Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Eleni2512 said:

καλημερα κοριτσια! πως ειστε σημερα? εγω ματι δεν εκλεισα το βραδυ. ειχα κοψει και εφαγα φραουλες και ανανα και ολη νυχτα  ειχα τρομερο πονο στο στομαχι και εμετους. τα ειδα ολα. σημερα λεω να φαω αρκετα ελαφρια να ηρεμησει το στομαχι μου και να κατσω στο κρεβατι. πω πω φοβηθηκα τοσο πολυ. 

 

Kαλημέρα κ περαστικά. Ειδικά αν ήταν άδειο το στομάχι σου κ έφαγες τα φρούτα π ήταν όξινα, δν είναι κ απίθανο να σ προκαλέσει πόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια να μοιραστώ κάτι μαζί σας που με απασχολεί ...μπορεί να είναι λίγο νωρίς αλλά με αγχωνει αρκετά ...

Τον Οκτώβριο θα παντρευτεί η αδερφή μου ...η μπέμπα θα είναι 3 μηνών λογικά τότε ...αν μπορέσω θα θηλάζω τότε ... 

Ο γάμος θα γίνει σε νησί έτσι αναγκάστηκα θα αλλάξω δύο αεροπλάνα για να πάω ... 

Εγώ όμως σκέφτομαι το πώς θα μπορέσω να αφήσω την μπέμπα με κάποιον ? Δεν είναι πολύ μικρουλα για να την αφήσω με την θεία της ασπουμε και με το γάλα τι θα κάνω ? Αν της δώσω ξένο γάλα δεν θα ρισκάρω να μην θέλει μετά να θηλάσει ? Γιατί θα λείψω σίγουρα μέρα ... Το να το βγάλω το γάλα δεν πιστεύω να μπορέσω να βγάλω τόσο πολύ για μια ολόκληρη μέρα ... 

Και δεν θέλω να την πάρω και μαζί μου σε ένα τέτοιο ταξίδι με αεροπλάνα και τα σχετικά ... 

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα κοιτάξω το καλό του παιδιού μου και δεν θα πάω εγώ στο γάμο και θα στείλω τον άντρα μου ... 

Αλλά δεν θα πρέπει να δείξουν κατανόηση και οι υπόλοιποι ?

Σας ζαλισα αλλά ήθελα να το πω κάπου ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Κορίτσια να μοιραστώ κάτι μαζί σας που με απασχολεί ...μπορεί να είναι λίγο νωρίς αλλά με αγχωνει αρκετά ...

Τον Οκτώβριο θα παντρευτεί η αδερφή μου ...η μπέμπα θα είναι 3 μηνών λογικά τότε ...αν μπορέσω θα θηλάζω τότε ... 

Ο γάμος θα γίνει σε νησί έτσι αναγκάστηκα θα αλλάξω δύο αεροπλάνα για να πάω ... 

Εγώ όμως σκέφτομαι το πώς θα μπορέσω να αφήσω την μπέμπα με κάποιον ? Δεν είναι πολύ μικρουλα για να την αφήσω με την θεία της ασπουμε και με το γάλα τι θα κάνω ? Αν της δώσω ξένο γάλα δεν θα ρισκάρω να μην θέλει μετά να θηλάσει ? Γιατί θα λείψω σίγουρα μέρα ... Το να το βγάλω το γάλα δεν πιστεύω να μπορέσω να βγάλω τόσο πολύ για μια ολόκληρη μέρα ... 

Και δεν θέλω να την πάρω και μαζί μου σε ένα τέτοιο ταξίδι με αεροπλάνα και τα σχετικά ... 

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα κοιτάξω το καλό του παιδιού μου και δεν θα πάω εγώ στο γάμο και θα στείλω τον άντρα μου ... 

Αλλά δεν θα πρέπει να δείξουν κατανόηση και οι υπόλοιποι ?

Σας ζαλισα αλλά ήθελα να το πω κάπου ... 

