Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Διακοπή κυησης


Recommended Posts

On 12/1/2019 at 9:58 ΠΜ, sankar είπε:

Τελικα καναμε διακοπη..η χειροτερη εμπειρια της ζωης μου.Δεν υπαρχουν λογια για να περιγραψω πως νιωθω γιατι δεν ξερω πως νιωθω...θα περιμενω να ιαθει το σωμα μου και φανταζομαι θα περασω ολα τα σταδια της απωλειας μου.Η μπεμπουλα μου ειναι μια ψυχουλα και ελπιζω να ειναι ηρεμη,τιποτα αλλο δεν επιθυμω...εσυ πως το βιωνεις τωρα?

Πραγματικα λυπαμαι παρα πολυ αλλα ο χρονος θα κανει τη δουλεια του  και ευχομαι να ερθει γρηγορα ενα δευτερο υγιες μπεμπακι και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Πως το βιωνω;;; οταν ηταν να αποφασισουμε για την διακοπη περιμεναμε 10 ημερες για να δουμε αν βελτιωθηκε η κατασταση ή αν οντως επρεπε να διακοψουμε. Αυτες ηταν οι χειροτερες ημερες της ζωης μου και μου φαινοταν αιωνας. Οταν καναμε τον υπερηχο και ειδαμε οτι τελικα δεν βελτιωθηκε και επρεπε να κανουμε διακοπη αισθανομουν οτι ειχα παγωσει, σαν να τελειωσε ο κοσμος ολος. Μπηκα το ιδιο βραδυ και ηθελα να τελειωσει, απλα να φυγει το μωρο, να μην υπαρχει ωστε να προχωρησω. Μεσα σε 11 ωρες τελειωσε η διαδικασια και μετα για ενα μηνα ημουν σε αρνηση, σαν να μην συνεβη αυτο σε εμενα αλλα σε καποιον αλλο. Επεστρεψα γρηγορα στη δουλεια, πηγαμε ταξιδι για τα χριστουγεννα για να ξεχαστω και πραγματι ετσι εγινε ή ετσι νομιζα... μολις γυρισαμε απο τις διακοπες και περασε η περιοδος χαριτος ξαφνικα με χτυπησε οτι καποτε ημουν εγκυος και τωρα θα ημουν στον 6ο μηνα. Αρχισα να μπαινω σε αλλα θεματα στο φορουμ οπου αλλες κοπελες γεννουσαν κλπ και απλα εκλαιγα... δεν ξερω γιατι το εκανα αυτο, μαλλον θρηνουσα. Τωρα 2 μηνες μετα σχεδον ειμαι καλυτερα, ξεκινησα γυμναστηριο και αποφασισα να ετοιμασω το σωμα μου για επομενη εγκυμοσυνη. Τον Μαρτιο εχουμε το οκ να προσπαθησουμε παλι, και ειμαι αποφασισμενη να μεινω εγκυος ωστε να αναπληρωσω το κενο... θα αναπληρωθει;;; οχι το αγορακι μου δεν θα το ξεχασω ποτε, απλα εγινε αγγελακι. Ο χρονος κοπελα μου θα βοηθησει και προσπαθησε να μην κοιτας πισω, απλα ετυχε γιατι σε καποιες απο εμας τυχαινει, δεν υπαρχει γιατι... πιστεψε οτι θα ερθει επομενη εγκυμοσυνη οπου ολα θα πανε καλα και θα μοιραζομαστε τα καλα νεα εδω!!!! Σου στελνω αγκαλιες και κουραγιο. Ειναι μια δυσκολια, θα την ξεπερασετε μαζι με τον συζυγο και θα ερθει ξανα αυτο το θετικο τεστ!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Smaro3056 είπε:

