Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

εμβρυομεταφορά μετά από προεμφυτευτικο


anna__

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Giova2015 είπε:

Μέχρι πριν λίγα χρόνια ήξερα ότι το Χωρέμειο δεν κάνει προεμφυτευτικό για χρωμοσώματα. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι τελευταία! Γενικά τα μεγάλα εργαστήρια κάνουν καλή δουλειά, δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς γι αυτό.  Συνήθως τα κέντρα εξωσωματικής συνεργάζονται με συγκεκριμένα εργαστήρια. Θεωρώ λοιπόν καλύτερα να καταλήξεις σε κέντρο πρώτα κ να σου πουν εκείνοι για τους συνεργάτες τους.

Περσι μιλησαμε με χωρεμειο και μας ειπαν οτι μπορουν να το αναλάβουν μιλώντας για τη δικη μας περίπτωση τουλάχιστον. αλλα νομίζω έχεις δίκιο καλύτερα να με κατευθυνει το κέντρο.σε ευχαριστω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 16/2/2019 at 3:48 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Περσι μιλησαμε με χωρεμειο και μας ειπαν οτι μπορουν να το αναλάβουν μιλώντας για τη δικη μας περίπτωση τουλάχιστον. αλλα νομίζω έχεις δίκιο καλύτερα να με κατευθυνει το κέντρο.σε ευχαριστω πολύ!!

Καλησπέρα! Εγω εχω κάνει προεμφυτευτικο έλεγχο λογω αμοιβαιας μετατοπισης 2δικων μου χρωμοσωματων.

Έκανα κανονικά τη διαδικασία της εξωσωματικής. Τα έμβρυα που έφτασαν την 5η μέρα τα στείλαμε για έλεγχο και μετά απο καμια εβδομάδα δεν θυμάμαι πόσες μέρες ακριβώς μου είπαν τα αποτελέσματα. Όλα έγιναν στο κέντρο εξωσωματικής που είμαι. Εμβρυομεταφορά έκανα σε αλλο κυκλο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα! Εγω εχω κάνει προεμφυτευτικο έλεγχο λογω αμοιβαιας μετατοπισης 2δικων μου χρωμοσωματων.

Έκανα κανονικά τη διαδικασία της εξωσωματικής. Τα έμβρυα που έφτασαν την 5η μέρα τα στείλαμε για έλεγχο και μετά απο καμια εβδομάδα δεν θυμάμαι πόσες μέρες ακριβώς μου είπαν τα αποτελέσματα. Όλα έγιναν στο κέντρο εξωσωματικής που είμαι. Εμβρυομεταφορά έκανα σε αλλο κυκλο

Α οκ σε ευχαριστώ και να σου ζήσει το μωράκι σου!

Οπότε όλα από το κέντρο.εκαναν 1 εβδομάδα να εξεταστουν τα έμβρυα;;και η εμβρυομεταφορα για ποιο λόγο έγινε σε άλλον κυκλο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nansy29 είπε:

Α οκ σε ευχαριστώ και να σου ζήσει το μωράκι σου!

Οπότε όλα από το κέντρο.εκαναν 1 εβδομάδα να εξεταστουν τα έμβρυα;;και η εμβρυομεταφορα για ποιο λόγο έγινε σε άλλον κυκλο;

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσυ εύχομαι σύντομα να τα καταφερεις.

Κοίτα εμένα η εξέταση επεσε κοντά στα Χριστούγεννα και μου είχαν πει ότι θα τα έβγαζαν μετα τις γιορτές τα αποτελέσματα. Τελικά προλαβαν πριν για αυτό δεν θυμάμαι πόσες μέρες εκαναν.

Η εμβρυομεταφορά πρέπει να γίνει αφού βγουν τα αποτελέσματα οπότε ο κύκλος που σου κάνουν την ωοληψια παει. Το ενδομητριο κτλ δεν κρατιούνται στα επίπεδα που χρειαζόμαστε

Εγω αδιαθετησα και γρήγορα τότε οπότε επεσε η περιοδος μεσα στις γιορτες και περιμενα αλλον εναν μηνα για την μεταφορά


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσυ εύχομαι σύντομα να τα καταφερεις.

