;;;τι είπες τωρα;;Καλό...η μόνη λύση είναι να το φυλάξει ο άντρας σου για να κοιμηθείς Αλλιώς δεν νομίζω χαχαχαχα..στέρεες με τι θα ξεκινησετε;

κατά τ άλλα κορίτσια μου ο μικρός βήχει όχι πολύ και άρχισε να τρέχει και η μύτη του..το πρωί θα πάρω ορο και βλέπουμε...σκεφτομαι να πάρω και το γιατρό να μου δώσει κάνα σιροπι για το βηχα...

γιορτές πως θα περασετε;εμείς παραμονή θα έρθουν οι δικοί μου και ανήμερα θα πάμε εμείς (πάλι θα ξεκουραστω)


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! Καλή χρονιά με υγεία!!! Μου έλειψε κι αυτό εδώ...  Στο φβ χάνεις την μπάλα τελικά!, τα μισά δεν τα διαβάζεις...  Εμείς ξεκινήσαμε στις 25 του μήνα φαγητό. Έδωσα 2 μέρες ζωμο κοτόπουλο και στις 27 ξεκίνησα αχλάδι, μετά μήλο και σήμερα θα δώσω μπανάνα! Δεν γουστάρει καθόλου τι φαγητό..  Είναι και αδυνατουλης, δεν θα πάρει ποτέ τα πάνω του...  Απελπισία με πιάνει..  Έχουμε βγάλει και αλλεργίες..  Ζω ένα δράμα! Αλλά και πάλι ήταν οι πιο ωραίες γιορτές  ever!!  Τι Πιο ωραίο από το να ξυπνάς το πρωί και να σου χαμογελάει?


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Καλή χρονιά με υγεία!!! Μου έλειψε κι αυτό εδώ...  Στο φβ χάνεις την μπάλα τελικά!, τα μισά δεν τα διαβάζεις...  Εμείς ξεκινήσαμε στις 25 του μήνα φαγητό. Έδωσα 2 μέρες ζωμο κοτόπουλο και στις 27 ξεκίνησα αχλάδι, μετά μήλο και σήμερα θα δώσω μπανάνα! Δεν γουστάρει καθόλου τι φαγητό..  Είναι και αδυνατουλης, δεν θα πάρει ποτέ τα πάνω του...  Απελπισία με πιάνει..  Έχουμε βγάλει και αλλεργίες..  Ζω ένα δράμα! Αλλά και πάλι ήταν οι πιο ωραίες γιορτές  ever!!  Τι Πιο ωραίο από το να ξυπνάς το πρωί και να σου χαμογελάει?

καλωστην!!!Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη..!!! πραγματικά φέτος η καλύτερη χρονιά και οι καλύτερες γιορτες..περιμενε και σιγά σιγά θα συνηθίσει και θα τρώει.. είναι νωρίς ακόμα...θα βρεις και τι θα του αρέσει..εμένα πάλι είναι αρρωστουλης βήχει και τρέχει η μύτη του...θα πάμε γιατρό τ απόγευμα..αλλεργίες έχετε σε πολλα;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Κλαη Χρονια να εχουμε με Υγεια και Ευλογια στα σπιτικα μας, να χαιρόμαστε τα λουλουδακια μας να τα καμαρωνουμε και να μας χαριζουν ευτυχισμενες στιγμες! 

@Γλυκερια123 πηγατε κοριτσι μου στον παιδιατρο; τι σας ειπε; πως ειναι σημερα ο μπεμπουλης;

@Lou888 καλως ηρθες κοριτσι στην παρέα, να χαιρεσαι το κοριτσακι σου! Οι αντιδράσεις σας σου δείχνουν οτι ειναι έτοιμη να μπει σε στερεες. Στο λεω γιατι ετσι εκανε και εμας η μικρη και μας ειχε πει παιδιατρος πως δειχνει πως ειναι ετοιμο το μωρο για στερεες. Εμεις καναμε εισαγωγη στο φαγητο πολυ νωρις λογω δυσανεξιας στο γαλα και παλι εδειξε ετοιμη να φαει. Καλη αρχη σας εύχομαι. Οσο για τον υπνο φιλες και γνωστες μου ειπαν στον χρόνο!

@Elen211 καλη αρχη και σε εσας κοριτσι μου! Μη σε πιανει απελπισια,τα περισσότερα μωρακια ξεκινανε διστακτικα τις στερεες, ειναι κατι πρωτόγνωρο για αυτά. Απασχολησε τον με κατι οσο τρωτε, αν υπαρχει και καποιος στο σπιτι την ωρα των γευματων ακομα καλύτερα, εσυ να ταιζεις και καποιος να του αποσπα την προσοχή. Θα δεις σιγα σιγα θα τρωτε ολο και καλύτερα και θα παρετε κιλακια. Σε νιωθω απολυτα στο θεμα φαγητου και κιλών, εμεις εχουμε δυσανεξία στο γάλα και μπηκαμε πολυ νωρις σε στερεες. Το τι αγχος ειχα σε καθε γευμα οσο πειναμε μονο γαλα και καθε φορα που ζυγιζομασταν στο παιδιατρο, δεν περιγράφεται! Καποια στιγμη το πηρα απόφαση πως οταν πειναει θα ζητάει το μωρο να φαει και θα τρωει οσο εχει αναγκη ο οργανισμος του, αυτο τωρα που σου λεω μου πήρε μηηηνες να το εμπεδώσω, οποτε καταλαβαίνεις ποσο σε νιώθω! Τις αλλεργίες πως τις καταλαβατε; Οντως οι πιο ωραιες και ξεχωριστές γιορτες ever και ολα τους τα όμορφα αλλά και ειδικά το πρώτο πρωινο χαμογελο ολος ο θησαυρος του κοσμου! Δόξα Σοι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλή χρονιά κορίτσια . Πώς περάσατε της γιορτές ? 

Πιστεύω ήταν τα ωραιότερα Χριστούγεννα φέτος. Χριστούγεννα με την οικογένειά μας . Με τα πλασματακια μας στην αγκαλιά μας . 

Της γιορτές εμείς είχαμε γεμάτο σπίτι όπως κάθε χρόνο . Ήταν αρκετά κουραστικό έχω να πω . Γι'αυτό και δεν σας έγραψα . 

Εμείς 7 του μηνός πάμε παιδίατρο και λογικά θα ξεκινησουμε το μεσημεριανό . 

Με τα φρούτα είμαστε με της μέρες μας . Αλλε; Φορές τρώμε καθόλου και άλλες αφήνουμε τρεις κουταλιές . 

Τρελενεται για μπανάνα . Της έχω τρεις φορές την εβδομάδα από 1/3 μπανάνα και της υπόλοιπες μέρες βάζω πολύ λίγο για μυρωδιά . 

Εχθές κακ σήμερα έκανε πολύ λίγο κακά . Οπότε μάλλον θα αφήσω μόνο τρεις φορές την εβδομάδα την μπανανα. 

@Γλυκερια123 τώρα διάβασα ότι είναι άρρωστος ο μικρός ..πήγατε γιατρό ? 

Περαστικά του ....


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...