Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή μεγάλη εβδομάδα ! Και εγώ έχω πητ 7-9/07 σε διδυμα κοριτσάκια! Μετράω τις μέρες σαν τους φαντάρους καθώς η δίδυμη κύηση είναι μια δύσκολη κύηση και επίσης γιατί ανυπομονώ να δω τα μωράκια μου !! 

On 22/4/2019 at 8:40 ΜΜ, Anna17 είπε:

@Giosotpk όχι. Εντάξει. Σταμάτησα μόλις την βρήκα. Τι γλυκό που είναι. Ένα γατάκι μέσα στο σπίτι. Πάλι καλά που έκανε 1 και δεν έκανε πολλά να ψάχνεις για υιοθεσία. Έλα καλέ ακόμη το σκέφτεσαι; Όλα καλά θα πάνε.

Κοίταξτε να απολαύσουμε το τελευταίο μας Πάσχα σαν ζευγάρια γιατί του χρόνου εκτός από αρνί θα μαγειρεύουμε και φρούτοκρέμες.

@Eleni2512 είναι η αύξηση του όγκου του αίματος. Φυσιολογικό είναι αν σταμάτησε χωρίς πολύ δυσκολία. Συζήτησε το και με τον γιατρό σου για να σου φύγει κάθε ανησυχια.

Κορίτσια μια ερώτηση. Μαγειρίτσα θα φάτε; Δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου. Φέτος όμως τη ζήλεψα που την είδα σε εκπομπή. 

Καλησπέρα! Εγώ διάβασα μαγειρίτσα και κοκορέτσι καλό είναι να αποφεύγονται όπως και τα βαμμένα αυγά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Ροζι3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή μεγάλη εβδομάδα ! Και εγώ έχω πητ 7-9/07 σε διδυμα κοριτσάκια! Μετράω τις μέρες σαν τους φαντάρους καθώς η δίδυμη κύηση είναι μια δύσκολη κύηση και επίσης γιατί ανυπομονώ να δω τα μωράκια μου !! 

Καλησπέρα! Εγώ διάβασα μαγειρίτσα και κοκορέτσι καλό είναι να αποφεύγονται όπως και τα βαμμένα αυγά ! 

Και τα βαμμένα; Αλήθεια; Δεν είχα ιδέα. 

Με το καλό τα μωράκια σου. Όλες ανυπομονούμε. Εσύ δίπλα :razz: Είναι πιο δύσκολες σίγουρα αλλά με πίστη και θετική ενέργεια όλα θα πάνε καλά. Να μπαίνεις να τα λέμε να σου φεύγει το άγχος. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουυυυλλλεεςςς .... Τι κάνετε πως είστε σήμερα ?εμείς πρωινές κυρίες σήμερα ... Ξυπνάμε όμως και τον μπαμπά τι να καθόμαστε εμείς και να κοιμάται αυτός ? Δεν γίνεται ... 

@Ροζι3 με το καλό οι μπεμπουλες σου ...υπομονή και δεν θέλει άγχος ...όλα καλά θα πάνε ...και τώρα που μας βρήκες να μοιράζεσαι της ανησυχίες σου και γενικά ότι θέλεις ... 

Για τα βαμμένα αυγά το διάβασα και εγώ κάπου αν και δεν είναι αποδεδειγμένο ότι βλάπτουν ...αν δούμε ότι έχει περάσει χρώμα μέσα δεν θα το φάμε όλο και κάποιος θα το φάει χαμένο δεν θα πάει ... 

Απλά να μην φάμε πιστεύω εγώ αυγά που είναι επίφοβα να έχουν χαλάσει ...εγώ κόκκινα αυγά μόνο το Πάσχα θα φάω και Δευτέρα του Πάσχα αν θέλω θα βράσω αλλά για μένα ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...!! Τ αυγουλακια μου θα τα βαψω με το ζουμακι απ τα παντζαρια..!! Πρωτη φορα βεβαια κι οτι βγει ..!

Ροζι3  με το καλο οι μπεμπουλες σου!!! Αντε να ρχονται και κοριτσακια στην παρεα..!!οχι τιποτ αλλο δε θα χουμε και νυφες:grin::grin:

  • Χαχα 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. :) εγώ θα φάω αυγουλάκι αρκεί να μν εχει περάσει η μπογιά.

