Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Χρόνια πολλά καλή χρονιά κορίτσια . Πώς περάσατε της γιορτές ? 

Πιστεύω ήταν τα ωραιότερα Χριστούγεννα φέτος. Χριστούγεννα με την οικογένειά μας . Με τα πλασματακια μας στην αγκαλιά μας . 

Της γιορτές εμείς είχαμε γεμάτο σπίτι όπως κάθε χρόνο . Ήταν αρκετά κουραστικό έχω να πω . Γι'αυτό και δεν σας έγραψα . 

Εμείς 7 του μηνός πάμε παιδίατρο και λογικά θα ξεκινησουμε το μεσημεριανό . 

Με τα φρούτα είμαστε με της μέρες μας . Αλλε; Φορές τρώμε καθόλου και άλλες αφήνουμε τρεις κουταλιές . 

Τρελενεται για μπανάνα . Της έχω τρεις φορές την εβδομάδα από 1/3 μπανάνα και της υπόλοιπες μέρες βάζω πολύ λίγο για μυρωδιά . 

Εχθές κακ σήμερα έκανε πολύ λίγο κακά . Οπότε μάλλον θα αφήσω μόνο τρεις φορές την εβδομάδα την μπανανα. 

@Γλυκερια123 τώρα διάβασα ότι είναι άρρωστος ο μικρός ..πήγατε γιατρό ? 

Περαστικά του ....

Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη..!!! πήγαμε γιατρό δεν έχει ότι σοβαρό...μας έδωσε σιροπι για το βηχα και να βάζουμε πολύ όρο στη μυτούλα...αν και δεν κάθεται με τιποτα...σήμερα είναι βραχνιασμενος ελπίζω να περάσει σύντομα...κι εμείς γιατρό 9 θα πηγαίναμε αλλά επειδή είναι άρρωστος μας πήγε 13...για την δυσκοιλιότητα μου είπε μήλο και αχλάδι με τη φλούδα και να προσθέσω και πορτοκαλί...Ούτε εμένα τα τρώει τα φρουτα...κρεμα και χορτοσουπα τρώει..χαρά στο κουράγιο που έκανες τραπέζια στο σπίτι σου με τη μικρή παρέα...Εγώ δε θα μπορούσα με τιποτα...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη..!!! πήγαμε γιατρό δεν έχει ότι σοβαρό...μας έδωσε σιροπι για το βηχα και να βάζουμε πολύ όρο στη μυτούλα...αν και δεν κάθεται με τιποτα...σήμερα είναι βραχνιασμενος ελπίζω να περάσει σύντομα...κι εμείς γιατρό 9 θα πηγαίναμε αλλά επειδή είναι άρρωστος μας πήγε 13...για την δυσκοιλιότητα μου είπε μήλο και αχλάδι με τη φλούδα και να προσθέσω και πορτοκαλί...Ούτε εμένα τα τρώει τα φρουτα...κρεμα και χορτοσουπα τρώει..χαρά στο κουράγιο που έκανες τραπέζια στο σπίτι σου με τη μικρή παρέα...Εγώ δε θα μπορούσα με τιποτα...

Περαστικά στον μικρό ...αγκαλιά και φιλάκια από την μαμά και θα γίνει γρήγορα καλά . 

 

Και εγώ σήμερα έδωσα μήλο και αχλάδι για την δυσκοιλιότητα χωρίς την φλούδα όμως . Μπορείς την λιώνεις την φλούδα στο μπλέντερ ? 

Άστα να πάνε . Πέθανα εκείνες της μέρες και να φανταστείς το σπίτι σήμερα το σημάζεψα . 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Giosotpk είπε:

Περαστικά στον μικρό ...αγκαλιά και φιλάκια από την μαμά και θα γίνει γρήγορα καλά . 

 

Και εγώ σήμερα έδωσα μήλο και αχλάδι για την δυσκοιλιότητα χωρίς την φλούδα όμως . Μπορείς την λιώνεις την φλούδα στο μπλέντερ ? 

