Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Διακοπή κυησης


Recommended Posts

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Κορίτσι μου αυτή η έλλειψη έχει βρεθεί σε μένα.σε μένα δεν έχει δημιουργήσει κανένα θέμα (μαλλον απο θαυμα!)Αλλά στα μωρά που το κληρονομουν Δυστυχώς το πιθανοτερο ειναι οτι δημιουργει και για αυτό τα χάνω(αποβολές) αυτό όμως έχει να κάνει με το συγκεκριμένο γονιδιο που λείπει σε μενα. Και πάλι δεν είναι απόλυτο.μπορει και το μωρό να είναι υγιές.

απλα θέλω να πω ότι είναι όλα σχετικά και πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις και θαύματα..Ότι σου πουν βέβαια οι γενετιστες και οι εξετάσεις.ευχομαι Μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλα.

Περνας και εσυ δυσκολα απ'οτι καταλαβαινω.

.Δεν μπορειτε να κανετε κατι γι αυτο? Ισως προμφυτευτικο ελεγχο που διορθωνει το ωαριο και το σπερμα πριν τη συλληψη και μετα εμφυτευση; λεω εγω τωρα.Σου ευχομαι παντως το 2019 να σε βρει με ενα μωρακι αγκαλιτσα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, sankar είπε:

Περνας και εσυ δυσκολα απ'οτι καταλαβαινω.

.Δεν μπορειτε να κανετε κατι γι αυτο? Ισως προμφυτευτικο ελεγχο που διορθωνει το ωαριο και το σπερμα πριν τη συλληψη και μετα εμφυτευση; λεω εγω τωρα.Σου ευχομαι παντως το 2019 να σε βρει με ενα μωρακι αγκαλιτσα.

 

Ναι κοριτσάκι μου αυτό θα κάνουμε προεμφυτευτικο είμαστε ήδη στη φάση των εξετάσεων και στην προετοιμασία.σε ευχαριστώ πολύ!!

και σε σένα εύχομαι το μωράκι σου να είναι υγιές και να γεννηθεί με το καλο γερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2018 at 8:34 ΜΜ, sankar είπε:

Καλησπερα σε ολες και Χρονια Πολλα.Διαβαζω τις ιστοριες σας και βλεπω τι περναμε εμεις οι υποψηφιες μανουλες.Εμεινα εγκυος τον Αυγουστο φυσιολογικα και αναπαντεχα αφου ειχαμε ελευθερες επαφες χωρις απαραιτητα να προσεχουμε γονιμες ημερες αν και το ηθελα πολυ.Απλα εβλεοα ποσο βασανιζονται φιλες μου με εξωσωματικες και εεν ηθελα να μπω σε τετοια διαδικασια .Ολες οι εξετασεις μου ηταν καλες,αυχενικη καλη για την ηλικια μου ,ειμαι 44 ετων,και αμνιο τα πρωτα αποτελεσματα πολυ καλα.Και εκει που περιμενω τα επομενα, για τα οποια ολοι λενε οτι εφοσον τα πρωτα ειναι καλα εφοσον απαντουν για τα πιο σοβαρα συνδρομα,μου ζητουν εκτος απο τον μοριακο καρυοτυπο του εμβρυου να αναλυσουν τον δικο μου και του δυντροφου γιατι βρισκουν μια χρωμοσωμικη μεταλλαξη.Περιμενουμε αλλες 10 ημερες και μας απαντουν οτι  δεν ειναι κατι κληρονομησιμο απο τους γονεις αλλα de novo μεταλλαξη ενος γονιδιου του εμβρυου και μου λενε να μιλησουμε με γενετιστη. Παραμονη Χριστουγεννων η γενετιστρια μου αναφερει οτι το εμβρυο θα νοσησει αλλα δεν γνωριζουν απο ποια ακριβως νοσο απο αυτες που καταγραφονται στα αποτελεσματα.Μετα τις γιορτες μπορουμε να κανουμε επαληθευση με αλλη μεθοδο για να επιβεβαιωσουμε η οχι τα αποτελεσματα.Οπως καταλαβαινετε κλαιω συνεχεια και ειμαστε απαρηγορητοι.Ειμαι 20 μηνων και 6 ημερων με μια εξαιρετη εως τωρα εγκυμοσυνη.Ολοι μου λενε να ειμαι ψυχραιμη να κανω την επαληθευση και να παω και σε δευτερο γενετιστη για δευτερη γνωμη.Ειμαι χαλια γιατι καταλαβαινω τι ειναι διακοπη εγκυμοσυνης σε προχωρημενο σταδιο και αναρωτιεμαι εαν θα μπορεσω πλεον να ξαναμεινω εγκυος..

