Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Ίσως να επηρέασε λίγο κ το ότι έφαγα φαγητό απεξω χθες. Θα δείξει...

Κ μένα βούλωσε κ η μύτη κ γνκ νομίζω λόγω εγκυμοσύνης, η μύτη κάπως ζορίζεται.

Στα mothercare θελω να πάω κ γω κ είναι το μόνο π θα πάω απο κοντά να ψωνίσω. Λογικά θα πάω μετά το πάσχα. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τρώω ένα φρουτάκι κατά τις 10-11 γιατί ξαπλώνω σχετικά αργά. Προφανώς γι αυτό και έχω υπογλυκαιμίες το πρωί. Αλλά δεν μπορώ να ξαπλώσω με γεμάτο στομάχι. Και εμένα μου τα έκοψε όλα. Και εγώ είχα ενοχλήσεις χαμηλά και μου είπε ένα τέταρτο περπάτημα μόνο. Ε μετά κάθομαι κάπου και μετά ξανά περπατάω. Οπότε όταν πάω κάπου μου περνει ώρες. Ειδικά στα μαγαζιά. 

Τώρα ψάχνω κουρτίνα. Την θέλω στο χρώμα τις μέντας. Έχω βρει να πουλάνε ότι μπορείτε να φανταστείτε σε αυτό το χρώμα εκτός από κουρτίνα. Αυτές τις λίγες που βρήκα ήταν συσκότισης. Αν σας δείτε κάπου πείτε μου της απελπισμένης μάνας. 

Εν το μεταξύ 3 μέρες τώρα που τρώω με μέτρο και όχι ότι βρω ο μικρός είναι σχετικά ήσυχος. Του χτυπάω καμία φορά την κοιλιά και του λέω; Τι κάνεις, βαριεσαι; Κουνησου λίγο χαχαχα


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Anna17 είπε:

Στα mothercare βρήκα 5 κοντομάνικα με 20€. Γενικά είναι ακριβό. Εχει όμως και αξιόλογα. Το prenatal όντως απλησίαστο. Αλλά την ώρα που χάζευα είδα την προσφορά με το αφρόλουτρο. Θα θυλασεις @Μαρίτσα10; 

@Elenpap αλήθεια; το άκουσα από λίγες κοπέλες αυτό. Είσαι σίγουρη; μήπως ήταν απλά μια κακή μέρα;

Εγώ κορίτσια έχω θέμα με την βουλωμένη μυτη. Κάθε άνοιξη έχω δηλαδή αλλά ειδικά τις τελευταίες μέρες ξυπνάω στον ύπνο μου. 

@eleniko79 πω πω ολόκληρος άντρας! Ελπίζω να μην κάνω λάθος το φύλο. 

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσουδια. 

Θα προσπαθήσω να θηλάσω αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό με δίδυμα. Ίσως χρειαστεί συμπλήρωμα.

Μην ανησυχείτε εμένα τρέχει η μύτη μου από όταν έμεινα έγκυος κ βγάζει κ αίμα τις περισσότερες φορές. Είναι από τις ορμόνες! 

Και η παλινδρόμηση δεν σταμάτησε ποτέ. Κ τώρα καουρες έχω σε μεγάλο βαθμό.

Κ γω μάλλον θα πάω τζάμπο με έχει πιάσει υπερκατανάλωση. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 said:

Θα προσπαθήσω να θηλάσω αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό με δίδυμα. Ίσως χρειαστεί συμπλήρωμα.

Μην ανησυχείτε εμένα τρέχει η μύτη μου από όταν έμεινα έγκυος κ βγάζει κ αίμα τις περισσότερες φορές. Είναι από τις ορμόνες! 

Και η παλινδρόμηση δεν σταμάτησε ποτέ. Κ τώρα καουρες έχω σε μεγάλο βαθμό.

Κ γω μάλλον θα πάω τζάμπο με έχει πιάσει υπερκατανάλωση. 

Αχ να πας κ να το χαρεις! 

Ρε κορίτσια για πείτε ηλικίες, εγώ είμαι 38, πριν λίγες μέρες έγινα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Νομίζω πως έχουν επανέλθει τα συμπτώματα του 1ου τριμήνου...:sad: δυσπεψία κ παλινδρόμηση ενώ για βράδυ μπορεί να έχω πιει μόνο ένα ποτήρι γάλα.