Άστα να πάνε . Πέθανα εκείνες της μέρες και να φανταστείς το σπίτι σήμερα το σημάζεψα . 

 

να σαι καλα σ ευχαριστούμε :x  λιώνει ναι...Εγώ 2 άτομα είχα την παραμονή και μου φάνηκε βουνό χαχαχαχα

  • Χαχα 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2020 at 5:23 ΜΜ, Γλυκερια123 είπε:

καλωστην!!!Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη..!!! πραγματικά φέτος η καλύτερη χρονιά και οι καλύτερες γιορτες..περιμενε και σιγά σιγά θα συνηθίσει και θα τρώει.. είναι νωρίς ακόμα...θα βρεις και τι θα του αρέσει..εμένα πάλι είναι αρρωστουλης βήχει και τρέχει η μύτη του...θα πάμε γιατρό τ απόγευμα..αλλεργίες έχετε σε πολλα;

Αυγό, γαλακτοκομικα ο μπέμπης κι εγώ στη γλουτενη οπότε τρώω λίγα πράγματα..  

Περαστικά στο μωράκι!! 

Τι κάνετε πως  είστε? 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Αυγό, γαλακτοκομικα ο μπέμπης κι εγώ στη γλουτενη οπότε τρώω λίγα πράγματα..  

Περαστικά στο μωράκι!! 

Τι κάνετε πως  είστε? 

οοο κατάλαβα...εχετε θεματάκια...εμένα ακόμα άρρωστος είναι.. παίρνουμε σιροπι για το βηχα και ορο στη μυτούλα συνέχεια...κατά τ άλλα κανονισουμε για τη βάφτιση...θα την κάνουμε 1η Μαρτίου!:x


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/1/2020 at 11:56 ΜΜ, Giosotpk είπε:

Χρόνια πολλά καλή χρονιά κορίτσια . Πώς περάσατε της γιορτές ? 

Πιστεύω ήταν τα ωραιότερα Χριστούγεννα φέτος. Χριστούγεννα με την οικογένειά μας . Με τα πλασματακια μας στην αγκαλιά μας . 

Της γιορτές εμείς είχαμε γεμάτο σπίτι όπως κάθε χρόνο . Ήταν αρκετά κουραστικό έχω να πω . Γι'αυτό και δεν σας έγραψα . 

Εμείς 7 του μηνός πάμε παιδίατρο και λογικά θα ξεκινησουμε το μεσημεριανό . 

Με τα φρούτα είμαστε με της μέρες μας . Αλλε; Φορές τρώμε καθόλου και άλλες αφήνουμε τρεις κουταλιές . 

Τρελενεται για μπανάνα . Της έχω τρεις φορές την εβδομάδα από 1/3 μπανάνα και της υπόλοιπες μέρες βάζω πολύ λίγο για μυρωδιά . 

Εχθές κακ σήμερα έκανε πολύ λίγο κακά . Οπότε μάλλον θα αφήσω μόνο τρεις φορές την εβδομάδα την μπανανα. 

@Γλυκερια123 τώρα διάβασα ότι είναι άρρωστος ο μικρός ..πήγατε γιατρό ? 

Περαστικά του ....

Καλημέρα @Giosotpk, καλή χρονιά κορίτσι μου!

Ετσι οπως τα λες, τα ομορφοτερα Χριστούγεννα με τα πλασματακια μας αγκαλίτσα! 

Πηγατε παιδίατρο; 

Με τα γεύματα πως τα πατε; εμεις κοψαμε τελειως μπανάνα, οποτε την βάζω αμεσως κανουμε σκληρες κενώσεις 

@Γλυκερια123 καλημέρα κορίτσι μου, πως ειστε; καλυτερα; Με το καλο η βαφτιση σας! 

Καλημέρα @Lou888 @Elen211 πως ειστε; τι κανουν τα μωρακια σας;

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα @Giosotpk, καλή χρονιά κορίτσι μου!