 

 

Κοριτσι μου καλησπέρα κ χρονια πολλα τωρα μόλις διαβασα την ιστορία σου λυπάμαι πολύ....εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ειναι τελικα ομως ολα καλα... να το ψάξετε όσο μπορείτε τουλάχιστον να είστε σίγουροι πριν πάρετε την οποία απόφαση....Όπως είπες θα κάνεις κ την Β επιπέδου οπότε ίσως κ αυτή η εξεταση βοηθήσει σε κάτι...Εγώ δεν εφτασα ως εκεί για να εχω γμωμη,Αλλά κατι θα βλέπουν...Σου εύχομαι τα καλύτερα κ σε λίγους μήνες να έχεις το μπεμπάκι σου στην αγκαλιά σου...!!!


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Αννουλα1985 είπε:

Κοριτσι μου καλησπέρα κ χρονια πολλα τωρα μόλις διαβασα την ιστορία σου λυπάμαι πολύ....εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ειναι τελικα ομως ολα καλα... να το ψάξετε όσο μπορείτε τουλάχιστον να είστε σίγουροι πριν πάρετε την οποία απόφαση....Όπως είπες θα κάνεις κ την Β επιπέδου οπότε ίσως κ αυτή η εξεταση βοηθήσει σε κάτι...Εγώ δεν εφτασα ως εκεί για να εχω γμωμη,Αλλά κατι θα βλέπουν...Σου εύχομαι τα καλύτερα κ σε λίγους μήνες να έχεις το μπεμπάκι σου στην αγκαλιά σου...!!!

Σ ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα. Η β επιπεδου δεν θα βοηθησει απ οτι μου ειπε ο γιατρος γιατι μιλουσα μαζι του χθες.Παρολα αυτα θα την επισπευσω εως τα τελη της εβδομαδας, ωστε οταν βγουν τα αποτελεσματα της επαληθευσης να εχουμε μια γενικη εικονα. Γνωριζω οτι το εχεις περασει και καταλαβαινεις απολυτα την ψυχολογικη μου κατασταση.Και εαν προχωρησουμε στη διακοπη θα καταλαβω τι περασες εσυ και οσες αλλες μανουλες ειχαν την ιδια ατυχια.Σου ευχομαι παντως απο καρδιας να ευοδωσουν οι προσπαθειες σου και το 2019 να σου φερει ενα υγιες και πανεμορφο μπεμπακι.!!Δεν μας αξιζει κατι διαφορετικο αλλωστε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2018 at 10:20 ΠΜ, sankar είπε:

Σ ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα. Η β επιπεδου δεν θα βοηθησει απ οτι μου ειπε ο γιατρος γιατι μιλουσα μαζι του χθες.Παρολα αυτα θα την επισπευσω εως τα τελη της εβδομαδας, ωστε οταν βγουν τα αποτελεσματα της επαληθευσης να εχουμε μια γενικη εικονα. Γνωριζω οτι το εχεις περασει και καταλαβαινεις απολυτα την ψυχολογικη μου κατασταση.Και εαν προχωρησουμε στη διακοπη θα καταλαβω τι περασες εσυ και οσες αλλες μανουλες ειχαν την ιδια ατυχια.Σου ευχομαι παντως απο καρδιας να ευοδωσουν οι προσπαθειες σου και το 2019 να σου φερει ενα υγιες και πανεμορφο μπεμπακι.!!Δεν μας αξιζει κατι διαφορετικο αλλωστε.