θα συμφωνησω. εμενα εχει επανελθει ο υπνος και οπως ειπα και πιο πανω ΚΑΟΥΡΕΕΕΣ. εμετους το πρωι ειχα παντα, δε σταματησαν. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τον σεπτεμβριο 30ριζω!δν.εχω ολοσωμο καθρεφτη σπιτι πηγα λοιπον να δοκιμασω μια μπλουζα κ επαθα εγκεφαλικο 11 κιλα κ μ φαινονται παντου πωπος μπουτια λεκανη χερια στηθος απλα τεραστια κοριτσια!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Εγω τον σεπτεμβριο 30ριζω!δν.εχω ολοσωμο καθρεφτη σπιτι πηγα λοιπον να δοκιμασω μια μπλουζα κ επαθα εγκεφαλικο 11 κιλα κ μ φαινονται παντου πωπος μπουτια λεκανη χερια στηθος απλα τεραστια κοριτσια!!

Εξαρτάται κ από τα ρούχα, τα φαρδιά ρούχα στην εγκυμοσύνη δν χαρίζουν τόσο, ούτε κ τα θεοκόλλητα προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Εγώ πάλι έχω ακούσει ότι το αρκάδι δν καθαρίζει καλά.

Μην ανησυχεις εμενα δεν μου αρεσει το αρκαδι θα παρω Agnotis η Frezytherm..γουστα ειναι αυτα..

18 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Χωρις ιδιαιτερα αρωματα να ναι κ θα μαστε οκ!!ρε κορες εχετε δει αυτες τις ζωνες λοχειας?τι ειναι για να μαζεψει η κοιλια πιο γρηγορα?

αλλοι γιατροι  λενε βοηθαει αλλοι οχι... προσωπικα πιστευω οτι εαν ο σωματοτυπος σου εχει την ταση για κοιλιτσα καλο ειναι να φορεσεις.

Εαν παλι οχι να μην φορεσεις.

Εγω δεν εχω την ταση και μετα τον θηλασμο ξεκινησα γυμναστηριο εκανα απιστευτη κοιλια καλυτερη απο πριν και ζωνη δεν εβαλα.

Αυτα! ελπιζω να σε βοηθησα..και να μην σε κουρασα.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniko79 είπε:

Μην ανησυχεις εμενα δεν μου αρεσει το αρκαδι θα παρω Agnotis η Frezytherm..γουστα ειναι αυτα..

αλλοι γιατροι  λενε βοηθαει αλλοι οχι... προσωπικα πιστευω οτι εαν ο σωματοτυπος σου εχει την ταση για κοιλιτσα καλο ειναι να φορεσεις.

Εαν παλι οχι να μην φορεσεις.

Εγω δεν εχω την ταση και μετα τον θηλασμο ξεκινησα γυμναστηριο εκανα απιστευτη κοιλια καλυτερη απο πριν και ζωνη δεν εβαλα.

Αυτα! ελπιζω να σε βοηθησα..και να μην σε κουρασα.

 

Βοηθησες πολυ η αληθεια ειναι δεν ηερω εχω πανικοβληθει λιγο με το βαρος!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Βοηθησες πολυ η αληθεια ειναι δεν ηερω εχω πανικοβληθει λιγο με το βαρος!

Παντα μας ανησυχει το βαρος Ε!αρκετα ..ευχαριστησου οσο μπορεις χωρις ακροτητες βεβαια παιζει ρολο να μην παρουμε και παααρα  πολλα κιλα για την ομαλη εξελιξη του τοκετου...το Διαβητη τ εγκυμοσυνης κτλ....