Εχω κι εγω παρομοιο προβλημα...απλα εμενα δεν ειναι τοσο κοντινος ..ειναι πρωτος ξαδερφος του αντρα μου και θα παντρευτει τον αυγουστο...!!το χω σιγουρο οτι δε θα παω ..αλλα εσυ πρεπει να πας γιατι ενταξει ειναι αδερφη σου αλλα και να μην πας δε θα σε παρεξηγησει καποιος .δε μιλαμε για ξενους αλλα για δικους σου ανθρωπους..εχεις σκεφτει να βγαλεις με το θηλαστρο και να της το δωσει καποιος με μπιμπερο;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Εχω κι εγω παρομοιο προβλημα...απλα εμενα δεν ειναι τοσο κοντινος ..ειναι πρωτος ξαδερφος του αντρα μου και θα παντρευτει τον αυγουστο...!!το χω σιγουρο οτι δε θα παω ..αλλα εσυ πρεπει να πας γιατι ενταξει ειναι αδερφη σου αλλα και να μην πας δε θα σε παρεξηγησει καποιος .δε μιλαμε για ξενους αλλα για δικους σου ανθρωπους..εχεις σκεφτει να βγαλεις με το θηλαστρο και να της το δωσει καποιος με μπιμπερο;

Το έχω σκεφτεί να το κάνω αυτό απλά από ότι μου έχουν πει δεν θα μου περισσεύει τόσο πολύ γάλα για να μαζέψω για μια ολόκληρη μέρα που θα λείπω ... 

Κοίτα της έχω εξηγήσει πως είναι η κατάσταση και μου είπε εντάξει πρώτα το μωρό αλλά ο γάμος κανονίστηκε εφόσον έμεινα έγκυος και την παρακάλεσα να το αναβάλει για κάτι μήνες και ήταν κάθετη ... Να μην το συζητήσω πολύ αυτό γιατί έχουν βάλει άλλη εκεί το χεράκι τους ...πάντως έχουν ξεκινήσει θείες και σόι να μην αφήσω την αδερφή μου μόνη της στο γάμο της ...

Αλλά να αφήσω το παιδί μου ? Δεν λέω με πονάει που μπορεί να μην πάω αλλά ίσως μλνα μην γίνεται και αλλιώς ... 

Υπερβάλλω μήπως ? Μήπως δεν σκέφτομαι σωστά ? 

 

Εσύ το έχεις και το Αύγουστο που είναι σίγουρο πως δεν θα μπορέσεις να πας ... Θέλεις δεν θέλεις δεν μπορείς θα είναι πολύ μικρούλη


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Το έχω σκεφτεί να το κάνω αυτό απλά από ότι μου έχουν πει δεν θα μου περισσεύει τόσο πολύ γάλα για να μαζέψω για μια ολόκληρη μέρα που θα λείπω ... 

Κοίτα της έχω εξηγήσει πως είναι η κατάσταση και μου είπε εντάξει πρώτα το μωρό αλλά ο γάμος κανονίστηκε εφόσον έμεινα έγκυος και την παρακάλεσα να το αναβάλει για κάτι μήνες και ήταν κάθετη ... Να μην το συζητήσω πολύ αυτό γιατί έχουν βάλει άλλη εκεί το χεράκι τους ...πάντως έχουν ξεκινήσει θείες και σόι να μην αφήσω την αδερφή μου μόνη της στο γάμο της ...

Αλλά να αφήσω το παιδί μου ? Δεν λέω με πονάει που μπορεί να μην πάω αλλά ίσως μλνα μην γίνεται και αλλιώς ... 

Υπερβάλλω μήπως ? Μήπως δεν σκέφτομαι σωστά ? 

 

Εσύ το έχεις και το Αύγουστο που είναι σίγουρο πως δεν θα μπορέσεις να πας ... Θέλεις δεν θέλεις δεν μπορείς θα είναι πολύ μικρούλη

Ναι εγω σιγουρα δεν θα παω...

Ο αντρας σου τι λεει; μην ακους κανεναν εσυ κανε το καλυτερο για τη μπεμπουλα σου...αμα ειναι να πας και να πεθανεις απ το αγχος και την αγωνια σου για τη μπεμπα μην πας καθολου..αφου κι η αδερφη σου σου ειπε ετσι σημαινει οτι σε καταλαβαινει και δε θα χεις προβλημα μαζι της ουτε θα παρεξηγηθει...και ειναι και μακρια ρε παιδι μου να πεις οτι γινεται καπου κοντα θα σου λεγα ενταξει..παντως λενε για το γαλα οτι μπορεις να το φυλας και στην καταψυξη ..και να μαζεψεις οσο χρειαστει...