Καλή χρονιά κοριτσι μου με υγεία κ ευτυχία μονο....εύχομαι τα καλύτερα...!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σου...μακάρι μέσα από την καρδιά μου όλες όσες το επιθυμούμε να έρθουν γερά μωράκια το 2019 ....!!! Περιμένουμε  νεα σου...!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα και καλη χρονια σε ολες!!Σημερα δωσαμε το δειγμα του αμνιακου υγρου που ειχε απομεινει , στο εργαστηριο του Χωρεμιου στο Παιδων καθως και αιμα δικο μας και θα αναμενουμε το αργοτερο Δευτερα Τριτη.Αυριο παω για β επιπεδου..και αναμενουμε γενικως..Δεν θα παψω να ελπιζω ακομα και οταν ασχημες σκεψεις με βασανιζουν.Θα σας ενημερωσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sankar είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλη χρονια σε ολες!!Σημερα δωσαμε το δειγμα του αμνιακου υγρου που ειχε απομεινει , στο εργαστηριο του Χωρεμιου στο Παιδων καθως και αιμα δικο μας και θα αναμενουμε το αργοτερο Δευτερα Τριτη.Αυριο παω για β επιπεδου..και αναμενουμε γενικως..Δεν θα παψω να ελπιζω ακομα και οταν ασχημες σκεψεις με βασανιζουν.Θα σας ενημερωσω!

Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου! Εύχομαι να πάνε όλα όπως πρέπει.... Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω! 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sankar είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλη χρονια σε ολες!!Σημερα δωσαμε το δειγμα του αμνιακου υγρου που ειχε απομεινει , στο εργαστηριο του Χωρεμιου στο Παιδων καθως και αιμα δικο μας και θα αναμενουμε το αργοτερο Δευτερα Τριτη.Αυριο παω για β επιπεδου..και αναμενουμε γενικως..Δεν θα παψω να ελπιζω ακομα και οταν ασχημες σκεψεις με βασανιζουν.Θα σας ενημερωσω!

Καλη χρονια κοπελα μου και ευχομαι ολα να πανε καλα τελικα....δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις που οι γιατροι εδιναν υψηλα ποσοστα για καποια ανωμαλια αλλα τελικα τα μωρακια τους διεψευσαν! Οταν ηταν εγκυος η κουμπαρα μου στο δευτερο ολοι οι γιατροι μιλουσαν για συνδρομο νταουν -βαση της αυχενικης- ....τελικα με συνειδητη αποφαση η εγκυμοσυνη προχωρησε κανονικοτατα και σε πληροφορω πως ο μικρος γεννηθηκε υγιεστατος και κουκλος...τωρα ειναι ενας παιδαρος 14 ετων...ευχομαι και το δικο σου μωρακι να αποτελει εξαιρεση!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα κοριτσι μου...εύχομαι όλα τα αποτελέσματα να ειναι τελεια...!!! Φιλάκια πολλά...!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Χθες εκανα την β επιπεδου και ηταν μια χαρα.Μιλησαμε με τον γιατρο μιση ωρα μετα, ειναι φοβερος ανθρωπος, οτι δυστυχως απο εδω δεν φαινεται κατι ,φαινεται ενα υγιες μωρο, αρα θα πρεπει να περιμενουμε την επαληθευση και την γετετιστρια. Ας ελπιζουμε στο ανθρωπινο λαθος και στο λαθος των μηχανηματων. Το ιδιο μου ειπε και ο κυταρρολογος που εκανε την πρωτη αναλυση του αμνιακου υγρου και τα ειχε στειλει σε γενετιστη και εχω αυτο το μεχρις στιγμης αποτελεσμα. Ο γιατρος μου ομως αμφιβαλει να δειξει κατι αλλο και μιλησαμε για την διακοπη, αφου τελειωσω πρωτα με ολους. Ο συντροφος μου εινα καταρρακωμενος κσι συνεχεια μου λεει και εαν κανουμε λαθος?γενικοτερα ειμαστε ακομα μπερδεμενοι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, sankar είπε:

