Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

On 24/1/2019 at 12:45 ΜΜ, happysmile είπε:

Μονο φιλικο εγω...67 ειμαι τωρα..προσεχω τωρα εκοψα κ καπνισμα κ αυτο επιρρεαζει καπως..

Ναι έχεις δίκιο όσο ναναι όταν το κόβεις έτσι περνεις κιλά πόσο μάλλον όταν είσαι και έγκυος που η πείνα ξεκινάει και γίνεται όλο και πιο έντονη ... 

On 24/1/2019 at 12:47 ΜΜ, marian84 είπε:

Εγω κλεινω τη 17!!!!ΠΗΤ εχω 7/7 αλλα επειδη θα παω με καισαρικη θα γεννησω τουλαχιστον μια βδομ νωριτερα οποτε μαλλον για ιουνιο ειμαι 

Τι συμπτώματα έχεις μέχρι στιγμής ? Αρχίζεις καταλαβαίνεις το μωράκι ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Ναι έχεις δίκιο όσο ναναι όταν το κόβεις έτσι περνεις κιλά πόσο μάλλον όταν είσαι και έγκυος που η πείνα ξεκινάει και γίνεται όλο και πιο έντονη ... 

Τι συμπτώματα έχεις μέχρι στιγμής ? Αρχίζεις καταλαβαίνεις το μωράκι ? 

Μπα ακομα δε το χω νιωσει .Τις τελευταιες βδομ εχω πονακια ,πολλα υγρα,απο χτες εχω πονο στη μεση .Νομιζω αυτα.Δεν εχω πλεον ναυτιες,αναγουλες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου τι επαθα σημερα. ολη μερα ειμαι στο κρεβατι με φοβερο πονοκεφαλο και αναγουλα. προσπαθησα εφαγα αλλα και παλι με το που σηκωμομαι ειμαι χειροτερα. ο αντρας μου μου λεει οτι εχω πονοκεφαλο  επειδη ειμαι πολυ ωρα ξαπλωμενη αλλα δε ξερω. εσεις τι λετε? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni2512 είπε:

αχ κοριτσια μου τι επαθα σημερα. ολη μερα ειμαι στο κρεβατι με φοβερο πονοκεφαλο και αναγουλα. προσπαθησα εφαγα αλλα και παλι με το που σηκωμομαι ειμαι χειροτερα. ο αντρας μου μου λεει οτι εχω πονοκεφαλο  επειδη ειμαι πολυ ωρα ξαπλωμενη αλλα δε ξερω. εσεις τι λετε? 

Μηπως εχεις ημικρανια κ οχι απλο πονοκεφαλο??μπορεις να παρεις ντεπον αφοβα να ξερεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Eleni2512 είπε:

αχ κοριτσια μου τι επαθα σημερα. ολη μερα ειμαι στο κρεβατι με φοβερο πονοκεφαλο και αναγουλα. προσπαθησα εφαγα αλλα και παλι με το που σηκωμομαι ειμαι χειροτερα. ο αντρας μου μου λεει οτι εχω πονοκεφαλο  επειδη ειμαι πολυ ωρα ξαπλωμενη αλλα δε ξερω. εσεις τι λετε? 

Εγω λεω να μεινεις ξαπλωμενη σημερα και να δεις πως θα σαι αυριο.Αν δε βελτιωθει παρε ενα τηλ το γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni2512 είπε:

για ημικρανια δε ξερω παντως θα μεινω ξαπλωμενη και αν δω πως δεν ειμαι καλυτερα θα παρω ενα τηλ τον γιατρο

Αν σου πω πως έχω και εγώ δύο τρεις μέρες με.πονοξεφαλο ...ίσως φταίει και λίγο ο καιρός υγρασία ... Κάτσε ξεκουράσου στο κρεβάτι και θα δεις και αύριο πως θα είσαι....

3 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Μπα ακομα δε το χω νιωσει .Τις τελευταιες βδομ εχω πονακια ,πολλα υγρα,απο χτες εχω πονο στη μεση .Νομιζω αυτα.Δεν εχω πλεον ναυτιες,αναγουλες κτλ.

Πονακια σαν τσιμπήματα ? Αυτά τα έχω και εγώ αλλά σήμερα εκεί που καθόμουν ένιωσα κάτι που δεν το λες της ενοχλήσεις που έχεις με το έντερο κάτι διαφορετικό αλλά μια στιγμή το ένιωσα ... υγρά έχω και εγώ πολλά πάρα πολλά και έχει γίνει λίγο εκνευριστικο η αλλαγή του εσώρουχου συνέχεια ... 

3 ώρες πρίν, Mpempoulaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!14η εβδομάδα και εγώ έχω σήμερα πονοκέφαλο και αναγούλες! 

Γεια σου κορίτσι ... 

Εσένα ποτέ σου είπανε με το καλό ότι θα γεννήσεις ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Giosotpk είπε:

Αν σου πω πως έχω και εγώ δύο τρεις μέρες με.πονοξεφαλο ...ίσως φταίει και λίγο ο καιρός υγρασία ... Κάτσε ξεκουράσου στο κρεβάτι και θα δεις και αύριο πως θα είσαι....

Πονακια σαν τσιμπήματα ? Αυτά τα έχω και εγώ αλλά σήμερα εκεί που καθόμουν ένιωσα κάτι που δεν το λες της ενοχλήσεις που έχεις με το έντερο κάτι διαφορετικό αλλά μια στιγμή το ένιωσα ... υγρά έχω και εγώ πολλά πάρα πολλά και έχει γίνει λίγο εκνευριστικο η αλλαγή του εσώρουχου συνέχεια ... 

