Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Giosotpk είπε:

Μια χαρά που τα βρήκες και σε έκπτωση ... Εδώ τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι πιστεύω πολύ ακριβά ...στην Γερμανία που εμένα και γενικά τώρα που μπαίνω σε σάιτ και βλέπω καμιά σχέση η τιμές εκεί με.εδω ... 

Εσύ που μένεις στο εξωτερικό ? 

Τελικά αγοράκι ή κοριτσάκι ? :x

Στα h &m ιδιες τιμες εχουν νομιζω.Αν πας να παρεις απο κανονικο μαγαζι ρουχα εγκυμοσυνης ειναι πανακριβα παντου.Κοριτσακι ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 25/1/2019 at 10:48 ΜΜ, Giosotpk είπε:

Οπότε να είμαι προετοιμασμένη ...έχεις αγοράσει ρούχα μέχρι στιγμής ? Σου κάνουν τα παντελόνια σου ? 

Εγω τα φοράω αλλά αφήνω το κουμπί ανοιχτό ...τώρα παραγγείλαμε από Κίνα ένα πως να το πω επιπρόσθετο που βάζεις στο παντελόνι και απλά μένει ανοιχτό αλλά έχει ύφασμα στο χρώμα του παντελονιού ... 

Εγώ σε 10 μέρες εχω ραντεβού και ανυπομονώ μήπως αυτή την φορά κάθεται και μπορέσουμε να δούμε και τι είναι ... 

Εσεις το είδατε ?

Ναι το είχα και εγώ αυτό στην αρχή και μου έδωσε και εμένα από την αρχή μαγνήσιο ...εσύ τι φάρμακα περνεις ? 

3 φορες τη μερα μαγνησιο 1 φυλικο και 2 φορες σιδηρο απο αυτη την εβδομαδα που ειμαι 13η


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2019 at 3:03 ΜΜ, marian84 είπε:

Στα h &m ιδιες τιμες εχουν νομιζω.Αν πας να παρεις απο κανονικο μαγαζι ρουχα εγκυμοσυνης ειναι πανακριβα παντου.Κοριτσακι ειναι!!!

Να έχεις μια όμορφη και τελειωμένη εγκυμοσύνη σου εύχομαι !!!!! 

Εγώ από εξωτερικό θα τα παραγγείλω λίγο αργότερα μέχρι στιγμής βολευομαι με αυτά που έχω ... 

Θέλω να ελπίζω αυτή την φορά να δούμε και εμείς τι είναι το μωράκι μας ...την τελευταία φορά ήταν πολύ ανησυχώ ...

18 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

3 φορες τη μερα μαγνησιο 1 φυλικο και 2 φορες σιδηρο απο αυτη την εβδομαδα που ειμαι 13η

Το μαγνήσιο σε ενοχλεί καθόλου στο στομάχι ? Εγώ μετά τι φαγητό το περνώ κατευθείαν γιατί αν κάτσω λίγο και τι πάρω μετά με πονάει ... Και γενικά πρέπει να φάω καλά για να το πάρω ...

Εγώ σίδηρο τώρα θα ξεκινήσω γιατί το είχα αρκετά ψιλά και δεν χρειαστηκα ..


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , Elenpap είπε:

Καλησπέρα! Πητ έχω 15/7, εύχομαι τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες. :) Τι κάνετε με το θέμα βάψιμο μαλλιών;

Εγω προς το παρον τιποτα.Σκεφτομαι να τα βαψω οταν μπω στον 8ο.Ενταξει φαινονται καποιες ασπρες τριχες αλλα τι να κανουμε??Νυχια εβαφα απο την αρχη αλλα μαλλια το αφηνω οσο παει...ευτυχως ετσι κι αλλιως balayage τα ειχα οποτε μικρο το κακο.απλα κανω και ρεφλε στη ριζα για τα ασπρα και αυτο ειναι που δε θελω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenpap είπε:

Καλησπέρα! Πητ έχω 15/7, εύχομαι τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες. :) Τι κάνετε με το θέμα βάψιμο μαλλιών;

Καλησπέρα κορίτσια. Σε ότι αφορά τα μαλλιά εγώ τα έβαψα μετά το τρίμηνο (τόσο μου είχε πει ο γιατρός να περιμένω). Οποία θέλει να τα βάψει ας το κάνει. Αφενός δεν υπάρχει έρευνα που να αποδεικνύουν ότι μπορεί να βλάψει το έμβρυο. Αφετέρου θεωρώ την καλή ψυχολογία της εγκύου από τα πιο σημαντικά πράγματα. 