Καλημερα σας! Χθες εκανα την β επιπεδου και ηταν μια χαρα.Μιλησαμε με τον γιατρο μιση ωρα μετα, ειναι φοβερος ανθρωπος, οτι δυστυχως απο εδω δεν φαινεται κατι ,φαινεται ενα υγιες μωρο, αρα θα πρεπει να περιμενουμε την επαληθευση και την γετετιστρια. Ας ελπιζουμε στο ανθρωπινο λαθος και στο λαθος των μηχανηματων. Το ιδιο μου ειπε και ο κυταρρολογος που εκανε την πρωτη αναλυση του αμνιακου υγρου και τα ειχε στειλει σε γενετιστη και εχω αυτο το μεχρις στιγμης αποτελεσμα. Ο γιατρος μου ομως αμφιβαλει να δειξει κατι αλλο και μιλησαμε για την διακοπη, αφου τελειωσω πρωτα με ολους. Ο συντροφος μου εινα καταρρακωμενος κσι συνεχεια μου λεει και εαν κανουμε λαθος?γενικοτερα ειμαστε ακομα μπερδεμενοι..

Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα του αμνιακού; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , 2angels είπε:

Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα του αμνιακού; 

Δευτερα πρωι εχουμε ραντεβου για απαντησεις.

πρίν από 23 λεπτά , 2angels είπε:

Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα του αμνιακού; 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2019 at 12:42 ΠΜ, sankar είπε:

Δευτερα πρωι εχουμε ραντεβου για απαντησεις.

 

Κοριτσι μου σου ευχομαι απο καρδιας τα αποτελεσματα που θα παρετε να μην δειξουν τιποτα και να συνεχιστει η εγκυμοσυνη. Καταλαβαινω την αγωνια σας μιας και περασαμε κατι παρομοιο περιμενοντας αποτελεσματα. Ελπιζω να ειναι ολα τελεια!!!! Φιλια πολλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ίδιο είχε βρεθεί στο δικό μου έμβρυο, μια έλλειψη στο 2ο χρωμόσωμα. Βρέθηκε η ίδια έλλειψη στον πατέρα αλλά ο εμβρυολογος ήταν πολύ ανήσυχος ότι αυτό δεν σημαίνει ότι το παιδί δεν θα νοσεί από κάτι. Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθετε. Η β επιπέδου βγήκε καλή αλλά εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ. Τελικά αποφάσισα να κάνω ότι δεν ξέρω τίποτα, δεν κατάλαβα καλά, τον κράτησα και δείχνει να είναι οκ. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια τίποτα για σένα αλλά θέλω να σας ευχηθώ τα καλύτερα. Όποια απόφαση και να πάρετε. Να σημειώσω πως είχα κάνει ήδη μια διακοπή κύησης λόγω χρωματοσωμικής ανωμαλίας και δε νομίζω να το ξεπεράσω ποτέ για αυτό και γυροφέρνω ακόμα σε αυτή τη δύσκολη γωνία του forum. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , pepe είπε:

Καλησπέρα, το ίδιο είχε βρεθεί στο δικό μου έμβρυο, μια έλλειψη στο 2ο χρωμόσωμα. Βρέθηκε η ίδια έλλειψη στον πατέρα αλλά ο εμβρυολογος ήταν πολύ ανήσυχος ότι αυτό δεν σημαίνει ότι το παιδί δεν θα νοσεί από κάτι. Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθετε. Η β επιπέδου βγήκε καλή αλλά εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ. Τελικά αποφάσισα να κάνω ότι δεν ξέρω τίποτα, δεν κατάλαβα καλά, τον κράτησα και δείχνει να είναι οκ. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια τίποτα για σένα αλλά θέλω να σας ευχηθώ τα καλύτερα. Όποια απόφαση και να πάρετε. Να σημειώσω πως είχα κάνει ήδη μια διακοπή κύησης λόγω χρωματοσωμικής ανωμαλίας και δε νομίζω να το ξεπεράσω ποτέ για αυτό και γυροφέρνω ακόμα σε αυτή τη δύσκολη γωνία του forum. 

Καλησπερα! Το γεγονος οτι βρεθηκε στον πατερα ειναι καλό, εφόσον αυτός δεν νοσει.Αρα μπορεί να μην νοσησει και το μπεμπακι σας, πραγμα που σου εύχομαι ολόψυχα.Δυστυχως εμας δεν συμβαινει το ιδιο.Θα δουμε αύριο τι θα μας πούνε..δ3ν μοορουμε να κάνουμε διαφορετικά.Σ ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...