Εαν σεβεσαι το σωμα σου το αγαπας και το φροντιζεις δεν θα μεινει κανενα κιλο μετα ..θα κανεις διατροφη και ολα θα πανε καλα!..
Εαν παλι εισαι λιχουδο ....μην παρεις πολλα γιατι οσο βαραινεις το μυοσκελετικο επιβαρυνεται

 

15 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Σκέφτηκα να τυλιξω τα ρούχα και όσα βάλω στη βαλίτσα μέσα σε ένα λευκό σεντονι. Γιατί υποτίθεται θα τα πλύνω και θα τα σιδερωσω και μετά τι; θα τα βάλω πάνω στην βαλίτσα έτσι; 

Εγώ αποφεύγω να τρώω αργά το βράδυ. Το πολύ 8 έχω φάει βραδινό και πολλά μικρά γεύματα μέσα στη μέρα και δεν έχω πολύ μεγάλο θέμα. Χτες μόνο που φόρεσα ένα πιο σφιχτό σουτιεν με ενόχλησε. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Επίσης το πρασινο μήλο το βράδυ με ενοχλεί. 

Για τις ζώνες δεν ξέρω αν κάνουν κάτι. Πάντως αν δεν λιώσουμε σε κοιλιακούς δεν προκειτε να σφίξει με ζώνη μόνο. Δύστυχως.

Πηγα στο τζάμπο και εγώ. Λυσσαξατε σήμερα και ημουν περίεργη να δω. Χαχαχα. Πάντως τα ρουχαλάκια δεν είναι φθηνά κορίτσια. Με 5-6€ ευρώ βρήκα σε πάρα πολλά άλλα μαγαζιά. Ειδικά στα h&m είχαν μέχρι και με 3,5€ στις προσφορές. 

Κρεμουλα τελικά τι θα πάρουμε; μου δώσαν ένα δείγμα pharmasept baby για κάθε μέρα. Μυρίζει υπέροχα. Αλλά είδα έχει και η bepanthol. Έχετε ακούσει για καμιά μάρκα καλά λόγια; 

η Frezyderm και μετα η pharmasept εχει απο τις καλυτερες σειρες !να διευκρινισω οτι αναφερομα στα ειδη φαρμακειου...κατα την ταπεινη μου γνωμη!

Just now, Elenpap είπε:

Αχ να πας κ να το χαρεις! 

Ρε κορίτσια για πείτε ηλικίες, εγώ είμαι 38, πριν λίγες μέρες έγινα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διάβασα όσα γράψατε κορίτσια και στα κιλά και εγώ δεν πάω πίσω ....όλοι μου λένε πως δεν φαίνομαι έγκυος προφανώς θα φαίνομαι χοντρή και με εκνευρίζει αυτό την ώρα που μου το λένε ...

Εγώ έχω πάρει 9 κιλά αλλά τα έχω πάρει όλα στην κοιλιά και στα ψωμάκια ...από παντελόνι δεν μου κάνει απολύτως τίποτα ....έχω πάρει δυο παντελόνια σε στυλ κολάν στα οποία έχω βγάλει και το λάστιχο που είχαν στην κοιλιά ...και το πήρα σε plus size νούμερα συγκεκριμένα στο celestino ...

Ο γιατρός μου μου είπε να μην ανησυχώ εφόσον δεν ξεπεράσω τα 15 . Και αν θηλάσω αποκλειστικά αν έχω γάλα θα τα χάσω πολύ γρήγορα ... 

Τώρα εγώ κάθε φορά που ανεβαίνω εκεί στην ζυγαριά δεν παν να λέει ότι θέλει εγώ το παθαίνω το εγκεφαλικό ... βγάζω και παπούτσια γιατί όσο ναναι δεν θα ζυγίζουν και αυτά...

@Anna17 και όταν του χτυπάς σου απαντάει ? Χαχαχχαχα 

@Elenpap ίσως να σε πειραξε και το φαγητό από έξω ... δοκίμασε να πιεις λίγο γάλα ίσως σε βοηθήσει ... 

 

Εγώ είμαι 27 βασικά τον Ιούλιο θα γίνω ...ο άντρας μου λέει ότι θα γεννήσω την ημέρα που έχω γενέθλια 15 αλλά δεν πιστεύω να πάω τόσο πολύ ΠΗΤ έχω 11/07 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 μου είναι δύσκολο σιγουρα. Εύχομαι να τα καταφέρεις αν το θες. Και εγώ έχω ρινοραγγιες. 1 μήνα τώρα. 