Σήμερα παρήγγειλα 2 βερνίκια νυχιών για μένα κ ένα σαμπουάν, δωράκια για μένα. :wub:

Για τον μπεμπούλη θα συνεχίσω τις αγορές μετά το πάσχα με το καλό. Βασικά ρουχάκια.

Εύχομαι να στε καλά κ με καλή διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Χαίρομαι που σας βρήκα και εγω έχω ΠΗΤ  27/7. Τωρα είμαι 26+5 και γενικά εχω κάποια θέματα.

Συσπάσεις άπειρες από νωρίς οπότε ξάπλα. Γενικά είμαι αισιόδοξη πιστεύω οτι θα γεννήσω τελειόμηνο τον μπέμπη μου.

 

Λοιπόν έντερα συκώτια δεν τρωμε στην εγκυμοσύνη ειδικά συκώτι γιατί ειναι το φίλτρο του ζώου, όλα από εκει εχουν περάσει οπότε δεν το θέλουμε.

Κόκκινα αυγά το θέμα δεν ειναι μονο με την βαφή αλλά με το τον τρόπο συντήρησης. Δηλαδή όταν τα βράζουμε φεύγει μια "μεμβράνη" που τα καλυπτει. Αύτο σημαίνει ότι μπορούν να περάσουν μέσα στο αυγό στοιχεία απο το εξωτερικό περιβάλλον(το τσόφλι έχει πόρους). Αν τα βράσουμε τα βάψουμε κ τα συντηρήσουμε ψυγείο δεν υπάρχει θέμα. Όμως αυτό δεν γίνεται ποτέ, τα αφήνουμε εξω και γενικά εκτεθημένα. Εγω δεν θα φάω, μια μέρα είναι θα περάσει!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια όσο αφορά τα ρούχα της μπέμπας κρατιεμαι πολύ θέλω να πάρω αλλά δεν το κάνω γιατί ξέρω ότι θα μου φέρουν αρκετά ... 

Όσο αφορά τα μαλλιά εγώ δεν θα τα βάψω ... 

Τα νύχια θα τα περιποιηθώ μετά το Πάσχα λίγο προς το τέλος της εγκυμοσύνης λέω ...

@demmikot καλώς την ...με το καλό να σου έρθει ο μπέμπης ...εδώ είμαστε εμείς ότι θέλεις να το συζητήσουμε ... 

Όσο μπορείς μην αγχώνεσαι και να το βλέπεις όσο πιο θετικά γίνεται ... 

Για τα αυγά έχεις δίκιο ...έχω θα τα διατηρήσω στο ψυγείο ότι και να λένε ότι τα βαμμένα αυγά της μεγάλης Πέμπτης δεν χαλάνε εγώ δεν το πιστεύω ...

@Elenpap και η μαμά χρειάζεται να δωράκια της...της κρεμουλες  της τα αρώματα της ... 

@Anna17αυτο το eBay είναι να μην μπεις αν μπεις και δεις μπαίνεις στον πειρασμό και δεν την γλιτώνεις...χαχαχαχ 

Εγώ έχω το AliExpress στο κινητό και εχω αποθήκευση τόσα πολλά δεν μπορείς να φανταστείς ...και πιο οικονομικά από το eBay ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!! εχετε αποφασισει τι θα φορεσετε το βραδυ της αναστασης? εγω μετα απο καιρο ειδα τα καλα τα φορεματακια μου και δε μου κανει τιποτα :-? επισης ελεγα μετα απο καιρο να βαλω γοβα. εσεις τι λετε? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 said:

Καλησπερα κοριτσια!! εχετε αποφασισει τι θα φορεσετε το βραδυ της αναστασης? εγω μετα απο καιρο ειδα τα καλα τα φορεματακια μου και δε μου κανει τιποτα :-? επισης ελεγα μετα απο καιρο να βαλω γοβα. εσεις τι λετε? 

Οτι θέλεις να φορέσεις καλό φορεματάκι κ γόβα, με τρελαίνει. :razz:

Εγώ θα πάω αύριο εκκλησία γτ μ αρέσει η μέρα του επιταφίου. Κ θα σηκώσω κ κανένα παλικαράκι να καθήσω. :-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! εχετε αποφασισει τι θα φορεσετε το βραδυ της αναστασης? εγω μετα απο καιρο ειδα τα καλα τα φορεματακια μου και δε μου κανει τιποτα :-? επισης ελεγα μετα απο καιρο να βαλω γοβα. εσεις τι λετε? 