Γεια σου κορίτσι ... 

Εσένα ποτέ σου είπανε με το καλό ότι θα γεννήσεις ? 

Εχω τσιμπηματα οπως λες χαμηλα αλλα εχει δυο μερες ποναει η μεση μου και αντανακλα μπροστα στη μητρα.Σα σφαχτης να το πω.Επισης εμενα η μητρα απο μια πλευρα εχει ανεβει περισσοτερο.Την καταλαβαινω οταν την πιανω.Μου παν οτι ειναι φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , marian84 είπε:

Εχω τσιμπηματα οπως λες χαμηλα αλλα εχει δυο μερες ποναει η μεση μου και αντανακλα μπροστα στη μητρα.Σα σφαχτης να το πω.Επισης εμενα η μητρα απο μια πλευρα εχει ανεβει περισσοτερο.Την καταλαβαινω οταν την πιανω.Μου παν οτι ειναι φυσιολογικο

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ...

Μίλησες με τον γιατρό σου για την μέση σου και τον πόνο που έχεις ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Giosotpk είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ...

Μίλησες με τον γιατρό σου για την μέση σου και τον πόνο που έχεις ? 

 

Ναι ναι σημερα ειχα ραντεβου.Ειναι φυσιολογικοι πονοι.Απο τη 17βδομ και μετα ξεκιναν συνηθως οι «εντονοι»πονοι γιατι ανεβαινει η μητρα και ανοιγει η λεκανη αρκετα.Το διαπιστωσα και απο τα ρουχα μου αυτο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marian84 είπε:

Ναι ναι σημερα ειχα ραντεβου.Ειναι φυσιολογικοι πονοι.Απο τη 17βδομ και μετα ξεκιναν συνηθως οι «εντονοι»πονοι γιατι ανεβαινει η μητρα και ανοιγει η λεκανη αρκετα.Το διαπιστωσα και απο τα ρουχα μου αυτο

Οπότε να είμαι προετοιμασμένη ...έχεις αγοράσει ρούχα μέχρι στιγμής ? Σου κάνουν τα παντελόνια σου ? 

Εγω τα φοράω αλλά αφήνω το κουμπί ανοιχτό ...τώρα παραγγείλαμε από Κίνα ένα πως να το πω επιπρόσθετο που βάζεις στο παντελόνι και απλά μένει ανοιχτό αλλά έχει ύφασμα στο χρώμα του παντελονιού ... 

Εγώ σε 10 μέρες εχω ραντεβού και ανυπομονώ μήπως αυτή την φορά κάθεται και μπορέσουμε να δούμε και τι είναι ... 

Εσεις το είδατε ?

πρίν από 16 λεπτά , Eleni2512 είπε:

εγω το μονο που νιωθω μερικες φορες ειναι σαν βαρος χαμηλα αλλα με το που παιρνω το μαγνησιο μου περναει. 

Ναι το είχα και εγώ αυτό στην αρχή και μου έδωσε και εμένα από την αρχή μαγνήσιο ...εσύ τι φάρμακα περνεις ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Οπότε να είμαι προετοιμασμένη ...έχεις αγοράσει ρούχα μέχρι στιγμής ? Σου κάνουν τα παντελόνια σου ? 

Εγω τα φοράω αλλά αφήνω το κουμπί ανοιχτό ...τώρα παραγγείλαμε από Κίνα ένα πως να το πω επιπρόσθετο που βάζεις στο παντελόνι και απλά μένει ανοιχτό αλλά έχει ύφασμα στο χρώμα του παντελονιού ... 

Εγώ σε 10 μέρες εχω ραντεβού και ανυπομονώ μήπως αυτή την φορά κάθεται και μπορέσουμε να δούμε και τι είναι ... 

Εσεις το είδατε ?

Ναι το είχα και εγώ αυτό στην αρχή και μου έδωσε και εμένα από την αρχή μαγνήσιο ...εσύ τι φάρμακα περνεις ? 

Εχω αγορασει ρουχα εννοειται .δε μου κανει τιποτα.Απο τα h&m τα πηρα ολα και ηταν και σε εκπτωση οποτε εκατσε μια χαρα.Το φυλο το ξερω απο τη 14η βδομαδα εγω  γιατι μενω στο εξωτερικο και εδω κανοθμε το NIPTest (αναλυση dna για τα συνδρομα) οποτε μαθαινεις και το φυλο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Εχω αγορασει ρουχα εννοειται .δε μου κανει τιποτα.Απο τα h&m τα πηρα ολα και ηταν και σε εκπτωση οποτε εκατσε μια χαρα.Το φυλο το ξερω απο τη 14η βδομαδα εγω  γιατι μενω στο εξωτερικο και εδω κανοθμε το NIPTest (αναλυση dna για τα συνδρομα) οποτε μαθαινεις και το φυλο.

Μια χαρά που τα βρήκες και σε έκπτωση ... Εδώ τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι πιστεύω πολύ ακριβά ...στην Γερμανία που εμένα και γενικά τώρα που μπαίνω σε σάιτ και βλέπω καμιά σχέση η τιμές εκεί με.εδω ... 

Εσύ που μένεις στο εξωτερικό ? 

Τελικά αγοράκι ή κοριτσάκι ? :x


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...