Κοίτα εμένα η εξέταση επεσε κοντά στα Χριστούγεννα και μου είχαν πει ότι θα τα έβγαζαν μετα τις γιορτές τα αποτελέσματα. Τελικά προλαβαν πριν για αυτό δεν θυμάμαι πόσες μέρες εκαναν.

Η εμβρυομεταφορά πρέπει να γίνει αφού βγουν τα αποτελέσματα οπότε ο κύκλος που σου κάνουν την ωοληψια παει. Το ενδομητριο κτλ δεν κρατιούνται στα επίπεδα που χρειαζόμαστε

Εγω αδιαθετησα και γρήγορα τότε οπότε επεσε η περιοδος μεσα στις γιορτες και περιμενα αλλον εναν μηνα για την μεταφορά

Να σαι καλα.κατάλαβα κορίτσι μου.ευχαριστω για τις πληροφορίες.πολυ χρήσιμες.οπως είπα νιώθω ότι ο γιατρός αν και από τους πολύ καλούς δεν μου έχει εξηγήσει καθόλου τη διαδικασία.οποτε θέλω λίγο να κατατοπιστω

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι απαραίτητο να χάσεις τον κύκλο. Υπάρχουν εργαστήρια που βγάζουν αποτέλεσμα πολύ γρήγορα ακόμη κ σε μια μέρα οπότε η εμβρυομεταφορά γίνεται την 6η ημέρα. Να τα συζητήσεις όλα αυτά με τους γιατρούς κ τους εμβρυολόγους για να ξέρεις όλες τις δυνατότητες κ να επιλέξεις τη διαδικασία που σου ταιριάζει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 17/2/2019 at 9:46 ΜΜ, Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσυ εύχομαι σύντομα να τα καταφερεις.

Κοίτα εμένα η εξέταση επεσε κοντά στα Χριστούγεννα και μου είχαν πει ότι θα τα έβγαζαν μετα τις γιορτές τα αποτελέσματα. Τελικά προλαβαν πριν για αυτό δεν θυμάμαι πόσες μέρες εκαναν.

Η εμβρυομεταφορά πρέπει να γίνει αφού βγουν τα αποτελέσματα οπότε ο κύκλος που σου κάνουν την ωοληψια παει. Το ενδομητριο κτλ δεν κρατιούνται στα επίπεδα που χρειαζόμαστε

Εγω αδιαθετησα και γρήγορα τότε οπότε επεσε η περιοδος μεσα στις γιορτες και περιμενα αλλον εναν μηνα για την μεταφορά

Γεια σου Μαρία!!! Να σε ρωτήσω αν θυμάσαι τι ανταπόκριση είχες με τη διέγερση και αν έφτασαν με ένα κύκλο για τον προεμφυτευτικο; Και από τα γονιμοποιημένα έμβρυα πόσα έφτασαν να γίνουν βλαστοκυστες 5ης μέρας; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Γεια σου Μαρία!!! Να σε ρωτήσω αν θυμάσαι τι ανταπόκριση είχες με τη διέγερση και αν έφτασαν με ένα κύκλο για τον προεμφυτευτικο; Και από τα γονιμοποιημένα έμβρυα πόσα έφτασαν να γίνουν βλαστοκυστες 5ης μέρας; 

Δεν ξερω αν σε ενδιαφέρει το στατιστικό κομμάτι. Με διέγερση μου παίρνουν γύρω στα 15 ωάρια γονιμοποιουνται με πολυ μέτριο σπερμα 10-12.

βλαστοκυστες έφτασαν τα 4. Ενώ στην τριτη μερα φτάνουν 8 με 10.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν ξερω αν σε ενδιαφέρει το στατιστικό κομμάτι. Με διέγερση μου παίρνουν γύρω στα 15 ωάρια γονιμοποιουνται με πολυ μέτριο σπερμα 10-12.

βλαστοκυστες έφτασαν τα 4. Ενώ στην τριτη μερα φτάνουν 8 με 10.