Τι έγινε κορίτσι μου; ολα καλά σήμερα; 

Εγώ το τακούνι το απέκλεισα. Φοβάμαι την μέση μου και δεν θέλω να την προκαλώ. Έχω ένα ζευγάρι ανατομικά χαμηλά. Λένε ότι πρέπει να αποφεύγεις τα τακούνια για να μην χάσεις την ισορροπία σου. Αλλά μου φαίνετε ακραίο να μην μπορέσεις να ισορροπήσεις. Οπότε αν δεν είχα θέμα και εγώ θα έβαζα. Ρούχα λέω να βάλω ένα λευκό παντελόνι εγκυμοσύνης. Το αγόρασα πρόσφατα με το σκεπτικό ότι κάποια στιγμή θα αποφασίσει να φτιάξει ο καιρός και το λευκό φοριέται πολύ άνοιξη καλοκαίρι. Ένα σακάκι ανοιχτό θα βάλω από πάνω. Δεν κουμπώνει και τίποτα από το στήθος και κάτω :razz:

 Εμένα μου φαίνονται λίγο ακραία όλα αυτά με το φαγητό να πω την αλήθεια. Μονο το συκώτι θα αποφύγω. Ωμά να μην είναι πρέπει να προσέχουμε. Και αυτό πρόσεξα πολυ μέχρι σήμερα. Βέβαια αν είναι να φας κάτι και να αγχώνεσαι καλύτερα να μην το φας. Δεν θα χαθεί και ο κόσμος μια χρονιά. Αν πάλι σου αρέσει κάτι πολύ περνεις τον γιατρό και τον ρωτάς και ότι σου πει. Εγώ έτσι το σκέφτηκα. 

Just now, Elenpap είπε:

Οτι θέλεις να φορέσεις καλό φορεματάκι κ γόβα, με τρελαίνει. :razz:

Εγώ θα πάω αύριο εκκλησία γτ μ αρέσει η μέρα του επιταφίου. Κ θα σηκώσω κ κανένα παλικαράκι να καθήσω. :-P

Πονάς καθόλου όταν περπατάς; εμένα αρχίζουν να πονάνε οι μυς δεξιά και αριστερά στην κοιλιά χαμηλά. Μήπως επειδή είναι ο μπέμπης προς τα κάτω; Επίσης η κοιλίτσα είναι στρουμπουλή στρουμπουλή πλέον και εύκολα αναγνωρίσιμη αλλά πιο πολύ προς τα κάτω. Έχω χαμηλή κοιλιά που λένε. Εσάς οι κοιλίτσες σας πως είναι; 

Just now, demmikot είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Χαίρομαι που σας βρήκα και εγω έχω ΠΗΤ  27/7. Τωρα είμαι 26+5 και γενικά εχω κάποια θέματα.

Συσπάσεις άπειρες από νωρίς οπότε ξάπλα. Γενικά είμαι αισιόδοξη πιστεύω οτι θα γεννήσω τελειόμηνο τον μπέμπη μου.

 

Λοιπόν έντερα συκώτια δεν τρωμε στην εγκυμοσύνη ειδικά συκώτι γιατί ειναι το φίλτρο του ζώου, όλα από εκει εχουν περάσει οπότε δεν το θέλουμε.

Κόκκινα αυγά το θέμα δεν ειναι μονο με την βαφή αλλά με το τον τρόπο συντήρησης. Δηλαδή όταν τα βράζουμε φεύγει μια "μεμβράνη" που τα καλυπτει. Αύτο σημαίνει ότι μπορούν να περάσουν μέσα στο αυγό στοιχεία απο το εξωτερικό περιβάλλον(το τσόφλι έχει πόρους). Αν τα βράσουμε τα βάψουμε κ τα συντηρήσουμε ψυγείο δεν υπάρχει θέμα. Όμως αυτό δεν γίνεται ποτέ, τα αφήνουμε εξω και γενικά εκτεθημένα. Εγω δεν θα φάω, μια μέρα είναι θα περάσει!