@Giosotpk οοοχι. Δεν απαντάει. Κλωτσάει μόλις σταματήσω στην αντίθετη πλευρά της κοιλιάς. Χαχαχα. Πηγαίνε και στα h&m πήρα ένα κολάν εγκυμοσύνης 10€ με έχει καταβολεψει. Και ένα τζιν το ίδιο. Μπλούζακια αυτά που είχα φοράω. Φαίνετε η κοιλιά αλλά εμένα μου αρέσει και όλας αυτό. Πηρα και ένα καλσόν εγκυμοσύνης και το συνδιαζω με τα φορέματα που είχα. Ε καλά δεν θα είμαστε και για πάντα εγγυες. Φτάνουν αυτά νομίζω. 

6.5 κιλά έχω βάλει εγω. Ξέφυγα στον 5ο μήνα αρκετά. Δεν ήμουν αδύνατη και πριν βέβαια αλλά ούτε και πολύ παχιά. Αλλά έχω θέμα με τη μέση. Γι αυτό δεν πρέπει να βάλω πολλά. Αν καταφέρω να φτάσω μέχρι 10 θα είναι ιδανικά.  Μην ξεφεύγεις για να μην κουράζεσαι εσύ, αλλα και να ξεφύγεις θα κάνεις διατροφή και γυμναστική και θα είσαι μια χαρά. Όπως είπε και η @eleniko79. Τι τρως πρόσεχε για να είσαι υγιής απλά.

@ElenapapΕγώ είμαι 31. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@Μαρίτσα10 μου είναι δύσκολο σιγουρα. Εύχομαι να τα καταφέρεις αν το θες. Και εγώ έχω ρινοραγγιες. 1 μήνα τώρα. 

@Giosotpk οοοχι. Δεν απαντάει. Κλωτσάει μόλις σταματήσω στην αντίθετη πλευρά της κοιλιάς. Χαχαχα. Πηγαίνε και στα h&m πήρα ένα κολάν εγκυμοσύνης 10€ με έχει καταβολεψει. Και ένα τζιν το ίδιο. Μπλούζακια αυτά που είχα φοράω. Φαίνετε η κοιλιά αλλά εμένα μου αρέσει και όλας αυτό. Πηρα και ένα καλσόν εγκυμοσύνης και το συνδιαζω με τα φορέματα που είχα. Ε καλά δεν θα είμαστε και για πάντα εγγυες. Φτάνουν αυτά νομίζω. 

6.5 κιλά έχω βάλει εγω. Ξέφυγα στον 5ο μήνα αρκετά. Δεν ήμουν αδύνατη και πριν βέβαια αλλά ούτε και πολύ παχιά. Αλλά έχω θέμα με τη μέση. Γι αυτό δεν πρέπει να βάλω πολλά. Αν καταφέρω να φτάσω μέχρι 10 θα είναι ιδανικά.  Μην ξεφεύγεις για να μην κουράζεσαι εσύ, αλλα και να ξεφύγεις θα κάνεις διατροφή και γυμναστική και θα είσαι μια χαρά. Όπως είπε και η @eleniko79. Τι τρως πρόσεχε για να είσαι υγιής απλά.

@ElenapapΕγώ είμαι 31. 

Χαχαχαχ ...σου κάνει κόλπα από την κοιλιά ...που να βγει κιόλας ... 

Και εμένα η μπλούζες μου κάνουν όλες όσες είχα και δεν πιστεύω να χρειαστώ ... 

Καλά είναι η μόνη κοιλίτσα που μας αρέσει και θέλουμε να φαίνεται ...

Αλλά γενικά θέλει κρατεί και προσοχή γιατί άνετα ξεφεύγεις...

 

@Anna17 βρήκα μια κουρτίνα στο jysk τώρα δεν ξέρω αν είναι ακριβώς το χρώμα που θέλεις για μπες να δεις ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Elenpap είπε:

Αχ να πας κ να το χαρεις! 

Ρε κορίτσια για πείτε ηλικίες, εγώ είμαι 38, πριν λίγες μέρες έγινα.

Μπα τελικά δεν θα πάω! Δεν βρίσκω κανέναν για παρέα όλοι έχουν τα νεύρα τους.

31 είμαι εγώ!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Μπα τελικά δεν θα πάω! Δεν βρίσκω κανέναν για παρέα όλοι έχουν τα νεύρα τους.

31 είμαι εγώ!

Είναι η μερα μάλλον ...και εδώ πολλά νεύρα σήμερα ... 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...