Ετσι οπως τα λες, τα ομορφοτερα Χριστούγεννα με τα πλασματακια μας αγκαλίτσα! 

Πηγατε παιδίατρο; 

Με τα γεύματα πως τα πατε; εμεις κοψαμε τελειως μπανάνα, οποτε την βάζω αμεσως κανουμε σκληρες κενώσεις 

@Γλυκερια123 καλημέρα κορίτσι μου, πως ειστε; καλυτερα; Με το καλο η βαφτιση σας! 

Καλημέρα @Lou888 @Elen211 πως ειστε; τι κανουν τα μωρακια σας;

 

καλησπέρα..!!Είμαστε πολύ καλύτερα ευτυχώς.. έχει πολύ όρεξη όλο γελάει και παίζει!σ ευχαριστούμε πολύ!!! εγώ ότι και να του κάνω είτε βγάλω μπανάνα είτε μήλο είτε πατάτα τα ίδια κάνει σφίγγεται και είναι πολύ σφιχτά.. το έχω πάρει απόφαση...

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

καλησπέρα..!!Είμαστε πολύ καλύτερα ευτυχώς.. έχει πολύ όρεξη όλο γελάει και παίζει!σ ευχαριστούμε πολύ!!! εγώ ότι και να του κάνω είτε βγάλω μπανάνα είτε μήλο είτε πατάτα τα ίδια κάνει σφίγγεται και είναι πολύ σφιχτά.. το έχω πάρει απόφαση...

Μπραβο ο γλυκούλης!!!! Ταλαιπωρηθηκε το ψυχουλινη..... 

Μηπως σας πειραζει το καρότο; για δοκιμασε να βαλεις λιγοτερη ποσοτητα πχ ενα πιο μικρο καροτο; τι αλλο βαζεις που μπορει να τον δυσκολευει αραγε; Δεν εχεις δει καμμια διαφορετική εικονα στα κακακια σας οτι και αν εχεις κοψει κοριτσι μου; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,καλη χρονιά σε σας και τις οικογένειες σας!!

Εμάς δε μας μπήκε καλά η δεκαετία δυστυχώς!Αρρώστησε ο άντρας μου από τον ιό της γρίπης και κόλλησε και η μικρή!Σπαραζει η καρδιά σου.Το ήσυχο παιδακι μου ολο κλαίει και ουρλιάζει. Πρέπει να χει πονοκέφαλο και πόνους στα κόκαλα τώρα,αν κρίνουμε από τα συμπτώματα του άντρα μου.

Εχει καμία κανεναν καλό τρόπο για χορήγηση φαρμάκου; :(

Όσον αφορά τις τροφές,ίσα που προλάβαμε να ξεκινήσουμε βέβαια,δεν έχει δυσκοιλιότητα.Τρωμε μισό από γλυκοπατάτα,κολοκυθάκι & καρότο.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Lou888 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,καλη χρονιά σε σας και τις οικογένειες σας!!

Εμάς δε μας μπήκε καλά η δεκαετία δυστυχώς!Αρρώστησε ο άντρας μου από τον ιό της γρίπης και κόλλησε και η μικρή!Σπαραζει η καρδιά σου.Το ήσυχο παιδακι μου ολο κλαίει και ουρλιάζει. Πρέπει να χει πονοκέφαλο και πόνους στα κόκαλα τώρα,αν κρίνουμε από τα συμπτώματα του άντρα μου.

Εχει καμία κανεναν καλό τρόπο για χορήγηση φαρμάκου; :(

Όσον αφορά τις τροφές,ίσα που προλάβαμε να ξεκινήσουμε βέβαια,δεν έχει δυσκοιλιότητα.Τρωμε μισό από γλυκοπατάτα,κολοκυθάκι & καρότο.