Κουράγιο με την ξάπλα. Και καλώς μας ήρθες να γεμίζεις τις μέρες σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και ο μπεμπακος να έρθει όταν τον περιμένετε. Είναι ζωηρουλης; Την πεδευει την μανούλα; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Τι έγινε κορίτσι μου; ολα καλά σήμερα; 

Εγώ το τακούνι το απέκλεισα. Φοβάμαι την μέση μου και δεν θέλω να την προκαλώ. Έχω ένα ζευγάρι ανατομικά χαμηλά. Λένε ότι πρέπει να αποφεύγεις τα τακούνια για να μην χάσεις την ισορροπία σου. Αλλά μου φαίνετε ακραίο να μην μπορέσεις να ισορροπήσεις. Οπότε αν δεν είχα θέμα και εγώ θα έβαζα. Ρούχα λέω να βάλω ένα λευκό παντελόνι εγκυμοσύνης. Το αγόρασα πρόσφατα με το σκεπτικό ότι κάποια στιγμή θα αποφασίσει να φτιάξει ο καιρός και το λευκό φοριέται πολύ άνοιξη καλοκαίρι. Ένα σακάκι ανοιχτό θα βάλω από πάνω. Δεν κουμπώνει και τίποτα από το στήθος και κάτω :razz:

 Εμένα μου φαίνονται λίγο ακραία όλα αυτά με το φαγητό να πω την αλήθεια. Μονο το συκώτι θα αποφύγω. Ωμά να μην είναι πρέπει να προσέχουμε. Και αυτό πρόσεξα πολυ μέχρι σήμερα. Βέβαια αν είναι να φας κάτι και να αγχώνεσαι καλύτερα να μην το φας. Δεν θα χαθεί και ο κόσμος μια χρονιά. Αν πάλι σου αρέσει κάτι πολύ περνεις τον γιατρό και τον ρωτάς και ότι σου πει. Εγώ έτσι το σκέφτηκα. 

Πονάς καθόλου όταν περπατάς; εμένα αρχίζουν να πονάνε οι μυς δεξιά και αριστερά στην κοιλιά χαμηλά. Μήπως επειδή είναι ο μπέμπης προς τα κάτω; Επίσης η κοιλίτσα είναι στρουμπουλή στρουμπουλή πλέον και εύκολα αναγνωρίσιμη αλλά πιο πολύ προς τα κάτω. Έχω χαμηλή κοιλιά που λένε. Εσάς οι κοιλίτσες σας πως είναι; 

Δεν πονάω αλλά αισθάνομαι βαριά. Η κοιλιά τώρα φαίνεται αρκετά, αφού μόλις μπαίνω κάπου μ δίνουν με τη μία προτεραιότητα, μ έχει κάνει εντύπωση. Επίσης είναι μπροστά η κοιλία κ σχετικά προς τα πάνω.

Όσο για το φαγητό, αρκεί να είναι καλά μαγειρεμένο το κρέας, τπτ άλλο. Κ αν κάποια λαχταράει να φάει μαγειρίτσα, δεν νομίζω να πειράζει να φάει ένα πιάτο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Κουράγιο με την ξάπλα. Και καλώς μας ήρθες να γεμίζεις τις μέρες σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και ο μπεμπακος να έρθει όταν τον περιμένετε. Είναι ζωηρουλης; Την πεδευει την μανούλα; 

Είναι πολύ ζωηρός, πολύ κλοτσιά τρώω. Ειδικά τα βράδια. Κοιμάμαι κάνα 3ωρο, ξυπνάω για τουαλέτα κ δεν ξανακοιμαμαι. Είναι και εμένα χαμηλά η κοιλιά και γενικά βολεύεται αριστερά κάτω. Από την αριστερή πλευρά δεν κοιμάμαι με το που ξαπλώνω αριστερά με βαράει στα πλευρά. Πλέον έχω καλή ψυχολογία δεν με πτοούν οι συσπάσεις. Ας πετρωνει η κοιλιά εμείς θα βγούμε όταν πρέπει.

Κορίτσια να χαρείτε το Πάσχα να φορέσετε ότι θέλετε και να επιδεικνυετε την κοιλίτσα σας. Είναι η ώρα που πρέπει να να σας κάνουν όλα τα χατηρια..

Εμείς θα μείνουμε μόνοι μας Πάσχα γιατί το σόι είναι μακριά αλλά δεν με πειράζει. Έχω κάτι ρουχαλάκια για τον μικρό από την αδερφή του άντρα μου, θα τα πλύνω και θα τα τακτοποίησω!! 

  • Μου αρέσει 2

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...