Σας φιλώ γλυκά (είμαι λίγο στο τρέξιμο με τη δουλειά αυτή την περίοδο. Σας διαβάζω πάντα, δεν προλαβαίνω να γραψω συνήθως). 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2019 at 6:31 ΜΜ, Μαρίτσα10 είπε:

Και εγώ από εκεί ψώνισα! Πήρα παντελόνι 39 ευρώ κ σουτιέν θηλασμού γύρω στα 8 ευρώ. Αλλού δεν έχω κοιτάξει αλλά λένε ότι είναι πανάκριβα. 

Ναι ειναι πανακριβα και πραγματικα δε νομιζω οτι αξιζει για λιγους μηνες να δωσεις τοσα λεφτα.Και τα σουτιεν του h&m ειναι σουπερ.Εγω πηρα κατευθειαν θηλασμου που τα χε σετ των 2.Εξαλλου νομιζω οτι σε κανα 2μηνο θα θελω μεγαλυτερα νουμερα.χααχαχα

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Να έχεις μια όμορφη και τελειωμένη εγκυμοσύνη σου εύχομαι !!!!! 

Εγώ από εξωτερικό θα τα παραγγείλω λίγο αργότερα μέχρι στιγμής βολευομαι με αυτά που έχω ... 

Θέλω να ελπίζω αυτή την φορά να δούμε και εμείς τι είναι το μωράκι μας ...την τελευταία φορά ήταν πολύ ανησυχώ ...

Το μαγνήσιο σε ενοχλεί καθόλου στο στομάχι ? Εγώ μετά τι φαγητό το περνώ κατευθείαν γιατί αν κάτσω λίγο και τι πάρω μετά με πονάει ... Και γενικά πρέπει να φάω καλά για να το πάρω ...

Εγώ σίδηρο τώρα θα ξεκινήσω γιατί το είχα αρκετά ψιλά και δεν χρειαστηκα ..

οχι ευτυχως το μαγνησιο δε με εχει πειραξει καθολου. και νηστικη που εχει τυχει να το παρω ουτε καν τοτε. με το σιδηρο εχω το θεματακι που θελει 2 ωρες πριν και 2 ωρες μετα οχι γαλακτοκομικα αλλα οκ θα το συνηθισω. 

εγω ημουν ξανθια και ενα μηνα πριν μεινω εγκυος μου ερχεται στο μυαλο και τα κανω καστανα (το φυσικο μου). λες και το ηξερα :D τωρα μου εχουν ανοιξει μονο στις ακρες αλλα δε φαινεται ασχημο οποτε το εχω αφησει. ασχετο, εσας υπαρχουν φαγητα που σας αηδιαζουν? εγω ας πουμε δε μπορω να αγγιξω κρεας 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ μένα έχουν αλλάξει οι γεύσεις μου, κ μένα το κρέας δεν είναι το καλύτερό μου ενώ παλιότερα ήταν. Γενικά προτιμώ τις απλες γεύσεις τώρα στην εγκυμοσύνη, πχ ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα. Αλλα έχω λίγο τσιμπημένο ζάχαρο κ πρέπει να τα τρώω με μέτρο. Επίσης τα γλυκά ενώ την ώρα που τα τρώω μαρέσουν, μετά μ αφήνουν μια ενοχλητική γεύση και αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Eleni2512 είπε:

οχι ευτυχως το μαγνησιο δε με εχει πειραξει καθολου. και νηστικη που εχει τυχει να το παρω ουτε καν τοτε. με το σιδηρο εχω το θεματακι που θελει 2 ωρες πριν και 2 ωρες μετα οχι γαλακτοκομικα αλλα οκ θα το συνηθισω. 

εγω ημουν ξανθια και ενα μηνα πριν μεινω εγκυος μου ερχεται στο μυαλο και τα κανω καστανα (το φυσικο μου). λες και το ηξερα :D τωρα μου εχουν ανοιξει μονο στις ακρες αλλα δε φαινεται ασχημο οποτε το εχω αφησει. ασχετο, εσας υπαρχουν φαγητα που σας αηδιαζουν? εγω ας πουμε δε μπορω να αγγιξω κρεας 

Είσαι τυχερή που δεν σε ενοχλεί ...γιατί μου είπαν και στο φαρμακείο ότι πολλές γυναίκες είχαν θέμα με το μαγνήσιο ... 