Πραγματικα λυπαμαι παρα πολυ αλλα ο χρονος θα κανει τη δουλεια του  και ευχομαι να ερθει γρηγορα ενα δευτερο υγιες μπεμπακι και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Πως το βιωνω;;; οταν ηταν να αποφασισουμε για την διακοπη περιμεναμε 10 ημερες για να δουμε αν βελτιωθηκε η κατασταση ή αν οντως επρεπε να διακοψουμε. Αυτες ηταν οι χειροτερες ημερες της ζωης μου και μου φαινοταν αιωνας. Οταν καναμε τον υπερηχο και ειδαμε οτι τελικα δεν βελτιωθηκε και επρεπε να κανουμε διακοπη αισθανομουν οτι ειχα παγωσει, σαν να τελειωσε ο κοσμος ολος. Μπηκα το ιδιο βραδυ και ηθελα να τελειωσει, απλα να φυγει το μωρο, να μην υπαρχει ωστε να προχωρησω. Μεσα σε 11 ωρες τελειωσε η διαδικασια και μετα για ενα μηνα ημουν σε αρνηση, σαν να μην συνεβη αυτο σε εμενα αλλα σε καποιον αλλο. Επεστρεψα γρηγορα στη δουλεια, πηγαμε ταξιδι για τα χριστουγεννα για να ξεχαστω και πραγματι ετσι εγινε ή ετσι νομιζα... μολις γυρισαμε απο τις διακοπες και περασε η περιοδος χαριτος ξαφνικα με χτυπησε οτι καποτε ημουν εγκυος και τωρα θα ημουν στον 6ο μηνα. Αρχισα να μπαινω σε αλλα θεματα στο φορουμ οπου αλλες κοπελες γεννουσαν κλπ και απλα εκλαιγα... δεν ξερω γιατι το εκανα αυτο, μαλλον θρηνουσα. Τωρα 2 μηνες μετα σχεδον ειμαι καλυτερα, ξεκινησα γυμναστηριο και αποφασισα να ετοιμασω το σωμα μου για επομενη εγκυμοσυνη. Τον Μαρτιο εχουμε το οκ να προσπαθησουμε παλι, και ειμαι αποφασισμενη να μεινω εγκυος ωστε να αναπληρωσω το κενο... θα αναπληρωθει;;; οχι το αγορακι μου δεν θα το ξεχασω ποτε, απλα εγινε αγγελακι. Ο χρονος κοπελα μου θα βοηθησει και προσπαθησε να μην κοιτας πισω, απλα ετυχε γιατι σε καποιες απο εμας τυχαινει, δεν υπαρχει γιατι... πιστεψε οτι θα ερθει επομενη εγκυμοσυνη οπου ολα θα πανε καλα και θα μοιραζομαστε τα καλα νεα εδω!!!! Σου στελνω αγκαλιες και κουραγιο. Ειναι μια δυσκολια, θα την ξεπερασετε μαζι με τον συζυγο και θα ερθει ξανα αυτο το θετικο τεστ!!!! 

Αχ κοριτσι μου πόσο καταλαβαινόμαστε  εδώ μέσα..κρίμα να συμβαίνουν αυτά...Αλλά όλες πρεπει να προχωρήσουμε μπροστά...Όχι ότι θα ξεχάσουμε αλλα πρεπει...Σου εύχομαι τα καλύτερα...σε όλες δηλαδη κ μαζί κ εγώ...σύντομα να έχουμε όλες τα ευχάριστα νέα...!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Smaro3056 είπε:

Πραγματικα λυπαμαι παρα πολυ αλλα ο χρονος θα κανει τη δουλεια του  και ευχομαι να ερθει γρηγορα ενα δευτερο υγιες μπεμπακι και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Πως το βιωνω;;; οταν ηταν να αποφασισουμε για την διακοπη περιμεναμε 10 ημερες για να δουμε αν βελτιωθηκε η κατασταση ή αν οντως επρεπε να διακοψουμε. Αυτες ηταν οι χειροτερες ημερες της ζωης μου και μου φαινοταν αιωνας. Οταν καναμε τον υπερηχο και ειδαμε οτι τελικα δεν βελτιωθηκε και επρεπε να κανουμε διακοπη αισθανομουν οτι ειχα παγωσει, σαν να τελειωσε ο κοσμος ολος. Μπηκα το ιδιο βραδυ και ηθελα να τελειωσει, απλα να φυγει το μωρο, να μην υπαρχει ωστε να προχωρησω. Μεσα σε 11 ωρες τελειωσε η διαδικασια και μετα για ενα μηνα ημουν σε αρνηση, σαν να μην συνεβη αυτο σε εμενα αλλα σε καποιον αλλο. Επεστρεψα γρηγορα στη δουλεια, πηγαμε ταξιδι για τα χριστουγεννα για να ξεχαστω και πραγματι ετσι εγινε ή ετσι νομιζα... μολις γυρισαμε απο τις διακοπες και περασε η περιοδος χαριτος ξαφνικα με χτυπησε οτι καποτε ημουν εγκυος και τωρα θα ημουν στον 6ο μηνα. Αρχισα να μπαινω σε αλλα θεματα στο φορουμ οπου αλλες κοπελες γεννουσαν κλπ και απλα εκλαιγα... δεν ξερω γιατι το εκανα αυτο, μαλλον θρηνουσα. Τωρα 2 μηνες μετα σχεδον ειμαι καλυτερα, ξεκινησα γυμναστηριο και αποφασισα να ετοιμασω το σωμα μου για επομενη εγκυμοσυνη. Τον Μαρτιο εχουμε το οκ να προσπαθησουμε παλι, και ειμαι αποφασισμενη να μεινω εγκυος ωστε να αναπληρωσω το κενο... θα αναπληρωθει;;; οχι το αγορακι μου δεν θα το ξεχασω ποτε, απλα εγινε αγγελακι. Ο χρονος κοπελα μου θα βοηθησει και προσπαθησε να μην κοιτας πισω, απλα ετυχε γιατι σε καποιες απο εμας τυχαινει, δεν υπαρχει γιατι... πιστεψε οτι θα ερθει επομενη εγκυμοσυνη οπου ολα θα πανε καλα και θα μοιραζομαστε τα καλα νεα εδω!!!! Σου στελνω αγκαλιες και κουραγιο. Ειναι μια δυσκολια, θα την ξεπερασετε μαζι με τον συζυγο και θα ερθει ξανα αυτο το θετικο τεστ!!!! 