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις σκεφτεί να πάρετε την μικρή μαζί αλλά να μην την κατεβάσεις στο γλέντι καθόλου; να κλείσετε ένα δωμάτιο εκεί κοντά ώστε αν χρειαστεί να την θηλασεις να μπορείς να πας και να ξαναγυρίσεις. Γιατί έτσι όπως το σκέφτομαι ότι και να κάνεις δεν θα είσαι ευτυχισμένη. Και την αδερφή σου θες να χαρείς και το μωρό σου να είναι καλά. Πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας κίνδυνος να ταξιδέψει το μωράκι μαζί σας. Στο Πορτ μπεμπέ θα είναι δεν θα καταλάβει την διαφορά. Ισα ίσα αν είναι μαζί σας ίσως μπορείτε να παρατείνετε την διαμονή σας μια μέρα για να χαρείς και εσύ λίγο θάλασσα, διακοπές και τον άντρα σου. Εάν φυσικά το θες. Έτσι και αλλιώς ότι και να αποφασίσεις μέχρι τελευταία στιγμή δεν θα είναι σίγουρο με τοσο μικρό μωρό. Εννοώ αν δεν θες να το αποχωριστείς θα το ξέρεις τότε. Και εννοείται έτσι θα κάνεις. 

Α! Και κάτι τελευταίο το σόι να κανονίσει τι θα κάνει αυτό. Οχι, εσύ. Άσε γιατί μου ανάβουν τα λαμπάκια με τέτοιες υποδείξεις. Η αδερφή σου θα περάσει τέλεια είσαι δεν είσαι εκεί γιατί ο σημαντικότερος άνθρωπος για εκείνη την μερα ο άντρας της θα είναι εκεί. Το μωρό σου από την άλλη όχι. Οπότε αφορά μόνο το αν εσύ θες να είσαι εκεί η όχι. Και για να το συζητάς προφανώς και θες. Το θέμα είναι πόσο πολύ το θες. Άσε τα σόγια. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ναι εγω σιγουρα δεν θα παω...

Ο αντρας σου τι λεει; μην ακους κανεναν εσυ κανε το καλυτερο για τη μπεμπουλα σου...αμα ειναι να πας και να πεθανεις απ το αγχος και την αγωνια σου για τη μπεμπα μην πας καθολου..αφου κι η αδερφη σου σου ειπε ετσι σημαινει οτι σε καταλαβαινει και δε θα χεις προβλημα μαζι της ουτε θα παρεξηγηθει...και ειναι και μακρια ρε παιδι μου να πεις οτι γινεται καπου κοντα θα σου λεγα ενταξει..παντως λενε για το γαλα οτι μπορεις να το φυλας και στην καταψυξη ..και να μαζεψεις οσο χρειαστει...

Ο άντρας μου δεν με ζοριζει ότι θέλω εγώ μου λέει απλά ξέρω τον εαυτό μου θα είμαι συνέχεια στο τηλέφωνο και μες το άγχος ...και είναι όντως μακριά πρέπει να αλλάξω δύο αεροπλάνα για να πάω ... 

Εκτός του ότι θα πρέπει να βγάζω της ώρες που είναι να τρώει το γάλα... 

Κοίτα έτσι λέει τώρα ότι με καταλαβαίνει μετά δεν ξέρεις αλλά και η ίδια δεν μου έκανε κάτι για με με βοηθήσει ...όταν της είπα πως είμαι έγκυος δεν είχε κανονιστεί ο γάμος μετά από δέκα μέρες το κανόνισε λες και το έκανε επίτηδες...έτσι μου φάνηκε εμένα και πόσο την έχω παρακαλέσει ... 

Αλλά πάνω από την οικογένεια μου πλέον δεν βάζω τίποτα ...έκανα κάποτε το λάθος ήθελα να τα έχω με όλους καλά και στο τέλος παραμελουσα τα θέλω τα δικά μου αλλά και τον άντρα μου ... 

Αν στην τελικά δεν μπορέσω να πάω που έτσι πιστεύω ας παρεξηγηθεί ...θα προσπαθήσω να κάνω τα πάντα για να πάω αλλά ... 

Δεν ξέρω διαβάζω αυτά που γράφω και νομίζω ότι είμαι λάθος ότι φταίω έχω και τύψεις ... 