Λες και το ήξερες θα μείνεις έγκυος τώρα οπότε μια χαρά σου έκατσε με το μαλλί ... Εγώ ήθελα να τα βάψω μια εβδομάδα πριν μου έρθει η περίοδος που τελικά δεν ήρθε και λέω δεν περιμένω μια εβδομάδα μήπως αν και ο άντρας μου έλεγε ότι αποκλείεται να είμαι έγκυος ...και τελικά ήμουν ... 

Εγώ τώρα έχω σαν τριχρωμία στο μαλλί έχει βγει ριζα καστανό σκούρο στην μέση είναι λίγο πιο ανοιχτό καστανό με ανταύγειες αραιές και στις άκρες που κολλάει το να κοκκινίζουν δεν ξέρω :-D

Με το φαγητό όπως λες έχω και εγώ θέμα με το κρέας ενώ ήμουν γενικά του κρέατος τώρα δεν το θέλω ...

Να ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο ...δεν σας πιάνει μερικές φορές πανικός όταν με το καλό θα έχουμε το μωράκι μας στο σπίτι αν θα μπορέσουμε να ανταποκριθούμε στις ανάγκες του ? 

Μετά καθησυχαζομαι ότι είναι το μητρικό ένστικτο και καμιά δεν έχει γεννηθεί να είναι μαμά αλλά και πάλι μερικές φορές νιώθω έναν "τρόμο" να το πω ....

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ μας πιάνει άγχος...θα τα καταφέρουμε αλλα θα είναι μια τεράστια αλλαγή. Νομίζω οτι πρέπει να εντάξουμε κάπως σε όλο αυτό και τον σύντροφό μας. Κ γω κάποιες φορές νιώθω οτι μπροστά μου έχω ένα χάος. Ειδικά γυναίκες όπως εγώ που δν είμαστε μικρές ( είμαι σχεδόν 38 ) και έχουμε δομημένες ζωές εδώ και πολλά χρόνια, ίσως να ναι κ πιο δύσκολο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Elenpap είπε:

Φυσικά κ μας πιάνει άγχος...θα τα καταφέρουμε αλλα θα είναι μια τεράστια αλλαγή. Νομίζω οτι πρέπει να εντάξουμε κάπως σε όλο αυτό και τον σύντροφό μας. Κ γω κάποιες φορές νιώθω οτι μπροστά μου έχω ένα χάος. Ειδικά γυναίκες όπως εγώ που δν είμαστε μικρές ( είμαι σχεδόν 38 ) και έχουμε δομημένες ζωές εδώ και πολλά χρόνια, ίσως να ναι κ πιο δύσκολο. 

Πιστεύω πως το θέμα είμαστε εμείς που συνήθως δεν εντάσσουμε τον σύντροφό μας σε όλο αυτό . Είναι μια τεράστια αλλαγή και βέβαια μόνιμη δεν είναι κάτι περαστικό . Να μην ακουστεί άσχημο αυτό που λέω πάντα με την καλή έννοια . 

Και πως καθησυχαζεσαι σε όλες αυτές της σκέψης ? 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες πως θα σου είναι πιο δύσκολο ...το πρώτο σου παιδάκι είναι ? 

Εγώ είμαι 27 και παλέψαμε αρκετά με το σύντροφό μου για να μείνουμε έγκυος .. φτάσαμε λίγο πριν την εξωσωματική και θέλει τεράστια δύναμη για όλο αυτό το διάστημα και πραγματικά μπράβο σε κάθε ζευγάρι που αντέχει . 

Εγώ κατάλαβα πως ο άντρας μου θέλει γενικά να συμμετέχει πολύ σε αυτό και να πάρει ένα βάρος από μένα που από την πρώτη στιγμή έλεγε είμαστε έγκυος σε όλο το κόσμο . Και έτσι άφησα τον εγωισμό μου να πω δεν ξέρω πως να το περιγράψω και πλέον το ζούμε μαζί και πιστεύω με το μικρό μαζί θα είμαστε πάλι . 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...