Έλα!! Τι καημένακι.....  Δεν είχατε κάνει το εμβόλιο??  Πως είναι το φάρμακο? Εγώ πχ έπαιρνα μικρή σύριγγα και του έβαζα την αντιβίωση πίσω και πλάι για να μην μπορεί να την βγάλει. 

Εμείς είμαστε καλά..  Νομίζω ότι τον πειράζει η μπανάνα γιατί σαν να μου έβγαλε κάτι Σπυράκια στο πιγούνι, τρώμε αχλάδι μήλο και γλυκοπατάτα καρότο. Τώρα είμαστε Αθήνα, όταν γυρίσω Βόλο θα του δώσω και κοτόπουλο και μετά αβοκάντο για να βγάλω την μπανάνα να δω πως θα πάει.. 

Τι κάνουν τα μωράκια σας? 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια!!σήμερα είχαμε παιδίατρο.. 9 κιλά και 74.5 πόντους...Στο εμβόλιο δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου...σε 2 μήνες θα ξαναπάμε τώρα...κατά τ άλλα μας είπε σιγά σιγά να προσθέσουμε τα πάντα λίγο λίγο ξεκινώντας με κρέας αργότερα ζυμαρικά και πάει λέγοντας...ότι λαχανικά και ότι φρουτα θέλω αλλά σιγά σιγά.. 

@Luckystars τι κάνετε συμπεθερα μου πως ειστε;

@Elen211 τον ρώτησα γι αλλεργίες και μου είπε θα βγάλει εξανθήματα σ όλο το σώμα σαν πετάλες...

@Lou888 τι κάνετε πως είναι η μικρη ;καλύτερα;

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Την ξεπεράσαμε την ίωση σχετικά ευκολα.Εκανε πυρετό αλλά το πιο δύσκολο ήταν η γκρίνια και οι φωνές!

Ελπίζω να μη ξανά κολλήσει κάτι..τουλάχιστον για φέτος :( Μας πήγε και πίσω στο φαγητο..τώρα θα αρχίσουμε να προσθέτουμε και φρούτα!Με το νεράκι δε τα πάμε καλά..ενώ τις πρώτες μέρες έπινε,τώρα Απλα δαγκώνει μπουκάλια,ποτήρια κτλ..

@Γλυκερια123  πανύψηλος καλε!Ποσο γεννήθηκε;;

Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω...έχουν γίνει και τα δικά σας μωράκια πιο απαιτητικά ή η δικιά μου μόνο θέλει να γίνεται το δικό της συνέχεια;Χαχα

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Lou888 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Την ξεπεράσαμε την ίωση σχετικά ευκολα.Εκανε πυρετό αλλά το πιο δύσκολο ήταν η γκρίνια και οι φωνές!

Ελπίζω να μη ξανά κολλήσει κάτι..τουλάχιστον για φέτος :( Μας πήγε και πίσω στο φαγητο..τώρα θα αρχίσουμε να προσθέτουμε και φρούτα!Με το νεράκι δε τα πάμε καλά..ενώ τις πρώτες μέρες έπινε,τώρα Απλα δαγκώνει μπουκάλια,ποτήρια κτλ..

@Γλυκερια123  πανύψηλος καλε!Ποσο γεννήθηκε;;

Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω...έχουν γίνει και τα δικά σας μωράκια πιο απαιτητικά ή η δικιά μου μόνο θέλει να γίνεται το δικό της συνέχεια;Χαχα

 

Γεννήθηκε 50.5...! νερό ουτ' εμένα πολυπινει...μην ανησυχείς...σιγά σιγά.. ο γιατρός μου είπε όσο θέλει.. να μην τον πιέζω..απαιτητικό δεν θα τον έλεγα.. Όχι ακόμα δηλαδή.. Γενικά είναι ήσυχος.. το μόνο πρόβλημα που έχουμε τελευταία είναι ότι ξυπνάει συνέχεια μέσα στη νύχτα...δεν παλεύεται με τιποτα!Από φαγητά τι τρωτε;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...