 

 

Just now, Anna17 είπε:

Έχεις σκεφτεί να πάρετε την μικρή μαζί αλλά να μην την κατεβάσεις στο γλέντι καθόλου; να κλείσετε ένα δωμάτιο εκεί κοντά ώστε αν χρειαστεί να την θηλασεις να μπορείς να πας και να ξαναγυρίσεις. Γιατί έτσι όπως το σκέφτομαι ότι και να κάνεις δεν θα είσαι ευτυχισμένη. Και την αδερφή σου θες να χαρείς και το μωρό σου να είναι καλά. Πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας κίνδυνος να ταξιδέψει το μωράκι μαζί σας. Στο Πορτ μπεμπέ θα είναι δεν θα καταλάβει την διαφορά. Ισα ίσα αν είναι μαζί σας ίσως μπορείτε να παρατείνετε την διαμονή σας μια μέρα για να χαρείς και εσύ λίγο θάλασσα, διακοπές και τον άντρα σου. Εάν φυσικά το θες. Έτσι και αλλιώς ότι και να αποφασίσεις μέχρι τελευταία στιγμή δεν θα είναι σίγουρο με τοσο μικρό μωρό. Εννοώ αν δεν θες να το αποχωριστείς θα το ξέρεις τότε. Και εννοείται έτσι θα κάνεις. 

Ξέρεις τι γίνεται παιδίατρος που ρώτησα μου είπε καλό είναι μικρό μωράκι να μην ταξιδεύει με αεροπλάνο πόσο μάλλον να αλλάξει δύο ... Βιώνουν πολύ έντονα την βαρύτητα και εκτός του ότι θα είναι μέσα σε ένα κλειστό χώρο με πολλούς ανθρώπους και δεν θα έχει κάνει και αρκετά εμβόλια ... Βέβαια δεν του εξήγησα συγκεκριμένα την περίπτωση ... 

Απλά σκέφτομαι πολύ το ότι θα παραξηγηθουν και δεν θα καταλάβουν ότι υπάρχει σοβαρός λόγος που δεν θα πάω ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Ο άντρας μου δεν με ζοριζει ότι θέλω εγώ μου λέει απλά ξέρω τον εαυτό μου θα είμαι συνέχεια στο τηλέφωνο και μες το άγχος ...και είναι όντως μακριά πρέπει να αλλάξω δύο αεροπλάνα για να πάω ... 

Εκτός του ότι θα πρέπει να βγάζω της ώρες που είναι να τρώει το γάλα... 

Κοίτα έτσι λέει τώρα ότι με καταλαβαίνει μετά δεν ξέρεις αλλά και η ίδια δεν μου έκανε κάτι για με με βοηθήσει ...όταν της είπα πως είμαι έγκυος δεν είχε κανονιστεί ο γάμος μετά από δέκα μέρες το κανόνισε λες και το έκανε επίτηδες...έτσι μου φάνηκε εμένα και πόσο την έχω παρακαλέσει ... 

Αλλά πάνω από την οικογένεια μου πλέον δεν βάζω τίποτα ...έκανα κάποτε το λάθος ήθελα να τα έχω με όλους καλά και στο τέλος παραμελουσα τα θέλω τα δικά μου αλλά και τον άντρα μου ... 

Αν στην τελικά δεν μπορέσω να πάω που έτσι πιστεύω ας παρεξηγηθεί ...θα προσπαθήσω να κάνω τα πάντα για να πάω αλλά ... 

Δεν ξέρω διαβάζω αυτά που γράφω και νομίζω ότι είμαι λάθος ότι φταίω έχω και τύψεις ... 

 

 

Ξέρεις τι γίνεται παιδίατρος που ρώτησα μου είπε καλό είναι μικρό μωράκι να μην ταξιδεύει με αεροπλάνο πόσο μάλλον να αλλάξει δύο ... Βιώνουν πολύ έντονα την βαρύτητα και εκτός του ότι θα είναι μέσα σε ένα κλειστό χώρο με πολλούς ανθρώπους και δεν θα έχει κάνει και αρκετά εμβόλια ... Βέβαια δεν του εξήγησα συγκεκριμένα την περίπτωση ... 

Απλά σκέφτομαι πολύ το ότι θα παραξηγηθουν και δεν θα καταλάβουν ότι υπάρχει σοβαρός λόγος που δεν θα πάω ... 