Φυσικά και με ενδιαφέρει και σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Ο γιατρός μας είπε ότι θα πάμε 5ης μέρας για να γίνει η βιοψία. Άρα, αν έχουμε 4 πρέπει να είμαι ευχαριστημένη λες; Φαντάζομαι ότι η δυναμική στα 3ης μέρας επειδή δεν έχει προχωρήσει η μιτωτική διαίρεση είναι μικρότερη. Ενώ στα 5ης μέρας, όσα τελικά φτάσουν μέχρι εκεί, σημαίνει ότι έχουν και καλύτερες βλέψεις για εμφύτευση. Τα σκέφτομαι σωστά; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ele@n είπε:

Φυσικά και με ενδιαφέρει και σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Ο γιατρός μας είπε ότι θα πάμε 5ης μέρας για να γίνει η βιοψία. Άρα, αν έχουμε 4 πρέπει να είμαι ευχαριστημένη λες; Φαντάζομαι ότι η δυναμική στα 3ης μέρας επειδή δεν έχει προχωρήσει η μιτωτική διαίρεση είναι μικρότερη. Ενώ στα 5ης μέρας, όσα τελικά φτάσουν μέχρι εκεί, σημαίνει ότι έχουν και καλύτερες βλέψεις για εμφύτευση. Τα σκέφτομαι σωστά; 

Ακριβως οπως τα γράφεις ειναι!

πρίν από 9 λεπτά , Ele@n είπε:

Φυσικά και με ενδιαφέρει και σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Ο γιατρός μας είπε ότι θα πάμε 5ης μέρας για να γίνει η βιοψία. Άρα, αν έχουμε 4 πρέπει να είμαι ευχαριστημένη λες; Φαντάζομαι ότι η δυναμική στα 3ης μέρας επειδή δεν έχει προχωρήσει η μιτωτική διαίρεση είναι μικρότερη. Ενώ στα 5ης μέρας, όσα τελικά φτάσουν μέχρι εκεί, σημαίνει ότι έχουν και καλύτερες βλέψεις για εμφύτευση. Τα σκέφτομαι σωστά; 

Ποσα ωοθηλακια σου μετράει στον υπέρηχο; Τι μερα του κυκλου εισαι;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/3/2019 at 3:04 ΜΜ, Ele@n είπε:

Γεια σου Μαρία!!! Να σε ρωτήσω αν θυμάσαι τι ανταπόκριση είχες με τη διέγερση και αν έφτασαν με ένα κύκλο για τον προεμφυτευτικο; Και από τα γονιμοποιημένα έμβρυα πόσα έφτασαν να γίνουν βλαστοκυστες 5ης μέρας; 

Καλησπέρα! Εγω ειχα  αρχικά 26 ωάρια, τα περισσότερα ήταν μικρα βέβαια, τα 9 ωάρια ηταν κατάλληλα για γονιμοποίηση, γονιμοποιηθηκαν τα 8, στην 5η μέρα έφτασαν τα 5 και υγιες ήταν ενα. Ολα αυτά με μια διεγερση

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα! Εγω ειχα  αρχικά 26 ωάρια, τα περισσότερα ήταν μικρα βέβαια, τα 9 ωάρια ηταν κατάλληλα για γονιμοποίηση, γονιμοποιηθηκαν τα 8, στην 5η μέρα έφτασαν τα 5 και υγιες ήταν ενα. Ολα αυτά με μια διεγερση

Μαρια εβαλες το 1 κ πετυχες?κ εγω σκεφτομαι προεμφυτευτικο!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ακριβως οπως τα γράφεις ειναι!

Ποσα ωοθηλακια σου μετράει στον υπέρηχο; Τι μερα του κυκλου εισαι;

Κάντι μου, ξεκινάω σε μια εβδομάδα! Προς το παρόν προσπαθώ να μάθω τι γίνεται και τι πιθανότητες έχουμε! Προφανώς λόγω ηλικίας δεν θα έχω πάρα πολλά, αλλά τουλάχιστον θέλω να ελπίζω να έχω κάποιες υγιείς βλαστοκυστες στο τέλος.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κάντι μου, ξεκινάω σε μια εβδομάδα! Προς το παρόν προσπαθώ να μάθω τι γίνεται και τι πιθανότητες έχουμε! Προφανώς λόγω ηλικίας δεν θα έχω πάρα πολλά, αλλά τουλάχιστον θέλω να ελπίζω να έχω κάποιες υγιείς βλαστοκυστες στο τέλος.

Μην το λες κι εγω αν και 37 εχω καλη ανταπόκριση. Αν δεν δοκιμάσεις με φαρμακα δεν μπορείς να ξέρεις.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...