Και εγω αυτη την στιγμη που μιλαμε δεν ξερω πως νιωθω.Μια καλα μια ασχημα.Μσλλον αδιαφορα.Προσπαθω να μην σκεφτομαι το γεγονος αλλα πολλες φορες εκει που καθομαι μου ερχονται αβιαστα εικονες απο την διακοπη.Δεν εχω γυρισει ακομα στην δουλεια και μαλλον θα αργησω ακομα.Το θεμα ειναι οτι τον Φεβρουαριο ειχαμε πει οτι θα διεκοπτα την εργασια μου γιατι θα γεννουσα τον Απριλιο.Εκανα τοσα ονειρα γιατι θα ειχα ολο τον χρονο να κανω ψωνια για το μωρο και να οργανωσω την ζωη μας γι αυτο.Δυστυ χως τωρα θα επιστρεψω σε μια προτερη κατασταση σαν να μην ημουν εγγυος ποτε και αυτο με ποναει πολυ.Θα κανω υπομονη να περασουν οι 40 ημερες ωστε να με δει ο γιατρος.Ολα ρευστα..

1 hour ago, Αννουλα1985 είπε:

Αχ κοριτσι μου πόσο καταλαβαινόμαστε  εδώ μέσα..κρίμα να συμβαίνουν αυτά...Αλλά όλες πρεπει να προχωρήσουμε μπροστά...Όχι ότι θα ξεχάσουμε αλλα πρεπει...Σου εύχομαι τα καλύτερα...σε όλες δηλαδη κ μαζί κ εγώ...σύντομα να έχουμε όλες τα ευχάριστα νέα...!!!

Σου ευχομαι εως το καλοκαιρι να εισαι παλι εγγυος και ευτυχης.Δεν σου αξιζει κατι λιγοτερο.!

1 hour ago, Αννουλα1985 είπε:

Αχ κοριτσι μου πόσο καταλαβαινόμαστε  εδώ μέσα..κρίμα να συμβαίνουν αυτά...Αλλά όλες πρεπει να προχωρήσουμε μπροστά...Όχι ότι θα ξεχάσουμε αλλα πρεπει...Σου εύχομαι τα καλύτερα...σε όλες δηλαδη κ μαζί κ εγώ...σύντομα να έχουμε όλες τα ευχάριστα νέα...!!!

Σ ευχαριστω πολυ πολυ.Σου ευχομαι να ευδοθει καθε σου προσπαθεια και να μην περασουμε τιποτα τοσο οδυνηρο ξανα.Μονο να αποκτησουμε ενα υγιες μωρακι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Σας παρακαλω μπορω να μιλησω με τξ sankar? Πρεπει μα καω διακοπη στην 20η βδομαδα κ.ειμαι 47 ετων κ θελω να πεθανω. Εμεινα εγκυος μ εψυξη ωαριων που ειχ απρο 10ετιας κ ηταν η τελυται μου ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Δυστυχισμενη είπε:

Σας παρακαλω μπορω να μιλησω με τξ sankar? Πρεπει μα καω διακοπη στην 20η βδομαδα κ.ειμαι 47 ετων κ θελω να πεθανω. Εμεινα εγκυος μ εψυξη ωαριων που ειχ απρο 10ετιας κ ηταν η τελυται μου ευκαιρια

Καλημέρα,

προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη! αντιμετωπίζεις κάτι πολύ πολύ δύσκολο, πρέπει όμως να πάρεις βαθιά ανάσα και να μείνεις ψύχραιμη και αν μπορείς, απόμακρη από αυτό που έχεις μπροστά σου.

Σε καταλαβαίνω, καταλαβαίνω τι μπορεί να περνάς. αλήθεια το καταλαβαίνω.

γιατί λες ότι είναι η τελευταία σου ευκαιρία; εννοείς με τα ωάρια που είχες καταψύξει;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Δυστυχισμενη είπε:

Σας παρακαλω μπορω να μιλησω με τξ sankar? Πρεπει μα καω διακοπη στην 20η βδομαδα κ.ειμαι 47 ετων κ θελω να πεθανω. Εμεινα εγκυος μ εψυξη ωαριων που ειχ απρο 10ετιας κ ηταν η τελυται μου ευκαιρια

Λυπάμαι πολύ γι αυτό που περνάς, εγώ είχα παλινδρομη κυηση στις 8 βδομαδες και πάλι μου στοίχισε πολύ, δε μπορώ να φανταστώ πως είναι στην 20η. Κουράγιο και να σκέφτεσαι ότι αφού έμεινες έγκυος μπορείς να τα ξανακαταφερεις σύντομα. Καταλαβαίνω ότι λόγω ηλικίας υπάρχει περιορισμός στον τρόπο και η δωρεά ωαρίων είναι μονόδρομος αλλά όταν πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου ούτε που θα το ξανασκεφτεις. Τώρα σου φαίνονται όλα μαύρα και ειναι λογικό, είναι καλό να επισκεφτείς έναν ειδικό να σε βοηθήσει, ειναι μεγάλη η απώλεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...