Αν το συζητήσες ήδη τότε μην το κάνεις. Πρώτα να είναι καλά το μωρό σου. Αν θες να πας. Αλλά στο τονίζω αν θες πραγματικά μπορείς να μαζέψεις το γάλα με τις οδηγίες της γιατρού σου. Δεν θα είναι εύκολο αλλά αν το θες τόσο θα μπορείς να τα καταφέρεις. Από την άλλη συγνωμη και όλας αλλά όπως εσυ έχεις την οικογένεια σου έτσι και η αδερφή σου θέλει να δημιουργήσει την δική της. Το να αναβάλλει το γάμο δεν αφορά μόνο την ίδια. Και στην τελική πόσο να πάει πίσω την ζωή της; Δεν είναι σωστό. Όπως εκείνη πρέπει να κατανοήσει εσένα έτσι και εσύ να καταλάβεις εκείνη. Κατά την γνώμη μου λάθος το σκέφτεσαι. Όσο για την δική σου απουσία. Σύντομα θα γίνει μαμά και εκείνη και θα το καταλάβει αυτο που έκανες. Πρότεινε της να κάνετε ένα μίνι μπατσελορ οι 2 σας πριν φύγει, να περάσετε καλά οι 2 σας και μην το περνεις τόσο σοβαρά. Μόνο η αδερφή σου αρκεί να καταλάβει. Και μην το σκέφτεσαι τόσο και εσύ. Ίσως το μωράκι σου να είναι τόσο βολικό που ισως νιώσεις άνετα να την αφήσεις τελικά. 

@Eleni2512 πως είσαι σήμερα; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι ζόρικο κ σε καταλαβαίνω...εγώ νομίζω οτι θα πήγαινα στο γάμο μόνη μου κ θα άφηνα πίσω μου το μωρό με τον άντρα μου. Νομίζω μένει κ η πεθερά σου κοντά οπότε μπορεί να αναλάβει. Δεν θα έβαζα πάντως το μωρό 4 φορές σε αεροπλάνο.

Τώρα, σωστό κ λάθος δεν υπάρχει. Καταλαβαίνω ότι έρχεσαι σε δύσκολη θέση κ είναι κ λίγο φάουλ π η αδερφή σου δεν το έκανε λίγο πιο μετά. Αλλά δεν ξέρω τί θέματα μπορεί να είχε κ κείνη. Μην σκας, άστο να το αποφασίσεις ένα μήνα πριν το γάμο. Ας γεννηθεί με το καλό το μωράκι κ αποφασίζεις. Γενικά ξαναλέω, μν σκας.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τα κοριτσια. Να κανεις αυτο που θεωρεις εσυ σωστο για σενα και το μωρακι σου. Τωρα για το σοι... εγω ποτε δε τους δινω σημασια :-P ο καθενας να κοιταζει το σπιτι του. 

@Anna17 σηκωθηκα εκανα λιγες δουλιτσες ( δε μπορω να ειμαι ξαπλωμενη ολη μερα) αλλα και παλι νιωθω αδυναμια, σα να εχω πυρετο ενω δεν εχω. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giosotpk είπε:

Ο άντρας μου δεν με ζοριζει ότι θέλω εγώ μου λέει απλά ξέρω τον εαυτό μου θα είμαι συνέχεια στο τηλέφωνο και μες το άγχος ...και είναι όντως μακριά πρέπει να αλλάξω δύο αεροπλάνα για να πάω ... 

Εκτός του ότι θα πρέπει να βγάζω της ώρες που είναι να τρώει το γάλα... 

Κοίτα έτσι λέει τώρα ότι με καταλαβαίνει μετά δεν ξέρεις αλλά και η ίδια δεν μου έκανε κάτι για με με βοηθήσει ...όταν της είπα πως είμαι έγκυος δεν είχε κανονιστεί ο γάμος μετά από δέκα μέρες το κανόνισε λες και το έκανε επίτηδες...έτσι μου φάνηκε εμένα και πόσο την έχω παρακαλέσει ... 

Αλλά πάνω από την οικογένεια μου πλέον δεν βάζω τίποτα ...έκανα κάποτε το λάθος ήθελα να τα έχω με όλους καλά και στο τέλος παραμελουσα τα θέλω τα δικά μου αλλά και τον άντρα μου ... 

Αν στην τελικά δεν μπορέσω να πάω που έτσι πιστεύω ας παρεξηγηθεί ...θα προσπαθήσω να κάνω τα πάντα για να πάω αλλά ... 

Δεν ξέρω διαβάζω αυτά που γράφω και νομίζω ότι είμαι λάθος ότι φταίω έχω και τύψεις ... 

 

 

Ξέρεις τι γίνεται παιδίατρος που ρώτησα μου είπε καλό είναι μικρό μωράκι να μην ταξιδεύει με αεροπλάνο πόσο μάλλον να αλλάξει δύο ... Βιώνουν πολύ έντονα την βαρύτητα και εκτός του ότι θα είναι μέσα σε ένα κλειστό χώρο με πολλούς ανθρώπους και δεν θα έχει κάνει και αρκετά εμβόλια ... Βέβαια δεν του εξήγησα συγκεκριμένα την περίπτωση ... 

Απλά σκέφτομαι πολύ το ότι θα παραξηγηθουν και δεν θα καταλάβουν ότι υπάρχει σοβαρός λόγος που δεν θα πάω ... 

Ενταξει οτι και ν αποφασισεις θα ειβαι δυσκολο αυτο ειναι σογουρο..δε φταις σε κατι ουτε να εχεις τυψεις..μολις γεννησεις κι εχεις το μωρακι σου τοτε θ αποφασισεις τι να κανεις..ασ το τωρα μη βασανιζεσαι τζαπα..κι αμα σου λεει κανεις τιποτα πες τους εχω αλλα τωρα ν ασχοληθω οταν ερθει η ωρα θ ασχοληθω με το γαμο..μην αφηνεις να σ αγχωνουν και να σε στεναχωρουν για τετοια πραγματα στην κατασταση σου..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

Θα συμφωνησω με τα κοριτσια. Να κανεις αυτο που θεωρεις εσυ σωστο για σενα και το μωρακι σου. Τωρα για το σοι... εγω ποτε δε τους δινω σημασια :-P ο καθενας να κοιταζει το σπιτι του. 

@Anna17 σηκωθηκα εκανα λιγες δουλιτσες ( δε μπορω να ειμαι ξαπλωμενη ολη μερα) αλλα και παλι νιωθω αδυναμια, σα να εχω πυρετο ενω δεν εχω. 

Προσπάθησε να μην κάνεις πολλά όμως. Δώσε χρόνο στο σώμα σου να συνέλθει. Εγώ θα επερνα και τον γιατρό μου να του το πω απλά να είναι ενήμερος πάντως. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 ξέρω ότι σε ένα σημείο του σκεπτικού μου να το αναβάλει για τα Χριστούγεννα είμαι λάθος γιατί απλά σκέφτομαι τον εαυτό μου αλλά από την άλλη εφόσον κανονιστικε εφόσον της είπα ότι είμαι έγκυος και σχεδόν είμαι σίγουρη ότι έγινε έτσι για να μου την σπάσουν γενικά να μην μπω σε λεπτομέρειες δεν μπορώ να πω ότι σκέφτομαι λάθος ... Και σκέφτομαι λάθος και όχι ... 

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά είναι μέρες που με αγχωνει αρκετά αυτό το θέμα όπως σήμερα και ήθελα κάπου να μιλήσω ... Πιστεύω ότι από μόνη μου δημιουργώ ένα πρόβλημα που στην ουσία μπορεί και να μην είναι τόσο σοβαρό αλλά δεν το καταλαβαίνω .... 

@Elenpapκαι εγώ δεν θέλω να την βάλω στο αεροπλάνο ...η πεθερά είναι καλή χρήση αλλά όσο ναναι δεν μπορεί η καημένη είναι και μεγάλη σε ηλικία ...καλά θα αποφασιστεί τελευταία στιγμή αλλά όσο να ναι αγχώνομαι ... Οπότε είπα μπορεί να μου φαίνεται εμένα ένα τεράστιο πρόβλημα και στην ουσία να μην είναι να της εξηγήσω πάλι τότε και όλα καλά ...αυτό το μπορεί με αγχωνει ... 

@Eleni2512 αυτό το σόι αν θέλει γίνεται πολύ σπαστικό είμαι και άνθρωπος που ατεναχωριεται με το παραμικρό και δεν θέλω πολύ ... Μην κάνεις πολλά πολλά και καλό κακού πάρε και τον γιατρό σου ένα τηλέφωνο ... Όλοι μέρα ξάπλα δεν μπορείς ξέρω ... 

@Γλυκερια123εχεις δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι τώρα αλλά λίγο ο εαυτός μου λίγο η τριγύρω μου ... Τέλος πάντως...

Πάντως κορίτσια σας ευχαριστώ παρα πολύ μέσα από την καρδιά μου...δεν χρειαζόταν να μου απαντήσετε και όμως το κάνατε όλες σας ... Σας ευχαριστώ πραγματικά


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Κορίτσια να μοιραστώ κάτι μαζί σας που με απασχολεί ...μπορεί να είναι λίγο νωρίς αλλά με αγχωνει αρκετά ...

Τον Οκτώβριο θα παντρευτεί η αδερφή μου ...η μπέμπα θα είναι 3 μηνών λογικά τότε ...αν μπορέσω θα θηλάζω τότε ... 

Ο γάμος θα γίνει σε νησί έτσι αναγκάστηκα θα αλλάξω δύο αεροπλάνα για να πάω ... 

Εγώ όμως σκέφτομαι το πώς θα μπορέσω να αφήσω την μπέμπα με κάποιον ? Δεν είναι πολύ μικρουλα για να την αφήσω με την θεία της ασπουμε και με το γάλα τι θα κάνω ? Αν της δώσω ξένο γάλα δεν θα ρισκάρω να μην θέλει μετά να θηλάσει ? Γιατί θα λείψω σίγουρα μέρα ... Το να το βγάλω το γάλα δεν πιστεύω να μπορέσω να βγάλω τόσο πολύ για μια ολόκληρη μέρα ... 

Και δεν θέλω να την πάρω και μαζί μου σε ένα τέτοιο ταξίδι με αεροπλάνα και τα σχετικά ... 

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα κοιτάξω το καλό του παιδιού μου και δεν θα πάω εγώ στο γάμο και θα στείλω τον άντρα μου ... 

Αλλά δεν θα πρέπει να δείξουν κατανόηση και οι υπόλοιποι ?

Σας ζαλισα αλλά ήθελα να το πω κάπου ... 

Να ξερεις  οτι  ο καθενας σκεφτεται συμφωνα με τα δικα του θελω-δεδομενα-αναγκες...

Εαν υπαρχει προθεση να παρεξηγηθεις θα συμβει ειτε πας ειτε οχι .

Οι συγγενεις ειναι οι ποιο επικριτικοι ανθρωποι.Κανε αυτο που ειναι σωστο για την δικη σου οικογενεια!

Κανε αυτο που θα σου πει ο παιδιατρος σου...Το μωρο ειναι πολυ μικρο για να ταλαιπωρηθει !Αυτος ξερει καλυτερα.

Τυψεις εχουμε μονο οταν βαζουμε το δικο μας θελω παραπανω η τον εγωισμο μας..τωρα βαζεις προτεραιοτητα το μωρο σου...!!!Μην εχεις τυψεις λοιπον σε οποιαδηποτε αποφαση παρετε!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniko79 είπε:

Να ξερεις  οτι  ο καθενας σκεφτεται συμφωνα με τα δικα του θελω-δεδομενα-αναγκες...

Εαν υπαρχει προθεση να παρεξηγηθεις θα συμβει ειτε πας ειτε οχι .

Οι συγγενεις ειναι οι ποιο επικριτικοι ανθρωποι.Κανε αυτο που ειναι σωστο για την δικη σου οικογενεια!

Κανε αυτο που θα σου πει ο παιδιατρος σου...Το μωρο ειναι πολυ μικρο για να ταλαιπωρηθει !Αυτος ξερει καλυτερα.

Τυψεις εχουμε μονο οταν βαζουμε το δικο μας θελω παραπανω η τον εγωισμο μας..τωρα βαζεις προτεραιοτητα το μωρο σου...!!!Μην εχεις τυψεις λοιπον σε οποιαδηποτε αποφαση παρετε!

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ ...γενικά όλες ..ότι μου είπατε μου έκανε καλό ... 

Ναι έχεις δίκιο βάζω προτεραιότητα την μπέμπα και σε αυτό δεν μπορεί κανείς να πει τίποτα ...απλά πιστεύω μέχρι στιγμής άφησα να με επηρεάσουν η έξω και γι'αυτό νιώθω ότι βάζοντας προτεραιότητα την μπέμπα ότι είμαι λάθος ... 

Θα το ξανά πω ευχαριστώ !!!! 

Για πείτε πως είστε σήμερα ? :)

 

  • Μου αρέσει 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...